Šta je novo?

Problem pasa lutalica

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=848296#p848296:3t7b7u7v je napisao(la):
Žika » Нед Мај 09, 2021 11:51 am[/url]":3t7b7u7v]Дошљак, pre ružni primeri. Deca pa i odrasli vuku traume posle toga. Nažalost pored psihičkih ožiljaka česti su i fizički ožiljci/deca niža rastom imaju po licu što im u životu pravi problem.
Нажалост све те ружне ствари су последица неуређености питања паса. Свако има могућност да набави куче и да га занемари, да му лута и да се коти неконтролисано а реалне контроле надлежних нема. Треба видети нпр. и одгајивачнице, има само мање од 50 регистрованих у управи за ветерину министарства пољопривреде. А колико ли има нерегистрованих?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=848301#p848301:stv7ck52 je napisao(la):
Žika » Ned Maj 09, 2021 12:11 pm[/url]":stv7ck52]Može neko da objasni kako neko može da bude ljubitelj životinje (bilo koje) kad je drži u zatočeništvu ??? Kad joj reguliše potrebe, kad je životinja u neprirodnom ambijentu, često u skučenom prostoru ? Ljubav jok ?
многи овде прво треба да се одлуче да ли органски не подносе све псе или само мучене прогоњене луталице. душевни бол кме кме, и ја имам огроман душевни бол за сваку злостављану, каменовану, намерно згажену или на други монструозан начин убијену животињу, ево и ја бих да тужим.

немојте само ви мрзитељи да нам овде лицемерно просипате крокодилске сузе, заточеништво је пас на ланцу и у боксу, сваки нормалан љубитељ то не практикује, све остало није заточеништво. ако се мисли на мале станове, животиња се одлично адаптира једнако као и човек, све док није запостављена (редовне шетње и сл).
сваки прави љубитељ за свог пса ће рећи да је равноправан члан породице, али мрзитељи који су најчешће и самољубни егоцентрици немају ментални капацитет то да схвате, не вреди им причати, два смо света различита, једни би да одстрељују, други би да ломе кости првима.

али како год окренеш, увек је крив човек а никад животиња, јер 95% уједа је од стране власничких паса којима су по правилу власници дегенерици који или не раде на дресури и васпитању својих паса или, још горе, намерно провоцирају агресивност код одређених раса, садистички се понашајући према њима.
постоји безброј примера питића и стафића умиљатих као маче, тако да џаба вам мржња, људска гамад је увек крива за све, животиња никад иако по правилу увек она настрада ни крива ни дужна.
али као што рекох, мрзитељи немају ментални капацитет то да схвате, зато ћемо и даље, и увек да се гледамо само преко нишана. када је угрожавање безбедности у питању, ја не правим разлику између свог детета и свог пса, па ко воли нек изволи.
 
Žika":3g3ggrv9 je napisao(la):
Može neko da objasni kako neko može da bude ljubitelj životinje (bilo koje) kad je drži u zatočeništvu ??? Kad joj reguliše potrebe, kad je životinja u neprirodnom ambijentu, često u skučenom prostoru ? Ljubav jok ?

pretpostavljam da pod neprirodnim ambijentom podrazumevas stan ili kucu. u tom smislu bih te potsetio da su tvoji neposredni pretci, da ne licitramo sad pre koliko generacija unazad, ziveli u drasticno drugacijim uslovima nego ti i da bi verovatno tvoj ili moj zivot u soliteru umesto na imanju, prevoz automobilom umesto jahanja i kuckanje po internetu umesto okopavanja njive posmatrali kao nesto sa druge planete i apsolutno neprirodno pa ne vidim sada da ti nesto mnogo vise patis od njih i da ti je zivot postao pakao. kao sto su u stanu zadovoljene tvoje potrebe tako uz odgovornog lasnika pas koji zivi u stanu ima zadovoljene sve moguce potrebe. kao sto ti umes da cenis centralno grejanje, bojler i toplu vodu, klimu kad je potrebna i dobrovoljno se odrices ognjista i odzaka, drvene tarabe oko imanja i rojeva muva tokom veceg dela godine tako i prosecano inteligentan pas jako dobro shvata koliko je lepse na trosedu nego na lancu iza stale, da su granule i mazenje po usima sjajna stvar i odlicna zamena za rondanje po kontejnerima i buve i krpelje i da je par setnji dnevno u dobrom drustvu mnoooogo bolje od celednevnog tumaranja okolo u potrazi za nekakvim zaklonom.

msm, nije neophodno biti tesla pa shvatiti da ulicni psi zude za tim sto ti nazivas zivotom u neprirodnom ambijentu i skucenom prostoru i da je situacija u kome udomljena lutalica prvom prilikom bezi natrag "na slobodu" zaista redak fenomen, ako se uopste igde i ikad i dogodio. u svim slucajevima za koja ja znam pas sa ulice kada neki slucajem postane vlasnicki gleda novog "vlasnika" ko boga a stan od 30 kvadrata kao kraljevsku palatu.
 
Upravo su vlasnici pasa ti koji životinje maltretiraju i onda prosipaju suze na koje samo oni padaju.
Ta priča da se pas adaptira na skučeni prostor samo vam služi da perete savest i glumite neko ludilo. A to ludilo se vidi što svaka šuša danas ima zanemarenu životinju koju kasnije istera na ulicu. Bio sam i uverio sam se mnogo puta u kakvim uslovima su životinje i to nisu uslovi za jednu životinju a da ne pričam koliko im stan zaudara i što su dlake na sve strane. A često se čuju psi zatočeni u stanovima, na terasama dok su vlasnici odsutni, na poslu u školi.....
Pse ugrožavaju ti što sebe nazivaju ljubitelji , a zatim agresivno skaču i nalaze opravdanja za ujedeno dete ili osobu.
Sebe i slične sebima dovedite u red i problemi će se rešiti.

Šta god napisali neće izmeniti činjenicu da je previše ujedenih, previše ljudi sa traumama a zlostavljanih životinja daleko manje.
Ipak su ljudi na prvom mestu.
 
@Miloše
to nije lepo što si napisao :rant:

,, Žikо, pile, kako da ti pomognemo? Jel te pomazio neko skoro,,
:rant: :rant: :rant:

Čak šta više samo pravi ljubitelj pasa
bi napisao takvu istinu. upravo ko što je Žika i naveo da nije pas za svakog i svuda

Folirantima istina ne odgovara :grand:

Pas traži odgovornost i uslove kao i svako drugo bice :!:
Kod nas očigledno previše NE ogovornih i previše NE uslova za život pasa.
te nije ni čudo da i postoji ova tema a o broju napuštenih pasa, ne vredi ni govoriti
:sesir:
 
Проблем паса генерално је у одсуству одговорности, и власника и локалне самоуправе.
 
I što mnogima danas kerovi i mačke postaju zamena za decu, prijatelje, porodicu...
 
И за то су криви људи. Љубимци су последица људских одлука, пси и мачке су се са људима зближили из симбиозе (чували стада и ловили глодаре за кров над главом и храну).
 
Dobro krivi su ljudi, ali ljudi te neće napasti već njihov pas. Ljude ne možeš da zabraniš, ali možeš njihove ratoborne kuce. Ovde mislim na one rase za koje se dobro zna da su agresivni i da mogu da polude, rotvajleri, stafordi, dobermani, itd.
Naravno da ima dobro vaspitanih i da su neki kao bebice, ali neki rizik postoji zar ne? NE zna se kako će ih gazda vaspitati.
A pudlicu kako god vaspitali ona će biti bezopasna.

Ne znam da li kužite poentu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=848780#p848780:1i6v9vmv je napisao(la):
nensav » 11 Maj 2021 13:35[/url]":1i6v9vmv]....ljudi te neće napasti već njihov pas. Ljude ne možeš da zabraniš, ali možeš njihove ratoborne kuce.....

Ne znam da li kužite poentu

Ista situacija sa oružijem , pa je ono strogo kontrolisano ko sme i može da ga drži.
Poredjenja radi
zarazena pudla, mačka isto moze da debelo naudi dr. osobi
Bgd fali dozvola za držanje kucnog ljubimca i da se placa taksa u odnosu na nj. broj i kilažu ljubimca bez obzira dal je zlatna ribica, doga, konj.
oslobodjenje od takse samo za hendikepirane tj medicinske razloge.
Kućni ljubimci zaslužuju odgovornost
koliko je samo onih malih kornjača završilo u wc šolji ,
a sve bi bilo drugačije da se pri nabavci ispuni formular da se zna ko je preuzeo brigu ovako naj vidljiviji su napušteni psi
a gde su napušteni dr. ljubimci na pr.
kanarinci papagaji,
čim zaladi oni napušteni uginu i nikom ništa .....
 
Свакако у овој свери фали више конторле. Не бих опорезовао држање животиња али бих опорезовао држање нестерилисаних животиња. Животиње имају позитивно деловање на психу. Скоро сам причао са једним шинтером из Ветерине Београд, он каже да су нехигијенска дивља ромска насеља главни проблем и највећи расадници паса луталица по граду.
 
Ljudi,

Živite u zemlji gde je ima previše problema ljudi. A pored toga se bavimo problemima pasa, koji sa ljudima nisu za poređenje. Ja sam veliki protivnik bilo kakvog oblika nasilja nad bilo kojom životinjom iz obesti i smatram da oni koji to rade, treba da budu kažnjeni.

Ali, kada procitam da je za osudu sto neko drzi psa na lancu i slicne stvari...To je pro***** umišljenih koji ne vide sta se oko njih desava. Za njih je problem ove drzave taj pas i njegov vlasnik, koji ga hrani redovno i odrzava. Ali je grešan sto ga drzi na lancu, a nije problem to sto je svaki 10 ti covek u Srbiji gladan, to oni ne vide. Evo, izvinite na izrazu, kenja mi se od toga...

Ljudi gube kompas, sto se tiče pasa, u smislu da je to pas, zivotinja i da to nije covek...I da od njega ne moze da se napravi brat i drug. To pravljenje centralne persone u kuci od kucnog ljubimca je takođe patologija. Moje mišljenje, a neka radi kako ko hoce. Koliko god da je on pametan i dresiran, to je pas, koji se vodi nagonom, a ne razumom. Pa uvek treba biti na oprezu.

Što je rekao moj drugar, koji drzi psa u boksu i dodje neko u goste i pita: ,,Jel opasan?" On kaze:,,Ja cutim, ne odgovaram, ne mogu, a mislim sebi, da li mislis da bi bio ogranicen u boksu da ne predstavlja nikakvu opasnost. To sto te ne bi napao kada udjes u dvoriste, ne znaci da nije opasan ni malo".

Ko hoce da drzi psa, treba da se izvrsi uvid u njegovo finasijko stanje, mentalno zdravlje i da se vidi kojim se poslom bavi, pa da se vidi da li taj covek moze da ima psa. To sto bi on voleo je nesto drugo, voleo bi i ja. Ali nemam psa iz razloga sto nemam vremena da ga imam i toga sam svestan. Pa ga nemam.

Pas je vrlo zahtevan ljubimac, koji trazi vreme i novac. Ne mozete vi da radite od jutra do sutra, a da cuvate psa. Nije to papagaj, kome promenite vodu i hranu, malo se izigrate sa njim, pustite da leti, vratite u kavez, a kada krešti, pokrijete krpom i to je to. Pa onda kada uzmi psa i vide da ne mogu da ga izdrzavaju, sutnu ga napolje. I tako ga sutne ovaj i onaj i posle kako ima lutalica toliko...Eto tako ih ima. I onda se ti isti psi pare jedni sa drugima, pa ih ima jos vise. Boli mene ona stvar sto je on pustio psa, nego ce taj pas na ulici da napadne neko dete i unakazi, a to dete moze da bude moje ili nekoga od vas...I šta cemo onda? Znam da sam otisao daleko, ali to je realnost.

Ponavljam, moje mišljenje koje sam se odvazio da ovde na ovom slobodnom forumu i u slobodnoj zemlji kao slobodan covek iznesem. Nikom ga ne namecem i nemam problem, cak i da se niko od vas ne slozi sa mnom. I izvinite sto sam vam oduteo vreme, ako ste citali ceo post.
 
Ljudi...problem nisu psi, nego kao i kod većine stvari u ovoj zemlji - država. Odnosno nepostojanje iste.
Mi zakone imamo. Psi moraju da se cipuju sa podacima vlasnika i da se redovno vakcinišu protiv besnila i zaraznih bolesti. To vakcinisanje se vrši kod veterinara a usput se vrši i opšti pregled, te ukoliko veterinar primeti da je pas zapostavljan i u lošem stanju - može da prijavi vlasnika.
Nevlasnicke pse cipuje Veterina Beograd sa gradom kao "vlasnikom" i ujedno ih i sterilise i vakcinise. U slučaju ujeda - odgovornost snosi vlasnik, odnosno grad kod nevlasnickih pasa.
Problem nastaje usled nesprovodjenja zakona.
I na to se uvek vraćamo.
Pa tako moj komšija uspeva da drži psa starog 7 godina koji nije čipovan, ali i moja drugarica iz osnovne škole uspeva da ima decu od 7 godina koja nisu vakcinisana (što je isto zakonska obaveza). Zažmuri malo doktor ovde, zažmuri malo veterinar tamo.
Nemamo državu. Prvi i osnovni problem i koren svih drugih.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Kriva je država za mnogo toga. Ali nije država kriva kada neki slepac odluči da usvoji i udomi tri kera a nema ko o njima da brine pa oni laju po ceo dan u stanu, prljaju, njemu prave haos a bogami i po hodnicima... (kad ih mamlaz ne izvede na vreme pa ih pritera), nerviraju druge okolo, postaju agresivni prema drugim psima... i onda još, neretko, bivaju šutnuti na ulicu kada mu dosade ili postanu prevelika muka.

Problem je u državi ali problem i u ovim modernim trendovima koji se propagiraju, gde se kerovi i mačke propagiraju kao surogati za prijatelje, decu, porodicu i sve ostalo što je nekad činilo život.
 
Taj koji je usvojio je dužan da te pse cipuje na svoje ime po slovu zakona. Onda kada ih izbaci napolje snosi odgovornost za nesavesno vlasništvo. Isto ako se desi da pas napadne nekog. Vrlo prosto. Opet kažem - kriva je država što ne sprovodi sopstvene zakone.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
A Bender, molim te batali te priče šta čini život i kakav život neko treba da živi. Da li treba da ima decu ili psa i mačku ili sve od toga ili nista. Možda neko ne može iz objektivnih razloga da ima dete a ima psa? Jel ti onda ok?
Ali zašto bi uopšte "opravdavali" tudje odluke na taj nacin...najbolje jednostavno da se ne mesas u tudje živote, živis kako ti želiš i dozvolils drugima da ne žele isto što i ti.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Kada neko držanjem kerina u stanu po ceo dan bez nadzora ugrožava ili ometa mene i druge u zgradi, naravno da ću da se mešam u taj aspekt njegovog života. A što se tiče ovih što ne mogu da imaju decu pa zato uzimaju pse, njih je jako jako malo. Gomila kučkara koje znam su itekako sposobni, i za decu, i za porodicu i za prijateljstva. Nego su prosto lenji, mentalno propali i isprani propagandom da je imanje kera isto što i socijalizacija sa ljudima i sazrevanje u životu.
 
Dakle psi su "kerine" a njihovi vlasnici lenji i mentalno propali. Mislim da si rekao dovoljno.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Što se mene tiče, moj komšija u zgradi može da ima privatni zoo vrt, ako nikoga ne ugrozava. Ja nisam od onih koji kazu: ,,Komsija me ugrozava, zato što lupa djonom od cipele o stepenice kada se penje" i slicno. Ali ako je na primer: svakodnevna konstantna buka, curenje vode iz njegovog kupatila u moje, njegov agresivan bez razloga kucni ljubimac i smrad se siri do jos 6 stanova pored njegovog...Protiv toga bi već imao.
 
Bendere, imaš tendenciju da nenamerno vređaš. Izraz kerine je zaista neprimeren.
 
Izvini, ali u nečijoj kući si i potrebno je da poštuješ pravila te kuće. Poštuj osnovna pravila ponašanja, pametan si i obrazovan, nema potrebe da se ponašaš kao ekipa ispred lokalnog diskonta koja je već u 8 ujutru nacvrcana i mrzi ceo svet.
 
Nisam znao da je ovo tvoja kuća. Mada znam da si pajtaš sa vlasnikom. Ali pazi, problem je što je za tebe takvog sve uvredljivo, tako da šta da ti kažem... nemoj da čitaš moje postove. Kao što i ja ne čitam i ne zarezujem većinu tvojih na drugim mestima. Otkako si mi onomad zabo nož u leđa pa onda još brže bolje otrčao kod svog pajtaša da me ukloni.


Usput, ako ti je toliko stalo do pravde i korektnog ponašanja... što nisi reagovao kad je ovaj drugi počeo da izvrće moje reči? A pa da. Zato što ste ideološki i filozofski poravnati. A ja nisam. Isti slučaj kao na temi o epidemiji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=848569#p848569:a07d3ms8 je napisao(la):
Žika » 10 May 2021 03:35 pm[/url]":a07d3ms8]Upravo su vlasnici pasa ti koji životinje maltretiraju i onda prosipaju suze na koje samo oni padaju.
Ta priča da se pas adaptira na skučeni prostor samo vam služi da perete savest i glumite neko ludilo. A to ludilo se vidi što svaka šuša danas ima zanemarenu životinju koju kasnije istera na ulicu. Bio sam i uverio sam se mnogo puta u kakvim uslovima su životinje i to nisu uslovi za jednu životinju a da ne pričam koliko im stan zaudara i što su dlake na sve strane. A često se čuju psi zatočeni u stanovima, na terasama dok su vlasnici odsutni, na poslu u školi.....
Pse ugrožavaju ti što sebe nazivaju ljubitelji , a zatim agresivno skaču i nalaze opravdanja za ujedeno dete ili osobu.
Sebe i slične sebima dovedite u red i problemi će se rešiti.

Šta god napisali neće izmeniti činjenicu da je previše ujedenih, previše ljudi sa traumama a zlostavljanih životinja daleko manje.
Ipak su ljudi na prvom mestu.

ziko, slusas li ti sebe, imas li nekog ko moze da ti pomogne?

igore, mozes li da preimenujes ovu temu posto je ocigledno da se ovde najmanje ogvori o preblemu pasa lutalica. ziki i slicnima nisu problem lutalice vec su problem psi kao takvi i ljudi koji se staraju o njima a za koje misle da su agresivne suse koji zive u smrdljivim stanovima, bez dece i porodice a sa zapostavljenim zivotinjama koje idu okolo i jedu tudju decu i nejake.

dakel tema da se zove - problem ljudi koji ne vole ili se plase pasa i ne zele ih u svojoj blizini a nemaju pusku da svoj problem rese na njima adekvatan nacin
 
Vrh