Šta je novo?

PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

Samo da znate da je taj single ili double hung prozor lošiji minimum 3 puta od bilo koje varijante "normalnog" prozora što se tiče dihtovanja, termo izolacije, prodora vode i vetra, zvuka i svega ostalog. Severno Amerikanci padnu u nesvest kada vide ili ugrade tkzv evropski prozor.
Na žalost, istorija, navika, neki zastareli normativi i nedostatak kvalitetnih proizvodnih firmi tamo ih još uvek koči u ozbiljnom napretku tamo. Slično važi i za Britaniju, sve zemlje Komonvelta, Indiju, Japan.
Deko izvinite na nenormalnom smaranju. Pisala sam vam privatno. Ovih dana moram da se odlucim konacno sta cu.
 
Pozdrav svima ako neko moze neka da savet,prvi put smo uzeli pvc marke wintech pre nekoliko dana,ja sam juce pocela da brisem prozore njegov ram tj jer se nakupila prasina onim sredstvom za prozore,i danas vidim neke.mrlje i kao neke crne tackice lici na budj da li treba tako ja msm da ne?
Unapred Hvala
 
Pozdrav svima ako neko moze neka da savet,prvi put smo uzeli pvc marke wintech pre nekoliko dana,ja sam juce pocela da brisem prozore njegov ram tj jer se nakupila prasina onim sredstvom za prozore,i danas vidim neke.mrlje i kao neke crne tackice lici na budj da li treba tako ja msm da ne?
Unapred Hvala
Buđ ne može da bude.
Pre će biti da je taj profil napadnut od strane varnica kada je negde blizu radila brusilica.
Da li je samo na jednom delu profila, ili ih ima celom dužinom? Da li takvih crnih tačkica ima i na staklu?
Da li ste probali da ih skinete nekim ozbiljnijim sredstvom, kao Cif?
 
Buđ ne može da bude.
Pre će biti da je taj profil napadnut od strane varnica kada je negde blizu radila brusilica.
Da li je samo na jednom delu profila, ili ih ima celom dužinom? Da li takvih crnih tačkica ima i na staklu?
Da li ste probali da ih skinete nekim ozbiljnijim sredstvom, kao Cif?
Hvala na odgovoru nije budj senka je bila,da li znate kakvi su wintech prozori tj profili?
 
Wintech profili su među boljim turskim profilima.
Prozor ne može da bude Wintech, jer pored pvc profila tu su još čelična ojačanja koja se stavljaju u profil, pa je tu okov, pa je tu najvažniji deo prozora - staklo. A drugi deo je ko ga je napravio i kako, ko ga je montirao i kako, da li ima roletne, koja kutija za roletne, da li ima komarnik, okapnica spolja......
 
Wintech profili su među boljim turskim profilima.
Prozor ne može da bude Wintech, jer pored pvc profila tu su još čelična ojačanja koja se stavljaju u profil, pa je tu okov, pa je tu najvažniji deo prozora - staklo. A drugi deo je ko ga je napravio i kako, ko ga je montirao i kako, da li ima roletne, koja kutija za roletne, da li ima komarnik, okapnica spolja......
Pozdrav, sta mislitw o ovoj ponudi protiv buke?
 

Prilozi

  • IMG_1062.png
    IMG_1062.png
    318 KB · Pregleda: 86
Pozdrav, sta mislitw o ovoj ponudi protiv buke?
Dobro je, vrlo slično kao moja preporuka.
Stavili su spoljno sa filmom od 6mm, umesto srednje float extra clear. To ga poskupljuje malo. I unutrašnje je 332 umesto 442.,što je nešto slabije za zvučnu izolaciju. Bar ima SR foliju, što je dobro. I swissspacer je ok, jer je to pvc distancer između stakala,umesto čeličnog ili aluminijumskog što je lošije za zvučnu izolaciju.
Nećete imati 44/45 dB kao sa onim preporučen, ali verovatno oko 41/42, što je bitna razlika u odnosu na trenutno.
 
Dobro je, vrlo slično kao moja preporuka.
Stavili su spoljno sa filmom od 6mm, umesto srednje float extra clear. To ga poskupljuje malo. I unutrašnje je 332 umesto 442.,što je nešto slabije za zvučnu izolaciju. Bar ima SR foliju, što je dobro. I swissspacer je ok, jer je to pvc distancer između stakala,umesto čeličnog ili aluminijumskog što je lošije za zvučnu izolaciju.
Nećete imati 44/45 dB kao sa onim preporučen, ali verovatno oko 41/42, što je bitna razlika u odnosu na trenutno.
Hvala Deko, trazila sam najbolje sto imaju u ponudi ovo su mi dali. Mislim da ce to biti moja odluka.
 
Pridruzio bih se pohvalama za Deku i
zamolio bih Deku ako moze da mi da misljenje i za ovu drugu ponudu.
Alu profil - Aliplast IMPERIAL 65mm
Stolarija sadrzi termopan stakla 4+16+4+16+4 Niskoemisiono+flot+ClimaGuardSolar (4god.doba)+ Argon Ug=0,6 W/(m2
.K)
FAPIM okov
Roletne su spoljasnje aluminijumske.

Hvala unapred
Koja firma je u pitanju??
 
Pozdrav svima,

Trebao bih da promenim za pocetak jedan prozor u svojoj sobi, 105x100.

Ne znam nista o pvc-u, danas sam citkao malo i svasta nesto pricaju ljudi.

Ima prilicno parametara i pvc linga koji ne razumem jos. Tako da sta bi mi savetovali da uzmem plus u kojoj firmi (moze i na pp). Pitanje isto, da li firme u svojoj ponudu nude i demontazu pored montaze?
 
Pozdrav svima.
Pišem iz Crne Gore (Podgorica) ovdje nemamo puno izbora pvc-a, da kažem vrti se jedno te isti onaj dobar (rehau i salamander) ili kopija gelana. Tu je i nekakav DECCO o kojem ne mogu baš nikakvu informaciju da nađem. Ako može neka informacija, inače hoćemo kvalitetnu bravariju za novogradnju i nije nam toliko bitna cijena koliko nam je bitan kvalitet. Šta odabrati, koji je najbolji paket pvc prozora? I koji tip bravarije (klizna, alu ili pvc) staviti na balkonska vrata otvora 180x245 sa roletnom i komarnikom?
 
Pozdrav svima,

Trebao bih da promenim za pocetak jedan prozor u svojoj sobi, 105x100.

Ne znam nista o pvc-u, danas sam citkao malo i svasta nesto pricaju ljudi.

Ima prilicno parametara i pvc linga koji ne razumem jos. Tako da sta bi mi savetovali da uzmem plus u kojoj firmi (moze i na pp). Pitanje isto, da li firme u svojoj ponudu nude i demontazu pored montaze?
Pročitajte malo temu, sve piše.
 
Pozdrav svima.
Pišem iz Crne Gore (Podgorica) ovdje nemamo puno izbora pvc-a, da kažem vrti se jedno te isti onaj dobar (rehau i salamander) ili kopija gelana. Tu je i nekakav DECCO o kojem ne mogu baš nikakvu informaciju da nađem. Ako može neka informacija, inače hoćemo kvalitetnu bravariju za novogradnju i nije nam toliko bitna cijena koliko nam je bitan kvalitet. Šta odabrati, koji je najbolji paket pvc prozora? I koji tip bravarije (klizna, alu ili pvc) staviti na balkonska vrata otvora 180x245 sa roletnom i komarnikom?
Ovde na ovoj temi možete svašta nešto da pročitate.
Ali, jedino relevantno je ono što možete da nađete u Crnoj Gori, pa vidite sa njih nekoliko da dođu, uzmu mere, saslušaju vaše zahteve, ponude vam rešenja i opcije, daju vam ponude, pa ćete onda više znati. To se ne plaća, a od nečega mora da se počne.
 
Pročitajte malo temu, sve piše.
Drug, nemoj pogresno da me shvatis, ovo malo sto sam video je da si bitan lik u temi, ali bi ja za ovakve postove delio banove.

Zivi se brzo, nema svako vremena da iscitava 80 strana tema, a postovi kao sto je ovaj tvoj ne doprinose nikako, bukvalno bolje da nisi pisao nista....


Elem, dobih ovo od jedne firme, cini mi se da je previse jaka cena (al sta ja znam) ili je to neka ballpark cena koju mogu da ocekujem?
 

Prilozi

  • IMG_2090.jpeg
    IMG_2090.jpeg
    101,1 KB · Pregleda: 55
Drug, nemoj pogresno da me shvatis, ovo malo sto sam video je da si bitan lik u temi, ali bi ja za ovakve postove delio banove.

Zivi se brzo, nema svako vremena da iscitava 80 strana tema, a postovi kao sto je ovaj tvoj ne doprinose nikako, bukvalno bolje da nisi pisao nista....


Elem, dobih ovo od jedne firme, cini mi se da je previse jaka cena (al sta ja znam) ili je to neka ballpark cena koju mogu da ocekujem?
Brate mislim da ti je to ok cijena i dobar je profil u pitanju i staklo...
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Nex
Neverovatno kakvo bahaćenje. "Bitan lik" ovde strpljivo daje odgovore o nečemu o čemu je jako teško naći informacije. Sigurno jedan od najstrpljivijih i najpristojnijih članova foruma. Evo ja bih tebi dao ban zbog takvog ophođenja prema drugim članovima foruma.
 
Drug, nemoj pogresno da me shvatis, ovo malo sto sam video je da si bitan lik u temi, ali bi ja za ovakve postove delio banove.

Zivi se brzo, nema svako vremena da iscitava 80 strana tema, a postovi kao sto je ovaj tvoj ne doprinose nikako, bukvalno bolje da nisi pisao nista....


Elem, dobih ovo od jedne firme, cini mi se da je previse jaka cena (al sta ja znam) ili je to neka ballpark cena koju mogu da ocekujem?
Ne vidim razlog zasto bi tudje vreme, da po hiljaditi put objasnjava istu stvar, koju inace imas na 2, 3 stranice ispred, bilo manje vredno od tvog.
Svi zivimo brzo i pod stresom, i mislim da je u redu odrzate barem minimum osnovne kulture i pristojnosti ukoliko trazimo od nekoga pomoc/savet.
 
Neverovatno kakvo bahaćenje. "Bitan lik" ovde strpljivo daje odgovore o nečemu o čemu je jako teško naći informacije. Sigurno jedan od najstrpljivijih i najpristojnijih članova foruma. Evo ja bih tebi dao ban zbog takvog ophođenja prema drugim članovima foruma.
U pravu ste, pritom Deka je toliko puta pisao na istu temu ponovljeno sve po 100 puta. Jos ima obraza da trazi savet od njega.
 
Pozdrav svima,

Trebao bih da promenim za pocetak jedan prozor u svojoj sobi, 105x100.

Ne znam nista o pvc-u, danas sam citkao malo i svasta nesto pricaju ljudi.

Ima prilicno parametara i pvc linga koji ne razumem jos. Tako da sta bi mi savetovali da uzmem plus u kojoj firmi (moze i na pp). Pitanje isto, da li firme u svojoj ponudu nude i demontazu pored montaze?
Nex i ako si bezobrazan ja cu ti odgovoriti na par pitanja. To sto ne znas nista te i doveo ovde kao i sve nas, na pravom si mestu svakako. Zavisi sta ocekujes od prozora pre svega sta ti je najbitnije? Toplotna izolacija zvucna itd. Izbegni ako mozes unustrasnju roletnu jer je za obe izolacije losa. Sto se tice samog pvc a proizvodjaci su razni. U vrhu su svakako nemacki profili. Gledaj da bude dobra firma npr ja sam sa zvanicnog sajta Rehau nasla njihove partnere i firme deluju ozbiljno izbegavaj privatnike koji neozbiljno i ofrlje daju ponude. Sto se tice demontaze da rade demontazu i to ti uracunaju u cenu kao i odnosenje stare stolarije. Sva sreca pa je jedan manji prozor pa se ne mozes puno “zeznuti”. Razumem svakako da hoces da prodjes najbolje sto mozes. Ne zuri ako nije hitno polako i iscitaj malo forum nece ti nista biti. Pitaj ako te jos nesto zanima. Ne diraj nam Deku 😎 Pozdrav
 
U pravu ste, pritom Deka je toliko puta pisao na istu temu ponovljeno sve po 100 puta. Jos ima obraza da trazi savet od njega.
Ovo je forum, kao sto vidis nikome se licno nisam obracao u prvoj poruci, niti poimence od nekog trazio savet.


Hvala ti za ovaj pasus, korisne informacije, pogotovo ovo za partnerske firme, taman odatle da pocnem 👍
 
Drug, nemoj pogresno da me shvatis, ovo malo sto sam video je da si bitan lik u temi, ali bi ja za ovakve postove delio banove.

Zivi se brzo, nema svako vremena da iscitava 80 strana tema, a postovi kao sto je ovaj tvoj ne doprinose nikako, bukvalno bolje da nisi pisao nista....


Elem, dobih ovo od jedne firme, cini mi se da je previse jaka cena (al sta ja znam) ili je to neka ballpark cena koju mogu da ocekujem?
Nema na cemu tu smo da caskamo i
pomazemo jedni drugima kako znamo i umemo. Koja ti je to firma dala ponudu? Ja skupljam ovih dana ponude, ne vidim nista specijalno u ovoj ponudi za ove dimenzije deluje mnogo.
 
Zanima me odakle ovoliki db zvucne izolacije kazu da imaju njihovi prozori? Trokal i troslojni paket sa niskoemisionim staklima punjenim argonom. U pitanju je firma Hram 032, danas sam pricala sa njima nisu upoznati sa antifonskim folijama iznenadjeni su ubedjuju
me da postoje samo folije protiv svetlostu sta vec. Znam da su nekima resavali uspesno problem buke al sam sad razocarana da nisu upoznati sa staklopaketima.
IMG_0951.png
IMG_0952.png
IMG_0950.png
 
Vrh