Šta je novo?

Razni projekti

Mania za trznim centrima u Beogradu se nastavlja. Evo i ovaj projekat se mrda sa mrtve tacke. Projmetal je btw radio i jos neke projekte za Verano, kao sto su Zira i Blok 23...


Projmetal ad je ugovorio izradu glavnog projekta velikog tržnog centra "Trošarina", jednog od najvećih u Beogradu, ukupne površine oko 75 000 m2. Poslovno-prodajni objekat je projektovan u okviru postojećeg kompleksa R.O. Autoremont, u Ulici Vojvode Stepe, u Beogradu na površini od oko 6.00 ha. Projektovani objekat će biti stalnog karaktera, kao multifunkcionalan komercijalni objekat. Biće koncipiran kao savremen, reprezatativni, komercijalni objekat, fleksibilne strukture i adekvatne infrastrukturne opremljenosti sa svim neophodnim razvodima instalacionih sistema. U okviru objekta će biti garaža u podzemnim etažama sa adekvatnim brojem parking mesta opremljena svim neophonim instalacionim sistemima koji omugućavaju humano i sofisticirano korišćenje, a istovremeno omogućuju i fleksibilnost u prostornom namenskom i organizacionom smislu.
 
Meni samo pada na pamet jedna lokacija na trosarini gde bi to moglo da bude, a to je deo izmedju tramvajskih sina i bulevara oslobodjena. tu su smestena razna stovarista i benzinska pumpa. jel' to to?
 
Poslovno-prodajni objekat je projektovan u okviru postojećeg kompleksa R.O. Autoremont, u
Ulici Vojvode Stepe, u Beogradu na površini od oko 6.00 ha.
Projektovani objekat će biti stalnog karaktera, kao multifunkcionalan komercijalni objekat.
be4d677d98.jpg


R.O. Autoremont u Vojvode Stepe br.352
 
a ja sam bio ubedjen da je to Veranov servis za popravku, s' obzirom da na hali ogromnim slovima pise Verano, znaci to ce tu da smeste. interesting :rolleyes:
 
Sad sam proverio : vlasnik R.O. 'Autoremont' je ... ' Verano Motors' d.o.o. ... sa 100% akcija :)
 
Nize ka Trosarini je Pezoov servis i prodajni salon, tzv Bluebox, a iza ima dovoljno prostora za trzni centar.
 
Verovatno ima mesta, ali u članku koji si citirao piše :

'..u okviru postojećeg kompleksa R.O. Autoremont'
 
Sumnjam da ce da ruse, mene vise interesuje ko ce da prigrabi ovo zemljiste oiviceno crvenim. Kao sto sam rekao, tu su trenutno razna stovarista, a lokacija je idealna za to sto oni hoce da prave, zato sam prvo pomislio da na tom zemljistu grade taj trzni centar/shopping mall.

 
Homer Jay":cc21s1gs je napisao(la):
Mania za trznim centrima u Beogradu se nastavlja. Evo i ovaj projekat se mrda sa mrtve tacke. Projmetal je btw radio i jos neke projekte za Verano, kao sto su Zira i Blok 23...
Verano je vlasnik Projmetala.

edit: slovce
 
Pa, dao sam i link za taj redizajnirani ... a, kakav će biti na kraju - to ne zna ni 'Verano'. :)
 
Danas sam prolazijo izdmedju zgrada u Bloku 29 (novije zgrade preko puta B92) i vedeo da se radi na konacnoj fazi tog bloka, tj u sredini tog bloka se sada radi poslednja zgrada.

Dali neko ima vise informacija o ovom projektu. Mislim da pripade Energoprojektu ali nisam siguran.
 
Danas sam prolazijo izdmedju zgrada u Bloku 29 (novije zgrade preko puta B92) i vedeo da se radi na konacnoj fazi tog bloka, tj u sredini tog bloka se sada radi poslednja zgrada.

Dali neko ima vise informacija o ovom projektu. Mislim da pripade Energoprojektu ali nisam siguran.
 
imali neko informacije kada ce startovati delta sa projektom u bloku 20, tojest kada krece odavno najavljena izgradnja kule od 35 s. i novog interkontija
 
cekaj da se prvo zavrsi belville pa onda mozda moze da se razmislja o tome.
 
Za Blok 20 se i dalje radi na nekim detaljima oko projekta. Ne zna se kada ce tacno sve biti konkretizovano.
 
IVANO":5s19dvh0 je napisao(la):
imali neko informacije kada ce startovati delta sa projektom u bloku 20 ...
To ne zna ni Delta. .. samo sebi prave reklamu sa raznim najavama, a ne grade ništa.
 
Belville je 'Univerzitetsko selo' za UB2009 - koje gradi firma "Blok 67 ASSOCIATES".

To nije Deltin projekat kao nap. Autokomanda, a ugurali su se u tu firmu sa 50% pošto su
raznim mahinacijama onemogućili PORR da gradi, koji im je gradio D.C. pored Belville.

Delta ni sada ništa negradi, već to rade razni podizvođači investitora '"Blok 67 ASSOCIATES".
Ništa negradi ni na ostalim (čisto svojim) najavljenim pompeznim projektima - to je poenta.

PS. ....... sad sam baš pogledao šta piše na satu 'Belville' :
"Blok 67 Associates d.o.o. je društvo čiji su osnivači kompanije Delta Real Estate i Hypo-Alpe Adria Banka."

Na zvaničnom sajtu 'Agencije za privredne registre' piše nešto drugo :
"Blok 67 GMBH", Alpen Adria Platz 1, Austrija - udeo u firmi 100%"

Sad kome verovati? .. ko zna u kojem su odnosu Austrijanci sa Deltom - sa njom nikad čista posla.
 
Proverio sam to sto se tice "Blok 67 GmbH". Firma je registrovana u Klagenfurtu kao Agencija za nekretnine. Jedan od direktora firme je Bojan Kalicanin, inace zaposlen u Delti u Srbiji, tako da Delta verovatno ima neko ucesce (a mozda je i vlasnik) u toj firmi u Austriji.
 
Nenad":23bddxa0 je napisao(la):
.... Delta verovatno ima neko ucesce (a mozda je i vlasnik) u toj firmi u Austriji.
Delta je od samog starta vezana sa austrijancima, ali u početku samo za njen D.C.
Kasnije se ugurala da 'radi' i Belville koji finasiraju austrijanci - Hipo.
 
Vrh