Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

Moguće. Jer na snimcima iznutra vidi trola.

Po visini objekta se uklapa.

Koliko vidim pred kraj snimka (u boji) Fontana tada još nije postojala.

Ponavljam, sjajan snimak i trebalo bi ga pustiti našim roditeljima. Moji su se tu doselili 70-te.
 
Нема Фонтане. Њу је отворио ЈБТ лично, мислим 1967. Била је некад и плоча на пошти.

Да, страва филмић.
 
Mislim da sam rešio misteriju samousluge.

Da li je moguće da je ona bila na mestu samačkog hotela? Da li je trola išla kroz Otona Župančića? Ako jeste, skoro sam siguran da sam u pravu.

Ono što me je najviše kopkalo je bela linija na soliteru. Jedini soliter koji trenutno ima nešto što liči na tu liniju je upravo soliter preko puta samačkog hotela u Otona Župančića.

misteriozna lokacija.jpg
 
Nije išla trola kroz Otona...

Jeste to taj soliter na snimku, samo samačkog još nema, pa se soliteri vide u pozadini. Onaj uzdužni na snimku je soliter kod Ranča, poput našeg. Definitivno je iz Goce Delčeva, sad se vidi lepo.
 
Pogodio sam ugao, samo me uvek zezne razdaljina. Nema drveća na tim starim snimcima i slikama, i tačno se vidi koliko je sve u stvari blizu.

misteriozna lokacija real.jpg
misteriozna-lokacija-real-maxi.jpg
misteriozna-lokacija-real-samousluga.jpg
 
Град Београд преузима плац у Блоку 37, инвеститор одустао од градње

Град Београд започео је данас процедуру преузимања плаца у Блоку 37 на Новом Београду, на коме је требало да се гради вишеспратница због које су станари тог краја протестовали више пута, саопштио је заменик градоначелника Београда Горан Весић.

Он је на свом Фејсбук налогу навео да је од почетка био на страни грађана, који су, према његовим речима „били у праву”, док је у исто време имао обавезу и да заштити инвеститора који је имао све грађевинске дозволе „и није крив што је био преварен”.

„Инвеститор из Блока 37 одустао је званично од изградње на овој локацији, а данас је почела формална процедура размене са Градом. Очекујем да Град Београд, да се сада не држим рокова јер не зависи све од нас, рецимо до краја јануара постане власник парцеле у Блоку 37”, навео је Весић.

Како је навео, та локација ће у изменама Генералног урбанистичког плана, који ће се наћи на дневном реду Скупштине до фебруара 2022. године, бити намењена за гаражу и парк, пренела је Бета.

„Када Град формално буде власник парцеле у Блоку 37 отићи ћу међу грађане да се заједно договоримо како треба да изгледа та јавна површина”, казао је Весић.

izvor: ПОЛИТИКА
 
Ova izgrađena koja se nalazi tačno na prirodnoj putanji Đorđa Stanojevića. Da nje nema, mogla bi se ĐS produžiti do Zemunske (Tošin bunar - Vojvođanska)
 
Nije izvodljivo da se parking preseče i tako povežu ova dva dela ulice, koja izgledaju na fotografiji kako slepi delovi?
 
И ако и мени та зграда боде очи, ипак ће у будућности бити кориснија веза патрљка Ђорђа Станојевића са Европском и Јапанском крзо покојни ИМТ.
 
Ta zgrada se nalazi tačno na prirodnoj liniji nastavka Đorđa Stanojevića. Naravno da može nekako da se provuče ulica, ali na šta će to da liči - ne znam.

Kod IMT-a bih voleo da prvo naprave ulice, pa tek onda da krenu da zidaju, ali taj film sigurno nećemo gledati.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=880107#p880107:1ky439zh je napisao(la):
Igor » 14 Sep 2021, 18:28[/url]":1ky439zh]Na javnom uvidu je stambeno-poslovni objekat na uglu ulica Goce Delčeva i Bulevara Mihajla Pupina.

Ukupna bruto površina objekta je 46.894m2 a spratnost 3Po+P+8+Ps

centrotekstilb8-001.jpg

centrotekstilb8-001b.jpg

centrotekstilb8-001c.jpg

centrotekstilb8-001d.jpg

centrotekstilb8-001e.jpg

centrotekstilb8-001f.jpg

centrotekstilb8-001g.jpg

centrotekstilb8-01.jpg

centrotekstilb8-02.jpg

centrotekstilb8-03.jpg

centrotekstilb8-04.jpg

Načuo sam da će ovo da pravi onaj investitor što je pokušao da gradi u Bloku 37.

Isti izvor mi je pomenuo da će u nastavku Pariskih komuna da nikne novi objekat i da se završavaju dozvole. To neće da gradi gornji investitor, već neki drugi.
 
Stanari u bloku 8 kineskog zida se sada organizuju protiv gradnje kod njih.
 
Meni lično se ova zgrada ne sviđa uopšte i mislim da je preglomazna. Više bi mi svideo neki soliter sa 2-3 sprata poslovnog prostora koji bi se "razvukao" po parceli.

Znači, recimo isti ovaj render, ali da "kifla" deo bude nizak, a ovaj preostali da bude soliter.

Sada nešto razmišljam i gledam - pa ovaj projekat (kako sam ga ja zamislio) malo liči na Kiflu kod Fontane i soliter (Robna kuća).

kifla fontana.jpg
 
:wink:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914745#p914745:wtsv8n6o je napisao(la):
Пантограф » Čet Jan 06, 2022 9:26 am[/url]":wtsv8n6o]To na slici je valjda Cepterovo.
Beše Cepterovo sem ako u međuvremenu nije došlo do nekih promena. Ako se ne varam i Luka Beograd je bila Cepterova pa vidimo da dolazi do promene vlasničke strukture. Deluje kao da se Cepter oslobađa lokacija u svom posedu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914632#p914632:2aku8gjv je napisao(la):
astrodule » 05 Jan 2022 07:58 pm[/url]":2aku8gjv]Ova izgrađena koja se nalazi tačno na prirodnoj putanji Đorđa Stanojevića. Da nje nema, mogla bi se ĐS produžiti do Zemunske (Tošin bunar - Vojvođanska)


Znam da na prvi pogled ta "prirodna putanja Đorđa Stanojevića" izgleda logično, i meni je, pre monogo godina tako izgledala, ali da li je zaista tako?
Već smo pričali o tome na više tema na forumu.
Zamisli još jednu raskrnicu i još jedan semafor na Tošinom bunaru na tom mestu, jednu od brojnih, i toliko blizu one velike sa "UMP"-om.
Drugo, kako je Đorđa Stanojevića zapravo nastala? Interna saobraćajnica do Depoa GSP, do skora smo (bar neki :) ) tuda išli automobilima po tramvajskim šinama, nije bilo kolovoza... Znam, znam, postoje planovi na kojima se vidi da je produžena do Tošinog bunara preko placa starog aerodroma, mnogo pre izgradnje APC-a, ja sam ih kačio na forum, ali ta ulica je skroz nelogično trasirana na postojeću uličnu matricu, u vreme "industrijskog" Novog Beograda. Mnogo logičnija je Marka Hristića, izgrađena tek po gradnji Belvila za Univerzijadu, a tada nisu - postavili tramvajske šine.... i probijen nasip koji uzalud čekamo... Mislim da ljudi previše značaja daju ulici Đorđa Stanojevića... ako bi igde i trebalo da se spoji na Tošinim bunarom, to je kod Eko pumpe (to joj ne bi bila prva krivina i promena pravca), ali kao što znamo, sve između je takođe zauzeto.
 
Хмх, ипак би постојала лепа веза Тошин бунар - Ђорђа Станојевића, па даље и ка центру и ка било куда. Први бих користио, баш ми тај дијагоналан правац неретко треба, овако често не прођем прво зелено на скретању из ХСК у Омл. бригада.

Али да је страшно што нема те везе - и није, много је важније да се повеже Ђ. Станојевића са Европском/Јапанском, рекао бих да је то најважнији "детаљ" на целој нашој опћини.
 
Vrh