Šta je novo?

PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

Drug, nemoj pogresno da me shvatis, ovo malo sto sam video je da si bitan lik u temi, ali bi ja za ovakve postove delio banove.

Zivi se brzo, nema svako vremena da iscitava 80 strana tema, a postovi kao sto je ovaj tvoj ne doprinose nikako, bukvalno bolje da nisi pisao nista....
Kakvi banovi, zaista nema potrebe brukati se.
 
Drug, nemoj pogresno da me shvatis, ovo malo sto sam video je da si bitan lik u temi, ali bi ja za ovakve postove delio banove.

Zivi se brzo, nema svako vremena da iscitava 80 strana tema, a postovi kao sto je ovaj tvoj ne doprinose nikako, bukvalno bolje da nisi pisao nista....


Elem, dobih ovo od jedne firme, cini mi se da je previse jaka cena (al sta ja znam) ili je to neka ballpark cena koju mogu da ocekujem?
Izvinjavam se, moja greška.
Ne znam odakle mi pravo i zašto se ja osećam pozvanim i prozvanim da odgovaram na svaki post i svako pitanje na ovoj temi.
Više se neće desiti.
 
Izvinjavam se, moja greška.
Ne znam odakle mi pravo i zašto se ja osećam pozvanim i prozvanim da odgovaram na svaki post i svako pitanje na ovoj temi.
Više se neće desiti.
Deko, recite mi kakav je pvaj profil Gealan jel moze da pridje Rehau? Sve firme koje rade Rehau se ceka mesec dana. Ovi iz Beohrama mogu za 10 dana al imaju gealan sa tri stakla i moguce da imaju i neki specjalnu kombinaciju za stakla.
 
Poštovana, Gealan je samo jedan od nemačkih proizvođača pvc profila. Imaju mnogo serija pvc profila. Najbolja serija Gealan-a je bolja od mnogih Rehau-ovih.
Za Vaš problem je najvažniji troslojni staklopaket, a ne profil. Naravno, trebao bi da ima tri kvalitetne dihtung gume.
Treba videti šta nude od staklopaketa.
 
Poštovana, Gealan je samo jedan od nemačkih proizvođača pvc profila. Imaju mnogo serija pvc profila. Najbolja serija Gealan-a je bolja od mnogih Rehau-ovih.
Za Vaš problem je najvažniji troslojni staklopaket, a ne profil. Naravno, trebao bi da ima tri kvalitetne dihtung gume.
Treba videti šta nude od staklopaketa.
Pa kako ko, uglavnom ne znaju ni sta je sound folija nude neka deblja stakla
i tako. Meni je cilj da maknem ovu unutrasnju roletnu stavim tri stakla po nekoj razumnoj ceni. Ima najboljih prozora koji bi kostali 3000 e al ja imam na raspolaganju max oko 1000 nije ni moj stam pa mi se dodatno ulaganje svakako ne isplati. Samo da je bolje da moze da se spava jer ovo aspolutno sve odzvanja iz ulice iza cak i sve od napolje.
 
Pa kako ko, uglavnom ne znaju ni sta je sound folija nude neka deblja stakla
i tako. Meni je cilj da maknem ovu unutrasnju roletnu stavim tri stakla po nekoj razumnoj ceni. Ima najboljih prozora koji bi kostali 3000 e al ja imam na raspolaganju max oko 1000 nije ni moj stam pa mi se dodatno ulaganje svakako ne isplati. Samo da je bolje da moze da se spava jer ovo aspolutno sve odzvanja iz ulice iza cak i sve od napolje.
Jedan od dobavljača stakla za Beohram je firma Stal iz Čačka, za koju pouzdano znam da ima pamplex niskoemisiono+float extra clear sa SR folijom na stanju.
 
Pozdrav, kada se radi papir test za dihtovanje prozora da li se papir stavi da ga sve gume pritisnu ili samo ona koja nam je bliza? Jer se desava da na jednoj se izvlaci a na obe ne pa ne znam sta se tu gleda
 
Pozdrav, kada se radi papir test za dihtovanje prozora da li se papir stavi da ga sve gume pritisnu ili samo ona koja nam je bliza? Jer se desava da na jednoj se izvlaci a na obe ne pa ne znam sta se tu gleda
Postoji jedan prost i glupački test za dihtovanje (naleganje krila na štok), a radi se tako što se uzme običan papir formata A5 (mala sveska), i gurne se u otvorenom položaju između štoka i krila da izađe malo i napolje van prozora. Kada se prozor zatvori i zabravi, papir ne bi smeo da se izvuče na unutra bez velike muke, ili čak da se pocepa. Sve drugo nije dovoljno dobro. Papir stavljati ne preko prihvatnika/rolnice, već odmah pored. I to probati i uraditi na nekoliko mesta na celom prozoru u krug. Drugi deo testa je samo za unutrašnju gumu, i on se radi isto kao i ovaj prvi, samo se papir gurne do pola dubine prozora (da ne hvata spoljnu gumu tj da ne izađe napolje.
 
Postoji jedan prost i glupački test za dihtovanje (naleganje krila na štok), a radi se tako što se uzme običan papir formata A5 (mala sveska), i gurne se u otvorenom položaju između štoka i krila da izađe malo i napolje van prozora. Kada se prozor zatvori i zabravi, papir ne bi smeo da se izvuče na unutra bez velike muke, ili čak da se pocepa. Sve drugo nije dovoljno dobro. Papir stavljati ne preko prihvatnika/rolnice, već odmah pored. I to probati i uraditi na nekoliko mesta na celom prozoru u krug. Drugi deo testa je samo za unutrašnju gumu, i on se radi isto kao i ovaj prvi, samo se papir gurne do pola dubine prozora (da ne hvata spoljnu gumu tj da ne izađe napolje.
Dobila sam ponudu od jednog majstora za inoutic profil i troslojno staklo za prozor sa dva krila 170x140 je cena 350 e. To mi je nesto cudno mala cena? Ima li to nekog smisla ili ne? Rok izrade je 7 dana.
 
Postoji jedan prost i glupački test za dihtovanje (naleganje krila na štok), a radi se tako što se uzme običan papir formata A5 (mala sveska), i gurne se u otvorenom položaju između štoka i krila da izađe malo i napolje van prozora. Kada se prozor zatvori i zabravi, papir ne bi smeo da se izvuče na unutra bez velike muke, ili čak da se pocepa. Sve drugo nije dovoljno dobro. Papir stavljati ne preko prihvatnika/rolnice, već odmah pored. I to probati i uraditi na nekoliko mesta na celom prozoru u krug. Drugi deo testa je samo za unutrašnju gumu, i on se radi isto kao i ovaj prvi, samo se papir gurne do pola dubine prozora (da ne hvata spoljnu gumu tj da ne izađe napolje.
Kakvi su nam majstori takvi su nam i testovi. i sta je sa situacijom ne vadi se kad je kroz obe gume a vadi samo kod unutrasnje? Je li to dihtuje ili ne?
 
Poštovani Deko,
ako može neki komentar za profil Aluplast energeto NEO (koji se pod imenom Frida nudi u Suncu Marinković), 6 komora, 76mm, okovi Sigenia Titan AF. Kakav je u poređenju sa Veka softline 82, Rehau Synego? Malo me buni to Powerdur ojačanje umesto čeličnog, i ne znam da li će biti moguće diht gume zameniti kad dotraju.
Uw sa trostrukim staklom 0,70.73
 
Moram da priznam da nisam uživo video tu seriju pvc profila od Aluplasta, samo na slikama. Mislim da je ojačanje od reciklirane plastike, koje se takođe vari na spojevima, pa bi trebalo da je jače i kruće od standardnih varijanti, gde čelično ojačanje dolazi do gera par cm, ali se ne spaja. Aluplast je ozbiljna firma, i profili su im kvalitetni.
U tih 76mm izgleda da staje nešto tanje i za nijansu manje kvalitetno troslojno staklo od Veka 82 ili Rehau Synego, ali ako Sunce Marinković kaže da je Uw 0,7,to je vrlo dobro, odlično. I sve ostalo je dobro.
Mislim da gume neće moći da se menjaju, jer su 99% integrisane.
 
Zdravo svima, rešio sam da ugradim TROKAL pvc prozore sa Winkhaus okovom. Imam samo jednu nedoumicu, pa ako neko može da mi da savet. :)
Stari drveni prozori su imali nadgradnu kutiju, sada planiram da uradim prozore bez roletni ili eventualno uradiću spoljne roletne da bih pospešio zvučnu izolaciju.
Da li mi preporučujete TROKAL sa dvoslojnim ili troslojnim staklom? Da li ima velike razlike u zvučnoj izolaciji između dvoslojnog i troslojnog u situaciji kada nemam nadgradnu kutiju za roletnu?
Drugo pitanje je da li će ti prozori biti previše masivni, u pitanju su dvokrilni prozori veličina 140x170 i balkonska vrata 70x230, ne bih da mi se stalno kvare ako su preteški zbog troslojnog stakla. Hvala unapred na odgovorima. :)
 
Zdravo,

Molim za savjet:

Planirali smo na kuci u izgradnji ugraditi Rehau Synego, pri cemu bi na kliznom otvoru sirine 3.75m (H: 2.35m) isao Synego Slide.

Takodje nam je receno da bi za istu cijenu mogli uzeti i Feal termo 65.

Za koju varijantu bi se radije odlucili? Boja antracit. Lokacija Podgorica - ljeta vrela a velika klizna vrata su na jugo-istocnoj strani. Zimi sjeverni vjetar zna biti vrlo nezgodan...
 
Pozdrav,
Molim za savet svih i @deka u akciji za sledeće ponude za balkonska vrata sa bravom dimenzija 130X230:
1. Danito:
profil: Veka 82, Okov: Roto. Danito; Vrsta stakla: LowE+Griz + 4GD (4+16+4+16+4) punjeno argonom, cena 1300 evra
Garancija na profil 5 godina, okov 10 godina, servis 2 godine

2. Sunce Marinkovic: Sistem: Alustar Etem E 45 termo profil, Staklo: 40 mm 4Mat griz+4 Flot+14+4C.G Premium, Okov: Stublina, cena 1070 evra

3. Beohram: petkomorni profil Gelan s 9000, okov Gu nemački, staklo flot'e low argon 4-16-4, troslojno, cena 870 evra

4, Stolarija Janjić: Profil: Kommerling 76 6 komora, Okov: Sigenia Titan, Staklo 4-16-4 griz, cena 630 evra
Hvala!!
 
Pozdrav,
Molim za savet svih i @deka u akciji za sledeće ponude za balkonska vrata sa bravom dimenzija 130X230:
1. Danito:
profil: Veka 82, Okov: Roto. Danito; Vrsta stakla: LowE+Griz + 4GD (4+16+4+16+4) punjeno argonom, cena 1300 evra
Garancija na profil 5 godina, okov 10 godina, servis 2 godine

2. Sunce Marinkovic: Sistem: Alustar Etem E 45 termo profil, Staklo: 40 mm 4Mat griz+4 Flot+14+4C.G Premium, Okov: Stublina, cena 1070 evra

3. Beohram: petkomorni profil Gelan s 9000, okov Gu nemački, staklo flot'e low argon 4-16-4, troslojno, cena 870 evra

4, Stolarija Janjić: Profil: Kommerling 76 6 komora, Okov: Sigenia Titan, Staklo 4-16-4 griz, cena 630 evra
Hvala!!
Sta znaci griz? Iskreno ja nisam sigurna, al vrv vam je ta najskuplja varijanta najbolja sa 3 stakla. Zavisi sta ocekujete.
 
Zdravo svima, rešio sam da ugradim TROKAL pvc prozore sa Winkhaus okovom. Imam samo jednu nedoumicu, pa ako neko može da mi da savet. :)
Stari drveni prozori su imali nadgradnu kutiju, sada planiram da uradim prozore bez roletni ili eventualno uradiću spoljne roletne da bih pospešio zvučnu izolaciju.
Da li mi preporučujete TROKAL sa dvoslojnim ili troslojnim staklom? Da li ima velike razlike u zvučnoj izolaciji između dvoslojnog i troslojnog u situaciji kada nemam nadgradnu kutiju za roletnu?
Drugo pitanje je da li će ti prozori biti previše masivni, u pitanju su dvokrilni prozori veličina 140x170 i balkonska vrata 70x230, ne bih da mi se stalno kvare ako su preteški zbog troslojnog stakla. Hvala unapred na odgovorima. :)
Ako sada imate drvenu nadgradnu kutiju za roletne, jedino onaj koji bude proizvodio i ugrađivao prozore može da vam da pravi odgovor.
Naravno, troslojno staklo je bitno bolje od dvoslojnog za zvučnu izolaciju. Drugo pitanje je šta i koliko može da stane u taj Trocal.
Winkhaus okov bi trebalo da ima nosivost od 130 kg po krilu, tako da to nije problem.
 
Zdravo,

Molim za savjet:

Planirali smo na kuci u izgradnji ugraditi Rehau Synego, pri cemu bi na kliznom otvoru sirine 3.75m (H: 2.35m) isao Synego Slide.

Takodje nam je receno da bi za istu cijenu mogli uzeti i Feal termo 65.

Za koju varijantu bi se radije odlucili? Boja antracit. Lokacija Podgorica - ljeta vrela a velika klizna vrata su na jugo-istocnoj strani. Zimi sjeverni vjetar zna biti vrlo nezgodan...
Rehau Synego je u redu.
I FEAL termo 65 je u redu.
Prvi je pvc, dok je drugi aluminijum, dve različite stvari.
Od staklopaketa mnogo zavisi šta ćete dobiti od performansi.
Podizno-klizni, a pogotovo klizni sistem je dosta lošija varijanta za dihtovanje i produvavanje od običnog prozorskog sistema, bilo alu, bilo pvc.
 
Pozdrav,
Molim za savet svih i @deka u akciji za sledeće ponude za balkonska vrata sa bravom dimenzija 130X230:
1. Danito:
profil: Veka 82, Okov: Roto. Danito; Vrsta stakla: LowE+Griz + 4GD (4+16+4+16+4) punjeno argonom, cena 1300 evra
Garancija na profil 5 godina, okov 10 godina, servis 2 godine

2. Sunce Marinkovic: Sistem: Alustar Etem E 45 termo profil, Staklo: 40 mm 4Mat griz+4 Flot+14+4C.G Premium, Okov: Stublina, cena 1070 evra

3. Beohram: petkomorni profil Gelan s 9000, okov Gu nemački, staklo flot'e low argon 4-16-4, troslojno, cena 870 evra

4, Stolarija Janjić: Profil: Kommerling 76 6 komora, Okov: Sigenia Titan, Staklo 4-16-4 griz, cena 630 evra
Hvala!!
Moram da priznam da mi nije jasno - da li su balkonska vrata ili su ulazna sa bravom? Da li su dvokrilna na širinu od 130?
Ovde imate i babe i žabe. Tu je i pvc, a i aluminijum. Imate i dvoslojno i troslojno staklo. Imate sa ugradnjom, a i bez ugradnje (Beohram ne radi ugradnju, koliko ja znam).
Griz je vrsta neprovidnog stakla. Čini mi se da nisu svi stavili griz na pravo mesto.
 
Rehau Synego je u redu.
I FEAL termo 65 je u redu.
Prvi je pvc, dok je drugi aluminijum, dve različite stvari.
Od staklopaketa mnogo zavisi šta ćete dobiti od performansi.
Podizno-klizni, a pogotovo klizni sistem je dosta lošija varijanta za dihtovanje i produvavanje od običnog prozorskog sistema, bilo alu, bilo pvc.

Stakla u oba slucaja dvoslojna 4 godisnja doba, okov sigenia. Ponuda ista samo se dvoumimo oko profila...

Hocete reci da i ovaj synego slide sistem lose dihtuje? Ako je tako, imate li neki bolji predlog za otvor 3.75x2.35m?
 
Stakla u oba slucaja dvoslojna 4 godisnja doba, okov sigenia. Ponuda ista samo se dvoumimo oko profila...

Hocete reci da i ovaj synego slide sistem lose dihtuje? Ako je tako, imate li neki bolji predlog za otvor 3.75x2.35m?
Kao što sam i napisao, podizno klizni, a pogotovo klizni dosta lošije dihtuje od običnih prozorskih sistema.
Pitajte za opciju nagibno-klizni ili kombi ili PSK način otvaranja.
Bolje i jeftinije.
 
Zdravo,

Molim za savjet. Treba da zamenim dvokrila vrata i prozor u sobi sa roletnama. U prilogu su ponude, sta bi bilo bolje i da li je neko poslovao sa firmama koje su navedene. zahvaljujem se
Veranda
1716899910638.png


Ponuda za venecijanere

Kutija za venecijanere Bela

Boja lamelica: Bela

ŠIRINA VISINA UPRAVLJANJA KOM
58cm 97cm Desni 1 Kom
66cm 96cm Levi 1 Kom.
66cm 96cm Desni 1 Kom.
58cm 98cm Levi 1 Kom.
Ukupno 2 D + 2 L 4 Kom.


Ukupna cena sa PDV-om iznosi: 13.012,00 rsd-10%= 11.710 rsd

Rehau

Rehau model 70mm, pvc stolarija je sa pet komora u beloj boji,staklo dvoslojno - niskoemisiono/argon/float
Jednokrilni prozor 94*154 visina sa roletnom 1kom.cena 350ex2=700e
Dvokrilna balkonska vrata sa T prečkom 190*240 visina sa roletnom 1kom.cena 960e
Dvokrilna balkonska vrata sa T prečkom 190*220 visina 1kom.cena 710e
Cene su sa montažom.

Jednokrilni prozor 94*134 visina 1kom cena 260ex2=520e

ELIT STOLARIJA
sa roletnama
1716901088671.png

bez roletni

1716900758676.png



6 komora ugradna dubina 76mm okov Roto stakla troslojna nisko emisiona ispunjena argonom, boja bela, alu roletne, okapnice i potprozorske daske na prozorima

Garancija na profile 10god
Garancija na okov 5god
Garancija na stakla 3god
 

Prilozi

  • 1716900722154.png
    1716900722154.png
    93,2 KB · Pregleda: 6
Vrh