Šta je novo?

Razne gradske vesti, Topic II

Da. tu bi trebalo neke moderne staviti. I pločnikl promeniti, i kao što rekoh, loptu napraviti da bude ljubičasta. Tek da izgleda pristorjno.

A onda kada nađemo naftu i bude para za bacanje, arenu srušiti i napraviti zgradu koja izgleda normalno, a ne kao stilizovani nadzemni kontejner.
 
Kontrolori ne naplaćuju parkiranje

M.T. | 10. 12. 2012. - 18:31h | Foto: P. Marković |
Radnici JKP "Parking servis" i članovi omladinskih zadruga čiste sneg sa trotoara i, kako kažu u tom preduzeću, dok god bude posla na uklanjanju padavina vozači neće morati da plaćaju parkiranje.

- Kontrolori su angažovani na uklanjanju snega i leda, zbog čega neće vršiti kontrolu naplate parkiranja. Zimska služba "Parking servisa" radi u koordinaciji sa Gradskim štabom za vanredne situacije, a u ovoj fazi prioritet je dat čišćenju snega i leda sa trotoara, kako bi se omogućilo bezbedno kretranje pešaka - kažu u "Parking servisu".

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/357284/Kontrolori-ne-naplacuju-parkiranje

Malopre sam naleteo na vise brigada, uglavnom omladina sa oznakama parking servisa. Dosli su kod mene u ulicu, bili su i prosle godine, i ciste torotoare, dok su parking mesta zatrpana. Kazu da ce prvo trotoare da ociste, pa posle parking mesta.
Kod mene u mojoj mikro ulici od 100m ima 20 kuca zgrada (frontova - duzine 10-12m svaki). Bas sam bio zadovoljan sa komsilukom, mozda i 80% trotoara su same komsije ocistile, dok onih 20% pripadaju nekoj zgradi, novoj fancy pekari u pripremi. Pa sada opet ispada da smo mi mentoli koji smo izlazili sa lopatama i cistili, kada vec postoji sluzba koja cisti trotoare, jeste da se ta sluzba zove parking servis , ali kod nas ionako niko ne radi ono sto bi trebalo da radi.
Trebalo bi pohvaliti sto na Vracaru moze da se podigne so, ispred sportskog centra vracar se nalaze palete, pa kome treba slobono uzme koliko mu treba. Pakovanja nisu prevelika, pa i starije osobe mogu da ponesu, mada cemu sada sve to ,kada vec parking servis to radi. Mada ti iz parking servisa su imali samo lopate a ne i so, mozda se onda od nas gradjana ocekuje da solimo ?
Po meni mislim da je to nepotrebno trosenje para da sada neka sluzba cisti tortoare (pritom angazuju i dodatne snage) ispred lokala zgrada, privatnih kuca.
Sta fali malo lopata u ruke, a kome je to tesko nek plati nekome da ocisti, ili kaznu gradu za neciscenje
 
parking servis i nije zadužen za čišćenje trotoara uz kolovoze već gradska čistoća. Za trotoare u parkovima zelenilo a za trotoare pored stambenih zgrada i poslovnih prostorija stanari i firme. Parking servis je sad samo angažovao svoje zaposlene koji nemaju šta da naplaćuju na zatrpanim parkinzima da čiste trotoare. Slažem se, svi pomalo lopate u ruke.
 
trumpet_fanfare_200.jpg


Čujte i počujte! Na sajt Grada Beograda postavljen je Nacrt budžeta za 2013. godinu o kome će se Skupština grada izjasniti u petak.

http://www.beograd.rs/download.php/docu ... et2013.pdf

U posebnim temama ću postaviti informacije o odgovarajućim projektima :)
 
Usvojen budžet za 2013.

Петак, 14. децембар 2012.

Буџет Београда за 2013. годину – 91,3 милијарде динара

1535001_Renata_Milic_Radujko_s.jpg

Рената Милић Радујко

Одлуком коју су данас усвојили градски одборници, буџет града Београда за 2013. годину износи око 91,3 милијарде динара, што је за око пет одсто мање него у 2012.

Обим средстава која припадаjу општинама износи 11,2 милијарде динара, пола процената ниже него у 2012, рекла је градска секретарка за финансије Рената Милић Радујко.

– Буџет се састоји од укупних прихода и примања у износу од 82,8 милијарди динара, а расходи и издаци износе 86,7 милијарди. Тако да је планиран буџетски дефицит од 3,9 милијарди динара, што је за 55 одсто мање од овогодишњег. Планирана средства односе се на текуће приходе и примања, који чине 86 одсто укупних средства. Од тога су 74,5 милијарди динара приходи из буџета, 2,4 милијарде примања од продаје нефинансијске имовине, а око 1,5 милијарди су трансферна средства. Средства кредита износе око осам милијарди, што чини девет одсто укупних средстава, док сопствена средства установа износе око 4,1 милијарду динара – рекла је Рената Милић Радујко.

Она је подсетила на измене Закона о буџетском систему, којима су укинути сопствени приходи индиректних корисника буџета, изузев прихода установа који ће се до краја 2014. године наплаћивати као и до сада.

Буџет обезбеђује континуитет у развоју града Београда, јер планирана средства за капитална улагања износе више од 30 милијарди. Субвенције у укупној структури износе 13,4 одсто. Нема нових задуживања, а дефицит је смањен за 55 одсто, тако да је поспешено и смањење државног дефицита, закључила је Рената Милић Радујко.

Izvor: Grad Beograd
 
Ja se ne razumem u budzet jer uopste ne kapiram kako je 91 milijarda dinara = 600 miliona evra?

Jel moze pomoc?
 
Kada se kaze cifra planiranog budzeta, misli se na planirane rashode uz nadu da ce prihodi bar dostici tu cifru.
Posto realno vec godinama prihodi nisu ni blizu rashoda bilo u Beogradu, bilo u Republici, javlja se deficit - razlika koja nedostaje da se popuni planirano.

Kada Djilas pominje cifru od 600 miliona evra to je nesto okvirno koliko grad zaista prihoduje na godisnjem nivou. To su one stvarne pare. Sve preko toga mora se nadoknaditi bilo prodajom imovine, bilo zaduzivanjem.
 
Vesti :: Beograd

CZ se seli u Bubanj Potok 2021. »
15. Decembar. 2012 | (13:19 -> 15:06), Izvor : Studio B, Tanjug, Komentari: 0
Okružni zatvor u Beogradu trebalo bi da 2021. godine konačno bude izmešten iz Bačvanske ulice na novu lokaciju, najverovatnije u Bubanj Potok.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

okruznizatvorbeograd16022009.jpg


Bez obzira na planove o selidbi nastavlja se sa neophodnim rekonstrukcijama sadašnjeg objekta poznatijeg kao Centralni zatvor koji datira iz druge polovine prošlog veka.

Direktor Uprave za izvršenje krivičnih sankcija Milan Stevović rekao je da je selidba zatvora neophodna ne samo zbog smeštajnih kapaciteta, već prvenstveno bezbednosnih razloga s obzirom da je prolematična lokacija na kojoj se zatvor nalazi.

- Životi građana iz susedstva ili prolaznika svakodnevno su izloženi rizicima kada se sprovode akcije prebacivanja, odnosno privođenja pritvorenika. Mnogi od pritvorenika se prebacuju u sud uz jako obezbeđenje kroz centar grada, kada je ugrožena ne samo bezbednost onih koji ih čuvaju već i životi samih građana - naveo je Stevović.

On je ukazao da je sadašnja lokacija zatvora na Lekinom brdu u Bačvanskoj odgovarala nekom drugom vremenu i drugačijem tipu pritvorenika, ali da su sada "potrebna brza dejstva uz visok nivo bezbednosti".

Upravnik Okružnog zatvora u Beogradu Zvonko Grulović rekao je da je Urbanističkim planom predviđeno da se zatvorski objekat i Specijalna bolnica izmeste 2021. ali da je devet godina dug period i da će renoviranje blokova biti nastavljeno i u narednom periodu.

- Početkom godine počeće renoviranje dva bloka koje treba da se okonča u maju. Rekonstrukcijom ćemo zadovoljiti sve potrebne standarde, posebno u pogledu dnevnog svetla i dovoda svežeg vazduha u ćelije - ukazao je Grulović.

Kao nova lokacija za zatvor razmatra se Bubanj Potok jer je, tvrdi upravnika Okružnog zatvora, najpogodnija za vezu sa saobraćajnicama kojima se najčešće prevoze pritvorenici.

Grulović je napomenuo da zatvorski objekat u Bačvanskoj datira iz 1953. kada je taj deo prada bio predgrađe.

- Sada su se okolnosti promenile. Samim tim povećani su bezbednosni rizici i po zaposlene i po gradjane pa je izmeštanje zatvora van centra grada neophodno - istakao je on.

Iako je nekoliko blokova Okružnog zatvora do sada renovirano, veći deo zdanja je u lošem stanju, a posebno kompleks bolničkog dela gde su smeštena mentalno obolela lica kojima je umesto kazne izrečena mera psihijatrijskog lečenja. Iako imaju dobro grejanje, neki blokovi, koji još nisu renovirani, su u lošem stanju, poda u sobama skoro i da nema, malter otpada sa zidova.

Izvor: Studio B
 
Састругасмо је, са Зораном на челу, након успеха демонстрација 96-97. :)
Извини, Вучко. :D
 
Mladi koji su obeležili 2012 - Filip Vukša i Miloš Stanković
Novi magazin predstavlja deset mladih ljudi iz Srbije, po mnogo čemu izuzetnim u onome što rade i rezultatima koji postižu. Danas predstavljamo Filipa Vukšu i Miloša Stankovića.
http://www.novimagazin.rs/public/uploads_ck/images/filip vuksa gogic (2).jpg

Svaka cast Filipu, samo se pitam odakle Milos Stankovic opet u dodeli nagrada. Vec postoje vise foruma gde se ozbiljno diskutuje o kredibiltetu Milosa Stankovica, izumitelja eko auspuha, coveka koji radi na hladnoj fuziji... dobitnik je nagrade za svetskog genija, od strane ludog japanca koji je osnivac te nagrade za svetske genije. Inace Japanac proverava kvalitet foto aparata, kamera tako sto ih mirise, po tome zakljucuje koji je dobar.
E sada taj Milos Stankovic je u istom kosu sa Filipom Vuksom ....

Sramota je da novinari nemaju osnovno skolsko znanje, a pisu tekstove kojima jos vise zglupljuju ionako zglupljen narod. Takodje nemogu da odgovaraju za sirenje lazi i zamajavanje naroda, sto je po meni jako lose.

p.s. Japanac koji je vlasnik nagrade svetski genije kojom se Milos Stankovic ponosi, a drzava mu redovno placa putovanja na skupove gde sakuplja takve nagrade.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=n_w9XMTJnpM
 
Ne znam u koji forum coveka da stavim. U svakom slucaju neko vredan bar da se zna da takvi postoje kod nas.
Prava stvar bi bila kad bi se npr. u Beogradu podigla velika prasina oko toga da to bude grad u kome bi se, verovatno za ne neke velike pare, mogli bar predstaviti svi ovi izumi u praksi.
On je vec u citavom svetu u centru paznje, a mogao bi u to da udje i Beograd.
Npr. umesto onih silnih naucnih centara koji ce da izgledaju marsovski i onog brackog kamena, neka probaju da ugrade ovo na Ikarbuse. Ne moze da skodi.

http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/ ... ta.sr.html
 
Video sam onaj forum i nije mi jasno zasto onda apsolutno svi mediji idu kod njega. Ajde da je ovaj tekst iz Kurira i ja bih pomislio malo na zafrkanciju, ali opet Politika...

Kako je dobio taj orden Viteza nauke od Ruske akademije, nije valjda i njih zaj*****
I zar je moguce da Politika plasira ovu vest a da je neistina?
Ako je ipak istina, u cemu je fora zezati se na njegov racun.

Da li je ovo iz Politike tacno ili ne?

Најновији трофеј у колекцији Милоша Станковића је награда коју је крајем прошле године добио у Токију. – У конкуренцији 160 признатих научника, доктора наука са Харварда, чланова академија, његова два изума проглашена су за најбоља.
 
Taj lik iz Tokija je neki težak trol. Ima tamo u temi sve objašnjeno, sa linkovima, dokazima i slično. Ko je voljan, nek' kopa među onim stranicama.

Citat sa bench-a...

Ovaj komentar sam poslao RTS-u.
Svetski Kongres Genija http://www.w-g-c.org se odrzava u Japanu, a osnivac konresa je *samo-proklamovani* genije Yoshiro Nakamatsu (NakaMats), koji za sebe kaze da je pametan kao Arhimed i Marija Kiri. Covek je inace lud i tvrdi da iza sebe ima 4 miliona pronalazaka. npr. Tvrdi da je izmislio floppy disk i faks masinu. Nosilac je IR Nobelove Nagrade, sto nema nikakve veze sa pravom Nobelovom Nagradom. IR Nobelova Nagrada se dodeljuje osobama za rad koji prvo nasmeje ljude pa ih posle natera da razmisljaju da bi na kraju utvrdili da je ceo rad u stvari prevara. IR je skracnica od Improbable Research - nemoguce istrazivanje.

Na taj kongres je isao Milos i sada vam prodaje neku pricu da je superpametan i da nema posao. Oprema koja se nalazi na policama iza njega se moze kupiti na buvljaku sve zajedno za max 1000 din.

Milos pise komentare podrske samom sebi, i nije mu prvi put da to radi.

Milos pokusava da izvuce novac iz ministarstva, pa cak i da prevari naciju. Pomoc koja je potrebna pravim talentima moze da ode u pogresne ruke.
Molim redakciju RTS-a da se ne blamira vise. Ignorisite ovog prevaranta.

http://forum.benchmark.rs/showthread.ph ... ost3105744 -

Ovog lika neko gura, jer nema drugog logičnog objašnjenja.
 
Hajde da krenemo od toga da je prevara, ali to zaista nisu impozantne cifre koje on moze da dobije od drzave (tipa neki prevoz u inostranstvo i slicno) da bi se organizovala ovakva medijska pompa. Ovoliko novina se potplati kad treba da smislis BusPlus pa da opljackas narod za nekoliko desetina miliona evra, ali da se ovolika pompa pravi po svim medijima da bi on uzeo par hiljada evra od drzave prosto nije logicno, cak je i malo sumanuto.
Koliko ti treba da izmuzes drzavu a da pre toga potplatis sve ove i uz to da potplacujes medije?

Милош Станковић је између осталог члан Иновационог центра „Архимед” из Москве, Српске краљевске академије научника и уметника, Руске међународне академије наука која му је доделила своје највеће признање – почасну титулу и орден „Витез науке”. Заслужни је грађанин Земуна, а проглашен је и за Личност животног стила 2012. године. Пре Милоша то признање је отишло у руке Новака Ђоковића.

Znaci, nemoj da mislis da ga branim, samo nikako nema logike.
Posle ovog sto si ti napisao uzeo sam objavljenu vest sa velikom rezervom, ali ja u svemu trazim logicno objasnjenje.
 
To rusko takmičenje održava neka privatna firma koja se bavi ''intelektualnom'' svojinom, i Miloš je dobio nagradu (Zlatna plaketa - neka samoizdizajuća nagrada koja se deli svim učesnicima) za zalaganje... tako nešto.

Odgovore na sva tvoja pitanja imaš u onoj temi na bench-u (dodajem i ovu na ES-u). Odvoji malo vremena i videćeš koja je prevara taj lik.

Glavna stvar oko koje se skoro svi slažu jeste da taj lik ne sme dobiti ni dinar od države. Ko hoće privatno da investira u njega, nek' tera.
 
Pisao sam na vise foruma o njemu, sticajem okolnosti sam ga i upoznao. Ne znam kako , ali ocigledno da nasa drzava nema predstavu sta radi, i da je ova situacija win win za njega i za medije. Imaju pricu koju narod zeli, a to je da imamo nekog ko je najbolji u necemu, a njemu isto ok, dobije neki placen put do Japana, Rusije...
Inace tu nagradu za genija u Japanu mu je dodelio lik koji kvalitet video kamera ocenjuje mirisanjem. Udje u radju i mirise kamere i koja mu mirise dobro, ta je dobra.
Da i to placamo, putovanja na takve skupove gde se mirisanjem odredjuje kvalitet video kamera.
 
Vrh