Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova


Ne razumem, kako je ovo moguće kada je sve oko Ušća i Hotela Jugoslavija izgrađeno i urbanizovano već decenijama? Nije kao da se radi o lokaciji koja je još uvek rub grada, da se grad širi prema njoj, pa ko veli kako se uvećava površina grada tako se povećaju i susreti sa faunom. Nego pojas oko Ušća je postao ''opkoljen'' zgradama, ljudima i sadržajima još pre 60 godina. A na rekama su splavovi i restorani (i vojna baza) isto tako već decenijama. Gde ove svinje ''žive'' pa da se pojavljuju uz neke od najprometnijih raskrsnica i najurbanizovanijih kutaka grada? Ovo je kao kada bih pročitao da se na donjem Kalemegdanu u 2022. pojaviše jeleni. Mislim, kako, odakle? o.O
 
Vala jesu, evo videh sad.
jacouille.gif
 
Pade mi na pamet da žive na VRO. Al kako se ne udave kad prelaze reke?
Поред тога што су добри пливачи, што каже @Дошљак, дивље свиње су и јако сналажљиве. Ову слику сам објавио на подтеми Фауна Београда негде почетком септембра о.г.
Овај "Гицко" је исто прелазио Дунав код ВРО

дивља свиња.jpg
 

Ne razumem, kako je ovo moguće kada je sve oko Ušća i Hotela Jugoslavija izgrađeno i urbanizovano već decenijama? Nije kao da se radi o lokaciji koja je još uvek rub grada, da se grad širi prema njoj, pa ko veli kako se uvećava površina grada tako se povećaju i susreti sa faunom. Nego pojas oko Ušća je postao ''opkoljen'' zgradama, ljudima i sadržajima još pre 60 godina. A na rekama su splavovi i restorani (i vojna baza) isto tako već decenijama. Gde ove svinje ''žive'' pa da se pojavljuju uz neke od najprometnijih raskrsnica i najurbanizovanijih kutaka grada? Ovo je kao kada bih pročitao da se na donjem Kalemegdanu u 2022. pojaviše jeleni. Mislim, kako, odakle? o.O
Iznamljivali smo poslovni prostor jedno vreme kod Juge (splav), kada su bile poplave divlje svinje su bukvalno u grupama preplivavale, najfascinantnija mi je bila scena gde je majka i 6 malih mladucana islo za njom, ona je ne osvrcuci se cepala na drugu stranu dok se kolona iza nje proredila, posle je cak dolazila i veterinarska ekipa zbog par pladunaca koji su se izgubili iz grupe (na poziv ljudi)
 
Је л’ само ја видим иронију у томе да је ова тема тик након ватрене дискусије о пренасељености Новог Београда склизнула у наставак “Последње оазе”?
 
Pre bi se moglo reći da je skliznula u teoriju evolucije, odnosno, ili ćeš se prilagoditi da điviš sa ljudima, ili ćeš izumreti na ovom području. I tako unzad nekoliko godina, i ne samo na ovoj temi.
 
Дивљег свињског света се много намножило у последње време, кажу неки моји рођаци-пасионирани ловци из комитског краја на југу. Долазе чак из Турске. Писало се већ да се десило и укрштање са домаћим свињама, па се сада лакше размножавају. Мени је ова живуљка баш јако симпатична, и деци сам куповао прасића више него ли медведића, мада се не бих обрадао сусрету са одраслом јединком по ноћи.
 
Slikah ovo pre dosta vremena. Zna li neko gde je projekat planiran na Novom Beogradu?

Screenshot_20221124_232909.jpg
 
Zaboravili su da napišu i da je kovid ambulanta na 2 minuta!
:)
 
Vrh