Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

Таман би Ђорђа Станојевића тако направила oбрнуто слово S и повезала блокове са аутопутем и Пупиновим булеваром. Растерећење и за Војвођанску и за Јурија Гагарина.
 
Ne mora svaka raskrsnica da bude semaforizovana. Takođe, ne mora ni da bude + raskrsnica, može T, a da neka susedna bude kružni tok gde bi moglo da se okrene i tako uradi levo skretanje na T rasrksnici.

Svašta može da se uradi, ali ne smeju zgrade da se zidaju tik do ulice jer onda si osuđen na + semaforizovanu rasrksnicu.

Na kraju dobijamo gomilu semafora bez uslovnih desnih skretanja kao najgoru kombinaciju, ali najlakšu za izvedbu.
 
То је најбише одговорност урбаниста. Видећемо како ће решити саобраћај у покојном ИМТ.
 
_20220105_200907.JPG

_20220105_200852.JPG

Милутина Миланковића.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914856#p914856:3btc5mcg je napisao(la):
Дошљак » 06 Jan 2022 17:27[/url]":3btc5mcg]То је најбише одговорност урбаниста. Видећемо како ће решити саобраћај у покојном ИМТ.
Pre bih rekao da je odgovornost investitora, zato što urbanista treba da uklopi okruženje u dobijene zahteve. A kako su u poslednje vreme ulice postale nužno zlo, a zelene površine precenjene, kao i one koje su slibodne, ali i sve češće i one koje su parkići...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914823#p914823:1hpys0kx je napisao(la):
Пантограф » 06 Jan 2022 03:06 pm[/url]":1hpys0kx]Хмх, ипак би постојала лепа веза Тошин бунар - Ђорђа Станојевића, па даље и ка центру и ка било куда. Први бих користио, баш ми тај дијагоналан правац неретко треба, овако често не прођем прво зелено на скретању из ХСК у Омл. бригада.

Али да је страшно што нема те везе - и није, много је важније да се повеже Ђ. Станојевића са Европском/Јапанском, рекао бих да је то најважнији "детаљ" на целој нашој опћини.

Još uvek ima šanse da se to izvede, da postoji volja. Ali izgleda da ne postoji, iako bi bilo u interesu svih, pa i investitora.
 
Koji je interes investitora da se napravi široka ulica koja olakšava život ljudima?

Trenutno se sve rasproda čim izađe u prodaju. Ima sasvim dovoljno ljudi koji ne razmišljaju o infrastrukturnim problemima oko svoje nekretnine.

To što smo mi manjina koja obraća pažnju na te stvari prilikom kupovine stana njih uopšte ne zanima jer su većina ljudi koji će kupiti bilo šta.
 
Pa.... ne bih se složio. Marketinški mogu da čistim poređenjem sa drugim nekretninama u ponudi da prikažu prednosti svoje... I da naplate i zarade nešto više... a tek izdavanje...
 
Slažem se, ali mislim da se trenutno skoro ništa od toga ne gleda. Samo se gleda da se kupi stan, a šta je okolo je mnogima nebitno.

Investitori više vole da uzmu malo manje para odmah, nego da srede više stvari i zarade malo više.
 
Људи су углавном свесни проблема локације тек након што почну да живе ту. Ако не ураде нормалну везу Ђорђа Станојевића са Јапанском и Европском, и ту ураде некакве уличице које би се по старим блоковма рачунале као интерне саобраћајнице, онда ће блок 65 целокупан, од Запада 65 са Аеродромским градом до ИМТ шта год ту изграде бити највећи урбанистички промашај на Новом Београду.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=915012#p915012:2ccnuxiu je napisao(la):
Дошљак » 07 Jan 2022 01:40 pm[/url]":2ccnuxiu]... до ИМТ шта год ту изграде...


Tractor City, Factory Avenue, Foundry Park...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=915041#p915041:1cpsllxi je napisao(la):
Дошљак » 07 Jan 2022 02:49 pm[/url]":1cpsllxi]Тractor Garden :lol:

... Cultivator Building.
 
Koji je interes investitora da se napravi široka ulica koja olakšava život ljudima?

Trenutno se sve rasproda čim izađe u prodaju. Ima sasvim dovoljno ljudi koji ne razmišljaju o infrastrukturnim problemima oko svoje nekretnine.

To što smo mi manjina koja obraća pažnju na te stvari prilikom kupovine stana njih uopšte ne zanima jer su većina ljudi koji će kupiti bilo šta.
Nije to naša uloga, već nekih na koje smo mi kao društvo preneli nadležnost da se time bave, da im to bude zanimanje, osnovni posao za koji dobijaju platu i staž. Naravno, mi smo istim tim "društvenim dogovorom", prihvatili da snosimo troškove njihovog angažovanja. Dogovor važi ako obe "ugovorne strane" ispunjavaju svoja prava i obaveze. Reklo bi se da "druga strana" ostvaruje svoja prava, ali ne ispunjava svoje obaveze. Zato imamo ovaj urbanistički haos, pa investitori uspevaju da znaćajno naruše kvalitet života na NBGu, s obzirom da naši delegati ne obavljaju svoju osnovnu funkciju.
 
На овој слици се лепо види колико би значило да Ђорђа Станојевића скрене лево кроз ИМТ до Јапанске и Европске.
 
Nije dato njemu, ovo je vlasnik koji je kupio pre nekoliko godina taj plac i uradio je arhitektonski projekat objekta. Ne znam šta su dali vlasniku iz 37mog ali nije blesav da mu ponovo daju mačku u džaku gde će se buniti građani.

 
Poslednja izmena:
Који је промашај да сад имамо затворе пруге у трајању скоро цео дан а да то није искоришћено да се уради надвожњак и споје булевари.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: 10k
Vrh