Šta je novo?

Projekat BEO/Grad cine ljudi : BEOGRADSKE TERASE / BELGRADE TERRACES

jlaki":12219dth je napisao(la):
ta vetrenjača je takva seljanija...
VETRENJAČE NA VRO!
Ne moze na VRO. Vetrenjace znaju zesce da smetaju pticama, a VRO je zasticena zona upravo zbog ptica.
 
Hvala JohnnyLee ! :)

Ma vetrenjace su stavljene radi price o stednji i obnovljivim izvorima energije :)
Njima bi banatski (3.)Beograd najvise odgovarao :kk:

Zamislite pogled sa Karaburme koji puca na desetine vetrenjaca ka Pancevu i Zrenjaninskom putu ! :)

Windmills of Your Mind MADE IN BELGRADE ! :lol:
 
@zexland
Svaka cast, baš vrtoglav uspeh, priznanje za priznanjem, bas lepo, bdw koliko god. života imaš , bez obzira uspeh vredan pažnje
ostavio sam i ja komentar tamo, al zaboravih da ostavim i link ka forumu Beobuilda :kk:
 
Само напред.
Надам се само да размишљаш о неким нашим замеркама, односно, да их спроведеш и тиме смањиш број оних, којима овакав пројекат смета.
 
Ljudi hvala puno ! :)

Boco tebi posebno jer si me cak i branio medju gomilom "hejtera" , ali veruj mi slatko sam se smejao na nekoliko komentara, uostalom sve si im i rekao :) dobro je sto ima toliko negativnih komentara, znaci da koncept ipak (naravno uz gomile dorada) ima neku tezinu :)

@ Stefan - Naravno :) ja zamerke uvek volim da cujem, za bilo sta, ne samo za "kreativan sektor" :cool: :)

JohnnyLee & Reks :gobb: :kk:
 
Zeks dignuces revoluciju pa ce morati napraviti nakraju :gobb:
 
aj ko boga te molim onda reaktiviraj onu ideju da se naprave stubovi i konji sa anđelima na BRankovom mostu kao što je trebalo na mostu kralja Aleksandra :D
 
Archangel":16fdjgd6 je napisao(la):
aj ko boga te molim onda reaktiviraj onu ideju da se naprave stubovi i konji sa anđelima na BRankovom mostu kao što je trebalo na mostu kralja Aleksandra :D
:lol::kk:

Ja mislim da bi mi onda zabranili da pridjem Arhitektonskom u krugu od kilometar ! :laugh:

Vucko :kk:

:gobb:
 
Zeksland juri realizaciju samo napred :kk:
Prednost tvog projekta je to što ima o g r o m a n uređen otvoren prostor
efekat je isti kao u Rimskom carstvu za Rimske forume , samo građani Rima su se osecali udobno i prijatno na takvim mestima
a sve pridošlice iz svih ostalih manje razvijenih sredina ne naviknuti, osecali su se neprijatno, mali i manje vredni.
jel su ti jasnije pozicije "hejtera" :gobb:
 
Полако Ицо са реализацијом. :kk: Жељко треба да јури разраду овог пројекта, са архитектама, да би се исправиле неке велике грешке. Као идејно решење је одлично,али је то само почетак великог посла. Да би се квалитетна идеја преобличила у квалитетно дело, треба више од једног човека.

Жељко, надам се да капираш шта желим рећи. :gobb:
 
boca-ica":3hfg25av je napisao(la):
Zeksland juri realizaciju samo napred :kk:
Prednost tvog projekta je to što ima o g r o m a n uređen otvoren prostor
efekat je isti kao u Rimskom carstvu za Rimske forume , samo građani Rima su se osecali udobno i prijatno na takvim mestima
a sve pridošlice iz svih ostalih manje razvijenih sredina ne naviknuti, osecali su se neprijatno, mali i manje vredni.
jel su ti jasnije pozicije "hejtera" :gobb:
:lol:

boca my man :gobb:

Stefane, naravno :) upravo to ovo je idejno resenje a ne generalni projekat, sto mnogi da kazemo pljuvaci izgleda ne shvataju :)
Arhitekte su ovde vrlo pozeljne, a ja sam dao samo gabarit i formu :)

Ovde bi trebao citav tim od jedno 100 ljudi, kada bi stvarno moglo nesto da se uradi :) od kafe kuvarice u URBEL-u do ribara na Savi :) sto je vec neko i pomenuo ranije :)

PS: I da PLUS za Stefana jer je poceo da koristi ћирилицу :) i plus za Bocu jer je pravi branilac Rimsko-savskog carstva :kk:
 
:kk: Тачно тако, мада не треба баш 100 људи. ;) Наши људи тешко могу да прихвете чињеницу да се данас ради у тиму, а да само почетна идеја креће од индивудалне маште и воље. За овако значајан и велики пројекат на осетљивом месту требају:
-пар архитеката,
-саобраћајни инжињер,
-урбаниста,
-статичар,
-ентеријериста,
-археолог,
-историчар,
-рибар, и још доста других занимања, као и ннституција са својим представницима.

Велика је похвала што код нас постоје појединци, попут тебе, који нуде идеје. То је једини начин да побољшамо овај град. Ако се нуде квалитетне идеје, то повећаба свест о значају архитектуре и уколико се и не реализују, њихов значај се огледа у чињеници да ће се на крају градити много квалитетније решење.
 
@stf, Bilo bi idealno kad bi moglo toliko ljudi iz struke da se angazuje, samo kad svaki bude trazio po 10 000 evra minimum, skupo bi kostala izrada tog projekta a pitanje je i da li bi bilo izvodljivo.
Urbanista, enterijerista, saobracajni inzenjer, istoricar (ribar???) uopste nisu neophodni. Dovojno je par arhitekata kao sto si naveo (po mom 2 je sasvim dovoljno) i jedan DOBAR staticar naravno. Ostalo je tu da se omasti, pa tebalo bi 200 000 evra da se plate svi ti ljudi, grad ne bi nikad prihvati da iskesira toliku sumu za ovaj projekat. Budimo realni...
 
саобраћајни инжењер/урбаниста треба због провлачења шина туда. ентеријериста би дошао тек касније, док ова последња тројица и нису потребни, а поготово није потребан рибар (стварно стф, што си га ставио?)
 
Добро, не рибар, већ неко из водопривредне стуке (или како год да се то зове), јер је по идејном решењу предвиђена платформа изнад реке. Ту треба рачунати максимални и минималну висину речног корита, начин заштите, струјање воде, речно дно.

Да би се остварио заиста квалитетан пројекат, толико људи јесте потребно (веровали или не). Не постоји озбиљан архитектонски биро без десетак људи. Па ниједну зграду не ради само један човек.

Наравно, да оволико људи не треба при градњи нпр. стамбеног објекта на Врачару, али за овако нешто комплексно, треба.
 
Ajde nekako da se doda saobracajni inzenjer zbog pruge a urbanista je u sustini arhitekta (ne postoje studije urbanizma, urbanisti su uglavnom arhitekti)
Arhitektama koji budu razradili projekat nece biti potreban jos jedan dodatni arhitekta za urbanizam, mogu oni to da rese sami jer su ucili urbanizam na fakultetu.
Sta vise mozda je potreban samo jedan iskusni arhitekta koji je kompetentan za sve oblasti koje pokriva projekat i par crtaca u CAD-u plus staticar i eventualno taj saobracajni inzenjer, sve ostalo nije potrebno.
 
Potrebni su arheolog i istoricar u ovom slucaju, da daju svoj sud o tome sta treba cuvati, sta je istorijski znacajno sta ne sme da se rusi, da pronadju gradju na osnovu cega nesto sto moze da se rekonstruise, da se odrede mesta gde mozda prvo treba odraditi neko arheolosko istrazivanje pre nego sto krene gradnja.

stf je potpuno u pravu.

spatiotecte":3avwq57r je napisao(la):
(ne postoje studije urbanizma,
Nazalost. :)
 
Bilo bi lepo da je tako ali u praksi znate vrlo dobro da se ne desava tako, vec investitor bira ko ce da radi za njega, sto bi placao sav taj svet ako ne mora???
 
Vrh