Šta je novo?

Proširenje Savske ulice

belgrey":2c73lfiy je napisao(la):
Imam fotografiju sa aerodroma na kojoj su dvoje saobraćajnih policajaca koji "kuliraju" pored divljeg taksiste koji je parkiran na sred pešačkog prelaza u zoni gde je zabranjeno zaustavljanje i gde ne sme ni da bude čak i da je legalan. Minimum tri soabraćajna prekršaja i dva saobraćajca koji to ne vide ili neće da vide!!!

Rečeno mi je da ću zbog ove fotografije biti krivično gonjen i preporučeno mi je od strane drugog policajca (prijatelja) da fotografiju pošaljem unutrašnjoj kontroli i da podnesem prijavu. Takođe mi je rečeno sledeće: "U tom slučaju zvanično nećeš imati nikakvih problema ali bojim se da ćeš ih nezvanično imati mnogo. Ne zaboravi da će oni (policija) u tom slučaju imati tvoje ime". S obzirom da sam novinar koji radi na temi prevoza do aerodroma obratio sam se svom novinarskom udruženju - NUNS-u i konsultovao se sa pravnicom. Ona je potvrdila da je zabranjeno fotografisati policiju na dužnosti i da zbog te fotke stvarno mogu dobro da nagrabam.

Izvinjavam se ako sam skrenuo sa teme ali nisam mogao da vas ne upozorim. Pazite se sa policijom i nemojte baš olako da shvatate mogućnost fotografisanja okolo.
Youtube prijatelju!! Postavi fotografije tamo da ceo narod moze da vidi!! Naravno anonimno je, pa ce pod pritiskom javnosti morati da priznaju gresku.
 
@kingmanowar, @belgrey

Savršeno rešenje za ovu ujdurmu! A ko se brine za privatnost, može i da koristi enkripciju na IP adresi, ili da uzme laptop i da pošalje iz nekog od Internet parkova... :)
 
Ljudi zante li da je ZS za zemljiste u savskoj dobio 72 stana samo neznam na kojoj lokaciji :kafa:
 
Ima ko zna koliko porodica koje zive u savskom amfiteatru i zaboravih gde jos u vagonima,sve zeleznicari
 
Mislis da ce te ljude dopasti ja bih iskreno volio ali nesto nisam siguran :kafa:
 
Најзад је отворено скретање из Савске у Дринску улицу. Да ли је полиција сам ослободила скретање или је неко интервенисао, не зна се. Али је за то требало две и по године од завршетка радова у Савској.
 
Parkirace oni tu i dalje ako ne onda na zelenilu :kafa:
 
Није то. Раније је скретање било затворено. Поставили су тада стубиће. Сада су све померили да може да се скрене баш ту.
 
Jedva prođoh sokakom sa sve 50 kg bruto težine i zamalo da me pokosi teretnjak.

 
Ту је безбедније да укину овај тротоар. Мада у пола Београда имамо овакве ситуације.
 
To nije trotoar, neko servisna staza. Zašto onomad nije urađen normalan trotoar, pitanje je.
 
Треба онда ставити знак забрањено кретање пешацима.
 
Deo trotoara sa te strane nije svuda uzak kao u tom delu, dvadesetak metara po mojoj slobodnoj proceni. Kasnije se širi ali, što kaže Дошљак, zbog čega nisu stavili bilo kakav znak?
 
Na slici se vidi da je tik uz ogradu betonska piramida. Dakle fizički nije bilo mesta za normalan trotoar.
 
Onda ili rušiti piramidu ili zatvoriti "servisnu stazu". I šta znači servisna staza, čemu služi? Tačnije, jasno mi je šta znači ali mi nije jasno zbog čega je otvorena za pešake.
 
Mada mi ne ide u glavu šta te je vuklo da se provlačiš tuda (osim slika sa zatravljenih koloseka koje smo mogli da vidimo :) ), kada se cela ta strana ulice sastoji od objekata železnice, a do najbližih objekata na toj strani Savske koji nemaju veze sa železnicom može se i prevozom...
 
Pa kuda ću nego tuda a nisam htela ispod Palate pravde, doduše i ne znam da li je prohodno. U neposrednoj blizini je autobus GSP a ja sam htela da se prošetam tamo gde sam naumila, i baš namerno sam fotogrfisala "servisnu stazu".
 
Verovatno je ograda uvučena zbog teretnih vozila i autobusa da je ne bi kačili retrovizorima. Drugi razlog je da javna rasveta može prići banderama (zbog farbanja ili intervencija).

Što reče Stanislaw jako loš izbor za šetnju i rizičan a trotoar preko puta širok i bezbedan.
 
Sutra idem ponovo istim putem i uslikaću šta je iza ograde.
Pa Žiko, sestro slatka, kako da idem ispod gradilišta Palate pravde. Ipak je "servisna staza" (dopada mi se termin) kratka pa sam je hitro prešla a i nisam se šetala već išla ka cilju i to je bio jedini izbor a i ne volim Savsku ulicu.
 
Ako se dobro sećam, njemački bunker je tu najveći problem... sve ostalo može da se ruši.
 
Moже и бункер да се сруши. Треба иселити све те објекте од поште до Газеле и порушити их да се направи нормалан тротоар. И искрено ми не пије воду да се прави "техничка стаза" са бехатоном.
 
....Moже и бункер да се сруши....
Moze ali to je veliki izdatak i komplikacija a u suštini gotovo nikakva vajda....

Pre bih strušio sve one montazne objekte i barake... a bunker u novi ambijet uklopio kao ekskluzivu i posebnu atrakciju
jer vec ima prefiks ,,staro,, :)
a dodatno
neuobicajena forma i glatke stranice pogodne su za mnogobrojne umetničke svetlosne igrarije i dr. postavke....
sto uglavnom tih gabarita nemaju drugi gradovi u okruženju
:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=475086#p475086:3n3szv05 je napisao(la):
Ksenija » Pet Sep 01, 2017 9:37 pm[/url]":3n3szv05]Sutra idem ponovo istim putem i uslikaću šta je iza ograde.
Pa Žiko, sestro slatka, kako da idem ispod gradilišta Palate pravde. Ipak je "servisna staza" (dopada mi se termin) kratka pa sam je hitro prešla a i nisam se šetala već išla ka cilju i to je bio jedini izbor a i ne volim Savsku ulicu.

Ksenija dječače mali, teško da mogu bilo kome da budem sestra. Čak se nikad nisam ni trudio jer sam uvek imao želju da sprečim demografski sunovrat ove zemlje. I dalje zapinjem u tom smeru.

Uvek sam se čudio ljudskoj (pešačkoj) nemarnosti mogu da kažem i gluposti. Znači svakodnevno gledam pešake kojima je teško da putanju produže za par desetina metara ili stotina već rizikuju tj ugrožavaju ostale pa i sebe.
Isto tako ne bi mi ni u ludilu palo na pamet da se tom stazicom provlačim već bato okolo- naokolo pa kad stignem.
Toliko.
 
Vrh