Šta je novo?

Razne gradske vesti, Topic II

Gospodin iz donjeg desnog ugla fotke je juče neposredno nakon nevremena kao i prethodnih dana svoju platu zarađivao na raskrsnici Proleterskih Solidarnosti i Trećeg Bulevara.Usled velike količine vode ispog železničke stanice Novi Beograd kolski saobraćaj u smeru ka Jurija Gagarina je bio obustavljen sa čime je dotični gospodin metodom neposrednog opažanja bio upoznat.Iako se nalazio na radnom mestu nije mu palo na pamet da se "umeša" u tok saobraćaja na raskrsnici već je nemo sa svog ostrvceta posmatrao kako se vozači zlopate i stvaraju gužvu na raskrsnici jer neznajući za novonastalu situaciju skreću ka J.Gagarina.
s5009703.jpg


Kroz desetak minuta mu se pridružio i kolega pa su sa nove lokacije zajedno nastavili da posmatraju saobraćajnu situaciju.
s5009705.jpg


I oni su tako onda do kraja života srećno posmatrali kako se gužva povećavala...
s5009707.jpg


Šalim se, kroz pola sata mu je došlo iz dupeta u glavu i onda je stao na raskrsnicu i nije dozvoljavao skretanje u tom pravcu.
 
Ja ne bih bio toliko siguran da je znao da kola ne mogu dalje... :D
Inače, jezivo mi nisu jasni, kad stoje na raskrsnicama, skoro nikad ne pokazuju nešto osim onoga što pokazuje semafor, te kad je semafor zelen, i pored toga što je raskrsnica puna, oni još kola naguravaju, umesto da poteraju ove iz suprotnog smera da skrenu levo/desno, ili iz drugog pravca da prođu. To mi se redovno dešavalo na raskrsnici Milentija Popovića i bul. Lenjina kad bulevarom ideš ka gradu, ovaj će napuniti raskrsnicu, a to što ljudi čekaju da skrenu levo i trube, nikom ništa... Užas, užas..
 
sta tu nije jasno... nema dovoljno kompletnih ljudi za sva zanimanja ovog sveta... kafic je bio sasvim druga stvar dok su tamo ljudi radili jer nije bilo drugih poslova i sada kada tamo rade ljudi koji nisu za drugi posao...
 
@ stefan23

Ti saobraćajci su popouno nenormalni. Onih dvoje što su na raskrsnici Đinđićevog bulevara i Omladinskih brigada stoje 20m od potpuno blokirane biciklističke i pešačke staze, ali im ne pada napamet da pokažnjavaju vlasnike svih tih automobila.
Kad sam im prišao rekli su mi da pozovem pauk ako mi ta kola smetaju !!!!!!!! :notok:
 
E da, jbte.. Sinoć, mislim, sam prolazio pored skupštine, bio sam malo cirke, i kao, jbte, jel su oni to osvetlili ili sam samo ja.. :D srednji deo je bio osvetljen, i desni, ali delimično. Video sam takođe neke radnike i dizalicu.. Ili samo dizalicu, bez radnika. Smthing like that.. :D
 
Kazes bio sinoc :D

Videcu ja sa stevom da updatujemo pravila na forumu :grand:
 
c.s.i.":2rrp12k9 je napisao(la):
@ stefan23

Ti saobraćajci su popouno nenormalni. Onih dvoje što su na raskrsnici Đinđićevog bulevara i Omladinskih brigada stoje 20m od potpuno blokirane biciklističke i pešačke staze, ali im ne pada napamet da pokažnjavaju vlasnike svih tih automobila.
Kad sam im prišao rekli su mi da pozovem pauk ako mi ta kola smetaju !!!!!!!! :notok:
Mislim da sam prokljuvio u čemu je štos. Ti policajci su tako na svakom ćošku bili za vreme Univerzijade. I nije ih bilo briga nizašta drugo sem da tako tu stoje jer su morali. Eventualno kad naiđe neki autobus sa sportistima pod policijskom pratnjom oni kao izvade one svoje palice i kao krenu da mašu - tobož regulišu saobraćaj. Tako je meni bar izgledala ta šarada sa policijom na svakoj raskrsnici. A obaška što su smorili ceo grad sa tom pratnjom sportistima, pa sirene, rotacija - idi begaj!
 
Slazem se,mada ima i dobrih ljudi.Recimo da je moj drug imao manji sudar sa zandarmerijom dok sam bio sa njime u kolima.Malo smo im ulubili levo krilo,proverili su da li smo pod uticajem alkohola,i kada otkrise da nismo pustise nas ali smo pre toga morali da obecamo da nam se nece ponoviti to.I dalje mislim da sam sanjao to,mislio sam da ce da ubiju boga u nama :D
 
Pa on je dobio naredjenje da ima tu da stoji dok mu ne dodje smena i da zaustavlja saobracaj kada mu jave da nailaze ucesnici Univerzijade.

Posle treba da ima problema kod sefa zato sto je ukljucio mozak i preuzeo inicijativu, delovao u skladu sa izmenjenom situacijom i pomogao gradanima. Mislim, stvarno...
 
Igor":2btelsp0 je napisao(la):
Kazes bio sinoc :D

Videcu ja sa stevom da updatujemo pravila na forumu :grand:
Ja sam danas završio sa rehabilitacijom u Drajzerovoj i imam potvrdu :vops:
Nemojte mene stvarno nije radilo :)
 
Што се тиче осветљења Скупштине у току су провере достављених решења осветљења, последња ће бити 17.07. и колико сам чуо то решење ће бити усвојено.
 
Juče su skidali grafite sa stepeništa ispod Brankovog mosta

s27715.jpg
 
Terazije 30-tih u Novom Beogradu »
31. Jul. 2009 | (15:09 -> 15:09), Izvor : Studio B, Komentari: 0
Već ove jeseni, pored Fakulteta dramskih umetnosti nići će scenografija Terazija 30-tih godina prošlog veka, koja će se raditi za potrebe filma „Montevideo, bog te video" i ujedno predstavljati buduću atrakciju Novog Beograda.




Prezentaciji ovog projekta u zgradi opštine Novi Beograd prisustvovali su Darijan Mihajlović, član Gradskog veća, Nenad Milenković, predsednik opštine Novi Beograd, i Dragan Bjelogrlić, filmski producent. Scenografija Terazija iz 30-tih godina biće napravljena u stvarnoj razmeri, 1:1, a njen autor biće arhitekta Nemanja Petrović, koji je i do sada imao bogato iskustvo u ovoj vrsti projekata.

- Ovaj projekat će za Beograđane biti spreman iduće godine u vreme Dana Beograda, kada ćemo sugrađanima prikazati repliku Terazija iz 1930. godine. Simbolično „premeštanje centra grada" biće veoma atraktivno kako za naše sugrađane tako i za turiste koji posećuju glavni grad, ali i za one koji imaju nameru da u Beogradu snimaju filmove. Radi se o velikoj površini koja će podsećati na tematski park i koja za sada nosi radni naziv „staro za novo". Grad Beograd će delimično finansijski učestvovati u tome, a ostaćemo stopostotni vlasnici, pri čemu će ovaj projekat biti jedna od okosnica Dana Beograda. Ovaj prostor će puno značiti i za sam Fakultet dramskih umetnosti jer će omogućiti izvođenje različitih studentskih projekata - rekao je Darijan Mihajlović.

Nenad Milenković, predsednik opštine Novi Beograd, kazao je da se nada da će Beograđani prihvatiti ovu ideju i da će ovaj objekat biti jedna od turističkih atrakcija.

- Naša želja je da taj prostor bude mesto koje će privući turiste, gde će se provoditi slobodno vreme, i ako bude tako, učinićemo sve da scenografija starih Terazija poživi na duži rok. Mnoge svetske metropole već imaju ovakva, atraktivna mesta, i mislim da je lepo da i Novi Beograd dobije svoje Terazije, pa makar to bile i one iz 30-tih godina prošlog veka. Ova opština nikada nije dobila svoj centar i ovo je možda prava prilika, a ukoliko u celu stvar uključimo i Turističku organizaciju Beograda, onda će to biti mesto u koje će se dolaziti iz svih krajeva Srbije, pa i šire - naglasio je Milenković.

Dragan Bjelogrlić, filmski producent, rekao je da je ideja za izgradnju ove scenografije potekla od same potrebe snimanja, ali da se u razgovorima sa predstavnicima grada došlo i do ideje da se ona zadrži i u budućnosti koristi za veliki broj kulturnih aktivnosti koje organizuje grad Beograd, kao i za potrebe FDU. Prema njegovim rečima, buduća scenografija bi mogla da posluži i kao jedna od tema za gradski konkurs u oblasti filmskog stavaralaštva, koji grad objavljuje svake godine.

http://www.studio-b.co.yu/info/vest.php?id=40870&kategorija=Kultura
 
Super uljepsali su mi dan :) jedva cekam da se prosetam starim terazijama
 
Bilo je veceras na vestima Studija B.

Na jednoj od skica se jasno videlo da je ta scenografija u stvari kombinacija replika fontane, "baštica" i stubova ulične rasvete/kontaktne mreže sa jedne, i zelenog platna na mestu fasada koje će se naknadno generisati kompjuterskom grafikom.

Drugim rečima - nećemo imati repliku hotela Moskva, Viktorovićeve palate i ostalih zgrada na Novom Beogradu :) , već samo park sa fontanom, lejama i kopijama starih stubova.
Nije ni to loše.
 
Vrh