Šta je novo?

Razni projekti

Koliko razumem samo ce jednu zgradu praviti,investicija je 6 miliona eura.Niko ne pominje da se grade odmah preko puta bloka 39,bilo bi lepo da naprave pasarelu kojom bi povezali blok 32 i 39 preko autoputa.

Zamisli divotu,zivis u bloku 32 i radis u bloku 39
 
Вучко, ниси у праву што се вртића тиче. У том Универзитетском блоку већ постоји вртић и то у оној првој саграђеној згради до Омладинских бригада. Урађен је пре две године и зове се "Чаролија". Вртић треба да се гради следеће године у насељу Белвил, па си вероватно заменио.

Колико сам чуо неће свих седам зграда бити исте односно коцкасте, јер нема места за тако нешто, а морају да буду и унутрашње саобраћајнице у блоку, паркинзи. Црквено земљиште се не дира.

Отприлике би требало да буде овако, а Лаки би ово лепо скоцкао:

jpeg image hosting

Пасарелу нема потребе да граде кад су ту близу два надвожњака, Омладинских бригада и Булевар уметности, једна лепа шетња од куће до посла и назад.
 
Gago otprilike si u pravu.Bila je prica da ce raije biti vrtic tu ali je crkva batalila pricu,mislim da su trazili da vrtic ima veronauku ili tako nesto pa je propala prica.

Mislim da bi pasarela bila pogodatak jer je odmah kod stanica gradskog prevoza i jer pesacko kretanje nije i ne sme biti ograniceno na ulice kojima idu autombili.Pogotovu sto bi to bila naucna pasarela pa bih je dizajnirao drugacije i nakitio da ne lici na obicnu metalnu skalameriju.
 
Та у средини је вишак који би требао да остане блоковски парк. Или да црква уступи свој плац за јавни парк.
 
Zabole njih za javni park, jedva da ce i parkinga biti. Blago ,,naucnicima'', a tesko da bi teolozi ustupili bilo sta bez da im se plati.
 
Johnest_Hon":3bxf741e je napisao(la):
a tesko da bi teolozi ustupili bilo sta bez da im se plati.
Свако црквено двориште и јесте доступно свакоме. Нико ти неће ништа лоше рећи да уђеш и изблејиш унутра колико хоћеш. Једино што црква нема средстава да их среди. Зато треба да направе договор са градом, да град финансира, а они за узврат допусте уклањање ограде.
 
Kacmo sila :laugh:

Vesti :: Sport
Čović: Planiramo novu halu i učešće u Evroligi »
08. Decembar. 2011 | (16:53 -> 16:55), Izvor : Tanjug, Komentari: 0 komentari

Predsednik Crvene zvezde Beograd Nebojša Čović izjavio je da taj košarkaški klub planira da u saradnji sa državom izgradi novu dvoranu kapaciteta 11.000 mesta u kojoj će ekipa u budućnosti igrati utakmice Evrolige.

covic08122011.jpg


"Zajedno sa državom ući ćemo u model javno-privatnog partnerstva i na lokaciji od 5.000 hektara (kakav lapsus, jbt) želimo da izgradimo dvoranu ovog kapaciteta. Pravila FIBA su jasna, nijedna ozbiljna manifestacija ne može da se organizuje u manjoj hali, a mi planiramo da u narednom periodu igramo Evroligu", rekao je Čović na Međunarodnom sajmu "Ekonomija sporta" u Beogradu.

Nekadašnji FMP iz Železnika koji je potpisao sporazum o saradnji sa Crvenom zvezdom, raspolaže sa tri hale. Najstarija je u Železniku, a postoje i dve manje u kojima mlađe kategorije treniraju, a drugi tim igra utakmice.

"Mi smo se odlučili za manje, ali dobro opremljene dvorane i vodili smo računa da ti objekti mogu da se održavaju i izdržavaju. U Srbiji ima dosta zapuštenih sportskih objekata, jer se nije razmišljalo o njihovom održavanju", kazao je Čović.

On je dodao da su sportu u Srbiji potrebne velike reforme, novi investicioni modeli, hrabri i potezi i preuzimanje rizika kako bi se promene sprovele bez oklevanja.

"U Srbiji znanje mora da se stimuliše, a mi sa druge strane, najčešće se suočavamo sa gubljenjem vremena i investicionog potencijala zbog papirologije, nerazumevanja, sujete i zlobe", rekao je prvi čovek crveno-belih.

Čović je naveo i da je sport način života u 21. veku i da ga ne posmatra samo kroz rezultate, odnosno pobede i poraze, već da ima vaspitnu ulogu društvu.

Izvor Studio B

Ovo je ona stara prica o izgradnji stambeno-poslovno-sportskog kompleksa na mestu fabrike FMP na Padini (posto je Covic premestio proizvodnju u Zeleznik).
 
Stf, velik je to plac da bi ga se crkva tek tako odrekla. Znas li ti koliko je to u dzipovima? :)
Idealno bi bilo da taj park bude u centru bloka. No znamo da ga nece biti tako da blago se stanovnicima, bice to divan blok.

Vidi Cokija sto se pomamio ovih dana. On bi 11.000 mesta i Evroligu, omg, pa ni Filip mu ne veruje. :laugh:
 
Zna li se kada počinje izgradnja ili je već počela? Na sajtu imaju čak i cene zemljišta/objekata, izgleda ozbiljan projekat.
 
23. 12. 2011.| 10:32
"Harmony Apartments" otvara vrata prvim stanarima 2012. - Novi stambeni kompleks britanskog investitora "Pluto Capital" na Vračaru

harmony_apartments_231211.jpg


Jedna od najstarijih beogradskih opština Vračar će od naredne godine otvoriti vrata još jednom stambenom kompleksu "Harmony Apartments", renomiranog britanskog investitora "Pluto Capital", saopštila je kompanija "CB Richard Ellis" koja je ekskluzivni zastupnik prodaje "Harmony Apartments".

Kompleks će ponuditi ukupno 80 stanova, površine od 34 do 147 m2, izvrsnog kvaliteta završnih radova i visokofunkcionalne prostorne organizacije. Osim stanova, kompleks će raspolagati i maloprodajnim prostorom u prizemlju, pogodnim za različite vidove uslužnih delatnosti što će stanarima omogućiti da svakodnevnu porodičnu kupovinu obave brzo i lako.

Obezbeđen podzemni i otvoreni parking prostor odličnog kapaciteta koncipiran je da odgovori i potrebama stanara i posetilaca kompleksa. Dvadesetčetvoročasovno obezbeđenje, video nadzor i elegantna recepcija samo su neke od prednosti koje će stanarima kompleksa "Harmony Apartments" pružiti pre svega bezbednost, komfor i kvalitet života na jednoj od najatraktivnijih lokacija u starom delu grada.

Okružen ulicama Južni Bulevar, Maksima Gorkog i Braće Radovanovića, kompleks će predstavljati odličan spoj stambenog i maloprodajnog prostora. Na samo nekoliko minuta šetnje od Čuburskog parka, jedne od najstarijih beogradskih pijaca Kalenića, Sportskog centra Vračar, ili pak od nekih od najpopularnijih kafića i restorana po obodu Neimara, Harmony Apartments će svojim stanarima ponuditi komfor kakav zaslužuje porodica koja raste.

harmony_apartments_2_231211.jpg


Prateći zapadne trendove u izgradnji, "Harmony Apartments" će ponuditi stanove različitih veličina koji prate tri životna stila u zavisnosti od ličnih afiniteta i specifičnih zahteva kupaca, bilo da je u pitanju penthouse sa privatnom krovnom terasom i predivnim pogledom na Hram Svetog Save, ili stan sa pogledom na mirnu ulicu prepunu drvoreda i starobeogradskih kuća, ili moderan stan koji u potpunosti odražava istinski duh metropole koja ne spava, saopšteno je.

Početak gradnje je planiran početkom 2012. godine, kada prve kupce očekuju specijalni komercijalni paketi i mogućnost da direktno utiču na određeni izbor završnih radova.

Stručni tim kompanije "CB Richard Ellis", ekskluzivnog zastupnika prodaje "Harmony Apartments", pružiće svaki vid stručne pomoći kupcima u vidu administrativno-pravne i tehničke pomoći u odabiru pravih prostornih rešenja i načina finansiranja kod banaka, saopštila je ta kompanija.

Kompanija "Pluto Cpital" završava gradnju svog prvog projekta u Srbiji "LiveIn Dorćol", čije je useljenje planirano za februar 2012.

Izvor E Kapija

001-copy.jpg

002-copy-i.jpg

003-copy-i.jpg

004-copy-i.jpg

005-copy.jpg

006-copy.jpg

007a-dan.jpg


Izvor Harmony Apartments
 
A da neces da kupis gajbu? ;) pa, prognoziram jedno 2500.00e, bio sam na sajtu, za onakve gajbe neverujem da ce moci jeftinije
 
Мени јако смета оволика близина зграде улици...
 
Bas su mogli da pomere zgradu BAR metar-dva, sa druge strane im je i tako nemala zelena povrsina koja bi to lako apsorbovala i time puno manje izgubila nego sto bi se dobilo odmicanjem od ulice sa druge strane. Ja sigurno ne bih kupio (sigurno dosta skup) stan koji se tako nadneo nad ulicu.
 
Nebojsa":2y01y0jj je napisao(la):
A da neces da kupis gajbu? ;) pa, prognoziram jedno 2500.00e, bio sam na sajtu, za onakve gajbe neverujem da ce moci jeftinije
Pa ja bih kupio,ali nemam paraa :(
OK je cena oko 2.500,s obzirom da znam za sta se sve u Beogradu trazi 2.000 i vise.
 
sačekajte godinu dve cene će biti niže. tadić je već najavio dve teške godine a ako su ovo bile lake onda tržištu nekretnina se ne piše dobro (za prodavce).
 
MilisaV":2ahl6fj7 je napisao(la):
sačekajte godinu dve cene će biti niže. tadić je već najavio dve teške godine a ako su ovo bile lake onda tržištu nekretnina se ne piše dobro (za prodavce).
Ma jeste,brate,to viču već 3 godine da će da padnu cene,a kol'ko ja vidim slabo to ide,a zivot proodje.Pa ovo ti pre 3 godine nije bilo 2.500 ,ali ja ni tada ,a ni danas nemam pare za to. :(
 
pa loše vidiš. cene su pale i to dosta.

pogledaj oglase cene stanova kod arene i pre tri godine. ako pad cena od 50% nije dovoljan sačekaj još malo biće i to niže.
 
@ gygy cene su drasticno pale, to sto mi sa platom od 250e ne mozemo da sakupimo ni za polovnog punta a kamoli da kupimo stan je druga prica!! to sto zivimo u zemlji van vremena i prostora je takodje druga prica, to sto je vode lopovi i muljatori i nesposobna burazersko-kumovska birokratija, a itekako sposobna da napuni svoje dzepove je isto druga prica .............. Pogledajte cene tehnike i hrane u npr susednoj Madjarskoj, cene goriva itd, kvalitet u odnosu na ovo ovde sto mi sipamo da ne spominjem, evo opet radi Segedin ............... Ovo je Evropska Tanzanija burazeru, Kongo .. ne treba nam nikakvo ni bombardovanje ni Angela Merkel, sami smo sebi dovoljni
 
MilisaV":3lk05ikv je napisao(la):
pa loše vidiš. cene su pale i to dosta.

pogledaj oglase cene stanova kod arene i pre tri godine. ako pad cena od 50% nije dovoljan sačekaj još malo biće i to niže.
Pa cekaj bre,ja znam da su cene kod Arene bile maksimalno oko 2500 evra,ako se po toj cifri uopste i prodavalo,mozda nesto malo,ali bez obzira neka je bilo i toliko,jer ti to meni hoces da kazes da sad mogu da kupim tamo isti stan za 1300evra!?Nemoj da se zezamo,nisam bas toliko neobavesten,mada znam da ti stanovi sad mogu da se nadju za negde ~ 1700-1800,ali to je sve samo nije 50% nize od 2500.Na stranu to sto ja tamo nebi ni kupio stan,ja sam pricao o ovoj zgradi na juznom Bulevaru i Maksima Gorkog, i ako je tamo sad kvadrat 2500,koliko je onda bio 2008.,ja koliko znam odprilike bas toliko ako ne i nize.
gresim li?
izvinjavam se za off.
 
Vrh