Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

Zar na ovoj lokaciji nije trebao da se izgradi novi Bioloski fakultet? Bio je negde i render…
 
Tu ide valjda negdje geografski + jos jedan biofah je ispao i price i za sad u kumodraz
 
Биолошки иде у Кумодраж код Фармацеутског и Торлака.
Овде ће у средини блока бити Географски и Безбедност.
 

Ugao Gandijeve i Jurija Gagarina


20230920_153032.jpg


20230920_153238.jpg
 
Koliko je traka potrebno za sreću? Ugao Tošinog bunara i Nikole Dobrovića. Radi se i proširenje u istom smeru, ista lokacija, na uštrb i onako malog razdelnog ostrva. Nisam fotografisao razdelno ostrvo jer mi je stigao autobus.​

20230920_171204.jpg
 
Koliko je traka potrebno za sreću? Ugao Tošinog bunara i Nikole Dobrovića. Radi se i proširenje u istom smeru, ista lokacija, na uštrb i onako malog razdelnog ostrva. Nisam fotografisao razdelno ostrvo jer mi je stigao autobus.​

Pogledajte prilog 173814
Не смањује се разделно острво између коловозних траке, него се продужава лево скретање из Тошиног бунара у Булевар хероја са Кошара. То скретање је било дужински јако мало (кратко), а сад ће лево скретање почети од самог средњег стуба железничког надвожњака који је на разделном острву.
Слике су од пре неки дан
IMG_20230907_145014_resized_20230907_050014541.jpg
IMG_20230907_145007_resized_20230907_050015680.jpg
 
Не смањује се разделно острво између коловозних траке, него се продужава лево скретање из Тошиног бунара у Булевар хероја са Кошара. То скретање је било дужински јако мало (кратко), а сад ће лево скретање почети од самог средњег стуба железничког надвожњака који је на разделном острву.
Ja bih to nazvao delimičniom proširenjem kolovoza na račun razdelnog ostrva, a u svrhu skretanja u Bulevar heroja sa Košara. Ne kažem da nisam zadovoljan time, već samo konstatujem stanje na terenu. Pošto ti stanuješ tu u blizini i imaš svakodnevni uvid u stanje na terenu, verujem u potrebu za time.

E sad mi pade na pamet još jedna stvar. Da li će ovo proširenje za skretanje ka BK da se koristi kao nova lokacija stajališta koje je trenutno tik do tog novog proširenja? Nekako mi sa ovom novom postavkom deluje bezveze pozicija stajališta, jer direktno blokira skretanje u prošireni deo.​
 


E sad mi pade na pamet još jedna stvar. Da li će ovo proširenje za skretanje ka BK da se koristi kao nova lokacija stajališta koje je trenutno tik do tog novog proširenja? Nekako mi sa ovom novom postavkom deluje bezveze pozicija stajališta, jer direktno blokira skretanje u prošireni deo.​

Ne bi im bio prvi put, stajališta koje blokiraju isključenje ima svuda
 
Mislim da će ova ekipa što je kupila u Elixir Gardenu uskoro krenuti lagano da čupa kosu od muke zbog haosa oko zgrade.
 
ШЧ управа је потпуно одлепила:

Istakao je da će i Ulica Pariske komune u sledećih godinu i po dana dobiti još jednu saobraćajnu traku, dok da će postojeće biti renovirane i proširene, a da je među ulicama u kojima su planirani radovi i Ulica Milutina Milankovića, kao i da će biti izgrađena dva kružna toka na Bežanijskoj kosi.
 
Неће ваљда онај најлепши дрворед у граду да посеку? :(
 
То је у Гоце Делчева.

Париске комуне и Милутина Миланковића су, могуће је, две београдске улице са најмањом потребом за проширењем.
У П. комуне треба обновити живу ограду целом дужином. У М. Миланковића не треба радити ништа.

Човек лечи комплексе што није имао овлашћења док је био председник општине.
 
Katastrofa, sve naopako radi.
Šapić je kazao da je planirano da radovi na tunelu ispod Bulevara umetnosti počnu tokom jeseni i da budu završeni u 2024. godini.
Jer je bilo nemoguće da se gradi tunel kad su prugu renovirali...
 
Онда ће да лети жива ограда са разделним травњаком.
 
@astrodule
Sakupiti što više ljudi koji ne padaju u trans kada čuju izjavu "još jedna traka po smeru" i blokirati ulicu, izvesti neki performans, obavestiti medije, pokrenuti peticiju... Ovo su samo neke od ideja koje mi padaju prve na pamet.​
 
Vrh