Šta je novo?

Razni projekti

Evo dve fotke Metropolitan Apartments ...gradi se sve u 16

metro1.jpg

metro2.jpg
 
Na uglu Bulevara vojvode Mišića i Ruske ulice, prekoputa Sajma porušena je neka stara zgrada/e u kojoj su bili magacini i prodavnica nameštaja. Da li iko zna šta je po sredi? Mislim da nije neki veći projekat, to bismo već znali.
 
Stvarno? Bio je onaj neki projekat za hotel, sad ne sećam se gde, raspravljali smo o tome gde bi mogao da se uglavi, i mislim da je to bilo mesto (tu je bila i fabrika guma, onda klub Kristal, ..).
 
shmeksi":30g4wqz2 je napisao(la):
Nisam siguran, ali možda se radi o izgradnji hotela Tehno Inn.

Evo linka, http://www.tehnicomconstruction.com/ponuda.php
Nije, to sa tog linka koji si postavio bi trebalo da je između zgrade Geokarte i pijace na Senjaku, odnosno između Bul.v.Mišića i Koste Glavinića, otprilike gde je ona zgrada od žute fasadne cigle.

Evo ovde

a596q1.jpg
 
Uljarice. :) Tamo je sada neki hostel, po nekim slikama koje su okačili u prolazu, i onoga što može da se vidi kroz prozore izgleda odlično.
 
Na lokaciji o kojoj Goldie prica, prema onome sto znamo, trebalo da da Atlas grupa gradi hotel:

9.jpg
 
Goldstein":3bslro01 je napisao(la):
shmeksi":3bslro01 je napisao(la):
Nisam siguran, ali možda se radi o izgradnji hotela Tehno Inn.

Evo linka, http://www.tehnicomconstruction.com/ponuda.php
Nije, to sa tog linka koji si postavio bi trebalo da je između zgrade Geokarte i pijace na Senjaku, odnosno između Bul.v.Mišića i Koste Glavinića, otprilike gde je ona zgrada od žute fasadne cigle.

Evo ovde
Ako se dobro sećam ovog hotela, mislim da bi on zapravo došao iza ove žute jedno/dvospratne kuće levo od Uljarica (koja je zaklonjena drvećem) i izlazio na Koste Glavinića. U pitanju je ova zgrada, levo od pijace Senjak na mapi. Ta žuta kuća se delimično vidi na ovom renderu:

hotel_in_3.jpg


A ovde se vidi most koji spaja tu staru zgradu i Uljarice (sive na renderu):

hotel_in_2.jpg
 
Pa ja koliko znam svi MPC projekti su jedno vreme bili obustavljeni, valjda problemi sa finansijama... mislim na 3 lista duvana, oni stanovi kod kalemegdana, usce. No posto se nastavilo sa ova dva druga projekta, predpostavljam da su dosli do novca :laugh: pa ne vidim razlog ni sto ne bi nastavili sa Uscem. :) Ja se i dalje nadam USCE 2, Delta tower :) kule kod jugoslavije (kempinski) blok 26 i sad ove kule koje izgledaju fantasticno za blok 12 :) ufff kakav bi to bio pogled sa reka na NBG :)
 
Pocinju da smaraju zgrade sa ravnim krovovima koje su osnovi "kocke"...dajte neku oblinu, zaboga!
 
Pa to ti je holivuski stil. Kocka velika terasa na krovu, zelenilo, bazeni na terasama, stakleni zidovi...
 
Zar ravni krovovi ne prokisnjavaju???Recimo moja zgrada ima ravni krov i to se mora krpiti svakih pet godina i nikad se nece srediti dok se ne postavi krivi(kucni krov).
 
Dobro odrađen ravan krov ne prokišnjava, ali je takvih primera u Beogradu malo i onda raja misli da je ravan krov neko đavolje rešenje, a ljudi koji vole ravne krovove se proglašavaju najvećim izdajnicima i budalama.
 
Pravo kazes,svi krovovi na kucicama koje videh sa slika iz Grcke su ravni.
 
Ne treba se porediti sa Grčkom jer su tamo padavine mnogo manje ali ne treba ni bežati od ravnih krovova jer je tehnologija napredovala, a to što ih treba održavati, to je normalno, zar ne?
 
Ravni krovovi osim sto vise odgovaraju savremenim urbanim naseljima su i vrlo zahvalni ukoliko su prohodni. Nema nista bolje od velike krovne terase za uzivanje na suncu. A jos ako ima i pogled, milina prava!
 
A zašto samo uživanje u suncu, noćna vizura grada je perfekcija.. Uh, kad se samo setim koliko sam se puta sapleo o neke kablove na krovovima jer je bio mrak.. :pob:
 
Ovi se primili:

Robert Yahav, direktor "Big CEE Beograd" – Šoping park u Beogradu do sredine 2011. godine

Izraelska grupa "BIG CEE", koja je nedavno u Novom Sadu počela pripreme za izgradnju prvog maloprodajnog parka u Srbiji, planira da za 15 meseci otvori i objekat u Beogradu, a pregovori za kupovinu lokacije su u toku. Kako je za "eKapiju" najavio Robert Yahav, direktor "BIG CEE Group Beograd", za budući kompleks u prestonici toj kompaniji je potrebno oko 5 hektara zemljišta na kom bi bilo sagrađeno od 10.000 do 15.000 m2.

"BIG CEE" namerava da u narednih pet godina u našoj zemlji otvori do 15 centara u koje će uložiti oko 500 mil EUR, a na investicionoj mapi grupe nalaze se svi veći gradovi. Prema rečima Yahava, ta kompanija otvorena je za partnerstvo sa vlasnicima atraktivnih lokacija, a među opcijama za saradnju je i otkup postojećih centara.

- Iako smo počeli sa greenfield investicijom, to ne mora biti jedini način našeg ulaganja u Srbiji. Centar u Novom Sadu, u koji ćemo investirati između 40 i 50 mil EUR, biće završen do kraja 2010. godine, a već smo kupili i zemljište u Jagodini i Šapcu. Uglavnom ćemo se fokusirati na gradove od 80.000 do 120.000 stanovnika, a među njima su Kragujevac, Kruševac, Niš... - rekao je Yahav.

Maloprodajni park u Novom Sadu nalaziće se na 4 km od centra, odnosno 5 od autoputa E-75 Horgoš-Novi Sad-Beograd. Odličnu vezu sa gradom centar će imati preko velikih saobraćajnica- Santandrejskog, Kisačkog i Rumenačkog puta.

Glavni izvođač radova maloprodajnog parka u Novom Sadu je preduzeće "Neimar", dok nadzor i projektovanje rade stručnjaci iz "BIG CEE" grupacije.

- Kompleks će se prostirati na 9 hektara, s tim što mi uvek iskoristimo 33% zemljišta, tako da ćemo zakupcima ponuditi 30.000 m2, odnosno 55 jedinica. Jedna od specifičnosti naših centara je prostrani parking, a u vojvođanskoj prestonici on će imati 1.500 mesta. "King Sturge", generalni zastupnik za iznajmljivanje prostora, već je potpisao i prve ugovore sa međunarodnim, ali i lokalnim kompanijama. Jedan od izraelskih brendova koji će ući na srpsko tržište je "Fox Fashion", a njihov ekskluzivni distributer je kompanija "Tref". Takođe, doći će i izraelska kozmetička kompanija "Lalin", kao i slovenački "Big Bang". Poznati zakupci su i "ToysRUs", "Super Pharm", "McDonald`s", "Zara", "adidas" i mnogi drugi - rekao je sagovornik "eKapije".

Maloprodajni park u Novom Sadu imaće supermarket na oko 4.000 m2, "food court" gde će biti "Amati", deo za decu, menjačnice, knižare, prodavnice nakita, donjeg veša, cipela, itd.

- Pregovaramo i sa lancem bioskopskih sala "Kolosej", ali još nismo sigurni da li će biti jedan od zakupaca. U slučaju da ostvarimo saradnju, oni će biti na drugom nivou objekta.

Yahav kaže da je razvoj industrije trgovinskih centara u našoj zemlji tek u začetku i da je Beogradu potrebno najmanje deset objekata.

- "BIG CEE" je u Izraelu nedavno otvorio 15. trgovinski park, a u toku je gradnja još šest kompleksa. Vlasnici smo svih objekata, ni jedan nismo prodali, a takvu strategiju imamo i za Srbiju. Mi nismo došli da sagradimo jedan centar.

"BIG CEE" nedavno je ušao na tržište Indije, a u planu je i širenje poslovanja na Sjedinjene Američke Države, dok je kompanija kratko bila prisutna i u Španiji.

- Od svih zemalja Jugoistočne Evrope, Srbija je najinteresantnija i zato smo se odlučili da ovde uložimo dosta novca. Bugarsko tržište ima dosta igrača, Rumunija takođe. Hrvatska nam nije interesantna jer u njoj ima mesta za svega nekoliko centara. Bosna i Hercegovina deluje zanimljivo, ali ne želimo da preuzmemo rizik od prevelike prisutnosti, zbog blizine Srbije, tako da bismo tamo mogli da sagradimo maksimalno 5 parkova. Makedonsko tržište može sebi trenutno da dozvoli tri centra, a Crna Gora samo dva- jedan u Podgorici i jedan na obali mora - zaključuje Yahav.
Izvor: http://www.ekapija.com/website/sr/page/279937[/url
 
Vrh