Šta je novo?

Razni projekti

Najzad da se ceo taj potez izgradi i sklone oni magacini. Meni ova zgrada ne izgleda toliko lose cak je i ozbiljna arhitektura za onaj sareni cirkus od biznis gardena u samom centru grada. Zgrada jeste jednostavna i ne toliko atraktivna kao sve sto se u komsiluku najavljuje ali ce zato i biti dobar kontrast. Verujem da ce uzivo biti bolje u odnosu na render. Ovakvim renderima treba da se radujemo jer obecavaju dobar projekat za razliku od uobicajene prakse do sad kad je rec o lepim renderima!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=567798#p567798:1e9h1eao je napisao(la):
dr strangelove » 16 Сеп 2018 06:47 am[/url]":1e9h1eao]a ovo pored? do skora gradili pa stali
У суботу кад сам сликао било је радника на тој грађевини поред.
 
Ruzni su ovi erkeri koji nisu paralelni sa ulicom i koji su sa prelomima pa zgrada deluje da zgrada nasilnicki ugurana u parcelu.
A i odabir materijala je bez veze.
 
kako me nerviraju ovi uski prozori kao neki bunker...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
spatiotecte":2uji3elf je napisao(la):


Da su prozori bili vertikalni, bolje bi se uklopila zgrada, klasicna preporuka za sve novogradnje koje se izvode u starim jezgrima.
Jel zna neko koliko kosta kvadrat u ovoj zgradi?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nije ovo uopšte loše uzimajući u obzir šta i kako se sve gradi, nažalost.

Da je savršeno, nije, ali kad bi ovo bio prosek, grad bi uskoro postao mnogo lepše mesto.
 
Ovaj render nije bas precizan Zgrada je od zida do zida. Pogledajte one silne klime, gde ce sa njima, a pogotovo sta ce biti sa onim prozorima pozadi? Zar ne postoji bese zakon koji stiti necije dnevno svetlo (da se tako izrazim)?
 
kako bi bilo lepo kad bih dnevno svetlo moglo da se zastiti od bahatih investitora... ima onaj cardak u koste racina na dedinju, postavio sam sliku ovde pa da vidis kako je dnevno svetlo stanarima pored nestalo iza gradjevine kojoj tu nije mesto a time im nestade i kvalitet dnevnog zivota.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Klime će da lete...pa ne mislite valjda da im je tu mesto...a ovi pozadi isto ne deluju baš čisto...unutrašnjost naših gradskih blokova često krije objekte kojima tu nije mesto...
 
evo jedan interesantan primer nadogradje u Becu koji je poznat po veoma rigoroznim propisima sto se tice nadogradnje spratova u gradskom jezgru.
2cbd241f91a8048cbebb8f5a6acb573d.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
moram priznati da mi se dopada, sve je pod konac. kvalitetni materijali i sto me najvise odusevljava nema klima po fasadi vec je daljinsko hladjenje.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ali pogledajte kakve su nadogradnje u Becu a kakve kod nas ...
 
[attachment=0]IMG-0fed24076bd9d5945266e5aca6afbb3d-V.jpg[/attachment Vracar
 
ovo u admirala vukovica izgleda sasvim pristojno....a ova cecesija posle. pitam se kako ce to da izgleda kroz koju deceniju sa nashim vremenom i odrzavanjem
 
ova poslednja zgrada je bas ono sto beogradu ne treba!
ova primitivna arhitektura a la beograd na vodi toliko ruzi i uzima dusu gradu da je to strasno!
jasno je da smo mi generalno primitivan narod koji nema kulturu zivljenja , nikad je nije ni imao ali ta povrsnost i zelja za brzim profitom je za svaki prezir!
steta sto kvalitetne arhitekte niko nista ne pita a da ih ima ima ih!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=568772#p568772:3215b45s je napisao(la):
Stefan BB » Thu Sep 20, 2018 5:49 pm[/url]":3215b45s]Poceli da probijaju sipove
file.php
Slika i prilika šta se desi kada se svuda vrše nadogradnje kako ko hoće bez papira. Sada će ovi da naprave zgradu višu od prethodne kuće i ona svetlarnik na zgradi iza će ostati u mraku, zatvoren da se ubuđa, obzirom da je iznad nadzidano preko njega. Plus ne znam šta će sa onim prozorčetom tamo.
 
Vrh