Šta je novo?

Rekonstrukcija autoputa kroz BG

Никола, поставља се саобраћајна сигнализација, пише у чланку. Ево и са сајта Путева Србије:
http://www.putevi-srbije.rs/index.php?o ... 19&lang=rs

Такође на делу аутопута од Икарбуса до петље Змај ће бити радови, 24. и 25. јула:

23.07.14. Измена режима саобраћаја на државном путу I А реда број 1, од Икарбуса до Новосадског пута Т6
Обавештавамо Вас да ће 24. и 25.07.2014. у временском периоду од 07.00 до 17.00 часова, доћи до измене режима саобраћаја на делу државног пута I А реда број 1 (ауто-пут Е-75), у смеру Београд-Шид, од Икарбуса до Новосадског пута Т6, због радова на кошењу траве у средњем појасу.
Радови ће бити обезбедјени саобраћајном опремом и сигнализацијом и за саобраћај ће бити затворена брза коловозна трака.
http://www.putevi-srbije.rs/index.php?o ... 28&lang=rs
 
Pa da ali nije jasno kakva signalizacija iziskuje 45 dana za postavljanje ?!

Uostalom mogli su da rade nocu a da danju vrate sve da funkcionise nesmetano.
 
A danas u popodnevnim casovima bila 2 sudara na AP jedan na Gazeli ka Sidu,drugi kod Ikarbusa.Oba sustizanje.I uz te ''radove'',opsti haos...

EDIT: Hvala,imas like od mene ;)
 
Kod pumpe Zmaj,smer ka Gazeli (u nadi da je gramaticki tacno) postavljeni znakovi koji ogranicavaju brzinu na 100 km/h...Greska ili..?
 
I ne samo tamo, ima jedan i kod Merkura ako sam dobro video. Ali kad prođeš Genex, onda je opet 80. Uzmite ovo sa rezervom, nisam baš pažljivo gledao.

Mislim da je ok da od Merkura do aerodroma bude 100kmh, nema razloga za manje. Mada, ionako tu niko ispod 110-120 nije ni vozio.

Ovo je u stilu "ako ne možeš da ih pobediš - pridruži im se".
 
Primetih i ja to, konfuzija sa signalizacijom na našim putevima se nastavlja.

Par nelogičnih propisa: kroz BGD od Bubanj Potoka do Aerodroma je 80km/h koje niko ne inforisira, kamere na gazeli nikad nisu radile, tako da možeš da voziš i 140 bez posledica.

Pojavljuju se znakovi sa 100km/h nelogično na pogrešnom mestu i zbunjujuće.

Portali koji treba da upozoravaju vozače bljekću 80km-speed limit.-sankcije za prekoračenje nema.

Po meni bi trebalo ovako:

1.od Bubanj Potoka do Zmaja 80km/h sa kamerama koje bi fotkale sve preko 110-i punile budžet :D

2.od Zmaja do Aerodroma 100-sve preko 120-čestitka,

posle Aerodroma 120.

Problem na putu su autobusi gradskog saobraćaja koji nisu vangradskog tipa već gradskog i voze 50km/h na AP što je veoma nebezbedno. Za ovu svrhi GSP treba da angažuje vozila za međugradski prevoz kao što ima Lasta.
 
SRB krs putarska firma nezna ni koje je znakove postavila samo dodaje nove
 
Mislim da su ovi sto su paralelni sa pumpom jedini znaci...
Izgleda da se menja kompletna signalizacija ovih dana i ogranicenja zavise od toga dokle su dosli radovi...
Ne bi me cudilo da je to postavljeno da bi kamere 'vatale vozace koji prodju ispod portala sa brzinom od preko 80 km/h
Kakva drzava,takvi i znaci...
 
Их бре, па већ сте заборавили !
Да промењени су знакови, а то су иначе и најавили ту промену сигнализације на аутопуту кроз град тј. од Бубањ потока до Аеродрома и обрнуто. Писали смо о томе и то баш на овој страни и ти радови су почели крајем јула (око 23.-24. и трају 45 дана.
 
PIGLET":358isg66 je napisao(la):
Primetih i ja to, konfuzija sa signalizacijom na našim putevima se nastavlja.

Par nelogičnih propisa: kroz BGD od Bubanj Potoka do Aerodroma je 80km/h koje niko ne inforisira, kamere na gazeli nikad nisu radile, tako da možeš da voziš i 140 bez posledica.

Pojavljuju se znakovi sa 100km/h nelogično na pogrešnom mestu i zbunjujuće.

Portali koji treba da upozoravaju vozače bljekću 80km-speed limit.-sankcije za prekoračenje nema.

Po meni bi trebalo ovako:

1.od Bubanj Potoka do Zmaja 80km/h sa kamerama koje bi fotkale sve preko 110-i punile budžet :D

2.od Zmaja do Aerodroma 100-sve preko 120-čestitka,

posle Aerodroma 120.

Problem na putu su autobusi gradskog saobraćaja koji nisu vangradskog tipa već gradskog i voze 50km/h na AP što je veoma nebezbedno. Za ovu svrhi GSP treba da angažuje vozila za međugradski prevoz kao što ima Lasta.

Слажем се с тим да је овде већи проблем непоштовање растојања али не знам да за то некад неко био кажњен. Мислим на оне ликове који се залепе и крену да блицају. Овакви су опаснији кад возе 90 него они који возе 150 али кад виде да неко обилази спорије возило на време смање брзину, заузму безбедно растојање и онда пројуре кад се рашчисти.
 
PIGLET":1r1hmz9x je napisao(la):
posle Aerodroma 120.
А што не 130 :mrgreen:

PIGLET":1r1hmz9x je napisao(la):
Problem na putu su autobusi gradskog saobraćaja koji nisu vangradskog tipa već gradskog i voze 50km/h na AP što je veoma nebezbedno.
То још и некако. Највећи проблем су аутобуси гсп-а којима НЕ РАДИ СВЕТЛОСНА СИГНАЛИЗАЦИЈА. Једном сам хтео да зовем полицију због тога кад је искочио из мрака, ал сам схватио да ће само да ми се смеју :|
 
Od danas ogranicenja idu ovako:
Od Bezanije do Tempa 100 km/h,od Tempa do Simanovaca 120 km/h.Na portalu pise 80,ali pregorele lampice i sada se vidi samo pola 0..
Sledece nedelje idem na dole,pa cu videti kakvo je stanje tamo...
 
mekbejn":2x6vb8b8 je napisao(la):
ja samo ne razumem gde će biti 100 km/h, od Zmaja do Aerodroma?
Не Мекбејн, биће овако како је Никола написао, а знакови су већ постављени. Једино још да поправе сигнализацију на светлећем делу на траци према Београду, јер се види само половина од нуле (0). Заборавио сам пре неки дан да то сликам.
Од петље "Змај", или како Никола каже од Темпа па кроз град све до Ласте, као и до сад биће 80 км на час, а од Ласте до наплатне рампе Бубањ поток, 100 км на час.
 
danas sam video znak 100 km/h u smeru ka gradu, negde u visini SRC 11. april. A posle njega ne videh 80 km/h?
Možda nisam dobro video, da li je još neko obratio pažnju?
 
Ко зна каква ју је мука натерала на ово !
Неки медији кажу да је скочила на сам аутопут, а неки на пешачку стазу поред аутопута !

понедељак, 25. авг 2014, 19:08 -> 19:44
Скочила са надвожњака код Арене
Женска особа скочила је око 16.30 са надвожњака на пешачку стазу поред ауто-пута код Београдске арене.
Жена је са повредама пребачена у Ургентни центар, речено је агенцији Бетау МУП-у.
У току је утврђивање околности и узрока тог догађаја, речено је у полицији.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... D0%B5.html


Devojka skočila sa nadvožnjaka na auto-put kod Beogradske arene!
Hitna pomoć odvezla A.A. u Urgentni centar sa teškim telesnim povredama. Istraga oko ovog slučaju je u toku

Beograđanka A.A. pokušala je samoubistvo skoćivši sa sa nadvožnjaka na auto-put kod Beogradske arene, saznaje Telegraf. Nakon nekoliko minuta, stigla je ekipa Hitne pomoći koja ju je odvezla u Urgentni centar.

Ubrzo je pristigla i policija, a A.A. je zadobila teške telesne povrede.

http://www.telegraf.rs/vesti/1201767-de ... dske-arene
 
Opasnost na autoputu kroz Beograd su autobusi čija je brzina ograničena na 50 km/č.
Ako se već dozvoljava da voze nebezbednom brzinom, zašto im se ne naredi da voze sa sva četiri svetla trpćuća?
Tako bi mogli da upozore ostale učesnike u saobraćaju da "nešto nije u redu sa njima".
 
I pesaci koji pretrcavaju autoput da bi stigli na taj autobus. Onaj ko je dao dozvolu da se autobuska stanica Grmec postavi na samoj petlji treba da odgovara. Godinama vec tu pesaci svakodnevno pretrcavaju autoput
 
Vrh