haha.. ne znam kojim si ti autobusima putovao u Budimpešti, ali osim nekih par novijih (linija 67, npr) niskopodnih, koji isto izgledaju kao ovi Ikarbusovi, bas i nisu takvi kakvim si ih opisao. ovi kojima ja putujem svakog jutra su prljavi, ružni, hukću i drmaju se konstantno. Ali jesu stari 20 godina i više. Doduše, metro vagoni su toliko prastari da imaju znakove na ruskom, tako da bar drže šmek komunističkog šarma srednjih 80-tih.Ditrih":116eg1ay je napisao(la):u Budimpesti prosecna starost autobusa je oko 20 godina, ali su neverovatno uredni i spolja i iznutra. Samo dizajn pokazuje njihovu starost sve ostalo je besprekorno.
Mislim da su to isti oni autobusi kojima sam se vozio u Petrogradu. Mislim da su cak stavise domaca madjarska proizvodnja.jovanovm":1qemffp5 je napisao(la):haha.. ne znam kojim si ti autobusima putovao u Budimpešti, ali osim nekih par novijih (linija 67, npr) niskopodnih, koji isto izgledaju kao ovi Ikarbusovi, bas i nisu takvi kakvim si ih opisao. ovi kojima ja putujem svakog jutra su prljavi, ružni, hukću i drmaju se konstantno. Ali jesu stari 20 godina i više. Doduše, metro vagoni su toliko prastari da imaju znakove na ruskom, tako da bar drže šmek komunističkog šarma srednjih 80-tih.
Izvor: B92Beograd -- U najužem centru Berograda večeras u poslednji čas sprečena ekspolzija bombe podmetnute ispod vozila stranih tablica.
Specijalne jedinice MUP-a Srbije deaktivirale se eksplozivnu napravu u javnoj garaži kod Beograđanke, a Masarikova ulica u centru Beograda i garaža bile su neko vreme blokirane. Eksplozija sa mogućim ljudskim žrtvama u poslednji čas je sprečena kada je obezbeđenje vlasnice BMW-ovog džipa pronašlo bombu iza prednjeg levog točka vozila.
Prema nezvaničnim informacijama na vozilo je bila namontiran plastični ekspolziv, a neposredno pre nego što je eksplozivna naprava otkrivena, dve osobe su primećene za koje se sumnja da mogu biti povezane sa ovim pokušajem ubistva.
Policijskim stručnjacima bila su potrebna dva časa da deaktiviraju bombu. Odmah zatim policija je počela istragu o motivima za ovaj pokušaj ubistva.
Izvor: Politika OnlineУ случају раскида уговора са прворангираним понуђачем на тендеру не расписује се нови конкурс, већ се започињу преговори са другорангираним...
Новина која се предвиђа будућим законским актом је да се у случају раскида уговора са прворангираним понуђачем на тендеру не расписује нови конкурс, већ да се започињу преговори са другорангираним понуђачем. Та измена је уведена након што су уочени правни пропусти приликом првог тендера за продају Рударско-топионичарског басена „Бор”....
Izvor: Politika OnlineЈош није утврђена тржишна вредност кафане „Знак питања”, што додатно успорава продају „Варош-капије”
„Варош-капија”, предузеће које поседује седам ресторана, до краја ове године неће стићи на ред за приватизацију, јер још није регулисано имовинско питање око кафане „Знак питања”, која је изузета из ове фирме и прешла у надлежност града. Одлуком републичке владе, која је донета 9. фебруара ове године, тај чувени локал постао је културни споменик, а од тада још није утврђена тржишна вредност кафане, што додатно успорава продају „Варош-капије”.
Према речима Зденке Богатај, вештака из Завода за вештачење, процедуру утврђивања цене успорио је мањи неспоразум на релацији Завод – Градско правобранилаштво – Општина Стари град.
– Посао Завода јесте да утврди затечено стање на терену, што смо и урадили, али је Правобранилаштво проценило да постоје објекти у простору који нису укњижени, па је захтевана додатна процена. Општина Стари град је преузела обавезу да комуницира са Правобранилаштвом како би се утврдила тачна земљишна вредност. Ми ћемо ускоро урадити наш део посла, а то је утврђивање цене на основу стања на терену, а остале надлежне службе мораће да усагласе документацију – објашњава Зденка Богатај.
Она каже да је предмет у вези са кафаном „Знак питања” стигао у Завод за вештачење 16. јуна и да од тада траје преписка између поменутих градских служби око вредности и броја објеката унутар овог локала.
Александар Јовановић, генерални директор „Варош-капије”, потврђује да је сада једина препрека за продају његовог предузећа, које би било приватизовано путем аукције, утврђивање вредности кафане „Знак питања”.
– Од када је одлучено да она буде изузета из предузећа, било је потребно да се направи нова документација за „Варош-капију”, којом би била утврђена нова вредност предузећа, али то иде доста споро и ми из предузећа на то не можемо да утичемо. Што се нас тиче, што пре то боље, али чак и да се то уради одмах, у шта сумњам. У најбољем случају, на пролеће следеће године стићи ћемо на ред за аукцију – каже Јовановић.
Предузеће „Варош-капија” практично је последње које у свом поседу има ресторане са препознатљивим духом старих београдских кафана. У њиховом власништву је локал „Сунце” и део кафане „Наше море”. Остали локали, кафане „Златно буренце”, „Парк”, „Пролеће”, „Коларац” и „Корзо”, који послују у оквиру „Варош-капије”, тренутно су закупљени.
С. Стаменковић
[објављено: 20.10.2007.]
Izvor: BeoinfoZa sanaciju i rekonstrukciju objekta bioskopa „Jugoslavija” u Novom Beogradu iz gradskog budžeta biće izdvojeno oko 90.000.000 dinara. U objekat će se privremeno useliti Pozorište „Duško Radović” dok se rekonstruiše njihova zgrada, a nakon toga će ovaj u ovaj objekat biti smeštena neka ustanova kulture. – Prostor bioskopa „Jugoslavija” u Novom Beoradu prethodnih godina je koristio „Beograd-film”, jer je bioskop u fondu poslovnog prostora grada. „Beograd-film” se odavno iselio iz tog prostora i nije bilo bioskopskih predstava. Mi smo odlučili da taj objekat, koji je inače veoma zanimljiv i u dosta dobrom stanju, ipak uredimo, rekonstruišemo i da u njega privremeno smestimo Pozorište „Duško Radović”. Nakon rekonstrukcije ovo pozorište će se vratiti u svoju kuću, a objekat bivšeg bioskopa „Jugoslavija” i dalje će biti namenjen kulturi. Imamo nekoliko ideja kako bi mogao da se koristi i nekoliko prioriteta koje moramo da rešimo, ali u svakom slučaju to će biti ustanova kulture – rekla je Gorica Mojović, pomoćnik v. d. gradonačelnika Beograda. Kako bi Pozorište „Duško Radović” moglo da izvodi svoje predstave, u ovom objektu će se adaptirati i rekonstruisati prostor za komunikaciju, kao i postojeća bioskopska sala. Zameniće se prateća oprema, sedišta, podovi, zidovi i stepeništa. Postojeća scena će se adaptirati u pozorišnu, rekonstruisaće se rasveta i zvuk, izgradiće se prostorije za potrebe zaposlenih u pozorištu. Radovi će obuhvatiti i zamenu hidrotehničkih instalacija, formiranje privremenih magacina, arhivskog prostora, magacina kostima. Projekat sanacije i adaptacije izradio je saobraćajni institut CIP.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2007&mm=10&dd=24&nav_id=269271Immorent počeo poslovanje u Srbiji
Beograd -- Austrijska kompanija za lizing i nekretnine Imorent (Immorent), objavila je da počinje sa radom u Srbiji.
Kompanija, koja je deo Erste banka grupe, je najavila i da će do kraja godine u srpsko tržište uložiti 50 miliona evra. Izvršni direktor Imorent Beograd Aleksandar Petric kaže da su za 2008. u planu ulaganja od 100 miliona evra, prvenstveno u razvoj tržnih i tehnnoloških centara, ali i u stambeni i poslovni prostor i turističke objekte.
"Spremni smo da pomognemo i finansiranje infrastrukture, odnosno izgradnju puteva i železnica u Srbiji i to samostalno ili kroz partnerstvo sa srpskim firmama", rekao je Petric i dodao da to ulazi u oblast lizinga javnih ustanova.
Prema njegovim rečima, tržište Srbije ima veliki potencijal za poslovanje lizingom nekretnina, a kompanija Imorent će svoje poslovanje u početku fokusirati na Beograd, a potom i na Novi Sad i Niš.
Govoreći o tržištu nekretnina u Srbiji, on je kazao da je godišnji potencijal poslovnog prostora u Beogradu, koji može da se iskoristi oko milion metara kvadratnih i da bi tim tempom za deset godina Beograd dostigao nivo Beča. Kako je rekao, u oblasti tržnih centara Beograd ima deset puta više potencijala, nego što ih ima sada.
"Imorent klijentima nudi idejno projektovanje, preko finansiranja projekata, pa do upravljanja u projektovanju i građenju i rukovođenje nekretninom", rekao je Petric.
Kompanija Imorent je osnovana 1970. godine u Austriji, prisutna je u 12 zemalja u Evropi i finansirala je više od tri hiljade projekata ukupne vrednosti 4,4 milijarde evra.
izgleda da još neko misli da ovde ima dovoljno intelektualnih kapaciteta za tehnološke centreIzvršni direktor Imorent Beograd Aleksandar Petric kaže da su za 2008. u planu ulaganja od 100 miliona evra, prvenstveno u razvoj tržnih i tehnnoloških centara, ali i u stambeni i poslovni prostor i turističke objekte.
'Najgora moguća varijanta' je da plaćaš zakup vlasniku stana.vrachar":1x47539u je napisao(la):Lizing nekretnina, joj Pa to ti je najgora moguca varijanta.
Placas svakog meseca a nisi vlasnik.