Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

Iznenadio bih se kad bi išli u visinu, tipa preko 80m. Uglavnom GTC radi poslovne krmačice raznih boja i oblika. Najviše koje su do sada radili su u Bukureštu, City gate dve zgrade od 72 m, ukupno 93.000m2 i Neptune tower u Gdansku 85m.
 
Prethodnih dana su ogradili tu parcelu belom metalnom ogradom, ali u katastru nema nikakvih promena - i dalje se vodi kao gradsko građevinsko zemljiše u vlasništvu države.

Na tom mestu, inače, živi bar jedna porodica i koliko sam primetio, i dalje su tu.
 
Mislim da imaju dete sa posebnim potrebama, tako da se može očekivati da priča završi u medijima.

Doduše, oni su već odavno trebalo da bude iseljeni odatle, ko će ga znati šta se sve tu dešava.
 
Meni deluje razrušeno sve.

PXL_20220717_122150281.jpg
 
A koji je razlog što se svih ovih godina niko nije pozabavio njima? Pritom mislim i na vlast i na nevladine i humanitarne organizacije?
 
Pa verujem da su stekli pravo na tuđu pomoć i negu, što je valjda 32-33.000 dinara. I plus dečji dodatak, oko 4.500. Kako još država Srbija pomaže deci sa posebnim potrebama? Znam neke porodice, pa da im javim.
 
Како мислиш "пушта"? Има ли дете родитеље? Да ли је овде то случај, да родитељи желе да им дете живи као уличар?
Са раскрсница и семафора знамо да држава нажалост то пушта конкретној етничкој групи - радећи против ње - а да ли су овде такви људи у питању? Верујем да нису.

Таквим породицама је прилично тешко у Србији и требало би им свима мало више помоћи.
 
Poslednja izmena:
Како мислиш "пушта"? Има ли дете родитеље? Да ли је овде то случај, да родитељи желе да им дете живи као уличар?
Са раскрсница и семафора знамо да држава нажалост то пушта конкретној етничкој групи - радећи против ње - а да ли су овде такви људи у питању? Верујем да нису.

Таквим породицама је прилично тешко у Србији и требало би им свима мало више помоћи.
To što dete ima roditelje nije nikakava garancija da su isti dobri. Imamo koliko hoćeš primera gde su roditelji ovakvi i / ili onakvi, gde neke jednostavno ne interesuju njinova deca i sl. Sa druge strane, ako su u pitanju roditelji koji vode računa o deci, zašto su jednostavno digli ruke od svega? Preko puta ulice im je N1 (bio, pošto su preseljeni, kako kaže @Homer Jay) pa su mogli tu da probaju da kažu svoju priču, da ih čuje svet, pa bi im se sigurno pomoglo. Ipak je ovo malo drukčija situacija od uobičajene gde deca žive u svojim kućama, na svojim imanjima, nevezano za to koliko su ti uslovi loši.
 
Do pre 3 meseca sam skoro svakodnevno tu prolazio, što vozilom, što biciklom, pamtim veliku ljuljašku, vidljivu sa trotoara! Pre par godina sam i u nekim sitnim satima bio primoran da prođem tu peške, izleteo mi ker iz tog dvorišta, propisno me isprepadao! :ROFLMAO:

Sad kad pogledam, čini mi se da je Bender mislio na plac preko Omladinskih Brigada!
 
Зеленило као ЈКП треба децентрализовати по општинама.
 
Зеленило као ЈКП треба децентрализовати по општинама.
Moram da se ne složim sa tobom jer bi time dobili samo eksponencijalno uvećan broj uhleba u administraciji.

Jedno od rešenja je poput bloka 70 i 70a, gde se stavri menjaju na bolje uz ogroman trud. Ili tako ili pritisak na Grad pa dok ne krenu masovnije da pošumljavaju.

Moje mišljenje je da kompletno dunavsko i savsko priobalje na NBG vapi za duplo gušćom šumom, a i svaka ulica/bulevar. Unutar blokova je solidno stanje, naročito severno od auto-puta.
 
Мој утисак је да је постојеће ЈКП слабо људски и материјално да постигне све што треба. Опаска за партијске ухлебе стоји, можда је ангажовање приватних предузећа најадекватније решење.
 
Samo što kod nas imamo problem sa quality assurance quality control procesom. Svaki privatnik koji bi prošao tender je 90% nestručan, a 100% nečiji kum.
 
Vrh