Šta je novo?

Razni projekti

alubond sa teksturom drveta, staklene terase, cecesija gipsani ukrasi..trend koji se nastavlja...

ovaj arhitekstonski stil mora da dobije ime...a gde drugde nego ovde..:)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da se izvede nešto od eklektike ili tako nešto :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=787774#p787774:5yuaz4n5 je napisao(la):
theJudge! » 27 Oct 2020 09:49 am[/url]":5yuaz4n5]Helmet, hvala puno na odgovoru, i ja sam dobio istu informaciju sto se tice cene.

Verovatno sam se pogresno izrazio, zapravo sam zeleo da pitam da li neko ima vise informacija o stvarima poput kakav ce kvalitet gradnje biti, ili je mozda prerano pricati o tome? Zanima me i koliko je to pouzdana prica, kakav je Matijevic kao investitor, kakva je kompanija ovaj Uzor Promet itd. Na kraju krajeva, zanimaju me i misljenja generalno o toj lokaciji i projektu, jer meni izgleda interesantno.

Nadam se da nisam "promasio temu" sa pitanjima :D

Kvalitet deluje OK, malo iznad proseka. Kontaktirajte ih, poslace vam projekat, sa specifikacijom svih zidova, sto je vrlo pohvalno i ozbiljno sa njihove strane.

Ono sto nije tako sjajno je predugovor, koji nude potencijalnim kupcima, gde vam nigde ne pise da ce upotrebna dozvola biti obezbedjena pre nego sto se uselite i isplatite celokupan iznos.

Dinamika placanja je sledeca:
20% kapara
60% na 80% izgradjenosti
20% na kraju, kada se potpisuje glavni ugovor

Ono sto mi takodje nije jasno, kako neko ko kupuje stan preko kredita banke da plati ovih 60%, kada banka ne moze da podeli kredit u 2 dela? Takodje, sam tekst je konfuzan i ne vidi se jasno koje su odaveze prodavca.

Ipak, koliko sam cuo, prodaja ide odlicno, verovanto zbog dobre cene, pa ljudi ne razmisljaju puno o ovakvim "detaljima".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=788175#p788175:9e66d7qr je napisao(la):
Diego » 28 Окт 2020 02:40 pm[/url]":9e66d7qr]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=759897#p759897:9e66d7qr je napisao(la):
Litota » Sub Jul 25, 2020 1:51 am[/url]":9e66d7qr]Pozdrav Svetionik,
Belim bi trebali da bude nesto kvalitetniji od Tri nove, estetika diskutabilna, stanivi su bili lepi koliko se secam. Odrzavanje ce biti skuplje u Belimh i ovo su dve potpuno razlicite lokacije. Investitor je nov u ovom poslu i ovo im je prvi gradjevinski projekat, izvodjac ce valjda biti Exing, Belim ce se lepiti na Exingovu zgradu. Da li si video projekat koji Merin ima na Novom Beogradu? Kennedy residences? Trebalo bi da bude jako kvalitetno i lepo. Po meni licno lokacija bolja od Belima, a verovatno ce odrzavanje biti povoljnije, jer nemaju toliki park. Belim nudi jako povoljne cene, bar je tako bilo, najnize u tom bloku.

Zna li neko da li će se i šta graditi na placu pored budućeg Belim kompleksa, tj otpilike izmedju NIS pumpe i Belima (do Tošinog bunara)? Razmatram možda stan u Belimu koji bi bio okrenut ka Airport Citiju pa me zanima kakve su šanse da neko novo čudo tu nikne skorije i zakloni i malo otvorenosti sa te strane. Hvala.
@Диего, ево овако, а и неколико пута сам о томе писао на другим темама. Да ти прво поставим ортофото снимак тог дела блока 65, а на њему сам ти означио три плаца на којима ће се још градити.

блок 65_приватан плац и остало.jpg

Стамбено насеље "Белим башта", како ће се званично звати, почиње јако брзо да се гради.

Тај плац који спомињеш је приватан и ту су четири власника и она пословна зграда је њихова која је у закупу од стране неколико предузећа, пет или шест, што производних што сервисних. Тај плац је цео ограђен жицом и кроз њега не може више да се пролази, као некада. За неких годину и нешто, значи негде 2022. би требало да се та зграда сруши и да се ту крене са градњом. Чак су ти приватни власници заинтересовани за инвестирање у некретнине на том плацу, барем је један од њих био-власник оне печењаре, али је пре неких годину дана преминуо. Значи до године коју сам навео, све остаје како и јесте, ако се у међувремену нешто не промени.

Највећи плац који сам означио, је од тог "Авионског града", и ту они треба да граде још једну пословну зграду, као и ове остале које су саградили. Значи руши се онај постојећи салон подова, царинско сместиште и паркинг (ионако је њихов, који дају у закуп). Ту задњу зграду у низу би требало да почну да граде негде током 2022.године, јер постојећу зграду коју сад г/раде, преко пута Ексинг зграде и оне телевизије, ће бити завршена 19. децембра 2021.године, тако барем пише на грађевинској табли viewtopic.php?f=20&t=323&start=1300#p774266

То би било то, значи поглед ће ти бити мање-више затворен са те стране. Па иначе у целом том блоку су погледи из зграда "комшији у тањир" :mrgreen: . Надам се да сам помогао, колико толико :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=788386#p788386:ejrmsuwj je napisao(la):
Bulbulderac17 » 28 Oct 2020 23:47[/url]":ejrmsuwj]alubond sa teksturom drveta, staklene terase, cecesija gipsani ukrasi..trend koji se nastavlja...

ovaj arhitekstonski stil mora da dobije ime...a gde drugde nego ovde..:)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Комерцијални криптокласицизам.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=788420#p788420:dj6rhsb8 je napisao(la):
Гага » Čet Okt 29, 2020 2:52 am[/url]":dj6rhsb8]
@Диего, ево овако, а и неколико пута сам о томе писао на другим темама. Да ти прво поставим ортофото снимак тог дела блока 65, а на њему сам ти означио три плаца на којима ће се још градити.
Стамбено насеље "Белим башта", како ће се званично звати, почиње јако брзо да се гради.

Тај плац који спомињеш је приватан и ту су четири власника и она пословна зграда је њихова која је у закупу од стране неколико предузећа, пет или шест, што производних што сервисних. Тај плац је цео ограђен жицом и кроз њега не може више да се пролази, као некада. За неких годину и нешто, значи негде 2022. би требало да се та зграда сруши и да се ту крене са градњом. Чак су ти приватни власници заинтересовани за инвестирање у некретнине на том плацу, барем је један од њих био-власник оне печењаре, али је пре неких годину дана преминуо. Значи до године коју сам навео, све остаје како и јесте, ако се у међувремену нешто не промени.

Највећи плац који сам означио, је од тог "Авионског града", и ту они треба да граде још једну пословну зграду, као и ове остале које су саградили. Значи руши се онај постојећи салон подова, царинско сместиште и паркинг (ионако је њихов, који дају у закуп). Ту задњу зграду у низу би требало да почну да граде негде током 2022.године, јер постојећу зграду коју сад г/раде, преко пута Ексинг зграде и оне телевизије, ће бити завршена 19. децембра 2021.године, тако барем пише на грађевинској табли viewtopic.php?f=20&t=323&start=1300#p774266

То би било то, значи поглед ће ти бити мање-више затворен са те стране. Па иначе у целом том блоку су погледи из зграда "комшији у тањир" :mrgreen: . Надам се да сам помогао, колико толико :)

Hvala Gago na ovako detaljnom odgovoru, pretpostavio sam da tu mora nešto da nikne pre ili kasnije, sada su stari već jasnije. Još jednom puno hvala na trudu.
 
_20201029_184230.JPG

Симе Игуманова

_20201029_184641.JPG

Симе Игуманова

_20201029_184737.JPG

Михаила Гавриловића

_20201029_184916.JPG

Јужни булевар

_20201029_185050.JPG

Војводе Степе

_20201029_185231.JPG

Белгијска

_20201029_185450.JPG

Врњачка

_20201029_185423.JPG

Жанке Стокић.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=788391#p788391:93bk2rpt je napisao(la):
Black » Čet Okt 29, 2020 1:07 am[/url]":93bk2rpt]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=787774#p787774:93bk2rpt je napisao(la):
theJudge! » 27 Oct 2020 09:49 am[/url]":93bk2rpt]Helmet, hvala puno na odgovoru, i ja sam dobio istu informaciju sto se tice cene.

Verovatno sam se pogresno izrazio, zapravo sam zeleo da pitam da li neko ima vise informacija o stvarima poput kakav ce kvalitet gradnje biti, ili je mozda prerano pricati o tome? Zanima me i koliko je to pouzdana prica, kakav je Matijevic kao investitor, kakva je kompanija ovaj Uzor Promet itd. Na kraju krajeva, zanimaju me i misljenja generalno o toj lokaciji i projektu, jer meni izgleda interesantno.

Nadam se da nisam "promasio temu" sa pitanjima :D

Kvalitet deluje OK, malo iznad proseka. Kontaktirajte ih, poslace vam projekat, sa specifikacijom svih zidova, sto je vrlo pohvalno i ozbiljno sa njihove strane.

Ono sto nije tako sjajno je predugovor, koji nude potencijalnim kupcima, gde vam nigde ne pise da ce upotrebna dozvola biti obezbedjena pre nego sto se uselite i isplatite celokupan iznos.

Dinamika placanja je sledeca:
20% kapara
60% na 80% izgradjenosti
20% na kraju, kada se potpisuje glavni ugovor

Ono sto mi takodje nije jasno, kako neko ko kupuje stan preko kredita banke da plati ovih 60%, kada banka ne moze da podeli kredit u 2 dela? Takodje, sam tekst je konfuzan i ne vidi se jasno koje su odaveze prodavca.

Ipak, koliko sam cuo, prodaja ide odlicno, verovanto zbog dobre cene, pa ljudi ne razmisljaju puno o ovakvim "detaljima".

Black, hvala na odgovoru. Raspitao sam se i dobio projekat sa specifikacijom zidova kao sto ste naveli, i to se i meni prilicno svidelo. Nisam bas strucan da procenim kvalitet tih materijala, pogotovo kada je u pitanju zvučna i termo izolacija, ali cu se potruditi da nadjem nekog eksperta da to pogleda. :)

Sto se dinamike placanja tice, mislim da ste Vi naveli dinamiku za kes, a da u slucaju kreditnog kupca na 80% izgradjenosti ide cela isplata.

Meni se projekat cini prilicno dobro, ima svoje mane i prednosti, ali koji nema... :) Procitao sam neku vest da su se stanari zgrade pored bunili oko blizine Uzorove nove zgrade, ne znam da li tu ima nekog osnova...

U svakom slucaju, ako imate nekih novih informacija, ja bih voleo da cujem. Planiram svakako da se javim prodaji da se detaljnije raspitam kod njih direktno.

Pozdrav!
 
Gospodar Jovanova 28 - klik za pogled iz vazduha. Ode ovo u nebesa, valjda neku imaginarnu liniju prati...
 

Prilozi

  • gospodar jovanova 28  .jpg
    gospodar jovanova 28 .jpg
    256,1 KB · Pregleda: 3.936
  • gospodar jovanova 28 .jpg
    gospodar jovanova 28 .jpg
    199,2 KB · Pregleda: 3.939
  • gospodar jovanova 28.jpg
    gospodar jovanova 28.jpg
    235,8 KB · Pregleda: 3.934
Verovatno prati liniju "staklenca" pored. Barem se takav utisak stiče na osnovu fotografija.
 
Ja bih rekao da prati venac one zgrade prekoputa gde je Alonso :D

Šalim se, tu po meni je problem plan koji daje tu spratnost za Dorćol P+7 (P+6+Ps). I ova nova u Jovanovoj 54 što je bila na javnom uvidu prošli mesec isto se gadja samo sa sama sobom, preskače ove okolo objekte. Logično gledajući koji investitor će da gradi P+4 gde plan daje P+6?! Danas sam prolazio Jovanovom sa strane Francuske ulice i kad se gleda ovaj novi objekat na broju 28 ne iskače (vrlo malo se vidi kalkan) ali sa ove strane iz Višnjićeve baš se vidi.

Uzgred, spominje se već da će u novom planu za centar da se visina objekata pomera sa sadašnjih 28 metara na preko 32 metra (P+8). To bi trebalo ispratiti i na takve pokušaje uticati aktivno. Ovi forumi bi trebalo da baš za takve stvari i služe.
 
Zna li neko koji je ovo projekat tj investitor?

Nalazi se u Zemunu, kada se krene od kraja Ugrinovačke prema centru pa sa desne strane prekoputa nove Pošte. samo što je iza u drugom redu.
Na Google mapi se vidi samo jedna zgrada i temelj za drugu, sada ih je urađeno mnogo više, ima ih neki 6 ili 7 zgrada ukupno, nigde nema table ili naznake ko radi, pa reko dal neko možda zna nešto više.
 

Prilozi

  • 2.jpg
    2.jpg
    774,8 KB · Pregleda: 2.708
  • IMG_20201102_114031.jpg
    IMG_20201102_114031.jpg
    418,3 KB · Pregleda: 2.709
Koliko vidim to je sve deo velike parcele 12167/2 u konstantina Lekica...kad uđeš u katastar iskren da budem na prvu ne zna se ko pije a ko placa na toj parceli...a cim nema nikakvih podataka na internetu za to..sve ti govori da li je legalno ili ne.

Na toj parceli ima preko 100 objekata..vecina bez dozvole..tako da to ne cudi...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
_20201102_211945.JPG

Витановачка

_20201102_212716.JPG

Милована Маринковића

_20201102_212732.JPG

Милована Маринковића

_20201102_213151.JPG

Зетска

_20201102_213400.JPG

27. Марта

_20201102_213852.JPG

Новопазарска

_20201102_214005.JPG

Сазонова

_20201102_214121.JPG

Брегалничка

_20201102_214241.JPG

Брегалничка


_20201102_214345.JPG

Улцињска

_20201102_214507.JPG

Милисава Ђуровића.
 
Ova u Milisava Djurovica ima nelegalan sprat, mislim da su zabranili dalju gradnju al to invenstitora nije ni malo pogodilo pa je nastavio sa gradnjom.
 
Полако нестаје стари Врачар. Љубостињска.
 

Prilozi

  • Screenshot_20201103_211319.jpg
    Screenshot_20201103_211319.jpg
    166,2 KB · Pregleda: 2.066
Dokle god ima onih koji po svaku cenu trče da kupe stanove u zgradama nastalim na ruševinama tih kuća, neće im biti žao. A kako je dobrom delu građana životni cilj da se dokopaju Beograda pošto - poto, pri tom mislim na one koji vole da se u svojim selima ku..e kako su iznad drugih, svaki put kada bi došli, neće se skoro iskoreniti ova praksa.
 
Mislim da je besmisleno nadati se da prizemne kuće na obodu centralne zone prežive kad su usamljene i okružene zgradama P+6.
Prosto je to prirodni proces urbanizacije svakog velikog grada svuda u svetu.
 
Ma sve i da razumem da dolazi do generacijskih smena i ljudi i kuća sa vremenom i nije normalno da ide P+6 pa samo P pa opet P+6 ali spratnost P+6 u ulici koja je širine oko 6 metara?! Jedni drugima kafu da dodaju kroz prozor... realno u tom kraju plan ne bi trebao da dozvoli nikome preko P+3+Ps. Pola Vračara nigde više neba nema zbog malih širina ulica i dozvoljene spratnosti.
 
Kanjoni i klisure Beograda. Predratni urbanizam je za nas danas nedostizan.

Samo da dodam da itekako opstaju nizi objekti svuda po svetu iako su okruzeni za visokim objektima. Samo sto se u iole uredjenijiim sistemima takvi objekti stite. Prirodni proces koji je nazalost vodjen iskljucivo profitom. A to je naravno potpuni besmisao.

Rusenjem ove kuce konkretno, rusi se i poslednji trag nekadasnjeg starog Beograda. Kada se izgradi ova bezlicna nova 6ospratnica cela ulica ce izgubiti na patini i izgledace kao da je taj deo grada maltene juce nikao.

Nije sve crno i belo. Treba ostaviti ponesto makar kao trag nekih drugih vremena i ambijenata.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=790009#p790009:12xktrxl je napisao(la):
Posmatrač » 03 Nov 2020 23:27[/url]":12xktrxl]Jedni drugima kafu da dodaju kroz prozor...
U SAD je česta pojava u mnogim manjim gradovima ili pojedinim predgrađima većih gradova.
 
Vrh