Šta je novo?

Razni projekti

Штета, срушише лепу стару кућу због оног..
 
Nije to kuća Željka Mitrovića. Njegova kuća je ona žuta prva sa desne strane kada se krene Užičkom od Top. Zvezde. Mnogo lep plac. Jedan od najlepših. Trešnja mnogo lepa u tom dvorištu.
Ova je par brojeva posle nje sa iste te strane.

Nego ta kuća je sada prošlost ali je zanimljivo da ta ista firma se sprema da sledeće godine sruši Puškinovu 2 a koja je bila osnovna škola Kralja Aleksandra I Karadjordjevića (koji je sa srpskom vojskom ušao u Zagreb i Ljubljanu i oslobodio Vojvodinu...) a pošto smo takvih vladara imali mnogo ta kuća nema nikakvu vrednost i treba da se sruši. Ustvari pošto o svojoj istoriji grada nemamo nikakvo poznavanje ja predlažem da se ukine Zavod za zaštitu i da se sve sruši.
Na toj kući u Puškinovoj je postojao grb Karadjordjevića do pre nekih 10-15 godina kada je otpao sa fasade od neodržavanja.
 
Прва кућа у Ужичкој са десне стране, када се гледа из правца Топчидерске звезде, налазила се на углу са Крајишком улицом, како сам већ и написао и како уосталом пише и на табли чију сам фотографију поставио на претходној страни.

Ево линка до тврдње коју је колега претходно изнео,
тј. да је управо поменуту кућу и плац купио дотични..
..

https://istokrs.com/zanimljivosti/zeljk ... -u-srbiji/

Сада изгледа овако..
_20201024_000823.JPG


А ево и табле још једанпут..
_20201020_215144.JPG
 
Kneza Milosa. Ubedljivo najeprezentativnija avenija u Beogradu sa najgorim i najruznijim drvoredima i trotoarima. Svo drvece treba povaditi, presaditi na bilo koje zelene povrsine (Ada, Kosutnjak, Topcider), i onda lepo odraditi drvorede recimo Magnolie grandiflore ili Albicije (Albizia julibrissin).

Zasto bas ove dve vrste? Obe su se odlicno aklimatizovale na BG klimu odavno. Magnolija grandiflora je zimzelena cele godine sa divnim belim krupnim cvetovima, dok je Albicija liscar ali sa izuzetno sitnim listovima koji ne bi pravili posle probleme po trotoarima na jesen i cveta od juna do septembra.

Mozda cak deo od Tri lista duvana do Nemanjine odraditi sa Magnolijom, a drugi deo od Nemanjine do Skyline-a sa Albicijom.

Albizia julibrissin
albizia-julibrissin-albicija-sadnice-slika-37453390.jpg


Magnolia grandiflora
81Bd0E1RFxL._AC_SL1500_.jpg


7a7366bd01f07269d4d42f3b5dd8ed89.jpg


Doduse ucutao se Vesic sa rekonstrukcijom :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=786742#p786742:vxi17gje je napisao(la):
Вожд » Pet Okt 23, 2020 11:57 pm[/url]":vxi17gje]Прва кућа у Ужичкој са десне стране, када се гледа из правца Топчидерске звезде, налазила се на углу са Крајишком улицом, како сам већ и написао и како уосталом пише и на табли чију сам фотографију поставио на претходној страни.

Ево линка до тврдње коју је колега претходно изнео,
тј. да је управо поменуту кућу и плац купио дотични..
..

https://istokrs.com/zanimljivosti/zeljk ... -u-srbiji/

Сада изгледа овако..
Pogledajte prilog 1

А ево и табле још једанпут..

file.php

file.php


To je njegova. Ali ima slika table u prethodnim postovima kuće iznad te. Isto Užička. Šteta za kuću. Plac vrlo, vrlo lep, jedino mu smeta onaj rezervoar vodovoda ispod. Bio mnogo lepši taj ceo deo sa šumom pre pravljenja rezervoara.
 
Hvala Švabama za ovakav front njihove ambasade..bolje da su nas opet bombardovali.

Ona stara zgrada je trebalo samo da se obnovi a ne da imamo ove puskarnice...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nemačka ambasada savršeno uklopljena u istorijski kontekst, prepoznatljivi su po bunkerima na ovim prostorima i u tom duhu su oblikovali ambasadu.
 
Jes stvarno glavna fasada izgleda kao moderna puskarnica ili bunker.
Da ne slute oni opet na nesto? :)

Kako im samo ne dosadi? :)

Po meni bolje da su odradili celu fasadu ka KM sa ovim vertikalnim vrtom kao na kalkanu. To bi bas bilo super.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=786826#p786826:19hsntsy je napisao(la):
zexland » 24 Okt 2020 12:02[/url]":19hsntsy]Jes stvarno glavna fasada izgleda kao moderna puskarnica ili bunker.
Da ne slute oni opet na nesto? :)
Da se ponovim od ranije. Kakvu spoljnu politiku vode pojedine zemlje, takve su im i zgrade ambasada.
 
da, stvarno ne znam odakle ljudima ideja da ambasadu u beogradu naprave ko bunker, bas ce biti tesko probaciti buket cveca kroz ove prozorcice, morace seseljoidi da vezbaju na nekoj livadi pre nego se zapute put kneza milosa
 
Било би малко боље да су лево и десно од пушкарница уградили понеку зелену жардињерицу попут оних са леве стране зграде.
 
@zexland imam i jednu i drugu u dvoristu magnolija mislim da je osetljiva malo manje svetla i nema da cveta a albicija - japanska mimoza je prelepa leti miris nesto neopisivo u vreme cvetanja ali djubre koje pravi lisce i cvece je uzasno za odrzavanje. Ne znam kako bi rasla tamo uz toliko zagadjenje, ova moja je 10+metara visoka nije ova patuljasta kao na slici.
 
Ventilatore super !

Pa ja sa mojom Albicijom stvarno nemam problema sa djubretom Bas naprotiv ima taj ultra sitan listic koji se i ne vidi kada padne. Cvet padne osusen ali i to nije nista strasno.

U Solunu imas citave kvartove sa Albicijama i jako lepo to izgleda, samo mora da se redovno odrzava.
 
Tu desno nikako da se otvori neki kafić ili nešto drugo. Izuzetno atraktivna lokacija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=786992#p786992:wsxvcxou je napisao(la):
direktor » 24 Oct 2020 20:21[/url]":wsxvcxou]I sa spratom viška....

Не само једним него 3. Задњи нормалан треба да је повучен, а он има изнад још 2 повучена

Наравно, та парцела је одма на "директној примени" оћу рећи сад постављена на списак за мач
 
Vrh