Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

Да пренесем и овде са подтеме "Разни пројекти" https://forum.beobuild.rs/threads/razni-projekti.546/page-465#post-1198283

Јуче-23.01.2024. објављена je јавна презентација урбанистичког пројекта за изградњу стамбено-пословног комплекса у/на Новом Београду, блок 51, насеље Бежанијска коса. Све имате овде https://www.beograd.rs/cir/gradski-...ratnosti-3popr5ps-na-gp-51-ko-novi-beograd_2/
Ради се о плацу где је Војна Грађевинска Установа, тј између зграда које се сада граде (Лукс 51) и пословног дела овог блока где се налази Комерцијална банка, т.ц. Оков, Емезета, итд., а поред улице Партизанске авијације. Иначе власници плаца (има пет делова), по катастру, су Имел група и Блистер Пропертис, а спомиње се и Лукс Инвестмент. Неко од њих ће можда бити и инвеститор!

Овај нови стамбено-пословни комплек ће бити спратности 3По+Пр+5+Пс, висине 22 метра, биће четири ламеле (зграде), са укупно 408 станова разних структура, 24 пословних просторија, 53 пословних апартмана, једну предшколску установу (депаданс) од укупно 556 квадрата.
Стамбене зграде ће имати, ламела А=121 стан, ламела Б=102 стана, ламела В=94 стана, ламела Г=91 стан. Подземне гараже ће бити у три нивоа са укупно 614 паркинг места, 1По= 246 паркинга, 2По=278 паркинга, 3По=90 паркинга), а од тога ће бити 485 места за станаре, а од тога и 36 за особе са инвалидитетом, за запослене у пословним просторијама биће 129 паркинга.

Ортофото
ортофото.JPG


Цртежи изгледа зграда:
Изглед зграде А
изглед А.JPG


Изглед зграде Б
изглед Б.JPG


Изглед зграде В
изглед Д.JPG


Изглед зграде Г
изглед Ц.JPG


Пресек 1 и 2
пресек1.JPG

пресек2.JPG


Цртежи
цртеж.JPG

цртеж_.JPG


Основа гараже-1, приземља и 1.спрата
гаража-1.JPG

приземље.JPG

1.спрат.JPG


Подужни пресек зграда и гаража
подужни пресек зграда и гаража.JPG
 
Да пренесем и овде са подтеме "Разни пројекти" https://forum.beobuild.rs/threads/razni-projekti.546/page-465#post-1198283

Јуче-23.01.2024. објављена je јавна презентација урбанистичког пројекта за изградњу стамбено-пословног комплекса у/на Новом Београду, блок 51, насеље Бежанијска коса. Све имате овде https://www.beograd.rs/cir/gradski-...ratnosti-3popr5ps-na-gp-51-ko-novi-beograd_2/
Ради се о плацу где је Војна Грађевинска Установа, тј између зграда које се сада граде (Лукс 51) и пословног дела овог блока где се налази Комерцијална банка, т.ц. Оков, Емезета, итд., а поред улице Партизанске авијације. Иначе власници плаца (има пет делова), по катастру, су Имел група и Блистер Пропертис, а спомиње се и Лукс Инвестмент. Неко од њих ће можда бити и инвеститор!

Овај нови стамбено-пословни комплек ће бити спратности 3По+Пр+5+Пс, висине 22 метра, биће четири ламеле (зграде), са укупно 408 станова разних структура, 24 пословних просторија, 53 пословних апартмана, једну предшколску установу (депаданс) од укупно 556 квадрата.
Стамбене зграде ће имати, ламела А=121 стан, ламела Б=102 стана, ламела В=94 стана, ламела Г=91 стан. Подземне гараже ће бити у три нивоа са укупно 614 паркинг места, 1По= 246 паркинга, 2По=278 паркинга, 3По=90 паркинга), а од тога ће бити 485 места за станаре, а од тога и 36 за особе са инвалидитетом, за запослене у пословним просторијама биће 129 паркинга.

Ортофото
ортофото.JPG


Цртежи изгледа зграда:
Изглед зграде А
изглед А.JPG


Изглед зграде Б
изглед Б.JPG


Изглед зграде В
изглед Д.JPG


Изглед зграде Г
изглед Ц.JPG


Пресек 1 и 2
пресек1.JPG

пресек2.JPG


Цртежи
цртеж.JPG

цртеж_.JPG


Основа гараже-1, приземља и 1.спрата
гаража-1.JPG

приземље.JPG

1.спрат.JPG


Подужни пресек зграда и гаража
подужни пресек зграда и гаража.JPG
podsetite me, jel se slegla frka oko trafo stanice i lux 51?
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: 10k
Ovo neki render sa tw
Ne znam da li je verodostajan...
Nije. Ovo je render sa javnog uvida u Urbanistički projekat za katastarsku parcelu 5089/14 - to je ona livada između Kineza i stambenih zgrada na uglu Omladinskih brigada i Gagarinove:

jurija gagarina EP.JPG



Taj urbanistički projekat je bio na javnom uvidu pre nekoliko godina, i ništa se nije desilo od tada. Mislim da su Energoprojektu poptuno drugi projekti trenutno u fokusu.

Naravno, Nova.rs je već napravila txt u fazonu "evo šta se gradi umesto kineskog TC". 🤦‍♂️ Dobiću čir na želucu od njih.
 
Nema ništa od toga jer bi svi dalekovodi morali pod zemlju. Pričamo o desetinama miliona evra da se spusti od Sakure i Lastavica preko 70 pa ispod JG i ka Bežanijskoj Kosi. Nijedan investitor nema toliko novca.
Mogu neki komercijalni objekti ali stambeni teško, izuzev ako je neko od potenc stanara raspoložen da dobije leukemiju, daleko bilo
PXL_20240126_153021923.jpg
PXL_20240126_152953899.jpg
PXL_20240126_153012193.jpg
 
I taj kod Delte je obuhvaćen ovim planom, piše sve u dokumentu koji je okačen na stranici…
Mislim da imaju neke građevinske planove na tom potezu 😂
Svakako videćemo, možda je konačno došlo vreme da ih sklone….
 
Штета, таква локација заслужује вишу зграду. А школа боље да је негде на простору блока 65, тј. покојне ИМТ.
 
Mislim da tu samo i mogu privremeni objekti. Pruga će se širiti jednog dana.
 
Pa valjda smo do sada svi skapirali da ono sto su neki obecavali neki urade, kako tako i po kojoj ceni ali se uradi
Kakav politicki marketing. Nadam se da se dobije nesto za ovo. Znamo svi sta.
Koliko je pogresna i nakaradna ova logika.
Uradi nesto, po pravilu katastrofalno, a plati duplo od vrednosti, sto naravno zavrsi u njihovom dzepu i naravno sve na kredit. I jos da se uradi nesto sto je za opste dobro, pa ajde i nekako. Ostace generacijama. Jok, obicno je motiv ponovno privatni interes.
Ajmo ovaj konkretan slucaj. Zasto oni sada ukopavaju kablove. Zbog zracenja, jer brinu o ljudima koji tu zive. Ili su u medjuvremenu sve zavrsili oko zemljista, popalili kineze. I naravno da ce korist imati samo oni koji budu zidali zgrade, a stetu oni koji vec zive tamo, jer ce nici jos stotine, a mozda i hiljade stanova bez adekvatne infrastrukture.
Ali s obzirom na organizovanost blokova kod save, cenim da im to nece bas tako lako proci. Kad se ljudi udruze proci ce kao i oni iz bloka 37.
 
Kakav politicki marketing. Nadam se da se dobije nesto za ovo. Znamo svi sta.
Koliko je pogresna i nakaradna ova logika.
Uradi nesto, po pravilu katastrofalno, a plati duplo od vrednosti, sto naravno zavrsi u njihovom dzepu i naravno sve na kredit. I jos da se uradi nesto sto je za opste dobro, pa ajde i nekako. Ostace generacijama. Jok, obicno je motiv ponovno privatni interes.
Eto u 5 recenica si napisao ono sto sam ja u jednoj. Uzgred dobio sam javno preduzece i stan u kuli tako da sam komsija sa vradovicem
 
Kome visi a kome ne visi u to ne ulazim kao ni u to ko dobija crvenu za svoje usluge. Neki se ocigledno razumeju u tu tematiku
 
Kakav politicki marketing. Nadam se da se dobije nesto za ovo. Znamo svi sta.
Koliko je pogresna i nakaradna ova logika.
Uradi nesto, po pravilu katastrofalno, a plati duplo od vrednosti, sto naravno zavrsi u njihovom dzepu i naravno sve na kredit. I jos da se uradi nesto sto je za opste dobro, pa ajde i nekako. Ostace generacijama. Jok, obicno je motiv ponovno privatni interes.
Ajmo ovaj konkretan slucaj. Zasto oni sada ukopavaju kablove. Zbog zracenja, jer brinu o ljudima koji tu zive. Ili su u medjuvremenu sve zavrsili oko zemljista, popalili kineze. I naravno da ce korist imati samo oni koji budu zidali zgrade, a stetu oni koji vec zive tamo, jer ce nici jos stotine, a mozda i hiljade stanova bez adekvatne infrastrukture.
Ali s obzirom na organizovanost blokova kod save, cenim da im to nece bas tako lako proci. Kad se ljudi udruze proci ce kao i oni iz bloka 37.
Tako je, posao treba da dobije firma sa jednim zaposlenim i tri saradnika (jer je dvadeset stručnih ljudi odbilo). Dalekovod te jačine pa i ukopan ne sme da bude na 100m ni od groblja a kamoli živih stanara. Al koga briga bitno da se prodaju kvadrati
 
Vrh