Šta je novo?

Razni projekti

Izvinjavam se ljudima sa Karaburme, ali je to najodvratnije naselje, na najlepsem mogucem mestu....
 
stf":5yybn691 je napisao(la):
Izvinjavam se ljudima sa Karaburme, ali je to najodvratnije naselje, na najlepsem mogucem mestu....
Neko je davno rekao da je Beograd najruzniji grad na najlepsem mestu.To i nije bas tacno ali sigurno je da Beograd nije iskoristio ni delic svog savrsenog polozaja na pravi nacin.
 
Centar Beogada je vrh odradjen normalno moze i bolje ali kakos eide ka periferiji sve je nekako ofrlje.
 
У Дантеовој улици поред игралишта ФК Београд.Мислим да је фирма Дензо или Данзо Компани нисам сигуран.
 
Interex Ustanicka 18.04.

p3110053t.jpg


p3110054.jpg


p3110056.jpg


Nova Lastina stanica u Ustanickoj

p3110055v.jpg


Nisam siguran ali mislim da ovo stoji ovako od '98.

p3110057.jpg
 
Bar malo da se uredi taj kraj ali smeta mi strasno ta stanica jer joj nije tu mestu prebacio bih je na drugo mesto a te zgrade ce valjda zavrsiti do 2018te.
 
Kako se, bre, covece ne radi!? A otkud staklo na kuli!? I sta rade oni radnici na gradilistu svaki dan, jedu burek!?
 
Pa to staklo su stavili jos odavno, ali sad zadnjih dana su se pojavili majstori, valjda ce da zavrse vec jednom taj objekat.
 
Prolazim pored te zgrade svakodnevno, pa znam kako teku radovi. Slika govori vise od reci.

10. januar 2010. (fotkao ACR)

34s0whx.jpg


18. april 2010. (fotkao ada huja)

p3110056.jpg


Istina je da su 2007. radovi stali i tako je bilo sve dok pred kraj 2009. Stakla su poceli da postavljaju nesto pre Nove godine, pre toga na fasadi nije bilo ni jednog jedinog stakla, a ni alu ploce nisu bile postavljene svuda. Tokom zime su pauzirali i radovi su nastavljeni proslog meseca. Poslednjih par nedelja rade bukvalno svaki dan, a poprilicno je zivahno i u unutrasnjosti zgrade.

Tako da ce negde na jesen verovatno da se ljudi ovde laktaju za kupus na popustu.
 
Znaci prave neki tempo ili sta tamo?
Cuo sam ranije da ce tu biti neki mekdonalds ali to je ocigledno glasina
 
vucko":2slteebv je napisao(la):
Cuo sam ranije da ce tu biti neki mekdonalds ali to je ocigledno glasina
To si pobrkao, glasina je bila da će se se Mek otvoriti u onom Karićevom čudu kod Cvetka. Mind you, to je bila glasina pre 15 godina....
 
U pravu si, davno nisam prolazio tim krajem (jos od januara), pa mi je ostala ta slika u glavi. Inace dobro je sto su krenuli da ga rade jer je dosta dugo stajao ne zavrsen.
 
Homer Jay":2wb2rafo je napisao(la):
Nova zgrada Nemacke ambasade (na starom mestu). Rad studija Karl + Probst koji je pobedio na konkursu nemackog ministarstva spoljnih poslova (www.karl-und-probst.de)
U Kneza Milosa? Hm. Svidja mi se, ali interesantna je i sadasnja zgrada (ako je to ova):

2-21-Ambasada-Nemacke-04-1972.jpg
 
Mislim da je zgrada njemacke ambasade zasticena kao arhitektonsko djelo inace oni imaju jos jednu zgradu mozda ce tu da ruse a ova u kneza milosa je pripadala DDR do 1989
 
Jok, na slici na sajtu koji je dat, lokacija je u Kneza Miloša.
p.s. Vajno mi delo....
 
Vrh