Šta je novo?

Problem pasa lutalica

Nož u rotvajlera

hro-pas.jpg


SERIJA zastrašujućih napada na pse u Beogradu i u petak je nastavljena. Rotvajler, koji je čuvao šljunkaru u Ulici Vuka Vrčevića, ubijen je nožem naočigled mladića čiji je zadatak bio da brine o njemu. Policija je nekoliko sati posle surovog napada, privela osumnjičenog za napad S. J, starog oko šezdest godina.
Rotvajler Rale slobodno je šetao šljunkarom na obali Dunava, kada su oko 11 sati kraj reke naišla dvojica ljudi sa psom rase terijer. Rale je krenuo ka njima, ali kako pričaju očevici, nije bio agresivan. Jedan od pridošlica tada je prišao rotvajleru, obratio mu se i pomazio ga po glavi. Iznenada je S. J., tvrde očevici, izvukao nož i tri puta ubo psa u grudi. Prestrašen, pas je pobegao ali je ubrzo izdahnuo. Da stvar bude gora, sve je video mladić koji je o četvorogodišnjem psu brinuo od njegovog rođenja.
- Dotrčao je do mene i povikao da su nam ubili psa - priča Dragoljub Ponjavić, vlasnik šljunkare. - Izašao sam i video da Raletu nema pomoći. Potrčao sam za napadačem koji je krenuo ka obližnjem romskom naselju,
ali su me prijatelji zaustavili da u naletu besa ne bih napravio neku glupost. Nadam se da će ga policija uhvatiti, a angažovaću advokata i potruditi se da što duže ostane u zatvoru. Od jutros pijem tablete za smirenje. Ne znam kako da kažem sinu da nam je neko ubio psa. Moraću da ga lažem da je pobegao.
Ponjavić kaže da ubica često dolazi kod prijatelja koji živi u romskom naselju. Zato su se tamo raspitali za njegovo ime i preneli ga policiji koja je u petak tragala za njim.
Ovo je samo jedan u nizu napada na pse u Beogradu poslednjih dana. U četvrtak ujutru u naselju Borča neko je upucao lutalicu iz vazdušne puške. Nekoliko sati kasnije, u privatnoj veterinarskoj ambulanti operisan je pas koji je ranije upucan sa dva metka, a potom i pregažen. Oba psa preživela su ranjavanje. Preživela je i Mila, keruša mešanac kojoj su još nepoznati napadali odsekli sve četiri šape. Pronađena je u utorak uveče u naselju Medaković i zbrinuta u privatnoj veterinarskoj ambulanti.

MILA SE OPORAVLjA
KERUŠA Mila, kojoj su odsečene sve četiri šape, oporavlja se u veterinarskoj ambulanti. Da bi ponovo prohodala, neophodne su joj proteze kakve se proizvode samo u inostranstvu. Kakve proteze će biti nabavljene i koliko će to koštati, biće poznato u ponedeljak.
Milu je u petak obišla i profesorka veterine sa državnog univerziteta u Ajovi Klaudija Boldvik.
- Profesorka je zadovoljna Milinim napretkom - objašnjava veterinar Miomir Ranđelović. - Ona je u dobrom stanju, jede i pije.
Ranđelović kaže da se još ne znaju detalji o protezama koje bi mogle da pomognu Mili.
- Mnogi su se javljali da pomognu. Između ostalih, i Srbin koji u Nemačkoj radi u firmi za proizvodnju ortopedskih pomagala. Moramo da napravimo posebne snimke na osnovu kojih mogu da se naprave pomagla specijalno prilagođena keruši. Još ne mogu da kažem koliko bi to koštalo.
Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas ranije je obećao da će iz gradske kase biti izdvojen novac za kupovinu proteza za Milu.

http://www.novosti.rs/code/navigate...dd=zastita zivotinja, zlostavljanje zivotinja
 
mastercat":3px7fniw je napisao(la):
Koji rezon :bash:
Glupo ili ne to je tako.cilj opravdava sretstvo.Pa sta sad za svaku ubijenu svinju ili jagnje pred slavu treba da se pomolimo za njegovu dusu.Ma dajte nismo mi plemena. ne bi nikad naudio zivotinji, tipa mucenje i ubijane bez povoda, alia ko mi napadne bliznje jos kao bi se branio.Zato se i zalazem za uspavljivanje jel ce sigurno doci u buducnosti do napada na neko dete, od strane copora, jel kerovi znaju da broje, kada ih je vise osecaju se snaznije.Tako ti je i sa ljudima kada ides sam, i ide ka tebi grupa ljudi nocu, mnogo si manje opusten nego kada ides sa drustvom. Ako vlas ima neko drugo resenje sem uspavljivanja kerova a da bi se time sklonila opasnost s aulica, podrzavam. Ovog coveka treba kazniti tipa oko z aoko zub za zub(tako bi ja uradio) Da je prosao neki rotvajler, ne bi smeo ni d amu pridje nego se izivljava na maloj kuci.Takvi ljudi su kukavice na kvadrat.


Sto se tice tih, napada bilo ih je i ranije ali ljudi nisu prijavljivali.
 
trialin":2zotucf9 je napisao(la):
Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas ranije je obećao da će iz gradske kase biti izdvojen novac za kupovinu proteza za Milu.
Zaista lepo i uvidjavno od gradonacelnika, a onda se setim da u Beogradu zive desetine hiljada invalida koji cesto nemaju novca ni za lekove, a kamoli moderne ili bilo kakve proteze.
 
vrachar":16a6upaa je napisao(la):
trialin":16a6upaa je napisao(la):
Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas ranije je obećao da će iz gradske kase biti izdvojen novac za kupovinu proteza za Milu.
Zaista lepo i uvidjavno od gradonacelnika, a onda se setim da u Beogradu zive desetine hiljada invalida koji cesto nemaju novca ni za lekove, a kamoli moderne ili bilo kakve proteze.
Gradonacelnik je to uradio zato sto je taj pas na monstruozan nacin izgubio noge. Ne voli on vise pse od ljudi.Tako isapda ali nije.
Mnogi koji su invalidi nisu nedelju dana lezali i krvarili bez vode i hrane, vec im je noga amputirana i rana zalecena, odmah nakon amputiacije,sto zbog, pusacke noge, ili iz rata ili zbog nekih drugih okolnosti.Ti ljudi se nisu mucili kao taj pas.Sedam dana bez vode i hrane i sa ranama.Kazi mi nekog invalida koji je to preziveo kao taj pas?
 
Posao grada nije da kupuje noge psu. Žao mi je psa, ali Đilasov populizam nam dolazi glave.
 
Aj da ga vidim da kupi proteze jednom coveku,naravno nece jer ljudi se ne loze na price sa osakacenim ljudima vec samo sa osakacenim kucicima,nadam se da je tako samo ovde inace cu dici ruke od celog covecanstva :violina:
 
vucko":3rwjcexf je napisao(la):
Aj da ga vidim da kupi proteze jednom coveku,naravno nece jer ljudi se ne loze na price sa osakacenim ljudima vec samo sa osakacenim kucicima,nadam se da je tako samo ovde inace cu dici ruke od celog covecanstva :violina:
Ljudi se lože na priču o kučetu koje je osakatio čovek bez ijednog jedinog razloga. Ovde nije priča o sakatom čoveku vs. priča o sakatom psu. Dosta više sa ovako monstruoznim stavovima na ovom nekada fantastičnom forumu.

Priča je uvek o fuck**g čoveku i kada se pominje pas to je opet priča o čoveku i njegovom prijatelju, priča o vernosti i priča o izdaji, priča o beskrajnoj ljubavi i beskrajnoj mržnji.

Na priču o osakaćenom kučetu se "ne loži" na tu priču ljudsko biće može samo da plače, od tuge i očaja. Molio bih Vučka da mi da podjednako stravičan ljudski pandan ovoj Milinoj priči kako bih mogao da donesem odluku na koju ću da se naložim.

Vučko, zašto uplićeš imaginarnog čoveka poredeći ga sa stvarnim psom?
 
BOKI SMOKI":25xevzq5 je napisao(la):
Gradonacelnik je to uradio zato sto je taj pas na monstruozan nacin izgubio noge. Ne voli on vise pse od ljudi.Tako isapda ali nije.
Mnogi koji su invalidi nisu nedelju dana lezali i krvarili bez vode i hrane, vec im je noga amputirana i rana zalecena, odmah nakon amputiacije,sto zbog, pusacke noge, ili iz rata ili zbog nekih drugih okolnosti.Ti ljudi se nisu mucili kao taj pas.Sedam dana bez vode i hrane i sa ranama.Kazi mi nekog invalida koji je to preziveo kao taj pas?
Ja znam ljude koji su u ratu gubili ruke, noge i jos mnogo toga pa ih danas gledaju kao smrdljiv sir. I oni zive oko nas ali im muke valjda nisu dovoljne da ih pomiluje ruka djilasova...
 
@vracar, vucko
+1

@belgrey
Shvatam tvoju brigu, ali ono na šta mi ukazujemo je jedan očigledno populistički i bezvredan čin gradonačelnika koga ne interesuju sistemska rešenja. Psu treba pomoći koliko je to moguće, ali smatram da treba pomoći prvo ljudima. Čovek je osakatio tog psa, čovek koji je poremećen zbog sistemskih problema našeg društva. Ako želimo da pomognemo psima u budućnosti, onda moramo upravo da se pobrinemo za ljude.
 
jovanovm":2eny4bkl je napisao(la):
@vracar, vucko
+1

@belgrey
Shvatam tvoju brigu, ali ono na šta mi ukazujemo je jedan očigledno populistički i bezvredan čin gradonačelnika koga ne interesuju sistemska rešenja. Psu treba pomoći koliko je to moguće, ali smatram da treba pomoći prvo ljudima. Čovek je osakatio tog psa, čovek koji je poremećen zbog sistemskih problema našeg društva. Ako želimo da pomognemo psima u budućnosti, onda moramo upravo da se pobrinemo za ljude.
Slažem se apsolutno da je Đilas populista. Meni je muka od tog čoveka. Pojavi mi se osip kad čujem njegovo ime. Lik je teško odvratan. I zaista imam osećaj kao da samo čeka neki loš događaj kako bi mu to bila sjajna prilika da demonstrira svoju brigu.

Slažem se i da se problemi koje psi prave čoveku i problemi koji čovek pravi psima mogu rešiti samo tako što će se čovek edukovati i promeniti.

Ali na ovom forumu reagujem na bezobrazluk i bezdušnost pojedinih učesnika koji okreću teze, preskaču suštinu, površno posmatraju užas. Ne mogu da shvatim da na primer BOKI SMOKI predlaže da se ubije 70.000 pasa kako jedno dete sutra ne bi stradalo. Po toj logici treba da ubijemo i više hiljada ljudi. Zatim se dalje pravi lažna podela "čiji je život vredniji? život psa ili život deteta? Pritom se u toj dilemi namerno zaboravlja da postoji ŽIVOT i da je on darovan kako čoveku (detetu) tako i psu! Zatim Vucko se zgražava kako to uopšte neko (pa makar to bio i patetic Đilas) može da se naloži na zlostavljanje psa ali ne i za zlostavljanje čoveka! Mislim, stvarno, ovo je tek vrhunac bezbobrazluka u ovoj diskusiji! Ako me kao čoveka pomera zlo izvršeno nad psom to ne isključuje moju emociju prema čoveku koji je takođe žrtva nasilja. Takođe, ako reagujemo kao ljudi na ono što se desilo Mili to ne radimo isključivo zato što se to desilo psu već zato što se to uopšte desilo! Ako Vučko sa nipodaštavanjem govori o takvim ljudskim reakcijam i banalizuje ih onda on je on tendenciozan i želi da negira ozbiljnost tog užasnog događaja. I na kraju kao vrhunac površnosti i bezobrazluka u kome se prepoznaje radikalska demagoška škola je vrachar koji kaže
Ja znam ljude koji su u ratu gubili ruke, noge i jos mnogo toga pa ih danas gledaju kao smrdljiv sir. I oni zive oko nas ali im muke valjda nisu dovoljne da ih pomiluje ruka djilasova...
. Ovo je u rangu "osuđujemo mi zločin nad Muslimanima ali znate tamo nije ubijeno 8000 već mnogo manje i znate i mi Srbi smo bili ubijani!" @vrachar. Molim te odgovori mi u kom je to ratu Mila stradala. Na kom ratištu? Protiv koga se borila? Za čije nacionalne interese i čiju ideologiju je poklonila svoje četiri šape? Kakve veze ima postupak jednog monstruma sa stradanjem vojnika na ratištu? Ovo se desilo u"mirnodopskim" uslovima, u građanskom, civilnom i demokratskom društvu!!! Bar bi trebalo da je takvo!
 
Mislim da niko ne omalovažava situaciju psa, nego jednostavno ukazujemo na to da je ono što se desilo psu endemski problem društva koje se tako odnosi prema svim marginalizovanim grupama (pa i marginalizovanim psima, za razliku od onih koji idu na izložbe i kod frizera za pse). Ja sam pročitao vračarov i vučkov komentar kao napad na Đilasa, mada se slažem da je "ljudski ili pseći život" čista zamena teza - u ovom slučaju izbor nije bio takav, ali takođe mislim da u slučaju da postoji takav izbor, prioritet treba dati ljudima, pa tek onda psima (iz razloga koje sam gore spomenuo). BOKI SMOKIjeve postove o 70.000 pasa ne bih komentarisao.
 
belgrey":hybx9aqv je napisao(la):
Ja znam ljude koji su u ratu gubili ruke, noge i jos mnogo toga pa ih danas gledaju kao smrdljiv sir. I oni zive oko nas ali im muke valjda nisu dovoljne da ih pomiluje ruka djilasova...
Ovo je u rangu "osuđujemo mi zločin nad Muslimanima ali znate tamo nije ubijeno 8000 već mnogo manje i znate i mi Srbi smo bili ubijani!" @vrachar. Molim te odgovori mi u kom je to ratu Mila stradala. Na kom ratištu? Protiv koga se borila? Za čije nacionalne interese i čiju ideologiju je poklonila svoje četiri šape? Kakve veze ima postupak jednog monstruma sa stradanjem vojnika na ratištu? Ovo se desilo u"mirnodopskim" uslovima, u građanskom, civilnom i demokratskom društvu!!! Bar bi trebalo da je takvo!
vrachar je rekao ljude (a ima i dece ratnih invalida), a ne vojnike, mada, ne vidim zasto bi i svi vojnici bili unapred "zasluzni" za ono sto im se desilo.

stvar je u tome da se gradonacelnik bavi stvarima koje nisu njegov posao, i jos se pri tome ne vodi racionalnim (prvo najbitnije, recimo dete) vec populisticnim (prvo najpopularnije) i dnevnim kriterijumima (prvo najaktuelnije) i time doprinosi opstem rasipanju odgovornosti u drzavi.
 
azbuki":3cne64qn je napisao(la):
belgrey":3cne64qn je napisao(la):
Ja znam ljude koji su u ratu gubili ruke, noge i jos mnogo toga pa ih danas gledaju kao smrdljiv sir. I oni zive oko nas ali im muke valjda nisu dovoljne da ih pomiluje ruka djilasova...
Ovo je u rangu "osuđujemo mi zločin nad Muslimanima ali znate tamo nije ubijeno 8000 već mnogo manje i znate i mi Srbi smo bili ubijani!" @vrachar. Molim te odgovori mi u kom je to ratu Mila stradala. Na kom ratištu? Protiv koga se borila? Za čije nacionalne interese i čiju ideologiju je poklonila svoje četiri šape? Kakve veze ima postupak jednog monstruma sa stradanjem vojnika na ratištu? Ovo se desilo u"mirnodopskim" uslovima, u građanskom, civilnom i demokratskom društvu!!! Bar bi trebalo da je takvo!
vrachar je rekao ljude (a ima i dece ratnih invalida), a ne vojnike, mada, ne vidim zasto bi i svi vojnici bili unapred "zasluzni" za ono sto im se desilo.

stvar je u tome da se gradonacelnik bavi stvarima koje nisu njegov posao, i jos se pri tome ne vodi racionalnim (prvo najbitnije, recimo dete) vec populisticnim (prvo najpopularnije) i dnevnim kriterijumima (prvo najaktuelnije) i time doprinosi opstem rasipanju odgovornosti u drzavi.
@azbuki, ni na jednom mestu nisam napisao da su ti ljudi i deca (ratni invalidi) zaslužni za to što ih je snašlo. naglasio sam da je vrhunski bezbobrazno relativizovati jedan zločin pozivajući se na drugi.

Svaki zločin je individualan kako sa strane počinioca tako i sa strane žrtve. Isto tako i svaki doživljaj zločina kome smo svedoci je individualan. Ja se, lično, protivim zločinu nezavisno od toga ko je žrtva, makar to bila i muva koju je dete vezalo koncem kako bi joj njen pokušaj da se oslobodi prerezao trbuh ! Mene zločin užasava iz razloga što je stradalnik nevino biće a onaj koji preživljava je MONSTRUM!!!

Ako imamo zločin ispred sebe, osudimo ga nezavisno od toga ko je žrtva. Za žrtvama koje su stradale od ruke monstruma možemo imati uopšteno saosećanje kao prema ŽRTVI nezavisno od toga koje je životinjske vrste (pas ili čovek) ili lično saosećanje kao prema RATNOM INVALIDU LIČNO ili kao MILI lično!!!

Ako neko zbog toga što postoji saosećanje prema MILI lično smatra da zbog toga ne postoji i saosećanje prema drugim žrtvama lično onda taj neko pravi značajnu razliku između žrtava čime vrši UŽASNU relativizaciju zločina. Iz takvog odnosa proizilazi da je manje zlo zverski ubiti psa nego dete čime se čin ubijanja relativizije što dalje znači da ubijanje može biti zlo, manje zlo ili pak dobro (kao u slučaju "humane eutanazije 70.000 živih bića pasa kako ne bi ugrozili ni jedno živo biće - čoveka/dete). Ovakva razmišljanja nas dovode da imamo društvo u kome ne postoje osnovne moralne norme. Odnosno postoje ali su klizne, razblažene po principu ja sam dobar čovek ali to zavisi od situacije.

Hoću da kažem da je ubistvo strašno i da je za društvo koje želi da bude zdravo potpuno nebitno ko je žrtva ako se desilo ubistvo zato što je u tom slučaju žrtva celo društvo!
 
Слажем се са мишљењам да је у питању маркетинг...могу да замислим како људи који много лошије живе од паса луталица, гледају на ово...

Погледајте ,,Квадратуру круга", први део ове епизоде под називом: ,,Ој животе"...:(
Колико је овога по Србији, а колико је људи који више воле псе него људе...
http://www.rts.rs/page/tv/ci/story/17/РТС+1/638791/Квадратура+круга.html

Сетим се повремено речи покојног патријарха Павла који је чтав живот избегавао да се вози колима: ,,Возићу се колима када се уверим да сваки Србин може себи да приушти кола". Можда није од речи до речи, али је суштина иста.

Једноставно не треба збрињавати животиње на ,,високом" нивоу док људи гладују...Сасвим је коректно било удомити кују некоме ко има доста новца, можда чак не жели да уложи у децу него у псе, па нека уложи...а ко је то урадио нека одговара и то је то (исто као што и та куја треба да ,,одговара" ако је том човеку унаказила децу нпр. или слично), а новац из касе послати девојчицама из квадратуре круга и сличним случајевима који нису дошли до телевизије...
 
belgrey":39ayfsmz je napisao(la):
azbuki":39ayfsmz je napisao(la):
belgrey":39ayfsmz je napisao(la):
Ovo je u rangu "osuđujemo mi zločin nad Muslimanima ali znate tamo nije ubijeno 8000 već mnogo manje i znate i mi Srbi smo bili ubijani!" @vrachar. Molim te odgovori mi u kom je to ratu Mila stradala. Na kom ratištu? Protiv koga se borila? Za čije nacionalne interese i čiju ideologiju je poklonila svoje četiri šape? Kakve veze ima postupak jednog monstruma sa stradanjem vojnika na ratištu? Ovo se desilo u"mirnodopskim" uslovima, u građanskom, civilnom i demokratskom društvu!!! Bar bi trebalo da je takvo!
vrachar je rekao ljude (a ima i dece ratnih invalida), a ne vojnike, mada, ne vidim zasto bi i svi vojnici bili unapred "zasluzni" za ono sto im se desilo.

stvar je u tome da se gradonacelnik bavi stvarima koje nisu njegov posao, i jos se pri tome ne vodi racionalnim (prvo najbitnije, recimo dete) vec populisticnim (prvo najpopularnije) i dnevnim kriterijumima (prvo najaktuelnije) i time doprinosi opstem rasipanju odgovornosti u drzavi.
@azbuki, ni na jednom mestu nisam napisao da su ti ljudi i deca (ratni invalidi) zaslužni za to što ih je snašlo. naglasio sam da je vrhunski bezbobrazno relativizovati jedan zločin pozivajući se na drugi.

Svaki zločin je individualan kako sa strane počinioca tako i sa strane žrtve. Isto tako i svaki doživljaj zločina kome smo svedoci je individualan. Ja se, lično, protivim zločinu nezavisno od toga ko je žrtva, makar to bila i muva koju je dete vezalo koncem kako bi joj njen pokušaj da se oslobodi prerezao trbuh ! Mene zločin užasava iz razloga što je stradalnik nevino biće a onaj koji preživljava je MONSTRUM!!!

Ako imamo zločin ispred sebe, osudimo ga nezavisno od toga ko je žrtva. Za žrtvama koje su stradale od ruke monstruma možemo imati uopšteno saosećanje kao prema ŽRTVI nezavisno od toga koje je životinjske vrste (pas ili čovek) ili lično saosećanje kao prema RATNOM INVALIDU LIČNO ili kao MILI lično!!!

Ako neko zbog toga što postoji saosećanje prema MILI lično smatra da zbog toga ne postoji i saosećanje prema drugim žrtvama lično onda taj neko pravi značajnu razliku između žrtava čime vrši UŽASNU relativizaciju zločina. Iz takvog odnosa proizilazi da je manje zlo zverski ubiti psa nego dete čime se čin ubijanja relativizije što dalje znači da ubijanje može biti zlo, manje zlo ili pak dobro (kao u slučaju "humane eutanazije 70.000 živih bića pasa kako ne bi ugrozili ni jedno živo biće - čoveka/dete). Ovakva razmišljanja nas dovode da imamo društvo u kome ne postoje osnovne moralne norme. Odnosno postoje ali su klizne, razblažene po principu ja sam dobar čovek ali to zavisi od situacije.

Hoću da kažem da je ubistvo strašno i da je za društvo koje želi da bude zdravo potpuno nebitno ko je žrtva ako se desilo ubistvo zato što je u tom slučaju žrtva celo društvo!
Niko nije pokusao da relativizuje zlocin (o novogovore) vec da kaze da ako se pare iz gradskog budzeta vec trose na proteze, treba da se trose na proteze za decu.

I, stvarno covek treba biti neobican, pa da ne bude svestan i bez ovog slucaja da se takve stvari stalno desavaju (i shodno tome da ovako reaguje pa sve zaboravi za dve nedelje kao sto vecina radi).
 
20. April. 2010 | 18:41, Izvor : Studio B
Psi lutalice napali majku sa detetom

Čopor pasa lutalica u okolini vrtica Plavu čuperak u ulici Vjekoslava Kovača na Zvezdari napao je jutros majku sa detetom.

Zaposleni i roditelji oko 200 dece koja borave u ovom vrticu svakodnevno strahuju od pasa lutalica koji borave u tom kraju.

Ekipe Veterinarske ustanove odmah su izašle na teren.
Izvor: Studio-B
 
Ortak koji je sluzio civilnu vojsku u tom vrticu je nekoliko puta tukao te pse jer posandrcaju ponekad kada ih ne nahrane...Nisi ih valjda ujeli ti psi???
 
Prestanite vise da serete!!!
Taj pas ce bez proteza umreti, a covek bez proteza nece!
Drugo, taj pas je od strane coveka osakacen, bez razloga, i covek treba i da nadoknadi uzeto! Ima li neko ovde sebicni problem sa tim?? Ajde ``evropejci``.....
 
stf":2ucsvz3d je napisao(la):
Prestanite vise da serete!!!
Taj pas ce bez proteza umreti, a covek bez proteza nece!
Drugo, taj pas je od strane coveka osakacen, bez razloga, i covek treba i da nadoknadi uzeto! Ima li neko ovde sebicni problem sa tim?? Ajde ``evropejci``.....
:kk:

Juče: Čopor ljudi (navijača) napao je čoveka pre neki dan na Mirijevu!
Danas: Čopor pasa (napuštenih) napao je ženu sa detetom na Zvezdari!

Juče: Čopor ljudi je napao zbog besa
Danas: Čopor pasa je napao zbog gladi

Juče: Čopor ljudi je napao zato što se osećaju jakima, moćnima i silnima.
Danas: Čopor pasa je napao zato što se osećaju slabima i ugroženima.

Sutra: Čopor ljudi napao je čopor pasa zato što se osećaju jedinima koji imaju pravo nekoga da napadaju!

Kom čoporu vi pripadate?
 
Svemu se mora stati na put, bilo kakvoj agresiji, bilo to zivotinjska ili ljutska.Ti sad branis pse. I sad ako 30 pasa od gladi napadne coveka ti ces ih i dalje braniti.Da je stanje u zemlji bolje, problem pasa bi na onaj ili ovaj ancin bio resen, ali posto nije, ti psi se moraju ukloniti sa ulice.
 
Grad nema strategiju u vezi pasa lutalica koliko znam sa opstine zvezdara jer nam je jedan clan u opstinskom savetu ili sta god da je...Pokrenuce pitanje sta se radi sa lutalicama ali kao i svaki put nema odgovora,a problem je sto covek drzi 3 magareta negde kod ustanicke :laugh:
 
Nemojmo se svađati, mislim da je glupo imati ovakvu diskusiju. Očigledno je da je gradu potrebna strategija da reši problem pasa lutalica na humani način, a to se ne čini trenutno.
 
BOKI SMOKI":251whdrn je napisao(la):
Svemu se mora stati na put, bilo kakvoj agresiji, bilo to zivotinjska ili ljutska.Ti sad branis pse. I sad ako 30 pasa od gladi napadne coveka ti ces ih i dalje braniti.Da je stanje u zemlji bolje, problem pasa bi na onaj ili ovaj ancin bio resen, ali posto nije, ti psi se moraju ukloniti sa ulice.
Ja branim pravo na život i ako ikada pomislim da bilo koje biće treba da umre da bih ja mogao da živim onda bolje da me odmah nema! Molim te skloni taj LDP avatar ispod imena, apsolutno je uvredljivo za svakoga ko je liberal!
 
Vrh