Šta je novo?

Projekat BEO/Grad cine ljudi : BEOGRADSKE TERASE / BELGRADE TERRACES

@hazard
... ,,Da lici na nekakav produzetak tvrdjave ,, ,..

kako klinci kažu TO ,,brate,, :kk:



edit

samo da posle ne prošire zoo vrt i tu :lool::laugh::lool:
 
I meni bode oci, i slazem se za da si malo zagusio stara zdanja. Ispustene platforme prema reci bi mogle da budu na zlatnom preseku medjusobnih rastojanja postojecih zgrada, dok bi se visi nivoi terasa mozda spustili i spojili sa visinskim kotama postojecih zdanja. time bi dobio interesantniju igru forme.

Sto se tice pontonskih platformi, ne slazem se da bi se tu voda zardrzavala, jer koliko sam skontao, one leze na stubovima, pa voda normalno protice ispod samih platformi. Ovo se moze resiti i na suprotan nacin, npr. da se prokopaju kanali na postojecoj obali.
Sto se tice zamerke za djubre, to nikako ne stoji. Pa zar treba da prilagodjavamo arhitekturu nesavesnim sugradjanima, umesto da ih edukujemo. I zar neko zaista misli da se ovakav prostor ne bi cistio svakih pola sata?
 
@stf
....,. Pa zar treba da prilagodjavamo arhitekturu nesavesnim sugradjanima, umesto da ih edukujemo,,......

Grešis, nasi sugrađani su vec decenijama , nekadašnjim vajnim retardiranim urbanistima i njihovim rešenjima ,
uskraćeni da dopru do savske terese i same unakažene obale ...
pomenuto đubre i sl, dolazi sa uzvodnih mesta i kanala .... hajde pogledaj bolje odakle stiže... ili pitaj alase ;)

ili prostije nasi sugrađani to ne rade i kad bi dobili tako nesto, i staro i mlado bi to čuvalo i pazilo
pa i danas u Beogradu runžne pojave i radnje rade NEBeogradani da se ne izrazim drugačije
 
Ljudi hvala puno na super kritikama ! :vops:

Sto se tice materijala...u planu su mi bili naravno plocasti materijali sa imitacijom teksture drveta...st ose tice granita bilo bi verovatno dosta skupo ali trajno...

Evo nekoliko boljih perspektivnih prikaza (doduse sirovih)...moda ce se neke stvari bolje videti :vops:

2yy4jlj.jpg


2vmhc0l.jpg


2jajocx.jpg


Djumruk - rekonstrukcija :)

2zznnra.jpg


Noc...

xq9sly.jpg
 
Фасцинатна замисао, нема шта :) Само ветрењак се некако не уклапа у ту средину, али остало :pob: Супер :kk: :gobb:
 
Vetrenjaca, zasto da ne,
iznad vode uvek postoji vazdušna struja koju treba iskoristiti a ujedno je i simbol koj bi potsecao da Beograd ima i eko crtu
tj da suživi sa prirodom. Pa u samom postojecem grbu, ima simbolike za eko energiju, rečni čamac koj se pokrece vetrom ...
znaci, sasvim je uredu i savremeno, Jedino meni fali, umesto braon beličasta ...ali ukusi su razni
 
Meni izgleda sper,samo što bih ja kao po običaju,stavio neki kip tu, čisto da se zna, kao okupljamo se tu i tu :D

npr, zašto Beograd ne bi imao nekog svog Kolosa sa Beogradosa xD (ako izuzmemo Pobednika na Kalemegdanu)
 
vucko":31b71h97 je napisao(la):
Zexe,sve ide kako treba :)

http://b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=01&dd=08&nav_id=484355

Taksa "potapa" beogradske splavove

http://b92.net/news/pics/2011/01/5313295894d279b8218f9c493223834_450x270.jpg

Ovo je priprema terena pa ce onda tvoja ideja da ispliva na povrsinu/=.
:lol:

Haha! Dobra fora ! :D

Cuo sam za ovo, ne znam sta da kazem...splavovi imaju milionske pazare vikendom (nekada sam na jednom i radio), milslim da ce dobro da ih osamare, ali ce opet da im se isplati tj. barem onima kojima su lokali/splavovi stalno puni jer imaju od cega da plate malo se foliraju.

@ boca-ica - :kk:

@ Archangel - Tu postoji vec Spomenik obalskim radnhicima, koji je naravno zapusten, neosvetljen i vec znas kako to kod nas izgleda...mogli bi oko njega da se okupljamo :)
 
Zex, od mene jos jedan +1 za prikaze.
Nego, kako si zamislio prvu kruznu metro liniju M1? Koji su pravci?
 
Siniša":13bd61ws je napisao(la):
Zex, od mene jos jedan +1 za prikaze.
Nego, kako si zamislio prvu kruznu metro liniju M1? Koji su pravci?
Hvala Sinisa puno! :)

U sustini to bi mogla da bude linija lokalnog karaktera...tipa M1 Beton hala - Savska Avenija - Beogradski sajam :)

2epsj8g.jpg
 
kad sam bio u Londonu, svratio sam do Canary Wharf-a i gledam kako su oni lepo sredili nekadašnje dokove. to bi i mi trebalo da uradimo sa SA, i na to dodati Zex-ov projekat
 
@zexland
Molba
ne idi na Taš, možda je zarazno za tvoj projekat
 
vucko":3h6fuhb7 je napisao(la):
Pa ono sto ga krce od drveca u stilu zelenila i prave mini behatonski azerbejdzan sa muzickom fontanom,vise imas na temi

http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?id=480&p=7
A to...video sam. Ajde da vidimo prvo kako ce da ispadne do kraja...pa onda da kudimo :cool:
U sustini sem krcenja Zvezdarske sume, nemam nikakav poseban stav oko proredjivanja zelenila po gradskim parkovima, jer u sustini donece mlade sadnice i nove varijatete te popuniti novonastale rupe...ja se ne bojim za zelenilo i prirodu...koliko god se oni drugi trudili da je ospore i uniste...dzaba im...prirodu je nemoguce unistiti, a i velikom brzinom priroda se sama od sebe obnavlja....i naravno uvek pobedjuje :)
 
Odličan projekat Zex. Čestitam. :kk:
Veoma mi se sviđa, a pogotovo sama ideja za uređenje Savskog pristaništa koju si kroz projekat iskazao.

Samo tako nastavi. :vops:
 
ta vetrenjača je takva seljanija...
VETRENJAČE NA VRO!
 
Vrh