Šta je novo?

Proširenje Savske ulice

Вечерас сам видео са мостара да је отворена :gobb: Такође сам видео да одмах после 100м од уласка из правца мостарске петље има семафор, и ту се накупило доста аутомобила, док је остатак улице био празан... Ако је суботом увече тај семафор направио толику гужву, како ће тек бити у шпицевима... :rolleyes:
 
Prosao sam Savskom u oba pravca. Oni semafori su totalni promasaj - razlog je sto nema zelenog talasa pa sada je jurnjava od jednog do drugog. Cini mi se da ih ima 3 kom. Moglo je to i bolje da se odradi.

Inace lep asfalt.

Stavili su neke grozne stubove za semafore....verujem da ce svi primetiti to...na silasku sa mostara su postavili gredu pocinkovana kutija 150/150 na rasponu od 15-20 metara i na nju okacili semaforske kutije. Bice interesantno videti kako ce da se ponasa kada dune kosava. Na prvi pogled ne uliva poverenje. Voleo bih da jos neko ovo komentarise,da vidim da li se slazemo.

A kasnije kod palate pravde su stavili neku groznu crnu celicnu resetku koju su nakalemili na postojeci stub i na nju okacili semafor. Taj detalj uliva poverenje ali nije ni malo lepo.

Zamisljao sam da ce da jednog dana u celom Beogradu biti isti semafori i isti semaforski stubovi i galanterija. A ono sto su postavili...ne bih ja njima priznao tu pozociju.
 
Jedan od problema koji se sad ispostavio jeste semafor na uglu Nemanjine i Savske koji nenormalno dugo drži crveno svetlo za vozače iz Savske dok zeleno svetlo traje jako kratko pa se sad stvara velika gužva. I ranije je bilo tako, ali je Savska tad imala samo 1 traku u tom smeru.
 
Moji utisci:

Semafori totalno nepotrebni i katastrofalno rešeni. Jedan hitno mora da leti (Durmitorska)

Asfalt talasast (smer ka ŽS)

Inače estetki izgleda "light years" bolje nego ranije.
 
Jedno pitanje, zar nije bilo bolje da se shine stave uz zgrade,a da pravac prema zeleznickoj bude u sredini,totalno je kretenski ovako svi koji idu ka zeleznickoj moraju da prelaze preko pruge............ :bash:
 
Onda bi opet morao da vraćaš šine kada se bude krenulo sa bilo kakvom izgradnjom na trenutnom železničkom posedu, jer bi valjda vlasnici stanova u budućim zgradama morali kolima da ulaze na sopstveni parking, a ne da ih ostavljaju na ulici.
 
Ма какви, ево ја сам данас прошао, киша је претворила трамвајске баштице у блато. :kafa:
 
@JohnnyLee, Wile E. Coyote

Ako poraste, to ce biti moguce tek od marta kada ponovo krece vegetacioni proces. Do tada nema sanse, tako funkcionise priroda :)
 
Problem sa travnjakom je bio a) stока која је pre završetka radova kamionima vozila po njima; b) st*** koja je po njima pretrčavala ulicu; c) st*** koja je proširivala ulicu, a nije vratila travu. a) ne bi bilo moguće, jer im je brže ulicom da idu; b) mnogo im je teže izvodljivo, naročito od kako je popravljena ograda ka železnici, pa im je i nekorisno; c) valjda s u napokon proširili ulicu pa se neće izdrkavati nad šinama.
 
Za travu nije problem ako po neko pretrci, i po parkovima trava ne gine ako ljudi hodaju po njoj, sem ako se krece non stop istim tragom.
 
Početkom jula za vreme onog velikog nevremena su pojedini "vozači" išli tramvajskim travnatim bašticama ispod Ž.S. Novi Beograd u Proleterskih Solidarnosti jer je kolovoz bio pod velikom barom i napravili svinjac.I dan danas to nije trava već izorano blato sa tragovima točkova.Užas!
 
Uslikah danas lep detalj na koji je neko skoro na forumu skrenuo paznju. Stvarno lepo izgleda nema sta :pob:

35i8upk.jpg
 
Da ali se na travnjaku na vise mesta vide tragovi od tockova, neki pametnjakovici su jos kad je bilo blato, preko nove travice pravili polukruzno. :rant: . A i zanima me do kada ce policajci, najvise u traci koja ide ka petlji, kod Supa blokirati celu jednu traku parkiranim vozilima, a i sa druge strane ispred supa tokom celog dana stoje parkirana vozila i blokiraju traku. Sa obe strane stoje znakovi zabranjeno zaustavljanje i parkiranje, pa me zanima da li za njih zakoni ne postoje??? Ja kad bi tako ostavio kola, dosao bi pauk za 10 minuta :notok:
 
Jedino resenje za to je da uslikas i saljes mup-u prijave,kao sto je bilo za onog cajkana sto je ispred apoteke london parkirao kola pa su ga ako se dobro secam prijavili preko neta i kaznjen je.
 
Pa da prijavim ceo mup Savski Venac ;) . Tu ima u svakom trenutku, barem 20 vozila mupa nepropisno parkiranih, to vidi svako ko tuda prolazi i u spicu bitno smanjuju protocnost, to jedino kada bi im njihov nacelnik ili Dacic nesto rekao, inace nista.
 
Salji i medijima,mozda i upali,srecno sa time.Preporucio bih i ono bahato parkiram ali za civile,ne daj boze da te uvate pa isproba cela stanica pendreke na tebi ;)
 
Pa zato se i ne bih kacio sa njima, ali da je normalna drzava i oni sami bi shvatili da to ne mogu da rade. Cuo sam i od drugih ljudi da se svakodnevno salju slike bahacenja policajaca u saobracaju, ali oni to neemituju. Kod nas postanes policajac i odmah si bog :notok:
 
Imam fotografiju sa aerodroma na kojoj su dvoje saobraćajnih policajaca koji "kuliraju" pored divljeg taksiste koji je parkiran na sred pešačkog prelaza u zoni gde je zabranjeno zaustavljanje i gde ne sme ni da bude čak i da je legalan. Minimum tri soabraćajna prekršaja i dva saobraćajca koji to ne vide ili neće da vide!!!

Rečeno mi je da ću zbog ove fotografije biti krivično gonjen i preporučeno mi je od strane drugog policajca (prijatelja) da fotografiju pošaljem unutrašnjoj kontroli i da podnesem prijavu. Takođe mi je rečeno sledeće: "U tom slučaju zvanično nećeš imati nikakvih problema ali bojim se da ćeš ih nezvanično imati mnogo. Ne zaboravi da će oni (policija) u tom slučaju imati tvoje ime". S obzirom da sam novinar koji radi na temi prevoza do aerodroma obratio sam se svom novinarskom udruženju - NUNS-u i konsultovao se sa pravnicom. Ona je potvrdila da je zabranjeno fotografisati policiju na dužnosti i da zbog te fotke stvarno mogu dobro da nagrabam.

Izvinjavam se ako sam skrenuo sa teme ali nisam mogao da vas ne upozorim. Pazite se sa policijom i nemojte baš olako da shvatate mogućnost fotografisanja okolo.
 
Sve mi to znamo, oni su nedodirljivi, za njih nema zakona, mali bogovi. Muka mi je od toga :blah:
 
Za one koji nisu obavesteni i/ili ne prolaze Savskom ulicom, na kraju Savske ulice do mostarske petlje, postoji polukruzni deo koji omogucava vozilima koja dolaze iz centra da se vrate nazad u Savsku ulicu.

Na zalost (ili neciju srecu) u tom delu su postavljeni stubici?! koji onemogucavaju prolaz. Zato u krajnjoj levoj traci i ima toliko parkiranih vozila.
 
;) mogu zamisliti ko je izdejstvovao to postavljanje stubica, paisti oni koji tu i parkiraju :notok:
 
Vrh