Šta je novo?

PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

Ja planiram da saradjujem sa njima. Ako mozete izbegnite unutrasnju kutiju ako vam je bitna izolacija pogotovo zvucna.
Mislim da ne možemo da izbegnemo, postoji zub na fasadi iza koga je kutija na sadašnjim prozorima. Postoji Veka kutija koja je cela izolovana unutra, u ponudu je stavljena jeftinija kutija sa izolacijom samo sa jedne strane. Mi bi sigurno uzeli Vekinu.
 
Mislim da ne možemo da izbegnemo, postoji zub na fasadi iza koga je kutija na sadašnjim prozorima. Postoji Veka kutija koja je cela izolovana unutra, u ponudu je stavljena jeftinija kutija sa izolacijom samo sa jedne strane. Mi bi sigurno uzeli Vekinu.
Pa ako morate onda vidite sa njima da. Obavezno iza fasade da bude ugradjena. Ta izolacija je uglavnom stiropor sto nije neka zvucna izolacija. Al znaju oni najbolje sta i kako.
 
Pozdrav svima,
Iscitao sam za odusevljenjem svih 84 strana.
Narocito hvala @deka u akciji koji svih ovih godina pomno prati i odgovara na sva pitanja i aktivno ucestvuje.

Dosao je red i kod nas na zamenu prozora ( u pitanju je cetvorospratnica u bloku 70)
Pozicije su (urgubo merene, na osnovu kojih sam i trazio ponude):
- jedna pozicija 420cm x 140cm
- jedna pozicija 360cm x 150cm
- tri pozicije 360cm x 250cm (podizno klizni sistem)
- komarnici ( rolo/plise zavisno od pozicije)
- alu roletne sa motoricem
- okapnice (nekih 8m)
Kontaktirao sam 10ak firmi, mahom one koji ste ovde pohvaljivali svi. Uglavnom izbor se sveo na dve ponude i firme:

Dual
- podizno klizni Alumil s560 (sa punjenem dodatnim kako su mi objasnili izmedju termo prekida) - staklopaket: 4+12+4+12+4 ( LowE/ Float/ LowE )
- klasicni prozori Alumil s77 - staklopaket:4+12+4+12+4 ( LowE/ Float/ LowE )
- cena 21800 ( sa PDV-om, mogli bi da nekako spustimo na 18000 bez pdv-a)

Stil - Mladenovac
- podizno klizni Elvial 6800 4+16+4+16+4 ( 4 god doba )
- klasicni prozori Elvial XCLUSIVE 86- staklopaket 4+16+4+16+4 ( 4 god doba )
- cena 21800 ( sa PDV-om, mogli bi da nekako spustimo na 14800 ( bez okapnica)
- imaju i Etem (E50 podizno klizni i E75) tu negde sa cenom

Znam da 3000e nije mala razlika u ceni i da je bolji staklo paket u Stilu.
Interesuje me sta mislite o ovim dvema ponudama? Koja je bolja ako izuzmemo cenu sto se tice kvaliteta izolacija itd?

Hvala svima
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ink
Pozdrav svima,
Iscitao sam za odusevljenjem svih 84 strana.
Narocito hvala @deka u akciji koji svih ovih godina pomno prati i odgovara na sva pitanja i aktivno ucestvuje.

Dosao je red i kod nas na zamenu prozora ( u pitanju je cetvorospratnica u bloku 70)
Pozicije su (urgubo merene, na osnovu kojih sam i trazio ponude):
- jedna pozicija 420cm x 140cm
- jedna pozicija 360cm x 150cm
- tri pozicije 360cm x 250cm (podizno klizni sistem)
- komarnici ( rolo/plise zavisno od pozicije)
- alu roletne sa motoricem
- okapnice (nekih 8m)
Kontaktirao sam 10ak firmi, mahom one koji ste ovde pohvaljivali svi. Uglavnom izbor se sveo na dve ponude i firme:

Dual
- podizno klizni Alumil s560 (sa punjenem dodatnim kako su mi objasnili izmedju termo prekida) - staklopaket: 4+12+4+12+4 ( LowE/ Float/ LowE )
- klasicni prozori Alumil s77 - staklopaket:4+12+4+12+4 ( LowE/ Float/ LowE )
- cena 21800 ( sa PDV-om, mogli bi da nekako spustimo na 18000 bez pdv-a)

Stil - Mladenovac
- podizno klizni Elvial 6800 4+16+4+16+4 ( 4 god doba )
- klasicni prozori Elvial XCLUSIVE 86- staklopaket 4+16+4+16+4 ( 4 god doba )
- cena 21800 ( sa PDV-om, mogli bi da nekako spustimo na 14800 ( bez okapnica)
- imaju i Etem (E50 podizno klizni i E75) tu negde sa cenom

Znam da 3000e nije mala razlika u ceni i da je bolji staklo paket u Stilu.
Interesuje me sta mislite o ovim dvema ponudama? Koja je bolja ako izuzmemo cenu sto se tice kvaliteta izolacija itd?

Hvala svima
Poštovani, što se tiče prozora, po meni, od ponuđenih je najbolji sistem Elvial, pa ETEM, pa Alumil. Veoma su male razlike u kvalitetu, ne znam za cenu.
Što se tiče podizno kliznih pozicija i sistema, tu je obrnuto. Najbolji je ETEM, ali sa serijom koja mi se čini da se zove E70 (skoro sam ubeđen da nije E50), pa Alumil, i na kraju Elvial.
Moram da priznam da je DUAL veća i ozbiljnija firma od Stil-a. Ali mi nikako nije jasno da u ove Alumil sisteme ne mogu da stave širi i bolji staklopaket. To mora da se proveri sa njima ponovo. Meni je to izuzetno sumnjivo.
Možda da tražite od firme Stil ponudu za prozore u Elvial sistemu, a za podizno klizne u tom boljem E70 sistemu od ETEM - a.
I nije mi jasno baš kako Stilu možete da skinete cenu sa skoro 22000 na skoro 15000. To sigurno nije moguće. Nešto ste pogrešili.
 
Poštovani, što se tiče prozora, po meni, od ponuđenih je najbolji sistem Elvial, pa ETEM, pa Alumil. Veoma su male razlike u kvalitetu, ne znam za cenu.
Što se tiče podizno kliznih pozicija i sistema, tu je obrnuto. Najbolji je ETEM, ali sa serijom koja mi se čini da se zove E70 (skoro sam ubeđen da nije E50), pa Alumil, i na kraju Elvial.
Moram da priznam da je DUAL veća i ozbiljnija firma od Stil-a. Ali mi nikako nije jasno da u ove Alumil sisteme ne mogu da stave širi i bolji staklopaket. To mora da se proveri sa njima ponovo. Meni je to izuzetno sumnjivo.
Možda da tražite od firme Stil ponudu za prozore u Elvial sistemu, a za podizno klizne u tom boljem E70 sistemu od ETEM - a.
I nije mi jasno baš kako Stilu možete da skinete cenu sa skoro 22000 na skoro 15000. To sigurno nije moguće. Nešto ste pogrešili.
Postovani Deko,
Hvala na odgovoru.
Sto ste tice staklopaketa Dual-a, pitao sam ih bar tri puta, od toga jednom kad su bili na licu mesta da "vide" sta i kako, odgovor je uvek bio isti 4/12/4/12/4 je njihova topla preporuka i da ne stavljaju "vece" staklopakete.
Sto se tice cene Stil-a, da, pogresio sam, cena sa PDV-om je je 14800e, dakle razlika od minimum 3000e u korist Stil-a(i to u slucaju da ubijemo PDV u Dual-u) sa boljim staklopaketom.
Sto se tice Etema E70, da budem iskren nisam ni pitao da li imaju, jer sve koje sam pitao za alu stolariju a da rade sa Etemom, nude E50 podizno klizne i E45 varijantu za prozore.
Sutra dolazi neko iz Stil-a da vidi na licu mesa stanje, pa cu pitati da li imaju Etem E70, mada kad sam ih pitao sta oni preporucuju za podizno klizni mehanizam su ko iz topa rekli da nemaju bolji u ponudi od Elvial-a 6800
 
Postovani Deko,
Hvala na odgovoru.
Sto ste tice staklopaketa Dual-a, pitao sam ih bar tri puta, od toga jednom kad su bili na licu mesta da "vide" sta i kako, odgovor je uvek bio isti 4/12/4/12/4 je njihova topla preporuka i da ne stavljaju "vece" staklopakete.
Sto se tice cene Stil-a, da, pogresio sam, cena sa PDV-om je je 14800e, dakle razlika od minimum 3000e u korist Stil-a(i to u slucaju da ubijemo PDV u Dual-u) sa boljim staklopaketom.
Sto se tice Etema E70, da budem iskren nisam ni pitao da li imaju, jer sve koje sam pitao za alu stolariju a da rade sa Etemom, nude E50 podizno klizne i E45 varijantu za prozore.
Sutra dolazi neko iz Stil-a da vidi na licu mesa stanje, pa cu pitati da li imaju Etem E70, mada kad sam ih pitao sta oni preporucuju za podizno klizni mehanizam su ko iz topa rekli da nemaju bolji u ponudi od Elvial-a 6800
Ne znam zašto DUAL ne nudi bolji staklopaket, cena je maltene ista. Neki problem postoji. Njihova topla preporuka ne stoji.
Na žalost, ne znam napamet sve serije svih proizvođača profila, mogu sutra da pogledam kako se tačno zove ta serija u ETEM - u.
A to što je neko navikao na određenu seriju, pa je hvali kao najbolju, nema veze sa realnošću. Elvial 6800 je najlošija od pomenutih serija.
 
Pozdrav svima,
Iscitao sam za odusevljenjem svih 84 strana.
Narocito hvala @deka u akciji koji svih ovih godina pomno prati i odgovara na sva pitanja i aktivno ucestvuje.

Dosao je red i kod nas na zamenu prozora ( u pitanju je cetvorospratnica u bloku 70)
Pozicije su (urgubo merene, na osnovu kojih sam i trazio ponude):
- jedna pozicija 420cm x 140cm
- jedna pozicija 360cm x 150cm
- tri pozicije 360cm x 250cm (podizno klizni sistem)
- komarnici ( rolo/plise zavisno od pozicije)
- alu roletne sa motoricem
- okapnice (nekih 8m)
Kontaktirao sam 10ak firmi, mahom one koji ste ovde pohvaljivali svi. Uglavnom izbor se sveo na dve ponude i firme:

Dual
- podizno klizni Alumil s560 (sa punjenem dodatnim kako su mi objasnili izmedju termo prekida) - staklopaket: 4+12+4+12+4 ( LowE/ Float/ LowE )
- klasicni prozori Alumil s77 - staklopaket:4+12+4+12+4 ( LowE/ Float/ LowE )
- cena 21800 ( sa PDV-om, mogli bi da nekako spustimo na 18000 bez pdv-a)

Stil - Mladenovac
- podizno klizni Elvial 6800 4+16+4+16+4 ( 4 god doba )
- klasicni prozori Elvial XCLUSIVE 86- staklopaket 4+16+4+16+4 ( 4 god doba )
- cena 21800 ( sa PDV-om, mogli bi da nekako spustimo na 14800 ( bez okapnica)
- imaju i Etem (E50 podizno klizni i E75) tu negde sa cenom

Znam da 3000e nije mala razlika u ceni i da je bolji staklo paket u Stilu.
Interesuje me sta mislite o ovim dvema ponudama? Koja je bolja ako izuzmemo cenu sto se tice kvaliteta izolacija itd?

Hvala svima
Ja sam za ovo laik, al deluje mi nerealno da moras da dajes 20000 eura da bi zamenio nekoliko prozora, da li je to stvarno normalno??
 
Ja sam za ovo laik, al deluje mi nerealno da moras da dajes 20000 eura da bi zamenio nekoliko prozora, da li je to stvarno normalno??
Zdravo, to je ugrubo oko 40ak m2 prozora, i cene idu od 13000 pa navise zavisno od sistema i kvaliteta alu stolarije. Cesto kvalitet ne prati cenu, ali sta je tu je.
 
Hvala na odgovoru, al i dalje mi deluje preskupo, ozbiljno dranje
Sve ove pominjane alu serije su među najboljim u ponudi od strane Elvial, Alumil, ETEM. Ima i boljih i skupljih, ali od ovih "naših" grka je to tako. Da ne pominjem da ima dosta kvadrature, a podizno klizne pozicije su jedno 2 do 3 puta skuplje od običnih prozora.
Tu je i troslojno staklo, tu su komarnici, tu su roletne na motor.
Mala dvojka, tri na karte, pa kad se saberem, onda se oduzmem.
 
Ćao ljudi, evo mene opet.
Dobili smo tri ponude, pa imam par pitanja, u prilogu sam poslala za šta smo tražili ponudu

Prva ponuda i najpovoljnija
PVC GEALAN S8000 BELI
Staklo troslojno (clitia guard solar, flot. clitia gurad premium)
ulazna vrata aluminijum sa skrivenim krilom.

druga ponuda je ista ovakva, ali je pvc u boji što se meni više dopada, pitanje je da li boja vremenom bledi i da li bi to mogao biti potencijalni problem?

Treća varijanta je aluminijum, to je skuplja opcija, ali da li je bolja, ukoliko jeste nama bi i to bilo okej.
Aluminijum alumil s67
Staklo troslojno (clitia guard solar, flot. clitia gurad premium)
 

Prilozi

  • Prozori Vrata PVC.pdf
    29,9 KB · Pregleda: 7
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru, al i dalje mi deluje preskupo, ozbiljno dranje

Ćao ljudi, evo mene opet.
Dobili smo tri ponude, pa imam par pitanja, u prilogu sam poslala za šta smo tražili ponudu

Prva ponuda i najpovoljnija
PVC GEALAN S8000 BELI
Staklo troslojno (clitia guard solar, flot. clitia gurad premium)
ulazna vrata aluminijum sa skrivenim krilom.

druga ponuda je ista ovakva, ali je pvc u boji što se meni više dopada, pitanje je da li boja vremenom bledi i da li bi to mogao biti potencijalni problem?

Treća varijanta je aluminijum, to je skuplja opcija, ali da li je bolja, ukoliko jeste nama bi i to bilo okej.
Aluminijum alumil s67
Staklo troslojno (clitia guard solar, flot. clitia gurad premium)
A sta je vama bitno? Kakvo vam je grejanje? Ja ovako kao laik znam da aluminijum nije dobar ako vam je hladan stan. Svakako ce drugi bolje reci. Srecno.
 
Ćao ljudi, evo mene opet.
Dobili smo tri ponude, pa imam par pitanja, u prilogu sam poslala za šta smo tražili ponudu

Prva ponuda i najpovoljnija
PVC GEALAN S8000 BELI
Staklo troslojno (clitia guard solar, flot. clitia gurad premium)
ulazna vrata aluminijum sa skrivenim krilom.

druga ponuda je ista ovakva, ali je pvc u boji što se meni više dopada, pitanje je da li boja vremenom bledi i da li bi to mogao biti potencijalni problem?

Treća varijanta je aluminijum, to je skuplja opcija, ali da li je bolja, ukoliko jeste nama bi i to bilo okej.
Aluminijum alumil s67
Staklo troslojno (clitia guard solar, flot. clitia gurad premium)
Alumil S67 nije bolji u termo i zvučnoj zaštiti od Gealan - a, lošiji je. Neke druge serije od Alumila su bolje, ali su i dosta skuplje.
Ako već ide troslojno staklo (samo obratite pažnju - izrazi su clima guard solar ili clima guard premium), ne bi bilo loše da ide i Gealan S9000, jer ima tri dihtung gume, pa time bolju termo i zvučnu izolaciju od S8000.
Za boju ne brinite, sada su postojane.
 
A sta je vama bitno? Kakvo vam je grejanje? Ja ovako kao laik znam da aluminijum nije dobar ako vam je hladan stan. Svakako ce drugi bolje reci. Srecno.
Pa nama je bitno da to bude pristojno i da nije neki loš izbor. Čovek koji je došao da uzme dimenzije je delovao pouzdano
što je takođe bitno jer mi stvarno nismo stručnjaci za ove stvari.

Ovo je novogradnja, grejanje će biti podno, građeno je ytongom, tako da bi trebalo da bude okej toplo.

Cenovna razlika između pvca i aluminijuma je značajna pa me zato zanima da li je aluminijum sigurica, pa da čovek kaže stvarno vredi.
 
Pa nama je bitno da to bude pristojno i da nije neki loš izbor. Čovek koji je došao da uzme dimenzije je delovao pouzdano
što je takođe bitno jer mi stvarno nismo stručnjaci za ove stvari.

Ovo je novogradnja, grejanje će biti podno, građeno je ytongom, tako da bi trebalo da bude okej toplo.

Cenovna razlika između pvca i aluminijuma je značajna pa me zato zanima da li je aluminijum sigurica, pa da čovek kaže stvarno vredi.
Pa evo @deka u akciji vam je odgovorio. Vi ste sagradili kucu? Аko sam dobro razumela.
 
Pa nama je bitno da to bude pristojno i da nije neki loš izbor. Čovek koji je došao da uzme dimenzije je delovao pouzdano
što je takođe bitno jer mi stvarno nismo stručnjaci za ove stvari.

Ovo je novogradnja, grejanje će biti podno, građeno je ytongom, tako da bi trebalo da bude okej toplo.

Cenovna razlika između pvca i aluminijuma je značajna pa me zato zanima da li je aluminijum sigurica, pa da čovek kaže stvarno vredi.
Ovaj ponuđeni aluminijum nije nikakva sigurica.
Po meni, tražite Gealan S9000 sa tri dihtunga, u boji, sa dobrim troslojnim staklom, roletne sa SPOLJNOM kutijom, ta ulazna vrata u aluminijumu sa skrivenim krilom.
Pa uporedite cene. Ako Vam je cena u budžetu, onda je sigurica.
 
Ovaj ponuđeni aluminijum nije nikakva sigurica.
Po meni, tražite Gealan S9000 sa tri dihtunga, u boji, sa dobrim troslojnim staklom, roletne sa SPOLJNOM kutijom, ta ulazna vrata u aluminijumu sa skrivenim krilom.
Pa uporedite cene. Ako Vam je cena u budžetu, onda je sigurica.
Svaka cast Deko na svim odgovorima do sada, verujem da si pomogao velikom broju ljudi na ovom forumu
 
Hvala vam puno.
Ali, ne preterujte.
Verujem da bi svako od vas pomogao nekom laiku ili običnom čoveku ako vas pita za savet ili mišljenje u oblasti gde ste vi profesionalac i imate veliko iskustvo.
Neko to od gore vidi sve....
 
Vrh