Šta je novo?

Razni projekti

Javi kad to iz 3D predje u Rd pa onda moze da pricamo o tome
 
pocela granjda u denkovoj basti :) nemam slika nije mi aparat tu :/
 
Колико знам Тутин је други у Србији по количини бетона који је потроши.
А погледајте само овог мутанта :o
12576_422135404532843_1247774012_n.jpg

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.124344544413952.21367.105520076296399&type=1
 
sta bi ti u tutiu da se gradi ? bliznakinje iz nju jorka ? :)
 
pa to ti kazem sta fali ovoj zgradi :) ? nije neka lepota al to je tutin :) mali grad :)
 
Сале, мислим да грешиш, посебно у поређењу са овим код нас. Кокили да ли може мало већа резолуција?
 
Ма неће, Хоуми! Пробао сам, ал' нешто ме зеза и кликћем... :/
========================================================================
Edit:
Успео сам! Променио сам "browser" и сада ради како треба. Занимљива зграда, ал' нисам нешто сео на реп од среће.

Узгред:
http://24.media.tumblr.com/tumblr_lnqcs ... o1_500.jpg
 
ma ne gresim zg je austro ugarsko selo :) i po granji i po duhu :)
 
Suprotno raširenom praznoverju - neargumentovano pljuvanje po Zagrebu ne čini Beograd lepšim gradom ;)

Manite se pljuvanja preko komšijske tarabe...
 
Nisam postavio fotografije da bi se raspravljalo ciji je veci, vec da razmenim neku informaciju ukoliko je vec dostupna.
Beograd je moj grad - da li to znaci da treba da zmurim kada prolazim kroz druge. Jako mi prija da citam ovaj forum iako pojma nemam o arhitekturi. Iako sam grobar ne smeta mi da citam postove clana Delija, jer se od coveka da dosta pametnog procitati (dok o fudbalu mozemo na nekom druom mestu).
 
nice obdaniste u denkovoj basti :) ako neko ima cime da slika :)
 
Opa, izgleda da će na brdu biti budženja pred Superligu:

Насловна > Градски огласи

Уторак, 11. јун 2013.
Град Београд – Секретаријат за урбанизам и грађевинске послове

Јавна презентација урбанистичког пројекта за изградњу комплекса спортско-рекреативних садржаја за потребе ФК „Чукарички”

На основу члана 63. Закона о планирању и изградњи („Службени гласник РС”, брoj 72/09, 81/09, 24/11) и Правилника о начину јавне презентације урбанистичког пројекта („Службени гласник РС”, број 43/2010)

ГРАДСКА УПРАВА ГРАДА БЕОГРАДА
Секретаријат за урбанизам и грађевинске послове
оглашава

ЈАВНУ ПРЕЗЕНТАЦИЈУ
УРБАНИСТИЧКОГ ПРОЈЕКТА ЗА ИЗГРАДЊУ КОМПЛЕКСА СПОРТСКО-РЕКРЕАТИВНИХ САДРЖАЈА ЗА ПОТРЕБЕ ФК „ЧУКАРИЧКИ”


1. ЈАВНА ПРЕЗЕНТАЦИЈА обавиће се у згради Градске управе града Београда, 27. марта бр. 43-45 (сала 2 у сутерену) од 18. до 25. јуна 2013. године, сваког радног дана од 9 до 15 часова.

2. Носилац израде предметног Урбанистичког пројекта је ЈУП „МАРКОМ ПРОЈЕКТ ЛИНЕ” Consulting, Project Management, Engineering doo, Београд, Господара Вучића бр. 180.

3. Идејно решење урађено је од стране Предузећа за пројектовање, инжењеринг и извођење радова „ХИДРОПЛАНИНГ” доо, Хаџи Ђерина бр. 4, Београд.

4. Носилац израде предметног урбанистичког пројекта у току одржавања јавне презентације даваће обавештења о урбанистичко архитектонском решењу Урбанистичког пројекта.

5. За давање обавештења о садржају јавне презентације овлашћена је Даниела Корица Пантелић, Секретаријат за урбанизам и грађевинске послове, Kраљице Марије број 1.

Заинтересована лица могу током јавне презентације да изврше увид у урбанистички пројекат, као и да своје примедбе и сугестије на планирана решења у писаној форми доставе Секретаријату за урбанизам и грађевинске послове, 27. марта бр. 43-45, најкасније до 25. јуна 2013. године.

Izvor: Grad Beograd
 
Baba Visnjina, skoro pa gotovo:

imag1528.jpg


I jedna jedina stara kuca u ulici. Kada se ona srusi cela ulica ce biti jednake sirine sa trotoarima sa obe strane:

imag1526.jpg


imag1527.jpg
 
To u baba Visnjinoj je garaza ako se nevaram privatna gradi se strasno dugo
 
Malo sam čačkao po karti GeoSrbije da nađem tu parcelu i ispostavilo se da se radi o prostoru u Zemunskoj ulici, blizu IMT-a, gde je trenutno neki napušteni industrijski objekat:

zemunskabing.png
 
Hvala Homere!U toj fabrici su ziveli romi,valjda je sada napustena.Drago mi je da ce graditi nesto tu da bi zivnuo taj kraj.
 
Vrh