Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

Nisam ispratio, da li ti planovi podrazumevaju proširenje ulica koje vode uzbrdo na Bežanijsku kosu: Dušana Vukasovića, Nehruova, Gandijeva?
Kosa je maltene odsečena od blokova i ostatka NBG, prošrenje po uzoru na Nikole Dobrovića bi značilo i stanovnicima Kose, i blokova i ovih novih zgrada na Staroj Bežaniji.
 
Mislim da ništa od toga ne postoji u planu. Jedino će doći na red ulica od kružnog toka ka Ledinama, mada ni to nije baš toliko izvesno.

Iskreno, malo mi je čudno da rušenje već kreće (ako pričamo o kraju Vojvođanske sa desne strane)
 
Гандијева је планирана за ширење, Нехруова не знам, мада је логично, ако већ неће да се чува сремско село.
 
U stvari, moja greška, od Vojvođanske uzbrdo ide "Mustafe Golubića", to više nije "Nehruova"... postojećom trasom teško da može da se proširi, pošto je na putu groblje i "Belanovića surduk" (memorijalni park)... ali zato ima neka jaruga pored groblja, ne znam da li je uopšte planirano da se tu probija ulica
Donja strana
Gornja strana
 
Да, да, а ја сам помешао са оним узаним успоном, што је заправо Душана Вукасовића. То ми је сумњиво да ли ће да се шири, а овај продужетак Нехруове је доле широк, само се после изнад "гужва". Могуће да је нека нова регулација и ту у плану.
 
Pa, Dušana Vukasovića bi pre bio "silaz", pošto je ulica jednosmerna - nizbrdo...

I ako će da se gradi po ovom planu, onda te jednospratne porodične kuće duž te, bukvalno, stazice, smetaju novim zgradama... pa bi, shodno nameri o masovnoj gradnji, D. Vukasovića morala da se proširi.
 
U stvari, moja greška, od Vojvođanske uzbrdo ide "Mustafe Golubića", to više nije "Nehruova"... postojećom trasom teško da može da se proširi, pošto je na putu groblje i "Belanovića surduk" (memorijalni park)... ali zato ima neka jaruga pored groblja, ne znam da li je uopšte planirano da se tu probija ulica
Donja strana
Gornja strana


Još su izmene DUP-a iz '88. i '89. godine predvidele proširenje i Mustafe Golubića, i Dušana Vukasovića, no, desilo se šta se desilo tih godina, država bankrotirala, posle došli novi prioriteti i novi problemi, i ništa nije realizovano.

Bilo je zamišljeno da se Mustafe Golubića "ispravi" i produži sa istočne strane Starog Bežanijskog groblja, i spomen-groblja u Belanovića Rupi, duž i danas postojećeg surduka, i da se spoji sa današnjom ulicom Marka Ristića na Kosi.

S druge strane, Dušana Vukasoviča bi se, uz nešto obimniju eksproprijaciju i raseljavanje parne strane ulice od broja 2-32, raširila i spojila sa Milana Vujaklije (ta veza i danas postoji, preko uskog i krivudavog puteljka između pekare i menjačnice).

Sigurno je da dosadašnji razvoj stanogradnje na Kosi, i aktuelna transformacija Bežanije, iziskuju ove saobraćajne veze, no verovatno će doći do "osvežavanja" planske dokumentacije pre nego što se uđe u radove.

Snimak ekrana 2022-06-06 234048.png
 
U stvari, moja greška, od Vojvođanske uzbrdo ide "Mustafe Golubića", to više nije "Nehruova"... postojećom trasom teško da može da se proširi, pošto je na putu groblje i "Belanovića surduk" (memorijalni park)... ali zato ima neka jaruga pored groblja, ne znam da li je uopšte planirano da se tu probija ulica
Donja strana
Gornja strana
Još su izmene DUP-a iz '88. i '89. godine predvidele proširenje i Mustafe Golubića, i Dušana Vukasovića, no, desilo se šta se desilo tih godina, država bankrotirala, posle došli novi prioriteti i novi problemi, i ništa nije realizovano.

Bilo je zamišljeno da se Mustafe Golubića "ispravi" i produži sa istočne strane Starog Bežanijskog groblja, i spomen-groblja u Belanovića Rupi, duž i danas postojećeg surduka, i da se spoji sa današnjom ulicom Marka Ristića na Kosi.

S druge strane, Dušana Vukasoviča bi se, uz nešto obimniju eksproprijaciju i raseljavanje parne strane ulice od broja 2-32, raširila i spojila sa Milana Vujaklije (ta veza i danas postoji, preko uskog i krivudavog puteljka između pekare i menjačnice).

Sigurno je da dosadašnji razvoj stanogradnje na Kosi, i aktuelna transformacija Bežanije, iziskuju ove saobraćajne veze, no verovatno će doći do "osvežavanja" planske dokumentacije pre nego što se uđe u radove.

Pogledajte prilog 138232

Ово што каже @Бежанинац је све тачно. С тим што је у међувремено дошло до благог "освежења" планских докумената.

У априлу 2018. године је објављена јавна набавка 39/18, партија 2, за геодетске радове тј. „Формирање грађевинске парцеле за Нехруову улицу“. Реч је о наставку улице Марка Ристића од раскрснице са Недељка Гвозденовића до Мустафе Голубовића и „спајање“ са Нехруовом до Војвођанске улице у дужини од 650 метара. Део тог наставка улице Марка Ристића ће ићи од Недељка Гвозденовића до спајања са Мустафе Голубовића кроз ткз. „Белановића рупи“ до оних кућа у тој „рупи“. Ту близу је и она трафо станица. Приказ трасе будуће саобраћајнице на ортофото прилогу. Геодетски је све одрађено и чека се да дође на ред даља процедура, експропријација,...
https://nabavke.beoland.com/images/nabavke/2018/39/03.Odluka_o_dodeli_ugovora_39-18.pdf
https://nabavke.beoland.com/images/...nje_o_zakljucenom_Ugovoru_39-18-Partija 1.pdf
https://nabavke.beoland.com/images/...nje_o_zakljucenom_Ugovoru_39-18-Partija 2.pdf
https://nabavke.beoland.com/96-tenderi/javne-nabavke/2926-sablon-288.html

јавна набавка 39_18.JPG

0053.jpg


Све куће које се виде на ортофото снимку, а које треба да се откупе, се воде под Нехруовом улицом. Интересантно је да и дан данас стоји, на делу где треба да се продужи улица Марка Ристића, један део ивичњака некадашњег дела Нехруове улице.

Успут и једно обавештење, ових дана су коначно постављени семафори на садашњој „Т“ раскрсници Недељка Гвозденовића и Марка Ристића. Ту одмах је и аутобуско стајалиште линија 70,72,74,74 и према граду и од града.
 
Hvala @Гага ovo je zaista odlična informacija!

Međutim, ako je već ovaj ugovor dodeljen, i posao urađen, zašto ova promena nije sprovedena kroz katastar, tj. zašto nije sprovedena preparcelacija, i formiranje KP za saobraćajnicu? 4 godine je prošlo...
 
@Гага
Može i neko drugi da odgovori, ako je upućen(iji). Zašto se nije trasirala saobraćajnica na Bežanijskih ilegalaca (deo poprečan u odnosu na Nedeljka Gvozdenovića)?

gandijeva produzenje.jpg
 
Hvala @Bezaninac i @Гага
Ti planovi su baš dugo "na ledu"... a onda kad se setim koliko se čekalo na proširenje Vojvođanske i da nakon toga evo već 8 godna nije bilo nekog napretka...
И други пут @Реља.:sesir:
Полако биће напретка, ова улица и није баш у неком приоритету
Hvala @Гага ovo je zaista odlična informacija!

Međutim, ako je već ovaj ugovor dodeljen, i posao urađen, zašto ova promena nije sprovedena kroz katastar, tj. zašto nije sprovedena preparcelacija, i formiranje KP za saobraćajnicu? 4 godine je prošlo...
Молим и други пут @Бежанинац.:sesir:
То стварно не знам, али и сам знаш како је са Службом за катастар непокретности у Новом Београду.
@Гага
Može i neko drugi da odgovori, ako je upućen(iji). Zašto se nije trasirala saobraćajnica na Bežanijskih ilegalaca (deo poprečan u odnosu na Nedeljka Gvozdenovića)?

Pogledajte prilog 138249
@Соле, три су разлога

1)Ширина тог дела Бежанијских илегалаца је сада 4 метра (од следеће године ће тај део улице имати ново име, сад је радни назив Нова 1, пошто је крајем прошле године објављен ПДР за тај део Бежанијске косе тј. блока 16 у 3.месној заједници), а треба да се прошири на 6 метара и спојиће се са Рашка Димитријевића која је сад у том крајњем делу слепа улица. Ту је сад ауто сервис "Драган" (@Бежанинац, @Белка, @Тинторето знају, а можда и @Пантограф) који има привремени излаз на Недељка Гвозденовића, и он ће се затворити. Чак је један део тог дела Бежанијских илегалаца још увек земљани пут, неких 50-так метара (баш код тог ауто сервиса).
2)Гледано од кривине Бежанијских илегалаца (означио сам жутим на 3Д ортфото) према старом Бежанијском гробљу, је јако велика косина и ту не би могла никако да се уради (продужи) улица. На снимку „улични поглед“ је будућа раскрсница Марка Ристића са Мустафе Глубовића (где се види ова кућа), а са десне стране слике је та косина (под шумом) према Бежанијских илегалаца. Улица Марка Ристића ће ићи долином.
3)Некад је ту и ишла "улица", додуше ту је био земљани пут.

3Д.JPG

Марка Ристића-Мустафе Голубовића.JPG
 
@Соле, три су разлога

1)Ширина тог дела Бежанијских илегалаца је сада 4 метра (од следеће године ће тај део улице имати ново име, сад је радни назив Нова 1, пошто је крајем прошле године објављен ПДР за тај део Бежанијске косе тј. блока 16 у 3.месној заједници), а треба да се прошири на 6 метара и спојиће се са Рашка Димитријевића која је сад у том крајњем делу слепа улица. Ту је сад ауто сервис "Драган" (@Бежанинац, @Белка, @Тинторето знају, а можда и @Пантограф) који има привремени излаз на Недељка Гвозденовића, и он ће се затворити. Чак је један део тог дела Бежанијских илегалаца још увек земљани пут, неких 50-так метара (баш код тог ауто сервиса).
2)Гледано од кривине Бежанијских илегалаца (означио сам жутим на 3Д ортфото) према старом Бежанијском гробљу, је јако велика косина и ту не би могла никако да се уради (продужи) улица. На снимку „улични поглед“ је будућа раскрсница Марка Ристића са Мустафе Глубовића (где се види ова кућа), а са десне стране слике је та косина (под шумом) према Бежанијских илегалаца. Улица Марка Ристића ће ићи долином.
3)Некад је ту и ишла "улица", додуше ту је био земљани пут.

3%D0%94-jpg.138320

%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B0-%D0%A0%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%9B%D0%B0-%D0%9C%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%84%D0%B5-%D0%93%D0%BE%D0%BB%D1%83%D0%B1%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%9B%D0%B0-jpg.138321
Kakve veze ima plan koji spominješ sa trasiranjem ulice koje se dogodilo nekoliko godina pre? Za ostalo mi je jasno i hvala na odgovoru.
 
Izgled buduce 2 zgrade u Vojvodjanskoj i kako ce se uklopiti u ambijentalnu celinu
Screenshot_20220608_191740_com.instagram.android_edit_238875147745842.jpg

Takodje sajt je pusten u rad i na slikama su obe zgrade, iako su 2 investitora koliko sam razumeo, vidim da su neki vec rezervisani

 
Lepo je videti da je cena navedena na sajtu, iako cena nije baš lepa. Takođe, lepo je što nije 9 spratova, kao onaj monstrum na početku ulice.
 
I što se ne zaj**aše da naprave samo ovaj ravan deo uz ulicu, a ne da dodaju ove krivine ka ulici iza? Je l' svaki kvadrat mora da se iskoristi? Ovako niko nece da ima normalan pogled sa prozora. Stvarno mi nije jasno ko ovo kupuje.
 
Pa možda i neće... ako promene plan pa i ta parcela postane građevinsko zemljište :rolleyes:
 
I što se ne zaj**aše da naprave samo ovaj ravan deo uz ulicu, a ne da dodaju ove krivine ka ulici iza? Je l' svaki kvadrat mora da se iskoristi? Ovako niko nece da ima normalan pogled sa prozora. Stvarno mi nije jasno ko ovo kupuje.
Oni kojima je ideal da žive u Beogradu, pa posle mogu u svom selu da se hvale kako su uspeli u životu, za razliku od drugih. A i oni koji žive u Beogradu, a pošto poto hoće da se odvoje od svojih roditelja, braće/sestara... kako bi se pisalo da su eto i oni iznad drugih. A nedavno, kada je N1 intervjuisao mlade, odgovori na tu temu su bili šarenoliki. Neki su me iznenadili koliko trezveno razmišljaju. Naravno bilo je i onoga da je super da blejiš sam u gajbi.
 
Vrh