Šta je novo?

Razni projekti

Bila je van regulacione linije, logicno je da jednog dana bude srusena.
A i normalno je da jedna prizemljusa u centru grada bude zamenjena zgradom, ulicni front nece vise biti krezav.
Takvih kuca ima koliko hoces u Beogradu, nije predstavljala neku arhitektonsku vrednost, tako da gubitak nije neki.
Rusile su se u Beogradu nazalost mnogo lepse kuce i vile koja su bila prava remek dela.
Treba gledati pozitivnu stranu ovako neceg.
 
Ovde je problem projekat nove zgrade koji je toliko ruzan da ja reci nemam!...Bas i kazem zbog toga sto stalno nesto rusemalo po malo i cve lepe kuce odose...Pasce njima na pamet i da sruse Narodno pozoriste...
 
zasto na primer stanovnici ulica koji uoce promene tj. ugrozava se zelenilo, planira se akcija rusenja ili nadogradnja ne reaguju? zasto se ne udruze i odrze straze koje ce pokazatibbahatim investitorima a i nesposobnjakovicima na vlasti u gradu STOP!!!
prvo se organizujte pa da vidimo dokle ce ici sve drugo je kukanje na visokom nivou!
mnogo puta je u drugim metropolama pokazano sta solidarnost stanovnika moze da izdejstvuje!
ako bude bilo, jaooo kisa je, hladno, ma sto ja nek ide komsija bice kako jeste a to je da Beograd propada i ruzi se bez sanse da se oporavi narednih 200 godina!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ona 3 parking mesta koja će se dobiti rušenjem straćare više vrede od same kuće.
Mene samo plaši da će se podignuti neka rugoba tipa onoga što se gradi po Stepi, a nalazi se tik do Skuštine u epicentru grada.
 
Slika je mutna ali deluje da može biti ok uz dobre materijale. Ovo nije problem, leti kuća koja realno nema neku vrednost i ispravlja se linija. Sasvim drugo su zločini prema zaštićenim objektima koji se nažalost dešavaju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566517#p566517:2l60uj5k je napisao(la):
Stefan BB » 11 Sep 2018 08:57[/url]":2l60uj5k]Ovde je problem projekat nove zgrade koji je toliko ruzan da ja reci nemam!...Bas i kazem zbog toga sto stalno nesto rusemalo po malo i cve lepe kuce odose...Pasce njima na pamet i da sruse Narodno pozoriste...

Не брини се, нису зграде вечне.

Ругобе су увек кратковечније
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=567009#p567009:122q5w8x je napisao(la):
Вожд » Сре Сеп 12, 2018 7:58 pm[/url]":122q5w8x]Pogledajte prilog 4
Дубровачка
Једва чекам да никне зграда па да им покрије ове скарабуџене зазидане/застакљене терасе на надограђеним спратовима.
 
Нићиће једном и на том празном, надајмо се :? :?
 
Ovo u Dubrovackoj izgleda stvarno apokalipticno. Divljacka nadigradnja raspale zgrade okruzene isto tako raspalim zgradama i osusenim drvecem koje je obraslo brsljenom. Kao scena iz horor filma.
 
Mikinbgd, cudi me da ti kritikujes ove modernisticke zgrade iz okruzenja i jos da ti kazes da su raspale.
 
Ima dosta tih "pistolj mala" kucica po Dorcolu istina je. Nekako su opstale kroz vreme.
Ma da si pomenuo zgrade a ne kuce u tvom prvom postu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566626#p566626:3v8j5p0m je napisao(la):
And7rey » Uto Sep 11, 2018 4:34 pm[/url]":3v8j5p0m]Ona 3 parking mesta koja će se dobiti rušenjem straćare više vrede od same kuće.
Mene samo plaši da će se podignuti neka rugoba tipa onoga što se gradi po Stepi, a nalazi se tik do Skuštine u epicentru grada.
Moram da te zazocaram.Gore moze da se dobije najvise jedno mesto a kako se vidi na rederu taj deo ce zadrzati kao plato ispred zgrade.Posto tamo ne mogu da iskopaju garazu najverovatnije ce uzeti 3 mesta...SRBIJA...
 
arhitekte u srbiji su poslusnici nepismenih investitora koji nisu videli dalje van sela iz kojih su se slili u gradove! ja sam na primer kada sam investirao u izgradnju vile u beogradu angazovao arhitektu koji nije bio moja marioneta vec neko ko je svoje znanje i stil pretocio u projekt! ako neko gradi na ekstra lokaciji onda treba da plati bar 50.000 evra za projekt !


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko te to izaso projekat po kvadratu naj skuplji projekat isao je nesto oko 25€ po kvadratu ....
Problem je sto dosta gradj ing projektuje a uopste ne bi trebali ...
 
Problem u Srbiji je sto projektovanje se naplacuje po kvadratu umesto da se naplacuje procenat.
Arhitekta bi trebao da naplati svoj rad 6 do 12% vrednosti objekta u zavisnosti koji je tip objekta u pitanju.
U tu cenu ulazi kompletan posao arhitekte od projektovanja do nadzora i predaje objekta na koriscenje.
 
Kod nas po zakonu projektant ne moze da vrsi nadzor samo eventualno projektantski nadzor, neku vrstu pomoci izvodjacu. Za PGD, tehnicku kontrolu i izvodjacki projekat tesko preko 3% investicije moze da se dobije.
 
Ja naplacujem 8 do 10%, naravno ne u Srbiji.
U tu sumu 35% je naplata projektovanja, ukljucujuci gradjevinsku dozvolu. Ostalo je organizacija tendera i nadzor radova.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=567434#p567434:26pfr60s je napisao(la):
spatiotecte » 14 Sep 2018 11:25 am[/url]":26pfr60s]Ja naplacujem 8 do 10%, naravno ne u Srbiji.
U tu sumu 35% je naplata projektovanja, ukljucujuci gradjevinsku dozvolu. Ostalo je organizacija tendera i nadzor radova.
Spatio bas bi me zanimalo tvoje vidjenje BNVa i kako bi ceo projekat trebalo da izgleda pa kad budes imao vremena onako grubo da odradis master plan kako bi ti to uradio da si tamo angazovan.
 
Vrh