Šta je novo?

PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

Nazalost mislim da je stambenoj visokogradnji kakvu poznajemo odzvonilo u Beogradu a i sire.

Nama je W65 wow novi toranj koji ce dominirati Beogradom i to je sve ok, ali da se ne lazemo, svako normalan i priizeman sa voljom i zeljom da zivi zdrav zivot ce pre ziveti u kuci sa bastom nego u apartmanu na 35om spratu BEZ TERASE. Posebno nakon ove pandemije.

Koja je svrha takvog nacina zivota? Ovde decu da gajis? Mislim da ce ovde biti cak i prenamene prostora iz stambenog u poslovni, ali sve to zavisi sada od kolicine i lokacije prodatih stanova.

Da podsetim da je ova zgrada prvenstveno trebala da bude iskljucivo poslovna, pa je dozivela prenamenu u stambenu, a nije ni jedina. Da je recimo stambeni deo bio do 20og sprata a od 20og do 40og poslovni, onda je to nesto drugo.

Kocka je cudo.
 
Ne razumem iskreno ovu opsednutost sa terasama. Ako uzmem kao primer moju omiljenu zgradu u Londonu, One Blackfriars, vise srece bi mi donelo to da zivim u nekoj takvoj avangardnoj zgradi sa arhitekturom i estetikom koje bi terase narusile. Pritom, svaki stan u toj zgradi ima tzv winter garden koji u nekim stanovima potpuno obavija spoljasnju stranu stana. Zivim zdrav zivot, bavim se triatlonom, pa eto radije bi ziveo ovde nego u kuci ekvivalentne cene :D

WYhTL2Q.jpg

2arFzHK.jpg

V2zNnCp.jpg

jwwGXEp.jpg
 
Mislim da gresis. Zaboravice ljudi koronu za 6 meseci max. Pogotovo taj krug ljudi koji se lozi na trend.
 
Само што ће то заборављање да буде 6 месеци после вакцинације која је реална за годину и по или две, а да ли до тада могу да овакви пројекти буду на стенд бају
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=726775#p726775:2353w1sd je napisao(la):
stefanias » 11 Apr 2020 08:43 pm[/url]":2353w1sd]Ne razumem iskreno ovu opsednutost sa terasama. Ako uzmem kao primer moju omiljenu zgradu u Londonu, One Blackfriars, vise srece bi mi donelo to da zivim u nekoj takvoj avangardnoj zgradi sa arhitekturom i estetikom koje bi terase narusile. Pritom, svaki stan u toj zgradi ima tzv winter garden koji u nekim stanovima potpuno obavija spoljasnju stranu stana. Zivim zdrav zivot, bavim se triatlonom, pa eto radije bi ziveo ovde nego u kuci ekvivalentne cene :D

WYhTL2Q.jpg

2arFzHK.jpg

V2zNnCp.jpg

jwwGXEp.jpg

Ima vremena shvatices. Nije poenta u tome da li treniras ili ne (svakako je pohvalno), vec je poenta u tome sto se covek i porodica sa ovakvim mogu slobodno reci hermeticki zatvorenim i izolovanim prostorima u vazuhu potpuno udaljava od prirode.

Naravno gradovi su gradovi, a sela su sela. ali da li je ispravan koncept samih zivota u gradovima danas i funkcionisanja u njima, to je vec mnogo duga prica.

Uostalom, svako moze da zivi gde zeli i kako zeli sa prirodom ili bez nje :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=726764#p726764:1yfrc11o je napisao(la):
zexland » Sat Apr 11, 2020 8:01 pm[/url]":1yfrc11o]Nazalost mislim da je stambenoj visokogradnji kakvu poznajemo odzvonilo u Beogradu a i sire.

Nama je W65 wow novi toranj koji ce dominirati Beogradom i to je sve ok, ali da se ne lazemo, svako normalan i priizeman sa voljom i zeljom da zivi zdrav zivot ce pre ziveti u kuci sa bastom nego u apartmanu na 35om spratu BEZ TERASE. Posebno nakon ove pandemije.

Koja je svrha takvog nacina zivota? Ovde decu da gajis? Mislim da ce ovde biti cak i prenamene prostora iz stambenog u poslovni, ali sve to zavisi sada od kolicine i lokacije prodatih stanova.

Da podsetim da je ova zgrada prvenstveno trebala da bude iskljucivo poslovna, pa je dozivela prenamenu u stambenu, a nije ni jedina. Da je recimo stambeni deo bio do 20og sprata a od 20og do 40og poslovni, onda je to nesto drugo.

Kocka je cudo.

Зар мислиш да нпр. оне старлете који уграђују литре пластике и гуме у себе да би се доказале некоме, дају приоритет хуманом начину живота о коме ти причаш?

Моје је мишљење да ће се станови у небодерима продавати као алва, баш због ппримитивног менталитета нашег напаћеног плебса...
 
Bolje je u startu sve zastakliti, nego čekati da to pojedinačno urade kada im zafalili 3-4 kvadrata stana...
 
Када кажеш нашег, претпостављам да мислиш на цео људски род.
 
Ne mogu da zamislim da živim u stanu u kom se ne otvaraju prozori? Zar ne postoji neka sredina udobnog života između ove vakumirane zgrade i prigradskih zaseoka? Mislim da nam nedostaje više planske individualne gradnjen kuća u nizu npr. nego gustih zgradurina.
 
Ako pricas za ovu zgradu, prozori se otvaraju. A cak i ako uzmemo u obzir neki buduci karantin, stanari ove zgrade ce imati sopstveno dvoriste gde ce moci da izlaze za vreme policijskog casa.
 
Ne, za ovu iz Londona. Što se tiče nekog budućeg karantina, ne daj bože, ali svakako verovatno, lično ne bih volela da ga delim sa još 500 ili koliko već ljudi u tu zgradu staje, na par desetina kvadrata ''dvorišta''. Ne znam koliko su stanovi ovde po ceni, ali videla sam u komšiluku pre neki dan novogradnja kuća u nizu, 170m2, garaža prednje i zadnje dvorište, iza Košutnjak za 300.000 eur. Po mom mišljenju, neuporedivo sa stanom u betonskom kompleksu ili soliteru.
 
Мислим да је веома битна и ставка са тим заједничким системом за хлађење и грејање због циркулације истог ваздуха по згради, зато су нпр, ВеМеА кинески саветници одмах отписали јер је веома погодно онда за ширење нпр. вируса.
 
Nije bas par desetina, pricam o krovu trznog centra. Jbg sve ima prednosti i mane pa nije bas lako porediti kuću u nizu i stan u modernom soliteru al ako pricamo samo o provodjenju vremena u toku policijskog casa onda da, bolja je kuca naravno :)

Asade hladjenje nije isto sto i ventilacija i nisam siguran da ce ova zgrada uopste i imati centralnu ventilaciju jer se prozori otvaraju u svakoj sobi(bilo bi svakako bolje kad bi imala).
 
Pa šta znam meni je kuća uvek prednost. Sve te guste gradnje su mi više kao košnice za prespavati.
 
Meni je znatno humaniji soliter u kojem puca pogled nego natrpane krmace od po 5-6 spratova. Sto se tice terasa u starogradnji u mojoj zgradi od 40 stanova imamo manje od 25% terasa da nisu zastakljene i pregradjene.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=726931#p726931:22b0yxx9 je napisao(la):
vucko » Ned Apr 12, 2020 1:38 pm[/url]":22b0yxx9]Meni je znatno humaniji soliter u kojem puca pogled nego natrpane krmace od po 5-6 spratova. Sto se tice terasa u starogradnji u mojoj zgradi od 40 stanova imamo manje od 25% terasa da nisu zastakljene i pregradjene.

И сада сви они увиђају грешку коју су направили углавном беспотребним застакљивањем. А поглед можда у будућности и буде али сада су то погледи на паркинге и уџерице углавном, имали смо прилике да видимо на ранијим странама.
 
Да увиђају грешку били би сведоци масовног одстакљивања тераса што је и лакше и јефтиније од застакљивања
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=726956#p726956:1ddeehup je napisao(la):
Kailan » Ned Apr 12, 2020 2:51 pm[/url]":1ddeehup]Да увиђају грешку били би сведоци масовног одстакљивања тераса што је и лакше и јефтиније од застакљивања

Да у овом тренутку када полицијски сат траје све дуже и не надзире им се крај људи су баш орни да изводе грађевинске радове у својим становима у којима бораве са породицом, чак и код мене у крају где стално неко бургијање може да се чује јер људи реновирају у последње време је чудна тишина генерално и кад није полицијски. А са друге стране и то што кажете људи би се тешко и иначе на то одлучили јер су наравно дали паре, ништа није бесплатно.
 
ja asade ocekujem ne samo masovno odstakljivanje terasa nego cenim da cemo svi cim ovo prodje pohrliti da masovno konvertujemo nasa vozila u kabriolete. dok to cekam ja sam poceo da online kupujem fensi gacarone pre nego im cena skoci posto cemo u buducnosti setati okolo, sem maski i rukavica, samo u donjem rublju i carapama
 
Inače, na trotoaru izmedju neizgradjenog dela Erport sitija i westa 65 sam na trotoaru video neke špriceve. Jezivo.
5332b8317dd3e6cc9f0fb2ba7c6b69f7.jpg
2375db20baa4ed7a7a99d31890966de6.jpg
32fee765d3e3dd28fe4a99a29d401df9.jpg


Poslato sa SLA-L02 pomoću Tapatoka
 
Jel prolazi neko ove nedelje blizu Westa, pa da uslika koliko radnika ima na Kuli i TC i kojim tempom napreduje gradnja u sadasnjim uslovima?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=726782#p726782:38clzm2b je napisao(la):
zexland » Sub Apr 11, 2020 10:31 pm[/url]":38clzm2b]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=726775#p726775:38clzm2b je napisao(la):
stefanias » 11 Apr 2020 08:43 pm[/url]":38clzm2b]Ne razumem iskreno ovu opsednutost sa terasama. Ako uzmem kao primer moju omiljenu zgradu u Londonu, One Blackfriars, vise srece bi mi donelo to da zivim u nekoj takvoj avangardnoj zgradi sa arhitekturom i estetikom koje bi terase narusile. Pritom, svaki stan u toj zgradi ima tzv winter garden koji u nekim stanovima potpuno obavija spoljasnju stranu stana. Zivim zdrav zivot, bavim se triatlonom, pa eto radije bi ziveo ovde nego u kuci ekvivalentne cene :D

WYhTL2Q.jpg

2arFzHK.jpg

V2zNnCp.jpg

jwwGXEp.jpg

Ima vremena shvatices. Nije poenta u tome da li treniras ili ne (svakako je pohvalno), vec je poenta u tome sto se covek i porodica sa ovakvim mogu slobodno reci hermeticki zatvorenim i izolovanim prostorima u vazuhu potpuno udaljava od prirode.

Naravno gradovi su gradovi, a sela su sela. ali da li je ispravan koncept samih zivota u gradovima danas i funkcionisanja u njima, to je vec mnogo duga prica.

Uostalom, svako moze da zivi gde zeli i kako zeli sa prirodom ili bez nje :)
Разумем да је некоме глупо што нема терасу у стану,али на нижим спратовима ове куле то може бити само предност.Шта имаш од терасе код једне од најпрометнијих раскрсница у граду,коју готово свакодневно мораш да чистиш од прљавштине и никада је не користиш јер је околна средина много загађена,бучно је и чак и смрди смог понекад.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=727220#p727220:2drs9rgj je napisao(la):
Pegasus » Pon Apr 13, 2020 12:36 pm[/url]":2drs9rgj]Jel prolazi neko ove nedelje blizu Westa, pa da uslika koliko radnika ima na Kuli i TC i kojim tempom napreduje gradnja u sadasnjim uslovima?
Данас је било мало више радника него у претходних 10 дана,ни данас их није било баш пуно.Поздрав.
 
Fotkao sam West 65 sa Zvezdare malo iznad Gradske bolnice. U prvom planu je krov KBC Zvezdara :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=727269#p727269:2ukp8vr3 je napisao(la):
Džoni » Pon Apr 13, 2020 3:23 pm[/url]":2ukp8vr3]
Разумем да је некоме глупо што нема терасу у стану,али на нижим спратовима ове куле то може бити само предност.Шта имаш од терасе код једне од најпрометнијих раскрсница у граду,коју готово свакодневно мораш да чистиш од прљавштине и никада је не користиш јер је околна средина много загађена,бучно је и чак и смрди смог понекад.

То што описујете је буквално свуда у централним градским општинама без обзира где се стан налази, бука, ону црну гареж ветар лако разноси, осим ако баш не гледате на неки велики парк али то је ретко.
 
Vrh