Šta je novo?

Psihoaktivne supstance i njihova zloupotreba u Beogradu i Srbiji.

BOKI SMOKI

Advanced
Učlanjen(a)
23.03.2009.
Poruke
2.015
Pohvaljen
19
Lokacija
Pancevo
Malo da se pozabavimo i ovom temom.

Procenjuje se da u Srbiji ima vise stotina hiljada narkomana. U proslosti je godisnje doba prosecnog uzivaoca, bilo od 30 pa na dalje , ali sada su to tinejdzeri.U vecini slucajeva, se hapse sitni dileri, a krupna riba ostane na slobodi. U novembru 2009 godine je bila akcija morva u kojoj je uhapseno preko 500 ljudi.100 ih je zadrzano u pritvoru, ili ono tipa tresla se gora rodio se mis.O Darku Saricu i da negovorim.U celom svetu je narkomanija najveci problem, mada koliko god se trudili uvek ce ih biti smao negde u razumnom nivou, a negde u abnormalnom.Procenjuje se da u Moskvi ima 3 000 000 narkomana. Sam sam bio uzivalac droga, i dosta se propatio, i jos se patim, ali to su posledice, drogu sam batalio, ja se nadam. Ovim putem zelim da skrenem paznju svima vama, a ako je to moguce i javnosti.
Trava spada, u gateway droge kao i alkohol i cigarete.Svi pocinju iz znatizelje i radoznalosti, i zbog zivotnih problema (kod mene je to bila smrt majke, a kasnije za jedno tri godine i depresija, ja to tada nisam ni znao da je depresija) posle sam krenuo sa ekstazijem, pa metaanfitaminom, tabletama, i heroinom(pet puta sam ga probao sva sreca i zgadio mi se) Ponajvise zbog trave imao sam psihicke probleme, tj psihozu, mozda je i sad imam u nekom obliku.Ovaj forum mi je dosta pomogao jel sam na kratke staze nasao svoj objekat. Da razjasnim to sa objektom. Svaka osoba ima svoj objekat, bio to sport, hobi, ucenje, devojke... Kada osoba pocinje da se drogira droga mu zamenjuje ostale objekte i postaje jedini objekat.Kada i ako se osoba izvuce iz tog sveta, nailazi na jednu prazninu, jel mu nema tog objekta, a na one stare nemoze tek tako lako da se vrati.Ukoliko se odredjena osoba nesnadje i nenadje stare ilii nove objekte a da to nije droga, vraca se upravo tom objektu.No trava isto tako spada u haluciogene droge, i mnogo je opasnija u nekom pogledu od drugih tezih droga. Npr od speeda, kokaina koji su stimulani , kao i od heroina koji je opijat, moze mnogo brze da se ode na onaj svet. Ali zato od trave od koje niko jos nije umro, zato sto covek kada se preduva, toliko mu bude lose da nemoze nista da stavi u sebe, i za dva tri sata se povrati, moze da se skrene, kao sto je bio slucaj samnom.Da ne bude zablude ja tada kada sam imao psihozu nisam isao ulicama i pricao sa sobom, vristao, napadao ljude i sl, nego sam imao maniju gonjenja, proganjanja, da me prate, da znaju sve o meni, cuo sam glasove, MA HOROR. U tom periodu, vise sam cutao, i samo pio alkohol da bi mi ublazio simptome.
Od ljudi koji konzumiraju drogu, jako malo ima dobrih i pravednih, vecinom su to zli ljudi koji samo gledaju sebe, a druge ko j***.Ja sam se zbog svoje nepaznje, a mozda nisam ni mogao zbog svog sje*******anog stanja, opekao.I te ljude izbegavam.Moje neko misljenje kako se otarasiti dilera i narkomana je: CILJ OPRAVDAVA SRETSTVO. A TO ZNACI DROGOM PROTIV DROGE.
Kako, palo mi je na pamet sudjenje Drazi Mihajlovicu kada su mu dali serum istine.To bi mogli i nasi da praktikuju.Jer ako je neko dugogodisnji narkoman, diler koji unistava druge, nece mu skdoti jedna doza seruma istine zbog koje bi moglo mnogo vise ljudi zavrsiti u zatvoru a time bi i ti isti ljudi ocinkarili druge ljude serumom istine, jednom reciju lanac koji se ne zavrsava.

Edukacija mladih


Kada bi davao ocenu od jedan do deset, dao bih jedinicu.Prvo i glavno, kada se mladi edukuju, samo govore o negativnim posledicama, nikad o pozitivnim.Da razjasnim. Droga luci Dopamin, koji luci serotonim hormon srece, i time se osoba oseca, bolesno prelepo.Osecaj je neopisiv. Samopouzdanje, vera u sebe, racionalnost, osecaj da nesto vredis da nisi gnjida, duhovno prosvetljenje.
To sve sto sam nabrojao osobe mogu da postignu i bez droge, ali su ove to postigle sa drogom jel nisu mogli da postignu bez toga.
Sta vise, zbog ovih osecanja, stvara se zabluda kod pocetnika i misle da ce to oduvek trajati, i posto imaju velikos amopouzdanje, veru u sebe, misle d ai imaju veliki karakter, i da konzumiranje mogu da kontrolisu, sto normalno nije tacno.Druga stvar. Kada govore o stetnosti droga samo govore o fizickim posledicama, vrlo retko o psihickim, i kada govore smao nabroje u kakvom psihickom stanju osoba nalazi i to je to.A treba da govore o njegovim osecanima, koja su sve samo ne pozitivna, tu su strah, nervoza, sumlja, nemogucnost iskazivanja misli, poremecaji u govoru, mucanje(sto je kod mene problem) crne misli, osecaj kao da nisi u svom telu, glasovi, gledanje na svet iz drugacije perspektive, iz treveg lica, smanjena koncentracija ilin ikakva, pamcenje izmedju plavuse i zlatne ribice itd.... A najvise sto me nervira kada stave plakat (npr u skoli) svih vrsta narkotika. To je neproduktivno i daje zelju osobama da bas probaju. I sto me je pre jedno mesec dana ponajvise iznerviralo, je kada je u jednoj emisiji koja se bavila za i protiv legalizacije marihuane, doveli dvoje ljudi suceljnih misljenja. Taj narkoman, je bio dno dna.Nije znao sta prica, pricao je nepovezano, hteo da se potuce.... Mislim takvih likova ima i koji se ne drogiraju. Oni su time hteli da dokazu ono tipa ako se drogiras postaces ovakav, naprotiv 99 posto ljudi nece biti takvi, vec povuceniji sto se tice drustva, nacice svoje drustvo, i nece biti ekcentricni kao taj covek.Krasce, novac od kuce, prodavati zlato, obijati trafike, i na kraju sami postati dileri da bi sebi imali besplatnu dozu.U Holandiji je broj narkomana ne znam tacno, neka statistika kaze da je smanjen a neka da je povecan broj narkomana.Oni su to uradili zbog turizma po najvise, ali tamo su npr ljudi mnogo vise obrazovaniji sto se tice narkotika i znaju da kao preteraju sa tim dobiti otkaz.Ono tipa evo ti otkaz idi duvaj.Is amim tim sto je legalna, mnogo su izgubili interesovanje, dok su neki bas zbog toga i poceli. Mada ja iskreno mislim d aje tih 30 posot kao vis euvek i bilo samo nisu bili registrovani te dave 76 kada je legalizovna.BY the way Ceska/Prag su od ove godine equal sa Holandijom/Amsterdamom. I cak i ako za npr 150 godina, Marihuana bude legalna ili dekriminalizovana svuda u svetu, to nece pretstavljati problem ako je stanovnisto upoznato sa cinjenicama, i posledicama, psihickih pored svega.No to ima veze i sa siromastvom, ali Srbija nije toliko siromasna da je siromastvo glavni krivac, vec, neobavestenost ljudi pre svega.Svaki covek kada proba nesto novo ima strah. U ovom slucaju strah je prijatelj, i treba nastojati na tome da se strah poveca, a time bi se smanjila i znatizelja kod ljudi.



UKRATKO RESENJE PROBLEMA:

Dileri: Pohvatati sve bivse dilere, i narkomane, dati im serum istine, i pokrenuti lavinu.Time bi se sprecio strah cinkarenja, i odvojene zatvore, sa mnogo biljim uslovima nego u obicnim zatvorima jel bi time pobojsali zivot u zatvoru samih narkomana bez dilera.Jel je jedan od razloga i strah od zatvora, silovanja u zatvorima koja moze biti jedna od posebnih tema. Narkomane kod Mrke pa an radnu akciju jel ako sto znate rad isceljuje, kada covek radi, i vrsi pritom normalno neki napor, telo mu luci serotonim, hormon srece, i time bi ovi pacenici nasli neki privmremeni objekat, i lakse bi prebrodili te isceljiteljske dane.

EDUKACIJA: Cinjenice, posledice, osecanja, emocije tokom koriscenja i posle, realnost, primeri, lepo smisljena propaganda protiv narkotika, i po meni najvaznije, voditi decu na detektor lazi, jednom godisnje. PS za uzivaoce, poligraf ne vredi, jel su psihicki nestabilen osobe, zato se i zalazem da za uzivaoce treba koristiti serum isitne.Jer batinama policija nece nista psotici samo ce jos vise unistiti osobu, mnogo vise nego sto bi to ucinio serum sitine.


Zakljucak
Ako Holandija 1976 i Ceska 2010 moge da legalizuj Marihuanu, ako je u Rusiji dozvoljeno da nosis kod sebe 3 grama heroina, ako u muslimanskim zemljama, ubijaju ljude zato sto su dileri, ako u Saudiskoj Arabiji zena ne sme da vozi kola.Sto u Srbiji ne bi policija smela da koristi serum istine, time bi se ponavljam, sprecila osveta dilera, cinkarosima, a i osobama koje bi zavrsile u zatvoru, posto je opste poznato da zatvorenici nevole cinkarose, jel bi serumom istine i samo postali cinkarosi.
Toliko od mene.

PS Rejv zurke su srz problema a posle njih ide elektronska muzika, tj electro zurke.

Edit: I jos nesto za te rejv zurke.na rejv zurkama je 95% narkomana, pretres, na nuli.Riba stavi u grudnjak i resena stvar.Resenje, na svakoj zurci po dvoje vucjaka koji su obuceni da nadju drogu pred ulaz naravno. Problem solved.
 
Bože kako prost i jednostran pristup problemu droga. Koga zanimaju rezultati politike protiv droge može da uporedi procenat narkomana u SAD gde se sprovodi "edukacija" kakvu ti predlažeš, i onaj u Holandiji, Belgiji i Portugalu, gde se sprovode drugi tipovi "edukacije" uz dekriminalizaciju.
 
Neverujem da je bas sve kao sto ja predlazem, ali ajde.


Serumom isitne bi svako ocinkario svakoga.I serumom istine ne bi padali samo dileri nego i drugi kriminalci. Ubistva.......

vecina vas, pretpostavljam ne bi se slozila to oko seruma, i kada bi vlast to donela, sigurno bi bilo mnogo protivnika iz razlicitih razloga ali bi taj postupak bio uspesan. Bilo na duze, ili krace staze ali sigurno bi bilo uspeha. Mislim da se razumemo, nisam ja ovde sve napisao ima jos dosta toga sto cu da napisem. Ovo je tek pocetak, onaj gore tekst je sturo napsian.Ukratko.
 
BOKI SMOKI":24b9y3hk je napisao(la):
Mislim da se razumemo, nisam ja ovde sve napisao ima jos dosta toga sto cu da napisem. Ovo je tek pocetak, onaj gore tekst je sturo napsian.Ukratko.
То је оно чега сам се и плашио.:lol:
 
boki, tvoji postovi su mi oduvek delovali kao da si na nečemu, hvala na pojašnjenju :D
 
:) Inace zaffa ako mislis na stamparske greske to je zato sto kucam naslepo. Prvi post sam ispravio jel smatram da je ovo veoma vazna tema.
 
zaffa":3lz59rg1 je napisao(la):
boki, tvoji postovi su mi oduvek delovali kao da si na nečemu, hvala na pojašnjenju :D
Ja bih to zakljucio po avataru... koji trenutno koristi...
 
Ma da ste me upoznali ne bi zakljucili nego bi zakljucali. XD
A sada vratimo se temi.
 
Boki, prvo svaka cast! Treba hrabrosti i samopouzdanja priznati tako nesto. Cak i u poznatoj sredini. Shvatanje i prihvatanje problema je prvi korak ka resavanju istog. Nazalost to je vrlo tesko, a narocito kod ljudi koji uzivaju drogu, jer je jedan od prvih problema kod narkomana je nedostatak samopouzdanja u realnom svetu.

Moje iskustvo sa drogom.
Ja na moju " srecu " sam imao prilike da steknem iskustva sa drogom ne koristeci istu.
Naime moj brat od tetke je zavrsio kao ozbiljan narkoman. Trenutno na metadonu. Drugo: neko vreme sam bio u vezi sa heroinskim zavisnikom. Danas isto na lecenju pomocu metadona.
" Srecu " je u navodnicima jer gledati kako drage osobe propadaju i nije neka velika sreca. Kao posmatrac sa strane sam imao prilike da prisustvujem raznim situacijama.

Samo da definisemo neke stvari.
Covek moze postati zavisnik najrazlcitijih stvari u zivotu. Seksa, kockanja, alkohola, cigara, droge, adrenalina, kupovine...
Medjutim kod droge, cigara i alkohola se stvara fizicka zavisnost. Kod cigara i alkohola znacajno manja, ali isto se javlja. Zato se pusenje i alkoholisanje jako tesko ostavljaju. Ko ima nedostatak volje i karaktera ce tesko ostaviti cigare...
Sto se droge tice problem je u mnogo cemu znacajno gori!
Da bi se postalo narkoman mora se sloziti odredjen broj stvari. Mora karakter da bude slab, samopouzdanje isto da bude nisko, mora se doci u kontakt sa drogom i na kraju ( u vecini slucajeva ) pod pritiskom drustva probati ista. Ovo su samo neki od elemenata ima ih jos mnogo. Na primer; Vecina ljudske populacije je potpuno imuna na vecinu droga koje se danas nalaze u opticaju. Sto u prevodu znaci da ako i neko proba kokain, heroin ( cak i vise puta ) nece postati zavisnik. Problem je sto uglavnom osobe koje imaju nedostatak gore pomenutih osobina su uglavnom i podlozne dejstvu droge u najgorem smislu.

Droga sama po sebi je samo ogorman biznis i kao takva skoro u potpunosti nepotrebna . Narocito u slobodnom opticaju. Da ne ulazim kako i zasto. Postoji i koriscenje drogu u medicinske svrhe, ali to nije tema na koju se diskutuje tako da ce ostati po strani.

Dakle prvi od problem u resavanju problema droge treba traziti u proizvodnji i distribuciji iste. Upropasteni zivoti su samo posledica tog biznisa. Licno ne bih imao milosti prema bilo kakvoj vrsti dilera droge. Jer to su ipak trgovci nesrece!
I smatram da je svaka ublazena kazna ili besmisleno mala kazna samo podsticaj tim trgovcima da rade svoj posao prihvatajuci taj mali rizik.
Medjutim kao i kod svakog zakon. Ne bitno koliko je neki zakon dobar ili strog ne vredi pisljiva boba ako se sprovodi selektivno. Inace u svim slojevima naseg tragicnog drustva zastupljeno.
Drugo ljudima i deci treba ponuditi alternativu. Sport, zivot, buducnost... Pocinjem da zvucim kao politicar. a onda ce se i vremenom broj narkomana smanjiti. Ovo je samo jedna naivna tvrdnja, ali u teoriji put do resavajna problema.
Sto se samih narkomana tice. Njima treba pristupiti kao osobama koje imaju problem, a ne kao osobama koji su otpadnici drustva ( inace ogroman problem ).
Drugo nacin lecenja istih nije samo " dajte mu elektosokove, pa ako se ne urazumi pojacavajte struju dok mu ne sprzite mozak, a ako mu i sprzite mozak, bar ce biti izlecen od droge, jer nece imati sta da drogira "!
I narkomani imaju i dalje potrebe, svest, psihu i zivot. Kakav takav. Sto jednom pomogne, drugom odmogne. Postoje neki nacini lecenja koji uglavnom deluju. Ali mnogo veci problem nije samo odviknuti nekog od droge, nego ponuditi mu normalan zivot posle izlecenja. Jer se na tom problemu lome najbolja lecenja od narkomanije...
 
shmeksi":395h3czo je napisao(la):
Pojma nemam o čemu pričate (bokijeve postove po pravilu preskačem), ali ovo je zanimljiv klip za odgledati iako se ne tiče direktno teme.

http://www.ted.com/talks/elizabeth_pisani_sex_drugs_and_hiv_let_s_get_rational_1.html
Ne razumes zato sto nisi bio u tim vodama na svu srecu.Kada preskaces pazi da se ne sapletes.Primetih da od kada su ljudi na ovom forumu saznali da sam bio uzivalac, poceli da me hejtuju.



Nego sto se tice antidrug reklama ne bi bilo lose povecati njihov broj, na svim televizijama, i obrazovati roditelje da uoce prve znakove, kod svoje dece, a i samim tim sto bi bilo vise anti drug reklama roditelji bi se zapitali.
Reklame moraju biti raznovrsne, dobro odradjene sa dobrom tematikom, da bi ljudi imali vise interesovanja.

Evo nekih:

Vrlo dobra, uskaldili su skripeci zvuk da bi se neki ljudi najezili kojima smeta skripanje.
http://www.youtube.com/watch?v=pVRO_a6pQB8

Not even once
http://www.youtube.com/watch?v=hTxDwI-IpdM&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=7fvIOUrEejg

Sto se samih narkomana tice. Njima treba pristupiti kao osobama koje imaju problem, a ne kao osobama koji su otpadnici drustva ( inace ogroman problem ).
Donekle se slazem sa tobom.Normalno ne treba ih sve zigosati, ali treba napraviti podelu narkomana, i po toj podeli vrsiti odgovarajucu intervenciju.Ako neki nisu zasli duboko, da kradu da diluju, njima treba prici sa sto vise razumevanja, za ove druge zatvor je jedino resenje.Jel oni koji to rade, samo po sebi nece da se skinu, cak i ako kazu lazu, jel su svesni sta cine(kradu, diluju.....) a ne zele da se iz toga izvuku, ne samo zato sto su psihicki navuceni(sto je najgori oblik zavisnosti) vec zato sto stvanro vole taj nacin zivota, a ja ih znam dosta koji su takvi, ili sam barem znao.
 
shmeksi":2ppxely8 je napisao(la):
... (bokijeve postove po pravilu preskačem), ...
12 points!

p.s. Boki je imao veoma efikasno "konačno rešenje" problema pasa lutalica pa ne sumnjam da bi to mogao prepisati i na mnoge druge grupe živih bića!
 
haha pa sad ispade da sam i nacista. :rolleyes: :lool: :laugh:

To za pse sam mislio upavljivanjem, Nkako mucenjem i ubijanjem iz oruzija, jel ako mozete da mi garantujete kada bi se posle sterilizacije i drugih potrebnih stvari, a da to nije uspavljivanje, napadi u Beogradu resili jendom za svagda, povukao bih sta sam rekao.

A sto se tice ljudi tj nakromana postoje dve vrste losi i dobri.


PS: Jeste da sam ja laik sto se tice glavnine ovog foruma, i da svi vi znate ohohojj bolje od mene, ali sto se tice ovoga, ispred vas sam, posto sam dosta proziveo, citao o tom problemu, delovanje droga i sl. I ja sam za LDP Siri dalje.I to nikakve nema veze sa drogom.

Sada vratimo se temi.

Sto se tice zakona, treba ih normalno poostriti i da budu za svakoga u bilo kom trenutku efikasni, i te osobe brze bolje procesuirane.Da razjasnim:
Kod osobe X je nadjeno 15 grama marihuane. Presuda uslovna, nikad nije krivicno gonjen.Kod osobe Y je nadjeno 12 g marihuane, isto nikad nije krivicno gonjen, niti imao bilo kakve rpekrsaje.
Presuda zatvor dva meseca.Time se stvara jedno rasulo, sto zavisi od sudija, ali i od samih policajaca koji su tu osobu priveli.Isto tako krivicni zakon nije u svim gradovima isti, sto je velika greska.
Isto tako, za gram marihuane s ene ide u zatvor, a za gram heroina ide.Ovo prvo bi trebalo biti kao i drugo.Mozda bi se time ne bi toliko smanjio broj narkomana ali bi se doticni manje vrzmali po odredjenim mestima na kojima su pre bili.
 
Isto tako, za gram marihuane s ene ide u zatvor, a za gram heroina ide.
Nikako. Mislim da postoji ogromna razlika između marihuane i heroina. Po mom mišljenju (kao što sam ranije i spomenuo), treba raditi na dekriminalizaciji droga, pomagati ljudima koji imaju probleme zavisnosti, raditi na distribuciji čistih igala, na obrazovanju ljudi, na besplatnim zdravstvenim pregledima i na socijalnim programima. To je jedino dugoročno pametno rešenje. U isto vreme, opasno treba kontrolisati finansijske tokove finansijera i uvoznika droga. No to je već druga priča.... Koja ima veze sa korupcijom i drugim stvarima koje su opšte poznate na ovom forumu...
 
Slazem se sa tobom da je razlika velika, ali droga je droga, i ne treba praviti razliku. I nije marihuana tako bezazlena kao sto mnogo misle.

Od dugogodisnjeg konzumiranja marihuane, mozes da dobijes Psihozu je je haluciogena vrsta droge.Gubitak pamcenja, trokiranje(zastoj i sred razgovora) Smanjena fizicka i psihivka aktivnost, depresija....
 
Citao sam clanak u nekom medicinskom dodatku, o drogama i njihovoj klasifikaciji. Naucnici su se bavili ispitivanjem o opasnosti od sticanja zavisnosti,kao i loseg uticaja na organizam, sto je osnovna opasnost droga. Verovali, ili ne, od dvadesetak psihoaktivnih supstanci koje su ispitivali, marihuana je na 18. ili 19. mestu, cak daleko iza najobicnijeg duvana i alkohola.
Znajuci broj ljudi koje poznajem, a koji su konzumirali marihuanu, i to osobe najrazlicitijih drustvenih staleza i karaktera, mogu vam reci da u nasoj drzavi ima oko 98% stanovnistva narkomana.....da li ce svi naje*******ati zbog droge? Pa naravno da nece, na teze droge je preslo samo par osoba, koliko se secam.....koliko je to?.....1-2%......Stoga, treba obrazovati stanovnistvo, a ne da se drogom naziva npr. marihuana,i za nju ide u zatvor, a daleko opasniji alkohol i duvan se prodaju na svakom cosku, i to maloletnicima

Da se razumemo, ne podrzavam legalizaciju marihuane, vec napominjem, da se koncentrisuci nasu paznju na nju, zaboravlja da smo na vrhu liste svetskih uzivalaca duvana, za koji su naucnici dokazali da je daleko opasniji i toksicniji....odnosno, ukoliko se ne preduzmu zestoke mere proterivanja duvanskog dima, onda treba legalizovati i marihuanu.
 
dekriminalizacija ne pomaze toliko narkomanima koliko pokusava da spreci organizovani kriminal tako sto im oduzima veliki deo prihoda (od prodaje droge) istina je da su neke droge gore i to se uzima u obzir u zakone raznih zemalja gde postoje klase droga. Ali zavisnost je zavisnost i nema veze dali kupijes kokain na ulici ili u maxi-u ti idalje J***s sebe.
 
Nesto imam osecaj da da je duvan bio kriminalizovan od pocetka (tj. od 16. veka kada se pojavio u Evropi) da danas ne bi bilo ni blizu toliko pusaca koliko ih ima.

Btw jovanovm odakle to da je duvan dokazano toksicniji od marihuane? Duvan je valjda veca navlakusa, a marihuana je toksicnija i dugorocno npr. po mozak ima gore posledice nego duvan (koji uglavnom utice na pluca, grlo i tako to). Mislim, valjda se ja tako secam nekih prica iz skole (ne srpske skole, da se razumemo :)) kad smo o drogama diskutovali.

Sto se tice zabrane...svi se zale na zabranu droge, a niko se ne zali na npr. to sto odredjeni lekovi mogu da se dobiju samo na recept? U principu to nije nista drugacije.
 
Ma kakva dekriminalizacija droge... :notok: Distribucija čistih špriceva? Hoćemo da ih prodajemo i u osnovnim školama, kao što je ženin bratić na Zapadu od 10-te godine mogao da kupi kondom na automatu u školskoj biblioteci!?

Šta je sledeće, prostitucija po podzemnim prolazima kao u Budimpešti? :violina:

Za neke stvari su mi istočni stavovi ipak bliže od zapadnih i ovo je jedna od njih.
Podrška Bokiju. :kk:
 
Marihuana je zabranjena zbog psihickog stanja u kome se covek nalazi. (neracunam negativne posledice na mozak, i sl)
Kada neko popusi cigaru potupno je pribran, normalan, a kada se naduva, jos kada je pocentik, ponasanje mu je 100% drugacije nego kada je strejt.I da napomenem da je na marihuani lepo samo na pocetku(smeh, pricljivost, dobro raspolozenje....)
Kasnije na uzivaocu se sve vise pokazuju stetni uticaji, zamisljenost(zabodenost i gledanje u jednu tacku), pamcenje na niskom nivou i sl. i na kraju paranoja.

jovanovm------- Po mom mišljenju (kao što sam ranije i spomenuo), treba raditi na dekriminalizaciji droga,
U Rusiji se do skora smelo kod osobe naci 9 grama heroina i toj osobi policija nije smela nista.Sada se sme naci samo 3 grama pod znacima navoda. dekriminalizacija bi samo povecala broj narkomana jel bi drogu u odredjenim kolicinama slobodno smeli da nose sa sobom a da im policija zbog toga ne sme nista.


Sa prvog psota da bude pregledno

Podela droga:

Haluciogene: Marihuana, LSD, Pecurke, Pjotl, Salvia, ekstazi, DMT, LSA.................
Stimulansi: Metaafitamini, kokain............
Opijati: Heroin, PSP, lekovi za smirenje(home drugs)............


Gateway droge: Alkohol, cigare, Trava.
Stoga ne bi bilo lose zabraniti alkohol i cigarete jel ne postoji osoba koja je probala travu a da nije pobala alkohol ili cigarete.
(sem mene ja sam travu pa cigare kada sma se skidao d abih ublazio nervozu i bes)


Generalno ja sam za zabranu i alkohola i duvana pa makar to uticalo na povecani kriminal u zemlji, ako neke drzave mogu imati rigorozne zakone u odnosu na neke nazovimo demokratske sto ne bi i mi?To bi drzavu skupo kostalo jel ne bi punili budzet od duvana i alkohola ali bi bilo ljutski uraditi, jel sto se tice cigareta, dzaba nama edukacija,ako je to u slobodnoj prodaji.Time bi smo napravili korak ka ozdravljenju jedne nacije.Normalno da bi se to odradilo, treba ulagati i u policiju, sto bi bio dodatnmi trosak sobzirom da bi se duvan i alkohol zabranili. Koliko samo alkoholicara ima, koliko udesa u pijanom stanju, koliko se tuca desilo u kojima je neko izgubio zivot zbog pijanstva, koliko ljudi obolelih od raka ima?da bi se to sve odradilo, prvo bi se morali pozabaviti drogom, i razbijanjem narko kartela u Srbiji.Jer ako bi to pokusali da sredimo od jedanput, nastao bi jos veci haos.
PS: A sto se tice dobrovoljne prostitucije, meni je to daleko manji problem od problema sa drogom.Zapravo ako osoba nije prinudjena da pruza seksualna zadovoljstva i ako to radi dobrovoljno, nevidim sta bi tu bilo lose, da placa porez.MOzda vam ovo zvuci glupo, ako osoba to radi radi sebe, sebi nesteti a ni drugima.


I samo da dodam, da je ova nasa trava u 80 posto slucajeva prskana, ko je kakvim otrovima pa i drugim drogama, sto mnogo ne znaju a koriste istu.

Mnogi ne znaju da se hepatitis C moze dobiti od koriscenja zajednickog snifa, kada se usmrkava, speed, heroin, kokain, ali i bermut, duvan za smrkanje.


I zelim daobavestim da nadlezni zabrane prodaju AVILA, lekova za alergiju koji se mogu naci u slobodnoj prodaji, jel se time ljudi, pa ne bas masovno ali ga koriste, a kosta svega 75 dinara.Od njega covek dobije teske halucinacije.Prividjaju mu se ljudi, cuje glasove,(vidne slusne i mirisne halucinacije) Pritom da napomenem da je raspolozenje tokom dejtva avila iz -100 u + 100 na svakih 5-6 sekundi.Pamcenje svega 15 pa i manje.A sto se tice fizickog delovanja, ubrzan rad srca.Isto tako ne bi bilo lose cupati biljke zvane Datora ili tatula koje rastu gotovo svuda po Srbiji.Osoba na njima budna sanja, i nije svesna svojih postupaka.


TATULE

DSC00009.JPG
 
ACR":9e65yli6 je napisao(la):
Ma kakva dekriminalizacija droge... :notok: Distribucija čistih špriceva? Hoćemo da ih prodajemo i u osnovnim školama, kao što je ženin bratić na Zapadu od 10-te godine mogao da kupi kondom na automatu u školskoj biblioteci!?
Pa bolje da se distribuiraju cisti spricevi nego da se siri zaraza.

I u drugom slucaju tek, mnogo bezbolnije da sa vec sa puberteskim godinama ima lak pristup kondomima kao necem skroz normalnom, bez tabua i stida, nego da dete napravi dete i dozivi stres i posledice koje ga mogu kostati citavog zivota. On ako ce da je*e, je*ace svakako, zato je bolje da bude bezbolnije.

P.S. Da ne bude zabune, podrzavam ideju o zabrani svih droga, pa i marihuane. Eventualno bi dozvolio samouzivanje, tj. uzgoj i koriscenje marihuane iskljucivo za licne potrebe uz veoma visoke kazne za prodaju iste.
 
Kartograf":nooc3rld je napisao(la):
Eventualno bi dozvolio samouzivanje, tj. uzgoj i koriscenje marihuane iskljucivo za licne potrebe uz veoma visoke kazne za prodaju iste. Pa bolje da se distribuiraju cisti spricevi nego da se siri zaraza.
Time se nista ne bi postiglo.Svi bi gaili kod sebe kuci, i vremenom bi se psihicki navukli. Po zakonu uzivanje nije zabranjeno, ali posedovanje jeste.Kada bi bilo tako kao sto ti kazes, policija ne bi mogla da proceni da li ta osoba gaji zbog sebe ili prodaje.A i te osobe bi i dalje bili uizvaoci, a i teze bi se odvikli, jer bi onda kada bi se kao skinuli, kod prijatelja uvek mogli da poduvaju sa njegove stabljike.
Smanjila bi se prodaja trave kod dilera ali bi odredjeni ljudi zbog znatizelje a i zato sto je gatewaydroga probali i ono drugo.


Incace ne bi bilo lose da se za svaki gram Marihuane placa kazna od po 100 000 + sud i kansija presuda
a za svaki gram heroina 1 000 000 + sud i presuda nevezano za prvu kaznu.Ko nema da plati konfiskacija imovine.


Sto se tice spriceva, to vec postoji, svaki pajdoman moze u apoteci kupiti insulin spriceve.nego je problem kada se navuku, pa zbog krize, i deziorientisanosti nestignu da kupe nove spriceve pa koriste necije.Ja sam bio prisutan kada je moj komsija sa vise ortaka kupio 100 insulin spriceva, jos su mu ovi napolje dovikivali kupi i za mene jedan. :rolleyes:
 
BOKI SMOKI":3rfwowxe je napisao(la):
I zelim daobavestim da nadlezni zabrane prodaju AVILA, lekova za alergiju koji se mogu naci u slobodnoj prodaji, jel se time ljudi, pa ne bas masovno ali ga koriste, a kosta svega 75 dinara.Od njega covek dobije teske halucinacije.Prividjaju mu se ljudi, cuje glasove,(vidne slusne i mirisne halucinacije) Pritom da napomenem da je raspolozenje tokom dejtva avila iz -100 u + 100 na svakih 5-6 sekundi.Pamcenje svega 15 pa i manje.A sto se tice fizickog delovanja, ubrzan rad srca.Isto tako ne bi bilo lose cupati biljke zvane Datora ili tatula koje rastu gotovo svuda po Srbiji.Osoba na njima budna sanja, i nije svesna svojih postupaka.


TATULE

http://members.multimania.nl/ottens123/hpbimg/DSC00009.JPG
Kul. Hvala.

Inace, alkohol je po svim merilima daleko stetniji od kanabisa. Osim toga, na alkoholu je vrlo dobro pokazano (prohibicija) da je zabrana droga slaba vajda, pojedinci su ti koji donose odluke i ti koji i treba da donose odluke.
 
Poredjenje sa prohibicijom alkohola je lose. Alkohol je supstanca kojom se ljudi 'drogiraju' vec vekovima, tj. milenijumima, i duboko je ukorenjen u ishrani, kulturi, obicajima, prihvacenom obrazcu ljudskog ponasanja. I onda naravno da prohibicija takvog neceg ne funkcionise. Isto je i sa duvanom. Kao sto rekoh, da se duvan prvi put pojavio recimo 1950. godine bio bi verovatno zabranjen i danas ne bi bilo ni blizu toliko pusaca. Ista je stvar npr. sa kokom u juznoj Americi gde je domoroci tradicionalno koriste.

A da je alkohol stetniji od kanabisa...pa ne znam bas. Pitanje je u kojim kolicinama? I na sta se lakse navuci? Vecina ljudi koja konzumira alkohol nisu zavisnici od istog; dok npr. ogromna vecina pusaca (>95%) jesu, a sta tek reci za konzumente zabranjenih droga? Dok alkohol zna da ima i pozitivne efekte, npr. crno vino (u odmerenim kolicinama).
 
Pa ne znam za druge, ali ja kad popijem alkohol, nemam nikakve fleševe, psihoze, ili bilo kakvo udaljavanje od realnosti. Ne prikazujem ni agresivno ponašanje, čak naprotiv, mada razumem i da na neke ljude to tako utiče.

Prema tome, nikada se nisam slagao sa svrstavanjem alkohola u droge. Alkohol je alkohol, droga je droga. Verovatno bi najbolje bilo da ljudi ne koriste ni jedno ni drugo, ali znak jednakosti baš i ne može da se stavi.
 
Vrh