Šta je novo?

PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

Meni je i dalje neverovatno da ce se graditi kula. Sve mislim da ce biti nesto od 10-15 spratova, kao u AC-u :)
 
Ovo sad sto vidimo na renderu nije stambena kula vec poslovna sto znaci da ce izaci nov render. Po meni graditi na kraju ovde stambenu zgradu od 40 spratova je jedna besmislica u urbanistickom smislu. Popunio si ceo blok sa zgradama P+6 i sad na kraju gradis zgradu od 40 spratova identicne namene?? Nonsens. Bolje da su taj trzni centar ili sta ce vec da bude skratili a umesto ove jedne napravili dve zgrade od po 20 spratova i to bi vec izgledalo kao jedan bolje isplaniran i zaokruzen kompleks.
 
E nemoj tako, mnogo je 20 spratova, bungalove su tu trebali da postave, to je onako bas skromno, lepo.
 
Blok 65 EX ING HOME

exing_home_1_060319_tw630.jpg
https://www.ekapija.com/real-estate/242 ... py9FQk39O0
 
Ексингова зграда ће бити у блоку 65, али не припада блоку зграда насеља "Запад 65". Обично пишемо и постављамо слике ове зграде у тему "Разни пројекти".
 
Meni se bas svidja ova zgrada, jedino mozda lokacija. Mislim da bi bas "legla" negde ovamo blize Uscu ili negde kod arene.Ali dobro bice i tamo ok.
 
Zgrada je super i stvarno se nadam da će je zaista izgraditi (tj. da neće sve stati kad završe tržni centar) ali lokacija nije baš najbolja za život. Ko ima malo dete ili psa će morati da seda u kola kako bi došao do neke pristojne zelene površine i nema gde da pustiš dete samo da izađe da se igra sa drugarima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=609126#p609126:2gb72jzz je napisao(la):
ink » 16 Mar 2019 04:57 pm[/url]":2gb72jzz]Zgrada je super i stvarno se nadam da će je zaista izgraditi (tj. da neće sve stati kad završe tržni centar) ali lokacija nije baš najbolja za život. Ko ima malo dete ili psa će morati da seda u kola kako bi došao do neke pristojne zelene površine i nema gde da pustiš dete samo da izađe da se igra sa drugarima.

Kad bi se jedna od ovde dve zelene površine na renderu pretvorila u mali park sa kafićem u parku to bi drastično poboljšalo situaciju ali kolko ja znam obe su namenjene izgradnji dodatnih stambenih objekata.
 
Jedino Cepterov blok je ostao da kvari okruzenje na ovoj strani UMPa, a valjda ce i oni uskoro poceti da grade svoj deo sobzirom da su duz ograde okacili panoe sa renderima.
 
Redizajnirani sajt WEST 65 je online.

Kažu kula gotova na leto 2021.

O tržnjaku vrlo malo informacija. Po stanju na terenu, deluje da će biti gotovo mnogo pre kule. I miriše da će biti neki fenseraj poput Rajićeve.
 
I sada zvanično, visina će joj biti 155 metara. Deset više od vrha antene TC Ušće i 13 metara niže od buduće kule Beograd.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=611041#p611041:4agb06c1 je napisao(la):
milos.tro » Суб Мар 23, 2019 11:42 pm[/url]":4agb06c1]malo fotki rendera sa zvaničnog sajta:
file.php

Rezidencijalni tower

kakva mešavina srpskog i engleskog :mrgreen:
 
Овде нема ни једне речи српског ! Нешто сви "малају" у последње време.

Иначе и даље ми ове три крмаче боду очи.
 
U pravu si Gago, ovo bi bio mnogo bolji projekat da nema te tri zgrade u sredini. Međutim, ovako je to maksimalno iskorišćen prostor i samim tim maksimalna zarada za investitora. Stanari i njihove potrebe nisu bitni, profit je najvažniji.

A nazivi objekata na hibridnom englesko-srpskom jeziku su posebna priča... tragedija.
Rezidencijalni tower bi trebalo da znači da će to biti stambeni objekat (soliter), a ne poslovni, kako sam se nadao.
 
Jel zna neko cenu kvadrata za stanove u kuli?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Znači 0 poslovnog prostora u kuli?

Očekivao bih stvarno paprenu cenu, gledajući sav sadržaj koji nude, i takođe očekujem da će cena mesečnog održavanja biti bliska ceni koju običan narod daje za ratu kredita.

Za pohvalu je što su stanovi ipak relativno veliki (dvosoban od 55+ kvadrata, trosobni od 75+).

Ali opet, govorimo o stanovima koji će cenama priću kućama na Dedinju.
 
cuo sam da je 2.5 do 3.5k po m2, naravno sto vise to skuplje.

jest da ne dobijes kompletno sredjen stan ko u kuli beograd al u poredjenju sa 6k po m2 ovo mu dodje bagatela.
 
Videćemo, meni je nerealna tako niska cena, baš zbog toga što im je jedina prava konkurencija Kula. Očekivao bih bar 4,000 pa naviše.
 
Само да не буде као у Америци као она зграда што топи и спаљује аутомобиле у околини...
 
Vrh