Šta je novo?

Razne gradske vesti, Topic II

Naravno morali su da se parkiraju na behaton :bash:

I naravno nije registrovan u Srbiji. (Ili je dobio nove tablice 6 meseci pre roka :laugh: )
 
jovanovm":1b89ukc6 je napisao(la):
Mogli bi umesto osvetljenja da porade malo na utvrđivanju temelja i uopšteno urbanističkom rezonovanju. Zbog nekadašnje divlje gradnje, sada se ovo arhitektonsko remek-delo može videti u celosti samo ovako kako je slikano - iz letelice.
Zgrada je jako interesantna, ali nekako mi je cudno sto je bas taj oblik izabran za crkvu - mene pre podseca na neku staru vatrogasnu stanicu, ili tako nesto - sto sam i prvo mislio da je (i ako sam tu prolazio sto puta) dok nisam izvalio krst na vrhu tornja...i da, skroz si u pravu za divlju gradnju...haos...
 
Хала Лимес, Универзијада, јул09
(25th Universiade Belgrade 2009)

DSC_8440.jpg


DSC_8377.jpg


DSC_8362.jpg
 
Nurko7000":3grq5a5j je napisao(la):
Хала Лимес
Izvini nisam izdržao. Nije "hala Limes". Već Beogradska arena, konačan naziv. Nije ono grafit ili možda laž što piše na njoj.

Nikada se nije zvala "hala Limes" već je bio predlog za vreme gradnje. Tačnije preduzeće koje je tada počelo gradnju zvalo se Limes. Da su je ti koji su trebali da je završe za dve godine kada su 1992 god. počeli gradnju završili, možda bi i bila "hala Limes". Evolucija čini svoje. Nemoj samo da me pitaš zašto je bio predlog "hala Limes". Još uvek neko od novinara je naziva "hala Limes" ljudi očigledno rade za platu.
 
@Milan
хе, хе знао сам да ће неко да се налепи... извини било је јаче од мене
 
ja sam do sada bio u opštoj konfuziji kada mi neko spomene halu limes. nisam imao predstavu gde se to nalazi niti šta je, niti su ikad uspevali da mi objasne. xD
 
Nurko7000":23351yuq je napisao(la):
@Milan
хе, хе знао сам да ће неко да се налепи... извини било је јаче од мене
Dobra fora. 0:1
Pomislio sam... ali nisam izdržao. Svaka čast.
 
bgexplorer":2rlhcwzh je napisao(la):
E eto i slike autobusa :p baš su slatki.
Evo lepotana, slikao Aleks_Bgd :

HPIM4586.jpg


HPIM4589.jpg


HPIM4590.jpg


Stavili su BG table. Sta mislite da li Beograd realno moze da ''podnese'' 4 ovakva turisticka autobusa koliko ih sada ima, odnosno da li mislite da ce to zaziveti?
 
Čiji su to autobusi uopšte?
Mislim, čija proizvodnja?
Baš su fini.
 
:grand: kao i obichno... zakasnela akcija grada... da su ovo uradili josh 2001. ili tu negde.. ovako samo pokazuju svoju nesposobnost. Takvi autobusi postoje vec 20 godina !!!!!
 
to će biti poslovni inkubatori imaće ih svaka opština a biće prioritet ministarstva za infrastrukturu i NIP :kafa:
 
Danas sam ih vidjao uglavnom prazne :notok: Zasto se ljudi ne voze, a grad je pun stranaca?
 
nisam siguran koliko su nama ti autobisi bili potrebni i kako je to organizovano... oni sluze svojoj svrsi u gradovima sa metroom, da se turisti ne bi kretali ispod zemlje... ima ih nekoliko desetina i turista uplati dnevnu kartu i ulazi i izlazi gde hoce, a usput i ima lep pogled iz busa. a koja je svrha ovog naseg jednog/dva autobusa ne znam.
 
Me like the idea. Čini mi se da u Zagrebu ima neuporedivo više turista nego u Beogradu. ono što su uveli tamo je jezivo treš, liniju vozića kao sa Kališa, i još planiraju dve nove. Pobogu, centar može pešice za jedan dan da se obiđe.
 
ima mnogo vise i to grupa. ocigledno je uvrsten u neki siri aranzman. a vode ih na primer i organizovano u svoj najveci muzej - mirmarin (btw. mirmara je sve ostavio beogradu) i daju im da jedu u toku dana u "gradskim" restoranima, dok je kod nas iz nekog meni nepoznatog razhloga odlazak turistima u kafanu izgleda dozvoljen samo uvece. kad je iko kod nas grupu turista organizovano odveo u narodni ili etnografski muzej?
 
Lucifer":2x5d4s0h je napisao(la):
nisam siguran koliko su nama ti autobisi bili potrebni i kako je to organizovano... oni sluze svojoj svrsi u gradovima sa metroom, da se turisti ne bi kretali ispod zemlje... ima ih nekoliko desetina i turista uplati dnevnu kartu i ulazi i izlazi gde hoce, a usput i ima lep pogled iz busa. a koja je svrha ovog naseg jednog/dva autobusa ne znam.
Pa i ovde rade na tom principu, ima 3 busa i izlazis i ulazis gde hoces. Nadam se da ce to zaziveti...
 
Evo ga i drugi bus, sa crvenim krovom, na Novom Beogradu...i nije prazan!!!:)
s5009684.jpg
 
mimara je sve zeleo da ostavi glavnom gradu - beogradu, uz uslov da se nadje reprezentativni smestaj za zbirku. beograd je to mozda iz razloga dostupnih samo tadasnjoj samoupravnoj dinamici odbio kao neizvodljivo, a zagreb je kako bi ponudio adekvatan prostor preko noci izbacio pola gimnazije na ulicu. na kraju je najveci deo zavrsio u zagrebu, u zgradi koju i danas koriste i gimnazija i muzej. mimari je isplacena velika suma novca, a njemu i njegovoj i danas zivoj supruzi obezbedjena je "apanaza" koju i danas placa zagreb - to je verovatno pravi razlog sto dela nisu prihvacena u beogradu. zbirka sadrzi dosta falsifikata, a originali, koje je sam mimara potpuno nestrucno restaurirao, su nabavljneni na potpuno necastan nacin i dolazi vreme da budu vraceni ljudima kojima pripadaju. kao sto se vidi - sasvim je dovoljno za jednu turisticku atrakciju.

on je inace radio nesto sto je samo nasim ljudima moglo da padne napamet - prijavljivao je umetnicka dela koja su zatecena u nemackoj kao "jugoslovenska" iako je zapravo bila rec o delima iz privatnih kolekcija porodica koje nisu prezivele holokaust. zatim kada bi stvari dobio, menjao bi informacije o delu (podatak o eposi) i dodavao metalne elemente staklenim casama npr. i zavodio ih u katalog kao potpuno trece predmete. jednom recju preoblicavao je tudje stvari tako da ih potencijalni pravi naslednici ne prepoznaju. sve to je umetnicka javnost jos osamdesetih godina prozrela, kao i falsifikate, i to je danas u svetu svuda opste mesto - osim u zagrebu.

http://www.artnews.com/issues/article.asp?art_id=975
 
Vrh