Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

danas; sličan rakurs:
1663698849121.png
 
Poslednja izmena:
Možda i ranije čak, živeli u Dž. Kenedija, baš u zgradi do ulice. Odselili se 1988. Kao iz malog mozga da se sećam ove cirkuske šatre. U glavi mi i da je bio neki visoki dimnjak tu.
 
Па био је димњак, ту на "Авијатичарском путу", до пре мало више од 10 година, кад га срушише и направише стамбену зграду до булевара. Био и сервис за британска возила, а мене једаред ноћу ујело малецно куче за ногу:)

Доградња ТЦ Меркатор је, могуће, почела и пре 1989, нпр. 1988, евентуално 1987, али мислим да не.

Циркуска шатра са слике је на месту Четвртог општинског суда. то не памтиш ти сигурно, а ни ја.
 
Па био је димњак, ту на "Авијатичарском путу", до пре мало више од 10 година, кад га срушише и направише стамбену зграду до булевара. Био и сервис за британска возила, а мене једаред ноћу ујело малецно куче за ногу:)

Доградња ТЦ Меркатор је, могуће, почела и пре 1989, нпр. 1988, евентуално 1987, али мислим да не.

Циркуска шатра са слике је на месту Четвртог општинског суда. то не памтиш ти сигурно, а ни ја.

Da, da, prebacio sam se ja, tačno fali sud do DZ. :) Mislio sam da je šatra na mestu one zgrade odmah do DŽ. K.
 
Па био је димњак, ту на "Авијатичарском путу", до пре мало више од 10 година, кад га срушише и направише стамбену зграду до булевара. Био и сервис за британска возила, а мене једаред ноћу ујело малецно куче за ногу:)

Доградња ТЦ Меркатор је, могуће, почела и пре 1989, нпр. 1988, евентуално 1987, али мислим да не.

Циркуска шатра са слике је на месту Четвртог општинског суда. то не памтиш ти сигурно, а ни ја.
То је био ауто сервис "Мини Морис" и власник Ђуро Иванчевић је углавном сервисирао Мини Морисе. Мада је у мањој мери сервисирао и Остине и Санбиме, не баш радо. А адреса је била Авијатичарски пут број 5. Још увек имам оглас који сам му радио за часопис "Аутомобил".

Циркуску шатру мађарског циркуса Аполо памтим јако добро, одлазили смо на представе, а слика је негде из 1973. године. Био је и један циркус код садашње Хале спортова и ту знам да је био 1966. и 1967.године, и ту сам исто био. Сећам се још увек гађања из ваздушне пушке.
 
Био је циркус код Хале спортова и негде 1988. Тад сам једини пут био у посети тој институцији :)
 
U bloku 40 (parcela na uglu Milutina milankovica i Omladinskih brigada) ce biti stambena zgrada u obliku L uz bulevare, 8 spratova. U sredini placa ce biti poslovna zgrada od 6 spratova. Nije moglo vise zbog lokacijskih uslova, i moralo je da se ispostuje za stambenu zgradu 40m od pruge. Plac je dobijen kao zamena za plac kod Prokopa (gruja)
 
U bloku 40 (parcela na uglu Milutina milankovica i Omladinskih brigada) ce biti stambena zgrada u obliku L uz bulevare, 8 spratova. U sredini placa ce biti poslovna zgrada od 6 spratova. Nije moglo vise zbog lokacijskih uslova, i moralo je da se ispostuje za stambenu zgradu 40m od pruge. Plac je dobijen kao zamena za plac kod Prokopa (gruja)
zna li se jos nesto o kompleksu ?
 
Plac je dobijen kao zamena za plac kod Prokopa (gruja)

Plac je poklonjen, kakva zamena, što kao Gruja bi odbio da su mu dali samo ono na ploči Prokopa, tu i sa izgradnjom stanične zgrade će biti u debelom plusu. Sve to oko tih dodatnih solitera na onoj padini i ove "nadoknade" je još jedan primer otimačine državne imovine, mogao je taj plac na NB da se iskoristi za neki kulturni objekat, fakultet i dr.
 
Iskoristiće se za pomenute stvari blok 39, prekoputa ukoso, ako je verovati pričama i planovima. Ovo spominjem zato što se nemali broj puta dešavalo da se tako neke stvari menjaju.​
 
Ja sam razumeo da će tu biti još jedan fakultet , a ostatak za miliciju.
 
Vrh