Šta je novo?

Razni projekti

TC IBC Zemun

SetSize635322-68.jpg


SetSize635322-69.jpg


SetSize635322-70.jpg


SetSize635322-71.jpg

Arhitektonski koncept

Objekat TC (tržni centar) IBC biće tipološki jasan, kao moderan, atraktivan prodajni, tržni centar tipa "parkiraj i kupi" sa pratećim sadržajima ugostiteljstva. Arhitektonska koncepcija proizilazi iz programa objekta, konfiguracije terena i konteksta zemljišta. Objekat koji je sastavljen iz prizemlja u gabaritu je određen kao slovo L dva pravougaonika ukrštena pod 90 stepeni sa dodatnim nadstrešnicama pravougaonog oblika. Osnovu arhitektonike čini složeni oblik nastao adicijom i sintezom dva kubična oblika – parelelopipeda.
Deo TC IBC su i prateći restorani brze hrane arhitektonski tretirani kao poseban objekat nepravilnog oblika, dela kružnog isecka. Izrazito važan aspekt arhitektonike je podržavanje velike dimenzije objekta. Na glavnom prilazu objektu izvučena su četiri akcenta u vidu reklamnih kula.


Sta je sa ovim cudom u Zemunu? Moze li mi neko obeleziti gde se tacno nalazi?

LOL nasao sam

LOL.jpg
 
O Boki de nadje ovo, jel imas info kad ce da se gradi i de se tacno nalazi? dobro izgleda! :)
 
:)

Mesto Kvadratura Cena izgradnje Godina izgradnje Trajanje izgradnje
Beograd - Zemun 30.000 m2 17.500.000 EUR 2011. U fazi projektovanja

http://energodesign.rs/projekti/tc-ibc-zemun/

telephone Tel.: +381 11 71 55 000
fax Fax: +381 11 71 55 017
e-mail email:office@energodesign.rs

Inace ovo na sajtu ne bih uzimao zdravo za gotovo, posto su poznati skoro svi sajtovi da kasne sa preuredjivanjem sajta, tako da je mozda vec i pocela izgradnja.
 
mmmmm, novosadski put, pored metroa, lepo lepo, presisacemo zrenjaninac. Dobro je dosao ovakav hiper market jer u blizini sem metroa i njegovih famoznih kartica nema hipermarketa. Tu je Galenika, tu je Altina i Horizonti, tu je Zemun, Bataja, Dobanovci, dolazice bogami svi.
 
I meni se svidja, ali posto nisam iz Zemuna/Beograda, ostavljam vama da nadjete potrebne informacije.
Zaposljavace barem 200 ljudi. :cool:
 
^^^
Dolazices ti tu preko Kineskog mosta :D

Inace, prosao sam tuda pre dve-tri nedelje. Nista se jos ne gradi. Stoji livada. Ovaj "retail park" je bio najavljen jos pre nekoliko godina, investitori su iz Izraela, izvodjac radova bi trebalo da bude Energogrupa (trenutno grade Outlet u Indjiji, a najpoznatiji su po izgradnji silnih Roda centara). Izdavac lokala je Colliers i ovaj objekat je vec dosta dugo u ponudi na njihovom sajtu.
 
Pa ovo liči kao da je pored samog metroa. Misim stvarno te hipermarkete grade bezveze. Inače u tom delu grada ima najviše hipermarketa. Ako ovim putem produžite ka Beogradu posle lakat krivine produžite pravo stižete do Tempa za 10 minuta, ako skrenete levo prema ž. stanici Zemun, i prođete pored fabrike Zmaj, možete da birate da li ćete u Rodu ili Dis, a ako baš volite Ideu, do Bežanije vam treba 15 minuta.

Inače nikad mi nije bio jasan taj koncept kupovine u Metrou, pošto moj tata ima karticu pa sam bio više puta, prvo ti treba kartica samo da bi ušao i kupovao, drugo ne možeš da plaćaš karticom već samo kešom, treće ne dobiješ kese (možeš da ih kupiš) ne znam kako oni opstaju na tržištu jer konkurencija nudi sve suprotno.
 
^^

Pa i jeste. :/ Mada kada pogledas koliko se grade po BGu i Srbiji i drugde da ga grade, opet ce biti blizu nekog drugog trznog centra. Ali ovo je stvarno jedan do drugoga. Sad mozda ce se roba po markama i kvalitetu razlikovati od Metroa, pa samim tim nece biti konkurencija, jer ce jedni kupovati u Metrou a drugi ovde.
 
Jesu jedan pored drugog ali fora je sto se u metrou moze kupovati samo sa onim glupim karticama i bez rata tako da mu ovo dobro dodje ko ladan spricer :grand:
 
Dobrodosao na forum :)

Mali savet za postavljanje slika na forum:



Tako ce se fotke videti na forumu. Npr. evo tvoje prve fotke:
img0666z.jpg
 
Hvala na dobrodoslici. :)
Tako sam i uradio,ali ne znam iz kojih razloga nije ispalo tako.

Edit: Evo sada je ispalo ok.
 
E ljudi danas sam uocio jednu OGROMNU zgradu u izgradnji na ovom mestu, jel zna neko nesto vise o tome?

http://binged.it/v3WulY

vidi se cak iz Paviljona, postavicu sliku samo da je prebacim sa telefona.
 
A kakava je ono skupina vila na bingu pogotovo ona bjela i onaj romvil :kafa:
 
Понедељак, 14. новембар 2011.

Крајем 2012. биће изграђен модеран дом здравља у Сурчину

1476709_dz_Surcin_v.jpg


Становници Сурчина, на иницијативу и према плановима града Београда, већ крајем 2012. користиће здравствене услуге у потпуно новом дому здравља, чија изградња треба да почне до краја ове године. Директор агенције за инвестиције Марко Благојевић рекао је да ће објекат површине око 5.000 квадратних метара бити изграђен у року од 12 месеци.

– Дом здравља биће смештен у две зграде, једну једноспратну и другу двоспратну. Радове ће извести Грађевинско предузеће „Акорд инжењеринг” из Београда, са којим смо потписали уговор. Стручни надзор над овим послом обављаће Акционарско друштво за пројектовање и инжењеринг „Шидпројект” из Шида – рекао је Благојевић.

У новом дому здравља предвиђене су службе за здравствену заштиту одраслих са кућним лечењем, здравствену заштиту деце, здравствену заштиту жена, поливалентна патронажна служба, стоматолошка служба, лабораторијска и рендген дијагностика и специјалистичке службе: интерна медицина, офталмологија, ОРЛ, психијатрија, физикална медицина и рехабилитација. У објекту је опредељен и простор за станицу Градског завода за хитну медицинску помоћ и апотеку.

– Општина Сурчин је најмлађа од седамнаест општина на територији Београда и стога једина која до сада на својој територији није имала дом здравља. Град Београд је покренуо иницијативу за изградњу новог дома здравља, како би становницима Сурчина обезбедио доступнију здравствену заштиту – рекао је градски секретар за здравство др Зоран Благојевић.

Он је подсетио да је Сурчин удаљен 18 километара од досадашњег централног Дома здравља „Земун”, а најудаљеније село општине Сурчин је Прогар, које је 42 километра удаљено од овог дома здравља.

– Иако у сваком од седам околних села Сурчина – Прогару, Бољевцима, Јакову, Петровчићу, Бечмену, Добановцима и Сурчину постоји амбуланта, капацитети нису били довољни да обезбеде основне здравствене услуге становништву Сурчина. Изградња новог дома здравља знатно ће побољшати доступност здравствене заштите свим грађанима Сурчина – казао је др Зоран Благојевић.

Он је истакао да град на овај начин наставља да обезбеђује правичан и једнак приступ здравственој заштити свим грађанима Београда и даље развија мрежу здравствених установа, посебно у примарној здравственој заштити. Заједнички циљ је осигуравање физичке, географске и економски доступне и квалитетне здравствене заштите, и постављање корисника у центар система здравствене заштите.

Град је преко Агенције за инвестиције и становање 2009. године реализовао изградњу огранка Дома здравља „Звездара” у Миријеву и огранка Дома здравља „Земун” у Камендину, а 2010. и изградњу огранка Дома здравља „Миливоје Стојковић – Гроцка” у Калуђерици.

Прошле године реконструисани су приземље и први и други спрат Старе болнице КБЦ „Земун”, ове године су у истој здравственој установи изведени радови на трафо-станици, операционом блоку, кабловском разводу и дизел агрегату, довршена је реконструкција зграде Поликлинике у Хитан пријем, а уређене су и приступне саобраћајнице. У Дому здравља „Раковица” ове године је адаптирано поткровље.

Izvor Grad Beograd
 
Slikao Honest John i stavio na SSC ali ne i ovde,sram ga bilo.Ugao Cvijiceve i Jase prodanovica

ffbt3b.jpg
 
Mислим да је овако нешто идеално за овакву лоакцију, кад би свака нова зграда на овом потезу следила ову висину било би екстра :kafa:
 
Fino je ispala zgradica u Cvijicevoj. I nije siva :)

Samo mi se ne svidja prizemlje - moglo je biti malo otvorenije.
 
Homer Jay":ki7p62qw je napisao(la):
Fino je ispala zgradica u Cvijicevoj. I nije siva :)

Samo mi se ne svidja prizemlje - moglo je biti malo otvorenije.

Slazem se i za zgradu i za prizemlje. I da dodam da su napravili bez terasa koje bi se pre ili kasnije zastakljivale :)
 
Fina zgrada koja podseca na modernu iz 30tih, internacionalni stil, 2011 revisited.
 
fino osvezenje.
vrlo skladna, prati cak visine na kuci pored. nema velike terase cime su izbegnuti razni nasi neimarski obicaji u stanovanju.
ovo bi trebalo da bude trend osrednje beogradske arhitekture danas...

kao sto neko rece prizemlje je moglo biti naglasenije, bar neki vredniji materijal..sve u svemu fino osvezenje.
 
ne znam kako da izbrisem, greskom sam postaovio isti komentar 2 puta...
 
vucko":rco99ad3 je napisao(la):
Slikao Honest John i stavio na SSC ali ne i ovde,sram ga bilo.

Daj mi minus! :p
Zaboravio sam priznajem. Evo da se iskupim. :)

Krunska
n50k9k.jpg


Kod Hrama
20uom5v.jpg


2mofp.jpg
 
Što se tiče zgrad eu Cijićevoj, očekivao sam da će biti neka nakarada i bilo mi je zbog toga žao stare zgrade koju su srušili, ali ovo je ispalo odlično! Svaka čast investitoru! :kk:
 
Kokos":3t72ja8m je napisao(la):
Inače nikad mi nije bio jasan taj koncept kupovine u Metrou, pošto moj tata ima karticu pa sam bio više puta, prvo ti treba kartica samo da bi ušao i kupovao, drugo ne možeš da plaćaš karticom već samo kešom, treće ne dobiješ kese (možeš da ih kupiš) ne znam kako oni opstaju na tržištu jer konkurencija nudi sve suprotno.
Tačno tako!
Ja lično tamo više nikada ne idem, a bio sam samo jedanput u Metro-u.
Pored svega navedenog, kada se uđe unutra sve je kao u kazamatu, mračno, hladna atmosfera...
Još jedna vrlo bitna stvar - naime otišao sam da kupim dve stvarčice "na akciji", cene su u najavi bile povoljnije nego na buvljaku pa rekoh ajde da pozajmim karticu i odem do tog Metro-a.
Kad tamo na tezgi na etiketi stoji sasvim druga cena od objavljene, naravno malo veća.
Ali i dalje je to bila cena koja mi je odgovarala.
Ali šok je usledio kada je kasirka otkucala onaj račun kao kupoprodajni ugovor - cene su bile tačno duplo veće od onih na etiketama!!! :shok:
To mi je bila škola i više nikada nemam nameru da idem u tu katakombu, a to iskreno preporučujem i svima ostalima!
 
Vrh