Šta je novo?

Razne gradske vesti, Topic II

Požar u transformatoru TE Obrenovac
22. maj 2009. | 22:10 -> 22:26 | Izvor: Beta
Obrenovac -- Jedan od tri transformatora u Termoelektrani "Nikola Tesla" u Obrenovcu zapalio se, ali snabdevanje Beograda električnom energijom za sada nije ugroženo.
Vatrogasci se nalaze na terenu i gase požar, a na njihov zahtev radnici elektrane su isključili i drugi transformator.
Za sada svi potrošači u Beogradu imaju struju, ali ukoliko bude bilo neophodno da se isključi i treći transformator, postoji mogućnost da Novi Beograd ostane bez električne energije.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=05&dd=22&nav_category=16&nav_id=362068
 
Sinoc je otvoren cetvrti po redu Belgrade Design Week

medijsku podrsku pruzili smo i mi Beobuildovci :gobb:

2s0kape.jpg


:vops: :gobb: :vops:
 
Što bi rekao čika Fatboy Slim "You've come a long way baby"

bravo za bb :cool:
 
Lepo :gobb: Video sam i u insajderu na renderima 3 lista duvana i sl. znak našeg foruma :gobb:
 
Bašta restorana knez u Pop Lukinoj

2ryn0w4.jpg


Interesantnih biljaka ima
 
bgexplorer":19bj5wy9 je napisao(la):
jovanovm":19bj5wy9 je napisao(la):
^^^ WOOOW :kk: ahhh, ahhh...

(bez reci) :D
Drago mi je da ti se sviđa odmah sam se tebe setio čim sam video baštu :)
јовановм му дође као онај бик Фердинанд из цртаћа што је уживао миришући цвеће и био срећан...:laugh:Шалим се, наравно!
Подржавам што више ,,правог и квалитетног" зеленила на прравом месту! :kk:
 
Inače, danas je otpao deo fasade Beograđanke, mislim.
Prolazio sam oko 10, Pola Masarikove je bilo obeleženo zaštitnom trakom, a sa skoro pa poslednjeg sprata je falio de sa kao "levog stuba", odnosno leve vertikale koja gleda ka SKC-u...


update: Staklo od 10mm je puklo pod naletom vetra! :O
 
Palo staklo sa "Beograđanke"

Na 22. spratu Beograđanke jutros oko 6 sati popucalo je fasadno zaštitno staklo i palo u Masarikovu ulicu, ali nema povređenih.

Policija je na dva sata zatvorila Masarikovu ulicu iz bezbednosnih razloga, dok preostali komadi stakla nisu raščišćeni.

Žika Matorkić, upravnik palate Beograd kaže da je uzrok pucanja stakla termo-šok, odnosno nagla promena temperature i jak vetar koji je duvao do 16 metara u sekundi.

Angažovani su i alpinisti koji čiste delove slomljenog stakla na 22. spratu, ali za sada, uklanjanje ide teže zbog vetra.
Izvor: Studio B
Link: http://www.studio-b.co.yu/info/vest.php?id=38361
 
Nisam znao gde ovo da tutnem, ali pre neko veče kada sam išao u grad objekat preko puta Beograđanke koji je valjda u vlasništvu Ceptera je iznutra bio osvetljen na svim spratovima, e sad to je prvi put posle ko zna koliko godina da ga vidim u takvom izdanju. Zna li neko razlog, mislim ja sumnjam da se tu održavalo nešto za belgrade design week, ali ko zna.

svakoga dana postavljam sve gluplja i gluplja pitanja, jbg mora neko vuka da odmeni :kafa:
 
Aham, ja se isto zbunio, hteo da pokušam da banem na žurku, ali se posle ipak odlučili za varijantu parka. Tamo je Belgrade Design Week, zgrada je ranije bio Kluz.. :) Zgrada je mnogo dobra sa velikim prozorima.. :)
 
Konačno...

Napuštene zgrade grad će oduzeti

- Sekretarijat radi na prikupljanju potrebne dokumentacije i do sada su pripremljeni „papiri“ za oko 300 takvih lokacija. Mi smo nedavno podneli četiri zahteva. Radi se o zemljištima koja su neizgrađena i gde je sve spremno za oduzimanje - kaže Strahinja Sekulić, gradski javni pravobranilac.
Zakonom je predviđeno da investitorima kojima je zemljište dodeljeno pre 2003. godine automatski prestaje pravo korišćenja. To će se desiti svima onima koji najkasnije šest meseci posle usvajanja zakona ne dokažu da su parcelu uknjižili.
http://www.blic.rs/beograd.php?id=94789

Možda konačno svane mom nesrećnom kraju (Konjarnik) - u krugu od stotinjak metara oko moje zgrade postoje bar 3 napuštena objekta: Interex, jedna Radova stambena zgrada i jedna komercijalna kućica kod Vera 2...
 
jel to uključuje i zgradz beobanke i radovu zgradu na novom beogradu i onu plavo braon pored radove te? O_O
kul.
 
Mislim da uopste neukljucuje Radove objekte jer je on drzavna firma u stecaju u problemima do guse :kafa:
 
Mene više zanima da li po toj logici grad može da oduzme lokaciju SPC na vračarskom platou?
 
Verovatno može ali naši gradski oci su ˝veliki˝ hrišćani pa je verovatno neće ni pominjati :violina:
 
Upravo sam ovo stavio i na SSC, ali red je i ovde :)

Zitomlin se pretvara u ekskluzivan kompleks pricao sam sa arhitektom ovog projekta na Mikseru, kaze da ce biti bas dobro kada se izgradi
Pokazivao mi je i idejna resenja enterijera i restorana na krovu za novi hotel umesto YU recnog brodarstva u Kneza Milosa, odlicno izgleda sve :)

Ako je postavljano, izvinjavam se :)

ResizeofPicture1.jpg


ResizeofPicture10.jpg


ResizeofPicture2.jpg


ResizeofPicture3.jpg


ResizeofPicture4.jpg


ResizeofPicture5.jpg


ResizeofPicture6.jpg


ResizeofPicture7.jpg


ResizeofPicture8.jpg


ResizeofPicture9.jpg
 
Bravo Zexland :D

Sad mi baš krivo što juče nisam otišao da pogledam izložbu :(
 
Vrh