Šta je novo?

Razni projekti

vucko je napisao(la):
Crvena kuca leti i gradi se nova.Plava je nezavrsena,a bice uskoro...

despota.jpg


pa ono nije ni da smeta ta zgrada nekom bolje da renoviraju onu sa suprotne strane ulice koja zvrji prazna :)
 
Zavrsava se zgrada kod trpkovica u dimitrijali i pocinje nova pomjereno je stajaliste prevoza za 30 m
 
sasa901":22wga61k je napisao(la):
vucko":22wga61k je napisao(la):
Crvena kuca leti i gradi se nova.Plava je nezavrsena,a bice uskoro...

despota.jpg


pa ono nije ni da smeta ta zgrada nekom bolje da renoviraju onu sa suprotne strane ulice koja zvrji prazna :)

onda samo ostaje ova zgrada na dnu slike i moze da se prosiri ulica na 4 trake celom trasom...
 
a jeste vala upravu si :) nisam razmisljao na tu temu a vidi one kucice sa leve strane sta ce sa njima biti ne su bas ruglo ? uopste ceo taj deo je nikakav prljav hoce li sredjivati to :)
 
Stiglo proleće. Niču gradilišta :)

Samo molim investitore da se otvore za arhitekte! Glupo bi bilo npr. da na ovakvoj lokaciji u bulevaru despota Stefana nikne neka tranziciona glupost.
 
setao sam danas i videh alfa siti predobo izgleda samo mi nije jasno sta ce biti od njega do bulevara gde su sad oni iz nehigijenskog naslje il kako se vec to zove :) ps dosta se gradi u tom delu :)
 
Da li neko stručniji zna čemu služi ovoliko skela. Ja bih rekao da ih ima za još jedno dva "nevidljiva" sprata. Lokacija je negde između Kajmakčalanske i Žičke, nažalost bio je mrak a tel. loše slika.

20130413200435.jpg
 
Nemam pojma, znam samo da su se ti renderi pojavili pre par godina. Postojeći objekat je nedavno renoviran i tamo su sada neka banka, kafeterija i, ako se ne varam, neka marketinška agencija. Tako da mi ne izgleda da se na tom mestu planira izgradnja nečeg novog u skorije vreme.
 
dsc09247.jpg

Nadogradnja na uglu sa bulevarom nznam ime ulice
BANOVO BRDO dositejeva
dsc09114.jpg
 
Вучко рушење те зграде је вест године за Стари град! Једва чекам и следећу да сруше..
 
Izgradnja "Alpha cityja" na Zvezdari (Ulica Živka Davidovića) polako se bliži kraju. U prizemlje kompleksa uselio se "Maxi" supermarket.

01.jpg


02.jpg


03.jpg


04.jpg


05.jpg


06.jpg


07.jpg


08.jpg


09.jpg


10.jpg


11.jpg


12.jpg


Render:

g-8.jpg


Izvor: Alpha construction
 
sta ce iza toga biti ne znam dal si setao ali cinimi se da su i tamo ostavili praznu parcelu :)
 
nesto tamo bageri rade al nema nikakvog rendera bio sam pre pola sata u tom kraju setao malo al :/ nista nigde ne pise
ps taj kraj postaje onako ekskulyivan polako :D pre par godina su bile barake sad lagano krece da se grade lepe zgrade i zgradice
 
Sasa, na temi o "Napredovom" projektu u Bloku 41a smo provalili šta se gradi iza Alpha cityja :)

Homer Jay":oi61rplk je napisao(la):
Prema Registru investitora reč je o katastarskim parcelama 10974/3 i 10974/4 u Ulici Ruđera Boškovića na Zvezdari.

Uz pomoć sajta geoSrbija vidim da se radi o zemljištu tačno iznad "Alpha Cityja" (u plavom okviru) ka Bulevaru kralja Aleksandra. Na sajtu "Pirs inženjeringa" koji je radi projekat navodi se da je adresa kompeksa Ruđera Boškovića 24a, 24b, 24c (u crvenom okviru - otprilike, nisam baš precizan). Zanimljivo je da taj deo ulice još uvek ne postoji, tj. da tek treba da bude izgrađena u tom delu (žuta linija).

napred-rudjer.png


Građevinska dozvola je izdata još 2010. godine (makar tako stoji u Registru) i vodi se na "Napredovu" ćerku-firmu "Tri B invest". Jedini render na sajtu "Napreda" je ovaj (isti kao na sajtu "Pirs inženjeringa":

R.Boskovica-3dmat_320x222.jpg


Inače, baš je forumaš sasa901 na temi Razni projekti pitao šta će biti iza Alpha citya pošto se tu nalazi prazna parcela i evo odgovora :)

Sorry za off - možda bismo mogli da diskusiju o ovome nastavimo u "Raznim projektima" ili eventualno da otvorimo novu temu.

Forumaš Posmatrach nam je otkrio da izgradnja počinje 15. maja! Stvarno se sve više zgrada gradi u ovom kraju. Ima dosta tranzicionog krša, ali javljaju se i neki OK primeri. Uglavnom, ovaj snimak sa Binga je već dosta zastareo.
 
Samo nek popune front ka Cvetku pa da moze vise isti da se prosiri,ovako nije prijatno.
 
Vrh