Šta je novo?

Razni projekti

jao, meni je ceo ovaj ugao knj.zorke i maken.grozan..nista mi se ne svidja ovo a zivim u blizini i moram da gledam ove rugobe od zgrada...mrzim plava stakla. :/
 
Homer Jay! Da li mozes da mi objasnis sta znaci ovo 'sveden odg.naspram hrama'...mislim na sta to treba da izgleda i sta je to zapravo i kada?? sta predstavlja ova kocka?
hvala.
 
MPC gradi za pola milijarde evra
Vrednost investicija u nekretnine koju će kompanija „MPC Propertis" ostvariti u periodu od 2007. do 2009.g.
iznosi više od pola milijarde evra, a ovaj segment „MPC Holdinga" na teritoriji Srbije će u naredne dve godine
završiti, između ostalog, šoping centar „Ušće", „kulu bliznakinju" poslovnog centra „Ušće", komercijalni centar
na lokaciji „Tri lista duvana" i luksuznu poslovno-stambenu zgradu kod Kalemegdanskog parka. ....
ceo text : http://www.biznisnovine.com/cms/item/stories/sr.html?view=story&id=11512
 
Infinity - mala stambena zgrada u centru grada sa zguzvanom fasadom

infinityvn1.png


Infinity-Beograd is a stunning new development in the heart of one of Belgrade's most prestigious part, Belgrade center. There is six exceptional residences in a secure and exclusive location with a view of a glorious private garden.

Only a short distance away from Knez Mihajlova, Infinity-Beograd is ideally located to enjoy peaceful neighborhood and the busy city.

Infinity-Beograd is a prestigious development of six superlative residences, each apartment delivered to the exquisite level of finish you would expect from a world-class development. Infinity-Beograd, designed by the most prestigious architect in Belgrade, professor on faculty of Architecture Miodrag Mirkovic, has a concept of Smart House. From a custom installed home theater and multi-room music to automated lighting control and systems integration, you'll experience the most exciting new technologies. But more importantly, making these new technologies easy to use, family-friendly, and harmonious with your home's decor.
http://www.infinity-beograd.com/infinity
 
Cool. Treba više ovakvih malih kvalitetnih projekata u centru. :kk:
 
Gde ce ovo da bude tacno?

Trebali bi da nadju nacin i da zakrive donji deo kod vrata, izgledalo bi milion puta bolje
 
Dosta ce zavisiti od toga kakva ce boja stakla da bude. To ce po meni imati presudan uticaj. Ne znam kakva je struktura zgrada oko te lokacije pa kako ce se uklopiti, ali ovako sama deluje lepo (makar na renderu).
 
Evo update za zgradu sudova u Nemanjinoj. Ako sam pogresio forum vi prebacite post.

 
Evo i zgrada u mekenzijevoj ( nadam se da sam pogodio naziv ulice, to je ona sto ide od slavije prema crvenom krstu) Ovo je zgrada preko puta one anemicne aluminiumske zgrade.



Evo i jedne slike hotela metropol, mada nema sta specijalno da se vidi

 
Boze, Boze, koje je ovo zlo u Mekenzijevoj.....

@ivana-bg

sorry, ali tek sam sad video tvoje pitanje to sasvim slucajno (posle skoro 2 meseca)
ta zgradica bi trebalo da se nalazi tacno iza Hrama. Tu ima bas dosta prostora za gradnju i ideja je bila da se iza Hrama izgrade ekskluzivni blokovi, ali meni je sve to mnogo zbudzeno, ulice su kao kanjoni, ima malo svetlosti i arhitektura je mahom fus.... Ali mi se ova kockica svidja, narocito zato sto ce biti dosta prozirna, i nalazi se na cosku tri ulicice :)
 
Zdravo ljudi,evo jos jednog novajlije.Bicu vam na usluzi sto se tice slika sa gradilista,i ostalih stvari vezanih za nas grad. Juce sam prolazio pored Hrama,i video ovo.Koliko vidim nema radova.Da li neko zna o cemu je rec
 
Jel to bese nesudjeni "hotel" :D
 
Kako da ovako mali objekat bude hotel?Mozda bi mogao da prodje kao motel.Vidite samo kako je uzak i nizak,sve u svemu malih dimenzija.Te velicine su pojedine kuce,mozda cak i vece.
 
RAQN":3v71f1q9 je napisao(la):
Milance":3v71f1q9 je napisao(la):
Pa onako, pomalo je ocajno...
Savrseno se uklapa u trenutno stanje Zelenog venca:)
Ne bih se slozio s tobom.To je jedini objekat na tom mestu koji lepo izgleda,a oko njega,i preko puta imaju neke oronule zgradice i kuce stare 200 god!!!.To bi trebalo otkupiti,srusiti i napraviti ljudima nove stanove,kuce,da nekvare izgled same ulice i grada,i tek onda bi se sve lepo uklopilo.
 
U mom kraju (Zarkovu na Belim vodama) su poceli pre oko godinu i nesto dana rusenje celog azbestnog naselja starog vise od 20 godina,i izgradnja na njegovom mestu 7 stambenih objekata (petospratnice i sestospratnice).Jedna je vec izgradjena neverovatno brzo,drruga je pri kraju,treca pocinje(zavrseni temelji,postavljen kran),a ostatak ovih azbestnih trospratnica,njih oko 10-tak koje nisu srusene ocekuje rusenje u toku ove i sledece godine.Zgrade su stvarno odlicne.Poslacu fotke ovih dana!
 
Kompanija Konsig otvara novu zgradu vrednu 10,5 miliona dolara
Beograd - Američko-srpska kompanija Konsig najavila je da će danas otvoriti novu poslovnu zgradu u Beogradu, u koju je investirala 10,5 miliona dolara. Kako se navodi u saopštenju, u poslovnoj zgradi površine 3.500 kvadratnih metara koja se nalazi u beogradskom naselju Bežanijska kosa biće uposleno 150 novih stručnjaka. Konsig grupa koja se bavi savetovanjem i inženjeringom u telekomunikacijama i informacionim tehnologijama planira da u 2008. godini ostvari prihod od 70 miliona dolara i profit od 5,5 miliona dolara, koji će investirati u proširenje poslovanja na ceo Balkan. Osnovna delatnost kompanije je projektovanje i izgradnja mobilne telefonije i bežičnog interneta u Srbiji, na Kosovu, Crnoj Gori i Bosni i Hercegovini. Preduzeće Konsig osnovano je 1995. godine u Beogradu, u okviru Elektronske industrije Niš, a 2002. godine je 70 odsto kapitala prešlo u posed američke kompanije Comgrup internešnel (CGI). R. D.
Izvor: Danas
Link: danas.co.yu
 
Evo jos jednog, po mom misljenju, pozitivnog primera stambene izgradnje u Beogradu. Dokaz da i mali projekti ne moraju uvek da budu shitty.

lamda_vracar_sumatovacka1_0.gif

lamda_vracar_sumatovacka2_0.gif

lamda_vracar_sumatovacka3_0.gif

lamda_vracar_sumatovacka4_0.gif

lamda_vracar_sumatovacka5_0.gif


U pitanju je stambeni prostor na Juznom bulevaru. Investitor je grcka kompanije Lamda development, mozda najpoznatija beobuildovcima po tome sto je kupula fabriku Beko prekoputa Kalemegdana, gde, naravno, ocekujemo nesto nadasve perverzno.

Do tada, oni realizuju dva stambena projekta u Srbiji, tj. dragom nam Beogradu (nadam se uskoro i sire). Jedan je kod Hrama (navodno vec uveliko u izgradnji) i ovaj, a vise o njemu citajte na ekapiji:

http://www.ekapija.com/website/sr/page/178869
 
Vrh