Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

Проблем старијих тржних центара је то што се не улаже у њихово одржавање, што природно значи је из године у годину, како ничу нови пословни простори, све мање је заинтересованих за њихове локале.

Опет се враћамо на тему која се мање-више провлачи кроз све теме на овом форуму: вечни проблем немара и одсуство свести о потреби одржавања објеката.

Ако је концепт застарео, како кажете, онда је проблем одсуство предузетљивости, јер увек постоји потреба за простором. Власник треба да прати тржиште и налази начина да га најбоље употреби.
 
Да ли ти објекти имају управнике као стамбени што морају да имају? Моје неко запажање јесте да ти тржни центри из 90их ала Пирамида - Чумић - Стакленац полако трансформишу локале из продавница у занатске радње, канцеларијски простор и угоститељске објекте.
 
Дошљак":3njwl9jg je napisao(la):
Моје неко запажање јесте да ти тржни центри из 90их ала Пирамида - Чумић - Стакленац полако трансформишу локале из продавница у занатске радње, канцеларијски простор и угоститељске објекте.

Pa da tu si u pravu vidim da se povećava broj onih krojačnica, za uslužno šivenje i knjigovodstvenih agencija...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
И ја у многим мањим местима. Ако су тржни центри на спрат, остају продавнице једино умприземљу, на спрату се отварају играонице за децу, адвокатске канцеларије, школе језика, кафићи... Ево један пример, билетарница ticketline где купујем карте за кошаркашке утакмице на Новом Београду у булевару Милутина Миланковића се налази у једном таквом да кажем застарелом пословном центру иза приватне болнице.
 
Ma samo da izbace garderobu jer ne znam ko tamo kupuje pored jeftinih HM, C&A i sličnih, a tu su i Kinezi.

Školice, jezici, igraonice, krojači, privatni univerziteti, knjigovođe to je nešto što je aktuelno.

Inače, kod mene u kraju sam primetio veliki porast broja kafića unutar bloka. Meni lično je glupo da tu sedim, jer em pogled nikakav, plus što mi je mnogo jeftinije da kupim piće u prodavnicu i sednem na klupu pored, no, vidim da ima ljudi koji tu sede.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=629828#p629828:16af234r je napisao(la):
astrodule » 13 Jun 2019 01:23 pm[/url]":16af234r]

Inače, kod mene u kraju sam primetio veliki porast broja kafića unutar bloka. Meni lično je glupo da tu sedim, jer em pogled nikakav, plus što mi je mnogo jeftinije da kupim piće u prodavnicu i sednem na klupu pored, no, vidim da ima ljudi koji tu sede.


Na NBGD je to ponajviše upadljivo, jer ugostiteljstvo nije bilo mnogo zastupljena delatnost, ali je to u suštini samo pokazatelj dubljih društvenih promena, promena standarda i navika pojedinca... ljudi se sve manje druže po svojim stanovima, radnije izlaze na piće u kraju....
 
astrodule":1xduyxbh je napisao(la):
Ma samo da izbace garderobu jer ne znam ko tamo kupuje pored jeftinih HM, C&A i sličnih, a tu su i Kinezi.

Školice, jezici, igraonice, krojači, privatni univerziteti, knjigovođe to je nešto što je aktuelno.

Inače, kod mene u kraju sam primetio veliki porast broja kafića unutar bloka. Meni lično je glupo da tu sedim, jer em pogled nikakav, plus što mi je mnogo jeftinije da kupim piće u prodavnicu i sednem na klupu pored, no, vidim da ima ljudi koji tu sede.
Ti butici sad kidaju, za maturu sve roditelji koji zaviruju a klinci probavaju ;)

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Bacanje para. Svaka čast onim maturantima koji umesto garderobe koje će obući samo jednom daju prilog nekoj ustanovi, a oni dođu istim majicama na proslavu.
 
Што се тиче одржавања, чест проблем је и то што власници и корисиници локала плаћају за неку услугу, али је просто не добијају. Узмимо пример Подземног у Нишу. Месецима су људи плаћали за хлађење кога није било. Град је просто стављао новац у џеп. Они који би престали да плаћају, добијали су упозорења.
 
Ne deluje da je u Piramidi to slučaj. Vlasnici lokala nisu ti koji tu obavljaju bilo kakav biznis (kako su mi rekli u par lokala u samom TC), već iste samo izdaju, tako da ih boli uvo kakvo je stanje ploča i sl.
 
ccc":2f7mtzyu je napisao(la):
Ne deluje da je u Piramidi to slučaj. Vlasnici lokala nisu ti koji tu obavljaju bilo kakav biznis (kako su mi rekli u par lokala u samom TC), već iste samo izdaju, tako da ih boli uvo kakvo je stanje ploča i sl.
Pa da, kad vlasnik nije i "korisnik"...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
To za nis je hit sto nisu tuzili pruzaoca usluke za neizvrsenje obaveze ludilo zvana srb
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=630167#p630167:s6lv4ulk je napisao(la):
ccc » 15 Јун 2019 01:20[/url]":s6lv4ulk]Ne deluje da je u Piramidi to slučaj. Vlasnici lokala nisu ti koji tu obavljaju bilo kakav biznis (kako su mi rekli u par lokala u samom TC), već iste samo izdaju, tako da ih boli uvo kakvo je stanje ploča i sl.
Не мислим ни ја да је то случај с Пирамидом. Указивао сам на један од проблема који се среће у објектима у државном власништву, али у већини, како приватних тако и државних, проблем је просто то што власник не улаже у своју некретнину.

То је као да не храните краву, а очекујете да добијете млеко. То вас прво кошта (количине) млека (зараде), а затим и краве (некретнине).

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=630251#p630251:s6lv4ulk je napisao(la):
direktor » 15 Јун 2019 05:55[/url]":s6lv4ulk]To za nis je hit sto nisu tuzili pruzaoca usluke za neizvrsenje obaveze ludilo zvana srb
Управо тако. Не разумем уопште зашто су то трпели. Исти је случај људи којима послодавац не исплаћује разаду месецима или годинама, а они раде због здравственог и пензионог.
 
VmksJEt

http://imgur.com/gallery/VmksJEt

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
1e34a2c3b6bf55870e8e6f86701583df.jpg
 
Na mestu skoro srušenog objekta u Bloku 29, trebaće im mesec dana za ovu ogromnu površinu :roll:
 
Dobro je. Ionako je tu trotoar (ploče) bio katastrofa.

Samo da vidimo da li će uspeti u roku da vrate u pređašnje stanje ovu najtežu u Evropi javnu površinu.
 
Nebojsa":370cd8em je napisao(la):
Jel ovo onaj deo prema Piramidi ili prema bloku 70a?
Mislim da je između kineza i onih belih zgrada. Dakle od kineza ka 70a

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Aha ok, mada i onaj deo prema Piramidi vapi za sredjivanjem i eventualnom izgradnjom.
 
Nadam se da neće napraviti parking, ali ako piše revitalizacija parka, onda valjda to nije pravljenje parkinga.
E sad to șto je bilo dosta đubreta Jbga to je do lokacije i naravno do ljudi...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Vrh