Šta je novo?

PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

Zdravo,

Molim za savjet. Treba da zamenim dvokrila vrata i prozor u sobi sa roletnama. U prilogu su ponude, sta bi bilo bolje i da li je neko poslovao sa firmama koje su navedene. zahvaljujem se
Veranda
Pogledajte prilog 199742

Ponuda za venecijanere

Kutija za venecijanere Bela

Boja lamelica: Bela

ŠIRINAVISINAUPRAVLJANJAKOM
58cm97cmDesni1 Kom
66cm96cmLevi1 Kom.
66cm96cmDesni1 Kom.
58cm98cmLevi1 Kom.
Ukupno2 D + 2 L4 Kom.


Ukupna cena sa PDV-om iznosi: 13.012,00 rsd-10%= 11.710 rsd

Rehau

Rehau model 70mm, pvc stolarija je sa pet komora u beloj boji,staklo dvoslojno - niskoemisiono/argon/float
Jednokrilni prozor 94*154 visina sa roletnom 1kom.cena 350ex2=700e
Dvokrilna balkonska vrata sa T prečkom 190*240 visina sa roletnom 1kom.cena 960e
Dvokrilna balkonska vrata sa T prečkom 190*220 visina 1kom.cena 710e
Cene su sa montažom.

Jednokrilni prozor 94*134 visina 1kom cena 260ex2=520e

ELIT STOLARIJA
sa roletnama
Pogledajte prilog 199746
bez roletni

Pogledajte prilog 199745


6 komora ugradna dubina 76mm okov Roto stakla troslojna nisko emisiona ispunjena argonom, boja bela, alu roletne, okapnice i potprozorske daske na prozorima

Garancija na profile 10god
Garancija na okov 5god
Garan
Da li
neko moze da mi
objasni ovu veliku razliku u ceni medju firmama. Isti profil sve isto bude za dva prozora i 400 eura jeftinije za sta mogu da ugradim roletne za tu razliku. I da li
imate iskustva sa firmom Danito? Od 10 firmi koje sam kontaktirala takva je situacija razumem neku manju razliku u ceni al
po prozoru bude i 200 e pa me zanima da li su ovi skuplji bolje firme rade nesto bolje ili jednostavno hoce samo da “oderu”. Sad mi je to malo nejasno. Sta vi kazete @deka u akciji ?
 
Pozdrav za deku, hvala što delite svoje znanje sa zajednicom.

Na prethodnim stranicama video sam da se kao best buy sa aspekta termo i zvučne izolacije preporučuje 4mm climaguard / 16mm 90% argon / 6mm extraclear/float / 16mm 90% argon / 3+3mm pamplex sa zvučnom folijom. Međutim, na jednom projektu investitor nudi sledeći staklopaket: 6mm climaguard / 16mm 90% argon / 4mm extraclear / 16mm 90% argon / 6mm low-e. Koja je razlika između ovog staklopaketa u odnosu na ovo što vi preporučujete?

Takođe, znam da apsolutno ne preporučujete spoljnu kutiju za roletnu, međutim šta ako preko kutije ide izolacija i fasada zgrade. Da li takvo rešenje uopšte značajnije utiče na termo i zvučno izolacione performanse, ili je to samo kompromis i treba jednostavno izbegavati spoljnu kutiju po svaku cenu?
 
Pozdrav za deku, hvala što delite svoje znanje sa zajednicom.

Na prethodnim stranicama video sam da se kao best buy sa aspekta termo i zvučne izolacije preporučuje 4mm climaguard / 16mm 90% argon / 6mm extraclear/float / 16mm 90% argon / 3+3mm pamplex sa zvučnom folijom. Međutim, na jednom projektu investitor nudi sledeći staklopaket: 6mm climaguard / 16mm 90% argon / 4mm extraclear / 16mm 90% argon / 6mm low-e. Koja je razlika između ovog staklopaketa u odnosu na ovo što vi preporučujete?

Takođe, znam da apsolutno ne preporučujete spoljnu kutiju za roletnu, međutim šta ako preko kutije ide izolacija i fasada zgrade. Da li takvo rešenje uopšte značajnije utiče na termo i zvučno izolacione performanse, ili je to samo kompromis i treba jednostavno izbegavati spoljnu kutiju po svaku cenu?
Za stakla ne znam ali to za kutiju ima smisla naravno bolje nego da je totalno bez izolacije i fasade. Svakako izbegavajte zasto bi rizikovali ako vam je zvucna izolacija bitna.
 
Pozdrav za deku, hvala što delite svoje znanje sa zajednicom.

Na prethodnim stranicama video sam da se kao best buy sa aspekta termo i zvučne izolacije preporučuje 4mm climaguard / 16mm 90% argon / 6mm extraclear/float / 16mm 90% argon / 3+3mm pamplex sa zvučnom folijom. Međutim, na jednom projektu investitor nudi sledeći staklopaket: 6mm climaguard / 16mm 90% argon / 4mm extraclear / 16mm 90% argon / 6mm low-e. Koja je razlika između ovog staklopaketa u odnosu na ovo što vi preporučujete?

Takođe, znam da apsolutno ne preporučujete spoljnu kutiju za roletnu, međutim šta ako preko kutije ide izolacija i fasada zgrade. Da li takvo rešenje uopšte značajnije utiče na termo i zvučno izolacione performanse, ili je to samo kompromis i treba jednostavno izbegavati spoljnu kutiju po svaku cenu?
Mislim da ste se zbunili od silnih novih informacija.
Sve varijante spolja kao spoljni venecijaneri, a pogotovo roletna sa spoljnom kutijom su u redu, i apsolutno preporučujem zbog termo i zvučne izolacije samog prozora.
Roletnu sa unutrašnjom, nadgradnom kutijom nikako.

Ono staklo koje preporučujem je najbolji odnos cene i kvaliteta, a da pri tome ima veoma, veoma dobru i termo i zvučnu izolaciju.
Postoje bolji staklopaketi i za termo, a i za zvučnu izolaciju, ali su bitno skuplji.
Ovo što vam nude je na istom nivou što se tiče termo izolacije, ali lošije što se tiče zvučne izolacije. Ima dva stakla sa niskoemisionim filmovima, ali je malo nesretno i skuplje spakovano.
Za zvuk je bitno da ima što više slojeva različitih debljina.
Na žalost, staklo pakete uglavnom kreiraju tj rade copy-paste vrlo neiskusne i vrlo površne arhitekte.
 
Mislim da ce se zbog naseg ovog foruma iskoreniti unutrasnja roletna u Srbiji 🙂 Iskreno sam citala negde da se u Nemackoj vise ne koristi zbog nedostataka koje ima.
 
A ne bi da mracim ali mislim da ni pvc nije srecno resenje za stanove kuce. Sto rece davno jedan poznanik pvc je vise za kancelarije i tako neke objekte a ne za stan. Sada se potpuno slazem sa njim. Prvi put i imam pvc u svom stanu uvek su to bili drveni ili drvo aluminijum.
 
Gledam nesto komarnike i na par mesta bi mi bilo najjednostavnije staviti ugradne koje se postavljaju u stok prozora.
Koliko vidim postavljaju se tako sto se stave u sam otvor prozora i drze se samim pozorom odnosno staje ispred spoljne dihtung gume, prozor se zatvori i to drzi komarnik.

E sad, sve to lepo deluje u praksi ali zar nece vremenom (a pola godine stoji tu) ta spoljna guma nece spljeskati dihtung gumu pa kada dodje zima eto problema?
Ili se mozda varam?
 
Ne varate se.
Može doći do takvog scenarija, pogotovo ako su gume malo lošije i ne tako meke.
Zato se uglavnom i montiraju posebno rolo ili plise komarnici koji nemaju dodira sa prozorom.
 
Hvala puno na odgovoru!
Moje poslednje pitanje je samo da li je ok da prozor nema onu T prečku kod dvokrilnog? To se valjda zove lazna precka, jer samo jedno krilo ima kvaku za otvaranje. Nadam se da se na tome ne gube performanse prozora?
Ako sada imate drvenu nadgradnu kutiju za roletne, jedino onaj koji bude proizvodio i ugrađivao prozore može da vam da pravi odgovor.
Naravno, troslojno staklo je bitno bolje od dvoslojnog za zvučnu izolaciju. Drugo pitanje je šta i koliko može da stane u taj Trocal.
Winkhaus okov bi trebalo da ima nosivost od 130 kg po krilu, tako da to nije problem.
 
Hvala puno na odgovoru!
Moje poslednje pitanje je samo da li je ok da prozor nema onu T prečku kod dvokrilnog? To se valjda zove lazna precka, jer samo jedno krilo ima kvaku za otvaranje. Nadam se da se na tome ne gube performanse prozora?
Dvokrilni sa T prečkom ima dva krila odvojeno, i fiksnu vertikalu po sredini.
Dvokrilni sa lažnom prečkom nema ništa kad se otvore oba krila. Pogled puca.
Ista su svojstva u oba slučaja.
 
Dvokrilni sa T prečkom ima dva krila odvojeno, i fiksnu vertikalu po sredini.
Dvokrilni sa lažnom prečkom nema ništa kad se otvore oba krila. Pogled puca.
Ista su svojstva u oba slučaja.
@deka u akciji htela sam da vas pitam nisam jos angazovala firmu iz xy razloga da ne smaram sad. U svakom slucaju firma kojoj verujem moze da mi uradi Veka softline a ja sam htela Rehau sinego jer vec imam taj profil
u drugom stanu sa 3 stakla i ima odlicne performanse sa sve unutrasnjom kutijom koja je doduse lepo ugradjena iza fasade. Ne znam dal da angazujem Veku jer ovi sto rade Rehau a takodje im verujem ceka se 30-45 dana. To mi je trenutno bas dosta vremena za cekanje. Veka mogu i za 20 dana. Sta bi vi radili na mom mestu?
 
Poštovana, ja kao iz one pesme "trla baba lan" ću ponovo napisati - profil uopšte nije bitan, koliko staklopaket.
U ovom vašem slučaju.
 
Pozdrav clanovima!!
Ako neko moze da mi odgovori.
Da li li je bitno prilikom sklapanja pvc bravarije ona metalna konstrukcija iznutra,da li mora imati neke tacne specifikacije ili se moze staviti bilo koje zeljezo koje odgovara? Kao i da li se koristi isti profil za krilo prozora i za štok?
I koje su po vama idealne mjere trokrilnih balkonskih vrata sa jednim fiksnim krilom. I sta mislite o gelanu 8000 kao profilu... Hvala puno
 
Čelično ojačanje koje ide u pvc profil ima određenu debljinu, da bi imalo funkciju i smisla.
Uglavnom je od 1,5 mm pa na više.
Ima pvc sistema gde je isto ojačanje za krilo i štok, a ima i gde su različiti.
Otvarajuće krilo ne bi trebalo da ima veću širinu od 1000mm, i veću visinu od 2400mm. To su preporuke i proizvođača pvc profila, kao i proizvođača okova.
Gealan 8000 je veoma dobar.
 
Čelično ojačanje koje ide u pvc profil ima određenu debljinu, da bi imalo funkciju i smisla.
Uglavnom je od 1,5 mm pa na više.
Ima pvc sistema gde je isto ojačanje za krilo i štok, a ima i gde su različiti.
Otvarajuće krilo ne bi trebalo da ima veću širinu od 1000mm, i veću visinu od 2400mm. To su preporuke i proizvođača pvc profila, kao i proizvođača okova.
Gealan 8000 je veoma dobar.
Hvala puno na odgovoru,imam ponudu za gelan 8000 i za gelan 9000 kaze mi majstor da je jedina razlika ta sto je gelan 9000 malo siri profil i sto ima 3 diht gume,a gelan 8000 ima dvije. Da li je bolje doplatiti novca i staviti gelan 9000
 
Čelično ojačanje koje ide u pvc profil ima određenu debljinu, da bi imalo funkciju i smisla.
Uglavnom je od 1,5 mm pa na više.
Ima pvc sistema gde je isto ojačanje za krilo i štok, a ima i gde su različiti.
Otvarajuće krilo ne bi trebalo da ima veću širinu od 1000mm, i veću visinu od 2400mm. To su preporuke i proizvođača pvc profila, kao i proizvođača okova.
Gealan 8000 je veoma dobar.
I sta mislite o salamander profilu
 
Ako hoćete veoma dobru termo i zvučnu izolaciju, onda Gealan 9000, uz kvalitetno troslojno staklo.
Ako ne, dobro je i ovo.
Po meni, Gealan za nijansicu bolji od Salamandera.
 
Pozdrav Deki i ostalima, ako može pomoć...
Koja je razlika između PVC i aluminijumskih vođica za roletne i komarnike? Koje su bolje? Imamo ponudu za gealan 8000 sa PVC vođicama, cijene 3700e, i ponudu za Veka 4700e. Šta se bolje pokazalo i cijena nam nije od značaja koliko kvalitet? Hvala unaprijed
 
Na celokupnoj roletni samo eventualno kutija i to kada je unutrašnja, može da bude pvc. Sve ostalo bi trebalo i moralo da bude od aluminijuma.
Tolika razlika između ove dve ponude je neka greška. Neka provere, jer bi max trebalo da bude 10 %razlike.
 
Na celokupnoj roletni samo eventualno kutija i to kada je unutrašnja, može da bude pvc. Sve ostalo bi trebalo i moralo da bude od aluminijuma.
Tolika razlika između ove dve ponude je neka greška. Neka provere, jer bi max trebalo da bude 10 %razlike.
Ponude smo dobili od dvije različite firme... tolika je razlika.. A vođica (kutija) po kojoj klize roletna i komarnik treba da bude od aluminijuma?
 
Da, SVE treba da bude od aluminijuma, osim eventualno same kutije kada je unutrašnja, kao što sam Vam i napisao.
 
Zdravo svima, uskoro treba da menjmo tri prozora u stanu. Ovo je ponuda koju smo dobili od firme MondLine. Zanima me je li neko sarađivao sa njima i da li je ovo dobra ponuda? Hvala
 

Prilozi

  • IMG_20240610_210159.jpg
    IMG_20240610_210159.jpg
    67,2 KB · Pregleda: 40
Zdravo svima, uskoro treba da menjmo tri prozora u stanu. Ovo je ponuda koju smo dobili od firme MondLine. Zanima me je li neko sarađivao sa njima i da li je ovo dobra ponuda? Hvala
Ja planiram da saradjujem sa njima. Ako mozete izbegnite unutrasnju kutiju ako vam je bitna izolacija pogotovo zvucna.
 
Vrh