Šta je novo?

PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

Mislim da jos niko nije pomenuo podrumske prostorije,da li postoje uopste i jel idu uz stan/penthaus,opste je poznato da je preko potrebno jedno takvo mesto za odlaganje trenutno nepotrebnih stvari a i buducim stanarima bi taman odgovarali da stave kacu za kupus,to bi bio jedan veliki plus ako ih je investitor planirao.
 
Nema podrumskih prostorija, na zalost nema ih skoro ni jedan noviji projekat.
 
Cini mi se da na svakom spratu ima kod liftova izdvojena zajednicka prostorija za stanare

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=682780#p682780:3d0qgqar je napisao(la):
stefanias » Ned Nov 24, 2019 7:31 pm[/url]":3d0qgqar]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681878#p681878:3d0qgqar je napisao(la):
ftj » Sre Nov 20, 2019 8:06 pm[/url]":3d0qgqar]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681773#p681773:3d0qgqar je napisao(la):
astrodule » 20 Nov 2019 02:52 pm[/url]":3d0qgqar]Može li neko da izračuna na kom spratu ova kula postaje najviša zgrada u Srbiji?

https://i.imgur.com/TMusOta.jpg

Na bazi ovoga se sad radi na "zvanicnom" 16. spratu (16+mezanin - 60.7m visine) dok je "srce" negde oko 18og. Ali ako pricamo a zavrsenim spratovima, zgrada je na 40% tj. 16 od 40.
Racunaj i prizemlje (sve nadzemne etaze).
Zgrada treba imati prizemlje plus 40 spratova, znaci ukupno 41 nadzemnu etazu. Sad su zavrsili 17, a srce je 21. Gradi se 18 (pr+17) i srce 22 nadzemna etaza ili (pr+21). Znaci srce ili centar konstrukcije je presao pola visine.
 
prizemlje + 41 sprat jer se jedan sprat vodi kao mezanin(medjusprat) sto mozes videti na toj slici.
 
Blok 32 ima za sve stanove posebnu prostoriju u podzemnoj garazi, za bicikle, namestaj sa terase u toku zimskog perioda, itd. Takodje i neke zgrade u izgradnji u BnV.
Smejte se koliko hocete za kupus u kaci, ali stan bez ostave i prizemne posebne prostorije nije za zivot. Posteno govoreci, luksuzni stanovi bi trebalo da imaju posebnu zatvorenu garazu za svaki stan! I u najluksuznijem stanu, zgradi, potreban je poseban prostor za usisivac, dasku i peglu, cipelarnik, kofere, inace jedna od soba zavrsi kao ostava. Da ne spominjem sto sam video kako su u A bloku stanari primorani da drze biciklu na terasi...
 
Možda će imati centralni sistem usisavanja? A za ovu cenu kvadrata ako ne bude mogao gde da stavlja kupus moći će da bira desetine drugih zgrada koje će imati podrum.
 
Hteo bih da pitam ljude koji zive u ovom kompleksu ili ljude koji rade i Airport City-ju, da li vam smeta guzva u saobracaju koja se formira oko 17h u Heroja sa Kosara, mislim na buku i napetost vozaca.
Da li postoji neko resenje, mozda da se semafori duze puste? Ili kruzni tok kod kule ( ako je to moguce i bezbedno zbog 6 traka )
 


Klikom na fotku će biti prikazana prava (uspravna) orijentacija.
 
IMG-20191129-131336.jpg
 
Jesam li jedini kome bode oci soliter sa 294 stana i samo 326 parking mesta (tacno 1.1 po stanu)? U danasnje vreme kada cak i prosecna porodica u BGu najcesce ima 2 automobila, oni u zgradi sa ultra luksuznim stanovima predvide samo 1.1 parking mesto po stanu... i to sve u bloku koji ce imati ogroman problem sa parkingom... Fali bar jos toliko parking mesta da bi to imalo smisla...
 
Zato je bila prica da se tramvajske linije produze duz ovog bulevara HK do Bezanijske kose,to bi bio pun pogodak i zila kucavica za sve stanare ovog bloka 65 koji sada moraju da pesace do najblize gsp stanice
 
Baš će često stanari da pešače do javnog prevoza ( :
 
Čini mi se da su rekli da još uvek imaju slobodnih mesta ispod ostalih zgrada, tako da mogu da se uzmu parking mesta i tamo.
 
Sto nedvosmisleno pokazuje da je broj namenjenih parking mesta sasvim dovoljan i da se stanari masovno odricu guzve u koju upadaju autom svakodnevno i koriste postojece linije gsp-a
 
Što nedvosmisleno govori da je parking mesto 20000 evra....

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Sta jel to skupo? Ako kupim stan od 2500+ evra po kvadratu zasto je skupo uzeti parking mesto 20K,ako vec nije obavezno,pa uzeo bi par komada,znam blokove gde je kvadrat skoro duplo jeftiniji pa parking mesto kosta 15K
 
Ne znaš ti ništa jer u blokovima je parking mesto misaona imenica, a ovde čista pljačka, baš zato što je kvadrat 2.5k...da ni ne spominjemo promenu namene solitera. To što ljudi imaju da plate 2.5k po kvadratu ne znači da su budale, naprotiv...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=684280#p684280:zxxk6j8j je napisao(la):
Aleks@ » Sub Nov 30, 2019 2:12 pm[/url]":zxxk6j8j]Ne znaš ti ništa jer u blokovima je parking mesto misaona imenica, a ovde čista pljačka, baš zato što je kvadrat 2.5k...da ni ne spominjemo promenu namene solitera. To što ljudi imaju da plate 2.5k po kvadratu ne znači da su budale, naprotiv...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Wtf,jel citas sta pises,u drugom delu recenica negiras ono sto sam kazes u prvom,jedino ako si cinican.Tih 5K evra sto je ovde skuplje nego negde drugde na Nbg je ,,cista pljacka'' ok
 
Ja ne znam da li se ti drogiraš ili šta je u pitanju, ali svakom normalnom je jasno da tamo gde postoji alternativa i veća je ponuda mesta za parkiranje, ona se teže prodaju i obrnuto. Odmori malo, umij se

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Koja alternativa i veca ponuda postoji pa se ova parking mesta nisu prodala?
I pusti te fore iz osnovne skole sa umivanjem i drogiranjem,mada sasvim moguce da si neki klinac po svemu napisanom.
 
Vrh