Šta je novo?

Razne gradske vesti, Topic II

Zeks bolje bi ti bilo da ga preskocis i svratis do bona fidesa na pice
 
Петак, 26. октобар 2012.

Представљен акциони план реформе система управљања и одржавања зграда

Акциони план реформе система управљања и одржавања зграда у етажној својини представљен је данас у згради Градске управе на Тргу Николе Пашића. Помоћник градоначелника Дејан Живковић отворио је конференцију и том приликом подсетио да град Београд има велики стамбени фонд са чак 14.000 зграда.

– Град жели да стратешки подржи читав пројекат и да заједно нађемо што боља решења, како за грађане тако и за јавна предузећа, општине и сам град. Учинићемо све да убрзамо реализацију овог пројекта – истакао је Живковић.

Представљајући нацрт новог концепта, Ђорђе Мојовић, руководилац Радне групе СКГО, истакао је да је овај проблем настао масовном приватизацијом друштвеног стамбеног фонда. Лоше одржавање стамбених зграда довело је до њиховог руинирања до тог нивоа да могу представљати опасност по живот и здравље, а истовремено и вредност стамбених јединица знатно је опала. Главни разлог за то лежи у непостојању правног оквира који дефинише етажну својину и недовољно регулисаним односима између самих етажних власника.

Основни циљ предложене реформе био би да се успостави модел етажне својине и тако дугорочно реши проблема одржавања зграда. То би могло да се постигне регулацијом својинских односа, увођењем обавезног професионалног управљања зградама, променом свести и културе етажних власника и успостављањем нових механизама финансирања, одржавања и споровођења прописа и надзора, нагласио је Мојовић и додао да је веома важно да се у граду реализује најпре један пилот пројекат, како би се видели ефекти.
Скупу је присуствовао Зоран Костић, члан Градског већа.

Izvor: BeoInfo
 
Ne mogu da verujem da iko razmišlja o tom problemu... Ako uspeju nešto da reše, sjajno.
 
Samo da vam docaram agoniju u mom ulazu... Skupstinu stanara i predsednika nemamo jer gomila penzionera i podstanara ne namerava da se bavi ulazom... Cistacicu nemamo 3 godine, lift je stalno u kvaru... Danas je doslo do poplave u zakljucanom stanu za koji se ne zna ko je vlasnik... Interventna jedinica zatvorila vodu celom ulazu od 40 stanova...

Zovemo opstinu, policiju, vodovod, i kazu ne mozete da udjete u stan... Mora predsednik skupstine stanara da pise sudu ili da nekako nadjete gazdu...

Sva sreca nasli smo gazdaricu pred kraj dana i voda je pustena... Kvarni ventili, vertikale, prljav ulaz i dalje ostaju... :(((
 
Feanor":1qvm3145 je napisao(la):
Samo da vam docaram agoniju u mom ulazu... Skupstinu stanara i predsednika nemamo jer gomila penzionera i podstanara ne namerava da se bavi ulazom...

Pa ti kao podstanar uvek mozes da odes odatle ako ti se ne dopada. Tebi bar nije tesko.
 
Ne mogu da se ubedjujem vise sa tobom i budem fin kad si ovakav provokator... Zaobidji me...
 
Zgrada u kojoj mi majka živi u Bloku 62 ima kakvu-takvu skupštinu stanara. Među 100 stanova, nađe se nekoliko bu**** koji plaćaju redovne troškove zgrade, a za rekonstrukciju lift ai interfona su jedva izmoljene pare.

Zgrada u kojoj sam ja je Kneza Mihaila 47, Zadužbina Nikole Spasića koja svoje sedište ima u istom tom objektu. Dvorišna fasada je u očajnom stanju i konstantno otpada, glavna i dvorišna zgrada 47 su u očajnom higijenskom stanju - nemaju čistačicu, smrad se širi iz podruma, dvorišna zgrada 47 takođe propušta vodu na uglovima zidova u hodniku i treba joj krečenje već godinama, zamena sandučića, iako interfon radi, vrata se ne zatvaraju...

Sramota za Zadužbinu. Bilo bi logično da zgrada o kojoj se neka Zadužbina kao ozbijna institiucija pita ustvari funkcioniše, ali ne, ono je strašno.
 
Pa laki nekad su stanovi pripadali zaduzbin a nisu bili vlasnistvo neodgovornih pojedinaca.Zaduzbina je upravljala zgadom odrzavala a ostatak novca je iso u sverhe koje je sovim testamentom opredjelio velik zaduzbinar ciji je fond 1940 godine bio veci od nobelovog .Pa su 1945 dosli oslobodioci i vec narodnu imovinu ponarodi uselil dali stanove bez prava otkupa samo na koricenje stanarsko pravo zakljucno sa trecom generacijom.Ali su neki volsebno otkupljivali stanove 90tih .Inace ja sam za to da drzava obesteti sadasnje stanare a zaduzbini da se vrate siv pripadajuci objekti po testamentu Nikole Spasica.Stavi koju sliku
 
Evo proradilo i ovo čudo:

534662_522379041125134_1764632711_n.jpg


3473_522379117791793_1056409413_n.jpg


Izvor: McDonald's@FB

Slike su sa VIP otvaranja, pa ko hoće da gleda srpske celebrety ličnosti kako žderu pomfrit i burgere, ima još slika na linku. Restoran je poprilično mali, ima tek 50ak mesta i koliko sam do sada imao prilike da vidim, uvek je pun.
 
Veoma mali prostor za mekdonalds.

Koliko god bio protiv mekdonaldsa i ostalih prodavaca trovacke hrane imah neku potajnu zelju da su otvorili mek u podzenom prolazu na stanici Vukov Spomenik,mada je to nemoguce jer ne bi imali pristup za snabdevanje i odvoz otpada.Ali to bi zivnulo stanicu,ovako izgleda u potpunosti napustena.
 
Drage kolege forumaši, srećan nam Dan oslobođenja Grada u Prvom svetskom ratu!
 
hobotnica":2kgievzy je napisao(la):
http://www.novibeograd.rs/srb/item/4472-poceo-da-radi-servisni-centar-za-gradjane

Ko zna koju su službu morali da zatvore, pa ko veli da ne otpuštamo ljude... Uzeli konferencijsku salu i strpali random ljude sa kompjuterima. Sjajno!
 
Nove tezge u gradu fine su prakticne jedino je boja ocajna postavljene ,na trgu rep ispred staklenca 1,doma omladine 2 kom
dsc04037.jpg

dsc04038.jpg
 
Ta tezga je mozda vrhunsko dostignuce nekog seoskog kovaca, prava sramota i za bezimeni BG sokak

Uporedi sa ulicnim tezgama koje su planirane za Bulevar K. Aleksandra
gde uspostavljena prava ravnoteza izmedju moderne estetike i potrebe ulicne prodaje
 
Kazu da su ove kopije pariskih mislim da su jedino boju omanuli bulevarske nius odmakle dalje od crteza
 
Прво што ми је пало на памет је то, кад су тезге склопљене, да личе на контејнер за смеће !
 
Да, на овој фотки заиста личе мало на контејнере, али када прођеш поред њих (у склопљеној конфигурацији) немаш такав осећај - бар га ја нисам имао. Не бих се сложио да је боја лоша, али морам да се оградим, видео сам их увече, под уличним светлима.
 
Može li mi neko da objasni kako to da Dinkic nudi Arapima PKB, kad je to sada valjda gradsko preduzeće?
I zašto se niko iz grada povodom toga ne oglašava?
 
Pa zato sto vazi ekvivalencija Dinkic<=>Djilas.

Njih dvojica nikad nisu radili odvojeno i postuju se.
Ono sto je rekao Dinkic smatraj da je rekao i Djilas, i obratno.
Njih dvojica su uvek radila na "istoj strani".
 
Znam da je Đilas kurtoazno posle izbora ostavio mogucnost kadrovima iz G17 da ostanu na svojim funkcijama(i ako su neki to namerno zlonamerno tumcili pogresno , kao Đilas ce im dati mandate i tako menjati volju glasača), ali pre mislim da je to tad bio deo šire političke priče oko formiranja vlade, a ne neka ljubav i poštovanje. Znamo kako se to završilo pa i ne verujem da je taj G17 kadar opstao.
Van toga nisam video neku veću "ljubav i poštovanje" od one standarde za trenutnog koalicionog partnera.
Toliko o politici.

Dakle, ima li Dinkić pravo ovo da radi?

Ili sam ja pogrešno razumeo povezanost grada sa PKB-om?
 
Nisi pogresno nista razumeo, to je gradsko, ali vec samo zapoceo temu o rasprodajama.

viewtopic.php?f=3&t=2938

Djilas krece sa rasprodajom celog Beograda. PKB je samo pocetak, on je sve dogovorio sa Dinkicem unapred sad se samo kobojagi drze protokola:

“O tome intenzivno razgovaramo sa gradonačelnikom Beograda Draganom Đilasom i priprema se procena vrednosti PKB-a“, rekao je Dinkić novinarima u Senti.

Prodaje se i nesto iz Obrenovca. Sve komplet.

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/3514 ... -Obrenovca
 
Grad treba da se bavi administracijom. Poslove treba da izvode privatne firme.

Ne vidim šta je loše u prodaji PKB-a kao kompanije, osim ako se uz njega ne proda i poljoprivredno zemljište. Ono bi trebalo da ostane u gradskoj svojini i da se daje u najam zainteresovanim privatnicima.
 
jlaki":28238g6c je napisao(la):
Ne vidim šta je loše u prodaji PKB-a kao kompanije, osim ako se uz njega ne proda i poljoprivredno zemljište. Ono bi trebalo da ostane u gradskoj svojini i da se daje u najam zainteresovanim privatnicima.

Pa tu i jeste caka, nema vise prodaje samo kompanija, sad se uvodi vlasnistvo nad zemljistem, zato se ceka restitucija da ako neko polaze pravo na nesto od dela PKB-a uzme pre prodaje. Bas Arapima treba nas PKB kao organizacija.
 
Vrh