Šta je novo?

Problem pasa lutalica

Kad sam bio mali, secam se, neka deca su uhvatila psa i obesila ga, "Da vide sta ce da bude".
Taj pas je danima visio, bilo je to odvratno.

Ipak, mozda je bolje da su tu svoju radoznalost iziveli na psu nego na coveku.

MI danas samo glumimo da volimo zivotinje. Ok, volimo pse.
Ali sta je sa svinjama ili kokoskama?

Ljudi koji kupuju jeftina jaja, kupuju jaja od kokosaa koje citav zivot prezive u kavezu formata A4,
Zamislite, zivotinja u cijoj prirodi je da se stalno krece i trckara u kavezu povrsine A4.
Napomenucu da tzv baterije za lezenje jaja nisu postojale pre 10 godina.
Kokoske su naravno klane, ali su zivot uglavnom prozivljavale normalno.
To je nanosenje masovne patnje zivotinjama. To su milioni zivih bica.

Iznenadna ljubav prema psima samo sluzi da prikrije sve veci nedostatak empatije kod ljudi.
Svinje su inteligentnije od pasa.
 
Када се животиња коље за исхрану то има смисла. Када се животиња убије без разлога то је већ деструктивно понашање. Често су масовне убице у детињству убијале животиње.

Индустријско гајење животиња за исхрану свакако није хумано, али ретко ко ће се одрећи било ког комфора који има данас. Најбоље би било да сви имамо кокошињце за јаја. Наравно ни то није здраво ни добро. Убица Тијане Јурић је нпр. радио у кланици.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=850076#p850076:102f2e50 je napisao(la):
Дошљак » Sub Maj 15, 2021 3:42 pm[/url]":102f2e50]Када се животиња коље за исхрану то има смисла. Када се животиња убије без разлога то је већ деструктивно понашање. Често су масовне убице у детињству убијале животиње.

Индустријско гајење животиња за исхрану свакако није хумано, али ретко ко ће се одрећи било ког комфора који има данас. Најбоље би било да сви имамо кокошињце за јаја. Наравно ни то није здраво ни добро. Убица Тијане Јурић је нпр. радио у кланици.

Nije problem u ubijanju. Te zivotinjr bi u prirodi ionako ubili grabljivci.
Problem je u uslovima u kojima zive.
Covek ne mora da ima svoj kokosinjac, ali moze da kupuje 2 X skuplja jaja od ljudi koji ih imaju.
Tako ja umesto 12 placam jaja 20 ili 25 din, ali zato znam da ne doprinosim mucenju kokosaka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=850054#p850054:12k0cc5j je napisao(la):
MC_ » Sub Maj 15, 2021 2:46 pm[/url]":12k0cc5j]A sta ako imam dozvolu za nosenje oruzja?
I napadnu me psi i ja ubijem jednog?
Sta ako sam na Staroj planini i napadnu me vukovi?

Zar samodbrana vise ne vazi kad su u pitanju zivotinje?

Ako bih bio izlozen napadu coveka, sud bi mi priznao pravo na samoodbranuu koliko napadac ide ka meni i napada me.

Kriv. zkon.
(1) Nije krivično delo ono delo koje je učinjeno u nužnoj odbrani.
(2) Nužna je ona odbrana koja je neophodno potrebna da učinilac od svog dobra ili dobra drugoga odbije istovremen protivpravan napad.
(3) Učiniocu koji je prekoračio granice nužne odbrane može se kazna ublažiti. Ako je učinilac prekoračio granice nužne odbrane usled jake razdraženosti ili prepasti izazvane napadom može se i osloboditi od kazne.

Na mog og poštara koji je tada imao urednu dozvolu za nošenje oružija (opasne devedesete) je nasrnuo veći vlasnički pas. U tom odvraćanju kad je video da neće moći da se odbrani izvadio je oružije i usmrtio životinju. Odmah je zvao advokata i dobio savet da kaže da ga je pas oborio i da je pucao iz ležećeg položaja. Prošlo bez problema.
Da ne bude da je ubio životinju na prvu loptu, više puta je opominjao vlasnika i dobijao priče da je pas vezan da bi jednom i bio ujeden za nogu.


Nužna odbrana i protiv ljudi predstavlja recipročnu silu , dakle silom kojom te neko napada istom treba i da uzvratiš. Kao žrtva teško da bilo ko može da kontroliše i izračunava primljenu silu pa da isto i vraća ili da upotrebi da odvrati napadača.
Olakšavajuća okolnost je stanje teške razdražlivosti i strah za sopstveni život.
 
Evo informacija za sve ove divne ljude ovde koji se brinu o brojnosti nevlasničkih pasa:

Odvedite napuštene pse iz vašeg naselja u jednu od sledeće dve veterinarske ambulante Veterine Beograd koje rade besplatnu sterilizaciju:

- Bulevar Kralja Aleksandra 602
011 2759785

Ili

- Svete Milutinovića 1 (Železnik)
011 257 12 45

Možete i obavestiti komšije koji imaju nesterilisane pse.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ljubitelji pasa mogu i da usvoje ulicne pse. MIslim da im za to ne treba nikakva dozvola.
 
I ti usvojeni psi treba da se cipuju (odnosno da se promeni vlasnik na čipu ukoliko je pas već čipovan na drugog vlasnika ili na grad) kao i da se sterilisu.
Usvajanje bez upisivanja vlasništva na cip je mrtvo slovo na papiru, odnosno zakonski nepriznato i neodgovorno vlasništvo.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Kad smo kod usvajanja, sad sam upravo gledao manjinu™ kako "usvaja" psa nasred ulice. Stavise mu onaj kanap oko vrata i odvedose. Doduse ne mogu da garantujem da vec nije bio njihov pa da su mu sad samo stavili "ogrlicu".Ko ce ga znati. Manjinska posla
IMG_20210516_173450~3.jpg

Mada ovo se definitivno uklapa u pricu da su divlja naselja najveci rasadnici pasa lutalica.
 
Довољно је проћи близу нехигијенских насеља и стећи утисак о популацији паса ван дворишта.
 
Skoro svako selo ima veterinara. A svaka opština veterinarsku službu. Cipovanje i sterilizacija su mogući kod većine veterinara. A besplatne programe sterilizacije sprovode neke opštinske i gradske službe kao i neki azili za pse.
Psi izuzetno retko napadaju a još redje bez povoda, a plaše se glasnih zvukova, jakih svetla, vatre, čega hoćeš.



Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Miloše, hvala na izuzetnoj empatiji i priloženim brojevima i adresama. Zaista koristan doprinos temi!
 
Indijske krave zavide srpskim psima na veneraciji. Jedno je ljubav prema životinjama a drugo je bolest kučkara koji hoće ceo grad da pretvore u azil za pse i štenaru.
 

Prilozi

  • IMG_20210517_223909.jpg
    IMG_20210517_223909.jpg
    335,9 KB · Pregleda: 3.737
Tragac, pošto vidim da želiš da pomognes - novac za tog psa se skuplja u farbari u Borskoj blizu Balaševića. Operacija je 900 evra.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=850245#p850245:2vn9rt5h je napisao(la):
.milos. » Ned Maj 16, 2021 10:28 am[/url]":2vn9rt5h]Evo informacija za sve ove divne ljude ovde koji se brinu o brojnosti nevlasničkih pasa:

Odvedite napuštene pse iz vašeg naselja u jednu od sledeće dve veterinarske ambulante Veterine Beograd koje rade besplatnu sterilizaciju:

- Bulevar Kralja Aleksandra 602
011 2759785

Ili

- Svete Milutinovića 1 (Železnik)
011 257 12 45

Možete i obavestiti komšije koji imaju nesterilisane pse.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Mislim da pre svake individualne akcije fali adresa i telefon za zaduženje opreme komunalne milicije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=850797#p850797:3s4k5g08 je napisao(la):
.milos. » 17 May 2021 10:15 pm[/url]":3s4k5g08]Tragac, pošto vidim da želiš da pomognes - novac za tog psa se skuplja u farbari u Borskoj blizu Balaševića. Operacija je 900 evra.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Nisam u Beogradu tako da mislim da sam dovoljno doprineo sto se u mom postu vidi broj tekuceg racuna, pa ako ima jos empaticnih mogu da ulete. A da psi napadaju bez razloga - to rade jako cesto i ucestalo cak i kad se mirno i polako hodas i ne radis nista sto bi trebalo da ih provocira.
 
Au jbt...

A kombi spolja ko nov, izgleda ko vozilo neke gradske službe. Al kad čuješ klanje pasa unutra i vidiš reakcije ovih šimpanzi što ga voze, jasno ti je da je nešto mutno.
 

Pitbul izujedao tinejdžera


Tokom jučerašnjeg dana, na terenu FK Borac u Lazarevcu, pas lutalica rase pitbul, je za vreme treninga izujedao tinejdžera L. S. (16) u predelu desne potkolenice, saznaje "Telegraf.rs".

Povređenom je lekarska pomoć ukazana u DZ Lazarevac, a zatim je prevežen na Dečju kliniku u Tiršovoj na odeljenju hirurgije, na dalje lečenje, navodi Telegraf.rs.

 
параноични су питбулови много по природи, а пошто свака шуша оће једног и одгајају их и размножавају ко како стигне
Једанпут сам слушао једног лика из кинолошког савеза. Они су предлагали да сви пси буду стерилизовани осим оних у регистрованим одгајивачница. Спровођење овога би кроз пар година решило проблем паса луталица. Наравно нису наишли на разумевање.
 
Једанпут сам слушао једног лика из кинолошког савеза. Они су предлагали да сви пси буду стерилизовани осим оних у регистрованим одгајивачница. Спровођење овога би кроз пар година решило проблем паса луталица. Наравно нису наишли на разумевање.
И то је мало екстремно јер саме одгајивачнице су често боже сачувај ниво, и маса паса би постала урођена јако брзо. Некако обавезно чиповање би било боље, аутоматска стерилизација сваког нечипованог ако се нађе као луталица
 
Занимљиво је како људи измишљају стално нека компликована решења и дају разне предлоге, а заобилазе оно најједноставније...
 
Опет компликована прича...
 
Vrh