Šta je novo?

Razni projekti

U Baranjskoj ulici u blizini Ugrinovacke i Tosinog Bunara, pocela je izgradnja objekta Square Residence, pa možemo otvoriti temu. Informacije su za sada da je rok za završetak kraj 2023. Ima li buducih komsija?

sajt objekta: https://squareresidence.rs/

Pogledajte prilog 148180
Pogledajte prilog 148181
Pogledajte prilog 148182

IMG_20221111_150953.jpg
IMG_20221111_151108.jpg
 
Aha ok, mislio sam da se odnosilo na one dve zgradice.

Jasno, trebali su da uvuku ovu zgradu finansija, mnogo blizu ulice definitivno.

Ово је стамбена зграда

IMG_20221107_155606.jpg



а на њу се наставља зграда Пореске управе, тако да изгледа као кинески зид,
велика грешка је што су те зградурине набили малтене уз саму улицу, једва ће моћи можда да се провуче нека уска пешачка стаза

IMG_20221107_155807.jpg
 
Sve je problem kada se na postojeću infrastrukturu, od pre 100 godina, pravi favelizacija na Hongkongški način, u prenesenom smislu.
То је тачно али проблем је што се увек из ове премисе изводи закључак -> "Београд дакле не треба да се даље развија" или евентуално "Београд треба да се развија у виду нових насеља далеко од центра" а оба су погрешна.

Проблем није у томе што се Београд гради већ што јавна управа не улаже паре у инфраструктуру. Није као да су Лондон, Њујорк, Токио, Рим (итд.) од старта имали инфраструктуру подесну за велику градњу и густину насељености; то је дошло накнадно

Ево конкретно Токио је први (икакав) урбанистички план добио неких 5 година након Београда, целу историју имајући непланску градњу у уским улицама

a0001610_parts_59e02a6e6819c.jpg


Да би сада имао вишеструко већу популацију од целе Србије и био 8. на свету по броју небодера

2020_09_18_104448_1600411734._large.jpg


Они су конкретно имали проблема са кишом и поплавама па су ретроактивно морали да изграде масивне одводе под земљом

j-cans-urbex-tour-9-min-1024x683.jpg


Стварно ме нико неће убедити да је Београд једини европски град који не може да унапреди историјску инфраструктуру да би испунио захтеве великог раста броја становника и посетилаца. Утолико пре што је некако било пара и мозга да се постојећа инфраструктура развије у много лошијим економским временима када је Београд био мало више од обичне вароши и свака стота особа имала завршен факултет
 
Управо можда је Токијо и најбољи "пандан" Београду. Доказ да и огавну циганмалу није тешко накинђурити, мада ја сам увек више за уклањање икаквих трагова да је икад и постојала икаква непланска или лоше планирана градња.

Има један наш у Токију на твитеру, некад поставља и слике, отприлике 90% града изгледа као мешавина Крњаче, Зелењака, Новог Београда и Врачара
 
Da li se ovaj arhitekta poigravao simetrijom, zlatnim presekom, postmodernom... ne želim da saznam.
 
Ako neko zna ime i prezime projektanta objekta AMSS, molim da ga podeli sa nama, da se malo raspitamo o umetniku.

Pokušavam da se se setim da li je u poslednjih 25 g. izvedeno nešto ružnije, ove veličine, u centru grada, i ne ide.
 
Meni je ovo skroz cool zgrada vuce neku nostalgiji na 90te 80te samo steta sto zgrade prekuputa su u losem stanju oa je odsjaj ruzan
 
Beograd prepun zgrada koje su predimenzionirane, ilegalno nadograđivane (bilo pri gradnji bilo nakon nje), zgrada koje su građene nepropisno, bez unapređivanja infrastrukture, bez parkinga, bez klima, bez grejanja, gradilišta koja se urušavaju, podrumi koji plave, krovovi koji otpadaju... a ljudi ovde čupaju kosu zato što im ova nije dovoljno lepa. :LOL: Blago nama kada nam je u ovakvom Beogradu najveći problem izgled neke zgrade. :LOL:
 
Poenta je da se ljudi ovde bave glupostima dok ćute kao mutavi kada se rade mnogo gore stvari u Beogradu. Usleg opšteg srozavanja društva, grada, institucija, naroda... i novih abominaicja koje su postale norme, došao sam do stupnja da mi vrišti za izgled zgrada koje se grade u Beogradu. Već su mi mnogo bitnije dimenzije, propisi, infrastruktura, kvaltitet, saobraćaj itd. A ljudi ovde seku vene zbog staklene kocke okružene drugim kockama iste visine. Većina njih neće ni reč progovoriti kada se na forum okači fotka ili reportaža neke nove predimenzonirane ili nelegalne bljuvotine, a neki će se čak i radovati jer ''gradnja Beograda iznad svega''. Pa evo gradnje Beograda, eto, gradi se ulica, popunjavaju se prazne ili orunule parcele. Ispade da sad ni to ne valja. Valjda ljudi misle da će investitori em da poštuju propise i planove em još da pucaju pare na fensi dizajn i ukrase. Oće, zabole ih. XD

Između dva zla - 1) ružnih zgrada i 2) ne-ružnih zgrada koje su neodržive na duge staze, sa sve Beogradom... uvek radije biram ovo prvo.
U ružnom gradu mogu da živim. Bez uživanja, ali bar mogu da živim. U gradu koji usled podivljale manite gradnje puca po šavovima u svakom pogledu, ne mogu.
 
Poslednja izmena:
Мислим да ову зграду кваре само лукови у приземљу. Има неку динамику, шта ја знам. Укуси су различити :D
 
A ja mislim da je njen izgled u trenutnom Beogradu presudan taman koliko bi u kući koja je već napukla i samo što se ne strovali niz klizište, bilo bitno kakav je dezen na tapetama. :LOL:
 
Vrh