Šta je novo?

PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

Zdravo svima!
Da li je ikome poznato zašto "Rehau Synego" 80mm , kod Sunce Marinković firme, nosi naziv "Super 7" kako ga komuniciraju u katalozima?
Ponuda u mejlu glasi Rehau Synego 80mm, sedmokomorni sa čeličnim ojačanjem u štoku i profilu. Sigenia Titan AF okov, tri diht gume, dalje staklo troslojno 4164164.
Jedino kod njih se susrećem sa tim nazivom, pa se pitam da li je to zaista Nemački Rehau.
Zahvaljujem se ako neko ima kakvih informacija.
Mislim da je to samo lokalni marketinški naziv za nešto opšte poznato. Kod njih bi Rehau trebalo da bude original.
 
Sta mislite o sledecoj ponudi:
Petokomorni profilink premium profil sa ARX okovom. Staklo 4-16-4 low e argon
jednokrilni prozori:
70x1150
dvokrilni
1200 x 1250
1800 x 1250
balkonska vrata sa 3 krila, sva 3 se otvaraju
2400 x 1900

Sve sa roletnama 2000evra

Prozore menjam na kuci koja ce se vrlo malo koristiti, prakticno kao vikendica. Kuca ima kao izolaciju samo 5cm stiropor, tako da neki posebno kvalitetni prozori i nemaju previse smisla ja verujem. Cilj je da odradim nesto sto ce pristojno funkcionisati neki duzi vremenski period, izolacija zvucna i toplotna mi nije previse bitna.
Rekao bih da je ponuda korektna, za zahtev kakav se postavlja. U svakom slučaju, biće bitno bolje sa novim prozorima.
 
Поздрав дамама и господи,

Пар питања за господина @deka u akciji .

Имам двокрилне балконце за замену које имају отворе 250Х140 cm, да ли крила могу да буду у комаду или је боље ићи са тим да горе имају неки мали фикс/ светларник од 30-40 cm?

С тим да су изложени скоро цео дан сунцу да ли има ефекта узимати стакла која препоручујете три стакла 4 годишња доба 4mm/16mmAr/4 или 6mm обично/16mmAr/4mm нискоемисионо или се може проћи и са два 4mm Обично/16mmAr/4mm нискоемисионо? Имам централно грејање тако да за грејање једино могу да уштедим ако се одјавим.

Послушаћу вас за онај савет са спољним ролетнама алуминијумским ролетнама.

Хвала Вам деко унапред.
 
Поздрав дамама и господи,

Пар питања за господина @deka u akciji .

Имам двокрилне балконце за замену које имају отворе 250Х140 cm, да ли крила могу да буду у комаду или је боље ићи са тим да горе имају неки мали фикс/ светларник од 30-40 cm?

С тим да су изложени скоро цео дан сунцу да ли има ефекта узимати стакла која препоручујете три стакла 4 годишња доба 4mm/16mmAr/4 или 6mm обично/16mmAr/4mm нискоемисионо или се може проћи и са два 4mm Обично/16mmAr/4mm нискоемисионо? Имам централно грејање тако да за грејање једино могу да уштедим ако се одјавим.

Послушаћу вас за онај савет са спољним ролетнама алуминијумским ролетнама.

Хвала Вам деко унапред.
Shvatam da ne možete da se odjavite sa centralnog grejanja, ali za iste pare će Vam biti bitno prijatnije.
Bolje dihtovanje, bolja izolacija, pa i sa dvoslojnim staklom, koje ste zadnje pomenuli.
 
Pozdrav svima, molim za pomoc, situacija je sledeca:
Kombi sistem 300*220
Balkonska vrata 160*220
Prozor 150*120
Inoutic profil
Sygenia okov, sestokomorni, staklo 4 god.doba
Dvoslojno staklo na kliznim i balkonskim vratima, troslojno prozor, ukljuceni svi komarnici i alu spoljasnje roletne na kliznim vratima i na prozoru.
Imam ponudu preko preporuke za 4250, a dobio sam danas jos jednu od nekog drugog po istoj specifikaciji za 2900. Ne znam u cemu je fora, zasto je tolika razlika, ili me jedan dere ili mi drugi uvaljuje ko zna odakle, a receno je da ima sertifikat. Ako moze neko da pomogne zahvalan bi bio puno.
 
Pozdrav svima, molim za pomoc, situacija je sledeca:
Kombi sistem 300*220
Balkonska vrata 160*220
Prozor 150*120
Inoutic profil
Sygenia okov, sestokomorni, staklo 4 god.doba
Dvoslojno staklo na kliznim i balkonskim vratima, troslojno prozor, ukljuceni svi komarnici i alu spoljasnje roletne na kliznim vratima i na prozoru.
Imam ponudu preko preporuke za 4250, a dobio sam danas jos jednu od nekog drugog po istoj specifikaciji za 2900. Ne znam u cemu je fora, zasto je tolika razlika, ili me jedan dere ili mi drugi uvaljuje ko zna odakle, a receno je da ima sertifikat. Ako moze neko da pomogne zahvalan bi bio puno.
Čujte Vi i treću ponudu, jer istina je negde u sredini. Naime, oko 12m2 sa navedenim okovom, staklo paketom i roletnama, komarnicima, realna cena je oko 3k evra.
I meni su ponude isle 30% gore dole, uzeo sam sredinu. Ne postoji neki patern cene, ali ovo što tražite, realno je 250e / m2. Doduše miksate dvo i troslojni paket.
 
Čujte Vi i treću ponudu, jer istina je negde u sredini. Naime, oko 12m2 sa navedenim okovom, staklo paketom i roletnama, komarnicima, realna cena je oko 3k evra.
I meni su ponude isle 30% gore dole, uzeo sam sredinu. Ne postoji neki patern cene, ali ovo što tražite, realno je 250e / m2. Doduše miksate dvo i troslojni paket.
Hvala puno na odgovoru! Da li mozda mozete ili bilo ko ko je voljan da sugerise neku pouzdanu firmu iz Beograda? Na ovom forumu sam video sta treba da trazim ali nisam psiguran da ce mi uraditi kako treba 😳
 
Bro vece 🙂
Sta izabrati, trokal ili salamander?
Cijena je trokal 2.700 a salamander 2.500 za iste otvore. Tako da cijena ne igra ulogu u odabiru.
 
Trocal ili Salamander je vrlo uopšteno. Koja serija? Koliko komora? Koliko dihtung guma? Debljina ojačanja?
Neka Vam pokažu uzorke ili preseke, pa ćete i sami videti razliku.
 
Pozdrav svima, treba mi konsultacija. Ponuda:
Veka 5 komora, roto, dvoslojno (+ima neki automatski sistem za klizna vrata) 3570
Gaelan 6 komora, GU, dvoslojno 3500
Ako gresim negde, molim za sugestiju.
 
Pozdrav svima, treba mi konsultacija. Ponuda:
Veka 5 komora, roto, dvoslojno (+ima neki automatski sistem za klizna vrata) 3570
Gaelan 6 komora, GU, dvoslojno 3500
Ako gresim negde, molim za sugestiju.
Obe ponude su vrlo, vrlo slične. I cena govori. Nećete pogrešiti, šta god da izaberete.
Samo mi nije jasno šta je to "automatski sistem za klizna vrata"?
 
Pozdrav svima. Mogu li vas zamoliti za mišljenje o profilima
- ISKRA - Deceuninck (Belgija)
- Weiss ( ne znam koja država verovatno BG.)
i okovu
- Siegenia titan AF

Hvala unapred. Srdačan pozdrav, posebno Deki koji nesebično pomaže svima.
 
Za ISKRA profil sam čuo, nikad video. Pretpostavljam da je to neka ekonomična ili/i reciklirana varijanta Deceunink za ova tržišta.
Weiss jeste bugarski profil, prilično korektan.
Siegenia je jedna od 4 najbolje svetske/nemačke firme za proizvodnju okova. Titan je standardna serija.
 
Za ISKRA profil sam čuo, nikad video. Pretpostavljam da je to neka ekonomična ili/i reciklirana varijanta Deceunink za ova tržišta.
Weiss jeste bugarski profil, prilično korektan.
Siegenia je jedna od 4 najbolje svetske/nemačke firme za proizvodnju okova. Titan je standardna serija.
Ovako ga reklamiraju i ovo su neke karakteristike. Ima tri diht gume...
Da treba da birate koji bi ste od ova dva vi izabrali.
Ps. Staklo je isto. Weiss je malo skuplji.
IMG_20230831_171657.jpg
IMG_20230831_171716.jpg
 
Tramvaji mi prolaze ispred stana- iako nov sa Alumilovim dvoslojnim staklom- dosta je velika buka pogotovo uvece/nocu. Razmisljam da promenim prozore u spavacim sobama sa prozorima sa mnogo boljom zvucnom izolacijom. Da li ima neko preporuke za takve prozore (moze i PVC)?
 
Da li je bolja varijanta da prozori dimenzija 1800 mm x 1400 mm budu bez T prečke sa profilom (Trocal ili Kömmerling) debljine 88 mm ili 76 mm i kvalitetnim okovima ili da idu sa T prečkom?
 
Da li je bolja varijanta da prozori dimenzija 1800 mm x 1400 mm budu bez T prečke sa profilom (Trocal ili Kömmerling) debljine 88 mm ili 76 mm i kvalitetnim okovima ili da idu sa T prečkom?
Ovo je standardna dimenzija prozora, krilo je 900 mm širine, što je u redu ako ide i bez T prečke, a i ako ide sa T prečkom. Kako se Vama više sviđa.
 
Tramvaji mi prolaze ispred stana- iako nov sa Alumilovim dvoslojnim staklom- dosta je velika buka pogotovo uvece/nocu. Razmisljam da promenim prozore u spavacim sobama sa prozorima sa mnogo boljom zvucnom izolacijom. Da li ima neko preporuke za takve prozore (moze i PVC)?
Pročitajte na ovoj temi par strana unazad, mnogo sam pisao o tome.
Možda može i u postojeći Alumil da se ubaci neko troslojno staklo sa različitim debljinama stakala, sa jednim staklom pamplex sa antifonskom folijom. Samo zavisi od umešnosti i znanja majstora.
 
Pozdrav ljudi
U fazi sam kupuvine pvc stolarije za novogradnju. Pošto sam od planiranih para potrošio više od 50% do sada, tražim neku pristojnu ponudu za stolariju. Danas sam dobio ponudu za salamander profil 72mm, vabis okov i troslojno staklo 4+12+4+12+4 ( Tražio sam niskoemisiono - flot - 4 sezone 4+16+4+16+4). Pretpostavljam da se radi o turskom salamanderu (salamander brugmann 73 ad). Da li neko ima iskustva o tom profilu ? Valja li šta okov i profil pošto je ponuda poprilično primamljiva, a firmu koja izradjuje stolariju sam kontaktirao na preporuku jednog poznanika koji ima građevinsku firmu, pa računam da je i on dobio preporuku... :)
 
Pozdrav ljudi
U fazi sam kupuvine pvc stolarije za novogradnju. Pošto sam od planiranih para potrošio više od 50% do sada, tražim neku pristojnu ponudu za stolariju. Danas sam dobio ponudu za salamander profil 72mm, vabis okov i troslojno staklo 4+12+4+12+4 ( Tražio sam niskoemisiono - flot - 4 sezone 4+16+4+16+4). Pretpostavljam da se radi o turskom salamanderu (salamander brugmann 73 ad). Da li neko ima iskustva o tom profilu ? Valja li šta okov i profil pošto je ponuda poprilično primamljiva, a firmu koja izradjuje stolariju sam kontaktirao na preporuku jednog poznanika koji ima građevinsku firmu, pa računam da je i on dobio preporuku... :)
Pošto ste do sada potrošili više nego što ste planirali, red je da se uštedi na stolariji.
Ma, sve je super, pogotovo ako je u pitanju preporuka od prijatelja građevinac.
 
Pošto ste do sada potrošili više nego što ste planirali, red je da se uštedi na stolariji.
Ma, sve je super, pogotovo ako je u pitanju preporuka od prijatelja građevinac.
Cilj je bio alu stolarija. Ali kako smo projekat zapoceli pre korone, dok smo dobili gradj. Dozvolu cene su otisle gore. Materijal, majstori itd. Stolarija je otisla 100%, bar u jednoj firmi gde je pre korone prijatelj kupio.

Ne zelim da uzmem nesto sto je katastrofalno, vec citajuci forum video sam Vas komentar da bi pre uzeli roloolast sa troslojnim staklom, nego nemacki brend sa dvoslojnim.

Listajuci google, ne nailazim na nesto mnogo komentara o salamanderu(brugmann) i o vabis okovu. Razumem da kvalitet nije nemacki ali se nadam da je bar pristojan.

Generalno jos uvek trazim i ne zurim nigde, pa ako neko ima preporuke za neku firmu koja se bavi izradom stolarije ili preporuku za neke profile, neka pise.
 
Vrh