Šta je novo?

Razni projekti

stf":2r1vo0xg je napisao(la):
Ovaj ugao nije bio ...

xaopa9.jpg
Мени се тај алфа сити уопште не свиђа. Јесте да је квалитетније урађен, али не би цркли да су додали још који спрат. Можда наши инвеститори имају акрофобију? :roll:
 
Meni je Alfa siti svakako mnogo bolji nego vecina objekata izgradjenih po Zvezdari i vecini lokacija u gradu. Kad pogledam blok novoizgradjenih zgrada koje medjusobno jedino zajednicko imaju faktore stednje, fuseraja i pretvaranje garaznih, podrumskih i tavanskih u stambene kvadrate, a sa druge strane su boje, materijali, oblici i sve ostalo u totalnoj suprotnosti meni se smuci.
Pri tom je gotovo neizostavno razmak medju objektima 2-3 metra, a prozor jednog gleda u prozor drugog objekta. Beograd posle eksplozije gradnje u prosloj deceniji izgleda tuzno i zalosno.

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Директоре нема ништа на:

Претрага -
dsc07125.jpg
[/img] - не одговара ниједном документу.
Предлози:
Проверите да ли су све речи правилно написане.
Покушајте са другим кључним речима.
Покушајте са уопштенијим кључним речима.
Покушајте са мање кључних речи.

Требао си да копираш само овај део: http://www.dodaj.rs/f/Z/U7/3h6LHwd6/dsc07125.jpg

 
Šetam danas Tošinim bunarom i zapazim u jednoj maloj uličici jedan ogroman poslovni objekat.

Plac na kome se nalazi:
plac.jpg


donjaglavna.jpg


Teniski teren:
tenis.jpg


Primetićete trafo na desnoj strani:
trafo.jpg


Parking preko puta i fenomenalno iskorišćeni stari šinski pragovi:
prag1.jpg


prag2.jpg


Izvinjavam se ako je ovo već bilo.
 
Plac u 27. marta, pored hotela "Konstantin veliki" je potpuno raščišćen i poravnat. Deluje kao da bi uskoro mogla da počne izgradnja:

27martayk.png


Ranije je postojala zamisao da objekat izgleda otprilike ovako:

1.jpg
 
cam00672-400.jpg

cam00677-400.jpg

cam00674-400.jpg

cam00676-400.jpg

Прави бум у изградњи ових објеката са по пар локала и двадесетак станова. Код једне зградице на другом месту по списку се види 20 станова, што ме је изненадило. Овде има до 10 таквих у линији од пар стотина метара, само једне стране и само на мањем узорку улице И.Милутиновића до Т.Ослобођења у Борчи код Полицијске станице.
У наставку улице има још оваквих пар комада на истој страни, а има их нормално и преко пута. Све на местима старих кућа, у њиховом дворишту.


Црвено је тај део улице, тај низ на слици. Плава тачка је место са којег је сликано.
1.jpg

Све је мање улица са породичним кућама, које нису захваћене овом појавом, чак и мале споредне, неугледне... Све се добро продају. Толико што се тиче потражње у Београду. Е сада да ли овакве појаве може да замени организована градња на вишем нивоу...
 
Zrmanjska pre neki dan
Konacno srusena kuca i krenuli zemljani radvovi

Dosta se radi i u Vase Stajica i delom pastroviceve

Investitor imao problema sa finansiranjem objekta, konacno je zavrsen, ne znam da li je i useljen

Neposresredno do predhodne zgrade zavrsena je i ova

zavrseni zemljani radovi i tu se stalo

Tabla sa podacima
 
cam00686.jpg

Борча, Косовопољска. Предње и задње двориште, паркинг, затворено са прилазом за кола, окружено младим четинарима. 18 станова, општа слика начина рада инвеститора у Борчи, осим дворишта које није обичај.
 
Можда и неку деценију раније. Проблем је што се од 2000ите овде ослобађа велика енергија, неконтролисана и покушава се све надокнадити...потражња итд. А све по вољи или како је лакше инвеститору око продаје.

`93 се овде дешавао само хероин и туче, чак и патике некоме да скинеш, морао си у град, јер овде нико нема ништа вредно у то доба :D
Тако да ових 2000 станова у понуди или потражњи у овом тренутку чине нашу укупну народну свест, али и позитиван помак, реше неко питање, запосле неког грађевинца, неко стовариште. То нема ко да испрати, нити је могуће у овом тренутку заинтересовати некога да мисли о Борчи, упркос чињеници да је то можда и најактивније растући део града. Чак је и твој коментар неко интересовање, самим тим и напредак :D
 
cam00716-400.jpg

Завршава се трговина на ЗР.Путу..


cam00691-400.jpg

cam00693-400.jpg

А мало даље на истом започиње нешто...
Иза овог градилишта има пар већих, неки су и готови и пар у изградњи. Табле нисам приметио. Пратићемо...


cam00703-400.jpg

Код старе поште, нестала стара кућа. Базен сигурно неће да буде :roll:


cam00713-400.jpg

По мом сећању ова је најстарија овог типа, како се сада гради по Борчи. Ваљевског одреда улица.


cam00708-400.jpg

Две веће (иду у дубину уличице која је између њих) скора роба...


cam00705-400.jpg

Она из вести за рушење добија још један ниво :roll:
Ова и задње две су у Братства и јединства улици (јој назива улице) :oops:


cam00707-400.jpg

cam00706-400.jpg

Преливачка. Већ сам их качио али да видите брзину изградње. Ова коцкаста се већ напунила станарима...

cam00704-400.jpg

У готово слепој улици (има неки пролаз, пешачки) Саве Малешевића улица. Ту се виде три објекта, овај као балон за фудбал и два у изградњи преко пута.


Све у једној тури из покрета, оно што ми је успут било, а много ми није успело из покрета објеката да ухватим. Све је у Борчи! Волео бих да могу да узмем један дан само томе да посветим, да обухватим неки већи број објеката и њихову разноликост у сличности :)
Ово сада покушавам да створим слику колико се тога гради и на шта личи. Да ли то спречавати, поставити неке стандарде, правила или за Борчу све то није ни важно, ни занимљиво :roll:
 
А ја своје насеље не могу да препознам. Чак и део који се зове стара Борча, где су куће од по стотинак година биле, цркве и од двеста мења се, више ни не може да се наслути како је изгледао као целина. Деценијама се руше фантастичне куће које припадају целини и граде се објекти нови по слободној теми. Не верујем да постоје и слике од пре неку деценију нити да ће за коју деценију неко и да се сећа да је постојало све то. Е то ми је криво...ови други делови Борче са кућама, немају ни ту вредност ни тај шмек. Па ми је мало и све једно.
 

Ове као са скромнијег дела неког приморја... Као за ренту соба...


Као преувеличан помоћни објекат шумадијске сеоске куће
Аф корс Борча
 
cam00835-400.jpg

Још једна лепотица Борчанска :lol:
Прва два нивоа су комерцијална колико ми се чини, остало станови. Ваљевског одреда улица.
 
Zavrsavaju se sgrade kod stanice tosin bunar
dsc07381.jpg

juzni bulevar
dsc07391.jpg
 
direktor":8ckivby5 je napisao(la):


Da su ove klime kojim slucajem stavljene unutar lodje, zastakljivanja bi bilo daleko manje, a zgrada bi estetski bila prihvatljivija... :roll:
 
Vrh