Šta je novo?

Razni projekti

Jel to toplani odzvonilo ili hoće da prodaju "koncept kvalitetnog življanja" ispod dimnjaka?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=567513#p567513:3t02ja0q je napisao(la):
unedfined » Pet Sep 14, 2018 6:10 pm[/url]":3t02ja0q]Jel to toplani odzvonilo ili hoće da prodaju "koncept kvalitetnog življanja" ispod dimnjaka?
Podno grejanje toplotnim pumpama, prave se da ne vide toplanu :).
 
Ovo odlicno izgleda, e da nam je i visokogradnja ovako kvalitetna kao ponuda niskogradnje sirom grada.
 
Mala napomena, niskogradnja je izgradnja puteva, mostova, vijadukta itd.
 
bfcf270213577a89710ca88976a88f7d.png



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
u Becu u 5 om becirku. Danas sam slika i zbog murala i zbog zgrade koja je lepo ukimbinovana sa poslovnim prostorom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bulevar oslobođenja
IMG_20180912_084212.jpg


IMG_20180910_081650.jpg


IMG_20180910_081930.jpg


IMG_20180910_082003.jpg


H.M. Tepića adaptacija kuće u nešto...
IMG_20180910_181739.jpg


Humska
IMG_20180913_102510.jpg
 
Ovaj u Braće Baruh mi je najatraktivniji projekat u zadnje vreme.
 
Ovo u Milana Tepica je katastrofa. Cela ulica do skretanja u Save Grujica je unistena ruznim gradjevinama a vozi se dvosmerno kao da je bulevar. Tu nema vise ekskluzive!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da se srediti...u prvom delu je ok širine...samo treba uzeti malo sa jedne strane...u ulici pored su skoro povukli ograde...
 
ona zgrada do decijeg obdanista je nepodnosljiva! zasto se niko nije setio da onu staru kucu koja je bila sredi imao bi mali raj ovi sad nemaju metar dvorista a iza im je car port danske ambasade!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni deluje pristojno...projekat je ok i nije zauzeo celu parcelu...upoznao sam čoveka koji radi i uglavnom su mu dobri projekti...kućica jeste bila slatka slažem se...
 
nema nista protic investitora. smeta mi pre svega sto je maltene iskoristio ceo plac koji nije predvidjen za takvu gradjevinu i time buducim vlasnicima oduzeo mogucnost da uzivaju u dvoristu. to je cista zelia za brzim profitom. zna se koliko treba da zauzme gradjevina na placu da bi smatralo da je ekskluzivna! samo skorojevicima je bitno da imaju sve na dugme i da im se kafa pravi dok cekaju taksi na aerodromu...
onaj ko zna kako je izgledala ulica milana tepica 80tih taj ce razumeti sta zelim da kazem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Istočna strana (https://www.east-side.rs/) i dalje nije krenuo sa gradnjom, čiste lokaciju i dalje. Ali ima novih fensi rendera na sajtu...

eastside-zgrada1.jpg

eastside-zgrada2.jpg

eastside-zgrada3.jpg


Kanda je malko naraslo.

Naselje će se sastojati od 6 zgrada-lamela sa 347 stanova ukupne površine 33984 kvadrata i 351 parking mestom. Zgrade East Side kompleksa formiraće veliki unutrašnji park zatvorenog tipa rezervisan samo za stanare naselja i ispunjen igralištima i sadržajima za decu.

Ja ne znam gde ovde oni vidi zatvoreni park ili prostor za isti... ali dobro CBRE se već pokazao da nije previše ograničen zakonima zdravog razuma, niti urbanističkim i drugim zakonima.

Imajte u vidu da će "Moj Aviv" kome sajt još uvek nije gotov ali se reklame već lepe, biti ugnježden između ovog... čuda i Aviv Parka.

Plašim se za ovo zelenilo dole oko Ruda i oko starih zgrada Konjarnika...
 
apropo AvivPark bio sam u avgustu sa sinom da obidjem posto sam ziveo u soliteru Rudo 2 kao klinac i centar me razocarao, nikakav je ali sam zato zapazio jednu lepu zgradu iza centea u ZivkaDavidovica na zalost nisam slikao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I kopa se bez gradjevinske table i dozvole opet na dijaka...
 
Вероватно се чека дозвола па да се онда на табли упишу сви потребни подаци и онда постави табла. То што се копа у међувремену док се чека дозвола,... па није усамљен случај.
Мислим да је грађевинка табла припремљена и види се, ако је то !, на прве две слике где се копа темељ, а наслоњена је на ограду која је паралелна са Тошинм бунаром, и са десне стране бандере је.
 
Kad vidim render za taj novi objekat u Tošinom bunaru, dođe mi da žalim što uopšte kopaju [/homerhejter] :D

slider-novi-objekat.jpg


Izvor: Exing B&P

Inače, u dogledno vreme će početi izgradnja i stambeno-poslovnih kompleksa na mestu Zepterovih magacina, malo niže uz Bulevar heroja Košara ka iza Westa 65, kao i na samoj raskrsnici Bulevara i Tošinog bunara, takoreći ispred ove zgrade koja se sada grad. Za oba projekta je priprema dokumentacije u toku.
 
Nadam se da ce biti mastovitiji da arhitekte pokszu svoj talenat za nesto vise od konfekcije
 
Vrh