Šta je novo?

PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

Ja kad sam išao na sastanke sa investitorima, tj. kad sam bio blizu kupovine u par navrata, insistirao sam da mi kažu specifikacije stolarije. U pravu si da neće da kažu, i to je jako bezobrazno. Generalno neki investitori su dosta misteriozni kad ih pitaš za materijale, i meni je to odmah minus pri donošenju konačne odluke.
Apsolutno se slazem sa tobom, ali mora negde da se spusti kriterijum jer su manje vise svi projekti isti sto se tice kvaliteta samo je razlika u lokaciji. Inace nikada ne bih ni kupio stan ako gledam da sve bude kako treba.. nije bitno da li je stara ili nova nekretnina.
 
Zdravo Ljudi,

Trenutno sebi radim stan u potkrovlju u Beogradu, i dosao je red da zamenim sve prozore u stanu.
Trebaju mi prozori 180x140 x1, 140x90 x2 i 140x120 x1, zanimaju me vasi predlozi sta da ugradim i da li imate nekog proizvodjaca kome bih mogao da posaljem mail za upit.
Preporuka oko toga sta uzeti takodje mi je dobrodosla, razmisljam o troslojnom staklu, 7 komora, spoljnoj roletni i komarniku, da li uzimati neka specijalna stakla posto sam okrenut ka suncanoj strani, buka mi nije neki veliki problem kuca je uvucena i nije na ulici.
Slao sam ponudu stolariji Stanisic i EKV to je sve od Roloplasta?

Takodje zanima me razlika izmedju ROTO i SIEGENIA okova.

Hvala svima :)
Na prethodnoj strani, @pandjelovci je imao vrlo sličan upit, pa pogledajte.
Roto i Siegenia je maltene identično.
 
Pozdrav svima, imam dilemu u vezi ponuda. Ne znam bas mnogo u vezi stolarije, iscitala sam i dosta se informisala na forumu, zahvaljujem se svima na doprinosu, ali mi treba mi savet od nekoga ko ima iskustva. Za sve i Deku, zanima me Vase misljenje. Imam 2 dvokrilna balkonska vrata 220 x 190 i 220 x 182, i 2 prozora 134 x 94. Trebaju mi i roletne i komarnik. Za roletne imam untrasnju (i ne moze se izmeniti) kutiju. U ponudi su pvc kutija (aluminijumske lamele i vodilice) i stiropor kao izolacija.

Ponude su:

Profiplast - Synego 80 mm, sa 3 dihtunga, Maco okov, metalna ojacanja unutar profila debljine 1.5 mm, troslojna staklima Clima Guard 4+16+4+16+4, niskoemisiona punjena argonom, koeficijent prolaznosti toplote Uf=0.94 W/m2K. vezni i ugradni materijal je poznate firme"WURTH" i "TKK" aluminijumske spoljne okapnice, i podprozorske pvc daske.

Garancija za profil i okov 10 g, stakla 2. Demontaža i odvoz E 60. Roletne (grcke) unutrasnja pvc kutija E 662, total E 3248.

Elit - Elit premium 76 mm, 6 komora, ugradna dubina 76mm, okov Roto, metalna ojacanja 2 mm, stakla troslojna nisko emisiona ispunjena argonom, 3 x 46mm 4Flot+16+4Flot+18+4C Energetska efikasnost Uwdo 1,2W/(m²K), koeficijent propustljivosti Uf= 1,0 W/(m²K), alu roletne, okapnice i potprozorske daske. 2850e sa demontažom, montažom i odnošenjem stare stolarije. Garancija za profil 10 g, okov 5 g, stakla 3 g. Profil je domace proizvodnje i nisam videla komentare za isti.

Zanima me u vezi ove 2 ponude sta je bolja verijanta u odnosu kvaliteta i trajnosti i da li je neko sarađivao sa ove 2 firme i ima neko iskustvo. Vrlo je vazno da se profil dobro napravi i još važnije profesionalno ga ugradti, sto je najslabija tacka gledajuci komentare zato trazim savet.

Unapred hvala svima.

Pozdrav
 
Pozdrav svima, imam dilemu u vezi ponuda. Ne znam bas mnogo u vezi stolarije, iscitala sam i dosta se informisala na forumu, zahvaljujem se svima na doprinosu, ali mi treba mi savet od nekoga ko ima iskustva. Za sve i Deku, zanima me Vase misljenje. Imam 2 dvokrilna balkonska vrata 220 x 190 i 220 x 182, i 2 prozora 134 x 94. Trebaju mi i roletne i komarnik. Za roletne imam untrasnju (i ne moze se izmeniti) kutiju. U ponudi su pvc kutija (aluminijumske lamele i vodilice) i stiropor kao izolacija.

Ponude su:

Profiplast - Synego 80 mm, sa 3 dihtunga, Maco okov, metalna ojacanja unutar profila debljine 1.5 mm, troslojna staklima Clima Guard 4+16+4+16+4, niskoemisiona punjena argonom, koeficijent prolaznosti toplote Uf=0.94 W/m2K. vezni i ugradni materijal je poznate firme"WURTH" i "TKK" aluminijumske spoljne okapnice, i podprozorske pvc daske.

Garancija za profil i okov 10 g, stakla 2. Demontaža i odvoz E 60. Roletne (grcke) unutrasnja pvc kutija E 662, total E 3248.

Elit - Elit premium 76 mm, 6 komora, ugradna dubina 76mm, okov Roto, metalna ojacanja 2 mm, stakla troslojna nisko emisiona ispunjena argonom, 3 x 46mm 4Flot+16+4Flot+18+4C Energetska efikasnost Uwdo 1,2W/(m²K), koeficijent propustljivosti Uf= 1,0 W/(m²K), alu roletne, okapnice i potprozorske daske. 2850e sa demontažom, montažom i odnošenjem stare stolarije. Garancija za profil 10 g, okov 5 g, stakla 3 g. Profil je domace proizvodnje i nisam videla komentare za isti.

Zanima me u vezi ove 2 ponude sta je bolja verijanta u odnosu kvaliteta i trajnosti i da li je neko sarađivao sa ove 2 firme i ima neko iskustvo. Vrlo je vazno da se profil dobro napravi i još važnije profesionalno ga ugradti, sto je najslabija tacka gledajuci komentare zato trazim savet.

Unapred hvala svima.

Pozdrav
Poštovana, vrlo je problematično staviti na koliko toliko kvalitetan prozor unutrašnju kutiju za roletne, koliko god bila izolovana. Performanse i karakteristike tog prozora biće ozbiljno kompromitovane i smanjene.
Zato i ne znam šta da Vam kažem.
Sa jedne strane, profil sa tri dihtunga bi trebao da ide sa troslojnim staklom, ali ne ovim što su napisali u ponudi, nego onim što uvek pišem kao best buy preporuku.
Nema svrhe staviti tri stakla nikakvog ili niskog kvaliteta, a samo da se kaže da ima tri stakla.
Ovaj ELIT PREMIUM nema tri dihtunga, koliko sam video na slikama.
I jedna i druga firma su relativno ozbiljne što se tiče proizvodnje, ali za montažu i majstore stvarno ne znam, ne poznajem ih.
Malo su izmešali babe i žabe sa ovim koeficijentima, pominje se i Uw (to je za ceo kompletan prozor), pominje se i Uf (to je samo za sklop profila bez stakla - štok i krilo), a nema nigde Ug (što je za staklopaket).
 
Poštovana, vrlo je problematično staviti na koliko toliko kvalitetan prozor unutrašnju kutiju za roletne, koliko god bila izolovana. Performanse i karakteristike tog prozora biće ozbiljno kompromitovane i smanjene.
Zato i ne znam šta da Vam kažem.
Sa jedne strane, profil sa tri dihtunga bi trebao da ide sa troslojnim staklom, ali ne ovim što su napisali u ponudi, nego onim što uvek pišem kao best buy preporuku.
Nema svrhe staviti tri stakla nikakvog ili niskog kvaliteta, a samo da se kaže da ima tri stakla.
Ovaj ELIT PREMIUM nema tri dihtunga, koliko sam video na slikama.
I jedna i druga firma su relativno ozbiljne što se tiče proizvodnje, ali za montažu i majstore stvarno ne znam, ne poznajem ih.
Malo su izmešali babe i žabe sa ovim koeficijentima, pominje se i Uw (to je za ceo kompletan prozor), pominje se i Uf (to je samo za sklop profila bez stakla - štok i krilo), a nema nigde Ug (što je za staklopaket).
Vazi, zahvaljujem se, ali mi pojasnite ako imam unutrasnju kutiju, da li mogu ugraditi novu spolja? Sta bi ste mi preporucili da uradim u slucaju da ne mogu, sta da trazim od firmi.
 
Poštovana, da li je neko od firmi koje su vam dale ponudu, bio na licu mesta da snimi situaciju? Da li su oni rekli da mora unutrašnja kutija za roletne? Da li su vam dali još neku opciju?
 
Poštovana, da li je neko od firmi koje su vam dale ponudu, bio na licu mesta da snimi situaciju? Da li su oni rekli da mora unutrašnja kutija za roletne? Da li su vam dali još neku opciju?

Postovani,

Ujutro imam puno svetlosti i sunca i na 18 sam spratu, interesuje me da li dole navedeno nudi potrebnu termo izolaciju. I saznala sam da mogu ugraditi spoljnu kutiju.

U vezi za stakla su ponudili

Elit
4-12-4-9-4,koeficijent prolaza toplote U(k)<1,5W/m2K.
Komarnici su grcki, plise klizni i u slucaju fizickog ostecenja mogu da se repariraju. Imaju klizace i magnete za zatvaranje.

Kutije od roletni su pvc a roletne aluminijumske punjene poliuretanom. Takodje grcki proizvodjac.

Sta mislite?

Zahvaljujem se
 
Postovani,

Ujutro imam puno svetlosti i sunca i na 18 sam spratu, interesuje me da li dole navedeno nudi potrebnu termo izolaciju. I saznala sam da mogu ugraditi spoljnu kutiju.

U vezi za stakla su ponudili

Elit
4-12-4-9-4,koeficijent prolaza toplote U(k)<1,5W/m2K.
Komarnici su grcki, plise klizni i u slucaju fizickog ostecenja mogu da se repariraju. Imaju klizace i magnete za zatvaranje.

Kutije od roletni su pvc a roletne aluminijumske punjene poliuretanom. Takodje grcki proizvodjac.

Sta mislite?

Zahvaljujem se
Poštovana, nema mnogo svrhe i smisla stavljati troslojni staklopaket u Elit koji nema 3 dihtunga. A pogotovo ovakav staklopaket koji su vam ponudili, jer je to ispod svakog nivoa. Ne znam kako ih nije sramota.....
Tražite troslojni staklopaket
spolja 4mm clima guard/4 godišnja doba /16mm argon 90 %/6mm float extra clear /16mm argon 90 %/4mm low-e /niskoemisiono
i neki pvc profil koji može da primi ovo staklo od 46 mm, a ima 3 dihtung gume.
Za roletnu sa spoljnom kutijom je super, komarnici takođe su ok. Samo moram da napomenem da je spoljna kutija za roletne od pocinkovanog i plastificiranog čeličnog lima ili od aluminijumskog.
 
Poštovana, nema mnogo svrhe i smisla stavljati troslojni staklopaket u Elit koji nema 3 dihtunga. A pogotovo ovakav staklopaket koji su vam ponudili, jer je to ispod svakog nivoa. Ne znam kako ih nije sramota.....
Tražite troslojni staklopaket
spolja 4mm clima guard/4 godišnja doba /16mm argon 90 %/6mm float extra clear /16mm argon 90 %/4mm low-e /niskoemisiono
i neki pvc profil koji može da primi ovo staklo od 46 mm, a ima 3 dihtung gume.
Za roletnu sa spoljnom kutijom je super, komarnici takođe su ok. Samo moram da napomenem da je spoljna kutija za roletne od pocinkovanog i plastificiranog čeličnog lima ili od aluminijumskog.
Dragi Deko, samo da Vam se zahvalim. U ponudi su naveli troslojni paket i mislila sam da je dobar. U slucaju da Elit ne moze da uradi sta ste savetovali, imate li za preporuku neku firmu koja moze, i pp je u redu ako ne bi tu da pisete.

Zahvaljujem se za sve.
 
Dragi Deko, samo da Vam se zahvalim. U ponudi su naveli troslojni paket i mislila sam da je dobar. U slucaju da Elit ne moze da uradi sta ste savetovali, imate li za preporuku neku firmu koja moze, i pp je u redu ako ne bi tu da pisete.

Zahvaljujem se za sve.
Ovde imate poruku koja sadrži spisak nekih firmi. Možete te firme da kontaktirate da vam daju ponudu.
Ovo nisu moje preporuke, već neke firme koje je jedan naš forumaš stavio u excel tabelu.
h3ttps://forum.beobuild.rs/threads/pvc-i-alu-stolarija-iskustva-i-preporuke.3074/page-45#post-1020860 )
 
Pozdrav svima,
zanima me da li mogu da ponudim ovde stolariju da prodam koji sam zamenila sa novom? Jel to po pravilima ili ne. Hvala
Inace potrebno mi je samo sa ih sklonim mogu biti odlicni nekome ko ne zivi pored promente ulice kao ja ili za vikendice cena je i vise nego povoljna da ne kazem smesna za te dimenzije. Nisu nekvaliteyni prozori samo je meni trebao veci nivo zastite od buke plus mi je ta unutrasnja roletna pravila problem tako da nije bilo nje i ovi bi bili ok.
 
Pozdrav svima,
zanima me da li mogu da ponudim ovde stolariju da prodam koji sam zamenila sa novom? Jel to po pravilima ili ne. Hvala
Inace potrebno mi je samo sa ih sklonim mogu biti odlicni nekome ko ne zivi pored promente ulice kao ja ili za vikendice cena je i vise nego povoljna da ne kazem smesna za te dimenzije. Nisu nekvaliteyni prozori samo je meni trebao veci nivo zastite od buke plus mi je ta unutrasnja roletna pravila problem tako da nije bilo nje i ovi bi bili ok.
Da li je nova stolarija rešila problem buke?
Ko je radio? Koja firma?
Koje je staklo? Koji profil?
Šta je na kraju bilo rešenje za roletne?
 
Da li je nova stolarija rešila problem buke?
Ko je radio? Koja firma?
Koje je staklo? Koji profil?
Šta je na kraju bilo rešenje za roletne?
Pozdrav Deko,
dugujem odgovor. Nova stolarija je odlicna kvalitetna uzela sam Veka profil Softline sa tri stakla i tri dihtung gume. Staklo je obicno stavicu u prilogu koje je. Roletne jos nisam stavila spoljasnje cu sa najmanjom kutijom na motor vrv. Bas sam to htela da vas pitam ako bi bile na gurtny koliko bi to ugrozavalo zvucnu izolaciju? Inace bolja je zvucna izolacija ( hvala bogu) mozr se reci kao sa drvenim starim npr. Naravno cuje se po malo saobracaj i kad nesto jace prodje. Firma je Mond Line treba jos okapnicu da dobijem.
 

Prilozi

  • IMG_1957.jpeg
    IMG_1957.jpeg
    90 KB · Pregleda: 24
Pozdrav Deko,
dugujem odgovor. Nova stolarija je odlicna kvalitetna uzela sam Veka profil Softline sa tri stakla i tri dihtung gume. Staklo je obicno stavicu u prilogu koje je. Roletne jos nisam stavila spoljasnje cu sa najmanjom kutijom na motor vrv. Bas sam to htela da vas pitam ako bi bile na gurtny koliko bi to ugrozavalo zvucnu izolaciju? Inace bolja je zvucna izolacija ( hvala bogu) mozr se reci kao sa drvenim starim npr. Naravno cuje se po malo saobracaj i kad nesto jace prodje. Firma je Mond Line treba jos okapnicu da dobijem.
Da dodam jos da bi vrv i neki jeftiniji profil resio situaciju na ovaj nivo al ja zaista nisam htela da rizikujem. Za to sam bila spremna da izdvojim novac bila je ponuda i sa sound folijom i razlicitih debljina staklo. Bilo mi je bitno da se resi situacija sa bukom na prihvatljiv nivo. Sto bi i sa nekom jeftinijom ponudom koje sam dobijala bilo verovatno isto.
 
Da dodam jos da bi vrv i neki jeftiniji profil resio situaciju na ovaj nivo al ja zaista nisam htela da rizikujem. Za to sam bila spremna da izdvojim novac bila je ponuda i sa sound folijom i razlicitih debljina staklo. Bilo mi je bitno da se resi situacija sa bukom na prihvatljiv nivo. Sto bi i sa nekom jeftinijom ponudom koje sam dobijala bilo verovatno isto.
Svakako ste bili sve u pravu hvala vam puno na zalaganju vi ste mi @deka u akciji najvise pomogli kako vam se oduziti. Svakako za buku drveni jesu najbolji bas rece i komsija do mene da je i njemu veca buka nego ranije ali je uzeo Rehau jos pre 4 godine. A onda te spaletne sto vecina ne radi na bas bas tacnu meru ostave pozamasne rupe, meni su odmah cim se pena osusila resili svakako sve to doprinosi buci nije kao nekad kako su radili i uvlacili staklenu vunu koje je bilo na pretek pri skidaju prvih prozora. Dobila sam info i iz prve ruke majstora koji radi u nemackoj da se tamo polako izbacuje pvc i rade drveni. Zbog svega. Meni da je manji otvor radila bi drvo aluminijum al otvor je ogroman 3 i po metra sa 145 visine. Hvala vam jos jednom. Tu sam za ostale clanove i neka pitanja na koja mozda mogu da odgovorim posle skoro godinu dana u ovoj tematici. Ko zna za sto to dobro jer svakako sada znam sta bi radila a sta ne bi itd. Znanje je moc 😉🫶
 
Kod roletni sa spoljnom kutijom ako je u pitanju gurtna, mora da se buši štok kako bi gurtna ušla unutra. Neće to pogoršati zvučnu izolaciju puno.
Naravno, bilo bi bolje na motor.
Mogli ste bolje za iste pare da prođete da ste izabrali nešto lošiji/jeftiniji profil sa onim boljim staklopaketom za zvučnu izolaciju.
Ali, ako ste sada zadovoljni i nemate problem, odlično.
Mada, ovo staklo baš i ne rešava problem buke. Teoretski. A mislim i praktično.
 
Kod roletni sa spoljnom kutijom ako je u pitanju gurtna, mora da se buši štok kako bi gurtna ušla unutra. Neće to pogoršati zvučnu izolaciju punoNaravno, bilo bi bolje na motor.
Mogli ste bolje za iste pare da prođete da ste izabrali nešto lošiji/jeftiniji profil sa onim boljim staklopaketom za zvučnu izolaciju.
Ali, ako ste sada zadovoljni i nemate problem, odlično.
Mada, ovo staklo baš i ne rešava problem buke. Teoretski. A mislim i praktično.
Da u pravu ste. Ali ja sam bas bila uplasena da ne pogresim pritom oni imaju
molere i sve one neke koje sam pitala nemaju molere htela sam da to bude brzo zavrseno. Staklo nije nista posebno znam samo je troslojno, bolje je sto se tice buke nije sjajno i dalje al je bolje. Isla sam na to da skinem unutrasnju roletnu da bude kao sa starim drvenim pa da vidim. Jesam zadovoljna al da je moglo bolje moglo je sto se tice zvucne. Velika je povrsina stakla al drveni imadose najobicnija dvoslojna 🤷‍♀️ Te unutrasnje roletne su kod mene bile izuzetno lose jako tanka kutija pre svega. Same roletne su bile ok.
 
Vrh