Šta je novo?

Proširenje od Slavije do Vojislava Ilića (Makenzijeva-Žička)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=411536#p411536:3vhi7i9d je napisao(la):
astrodule » Sre Okt 19, 2016 2:33 am[/url]":3vhi7i9d]Od koje godine to važi?


Poslato sa telefona

Odavno. Najverovatnije iz 90-ih, ili ranih 2000-ih. Ne mogu ti reći sa sigurnošću.
 
Hm, pa novija zgrada blizu ćoška Takovske i 27. Marta sigurno nema parking mesto u garaži po stanu.

Poslato sa telefona
 
Masovna je pojava da nakon dobijanja gradjevinske dozvole investitori garazna mesta prepravljaju u stanove.
E sad kako se to pravno resava, nemam pojma, ali ne bi smelo da se desi vise nijednom
 
Ja, iskreno, to nikad nisam video! Garazna mesta u stanove? Kome prodaju stanove ispod zemlje?

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Lose si razumio koliko stanova toliko parking mjesta u garazi ispod zgrade sta je tu cudno
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=411594#p411594:n3idd0b5 je napisao(la):
Misha V » 19 Oct 2016 12:56[/url]":n3idd0b5]Ja, iskreno, to nikad nisam video! Garazna mesta u stanove? Kome prodaju stanove ispod zemlje?

Sent from my LG-H440n using Tapatalk


Није то толико немогуће

Оставе део подрума изнад земље да има прозоре
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=411630#p411630:3esh1m2h je napisao(la):
mekbejn » Sre Okt 19, 2016 10:19 am[/url]":3esh1m2h]pa da, nisu to klasicni podrumi vec polu-sutereni.
Evo sa street view primer zgrade u kojoj sam ja stanovao jedno vreme:
https://www.google.rs/maps/@44.8079344, ... l=en&hl=en

Po projektu je ceo taj donji nivo garaza, a u praksi je pola pretvoreno u stanove

Ta zgrada je da se naježiš. Dovoljno je videti te prepuste sa prelomljenim olucima. Da, u praksi "investitori" ilegalno prepravljaju objekte nakon dobijanja dozvole. Sad, pitanje je da li se to još uvek radi, i u kojoj meri; ili su počeli revnosnije da obavljaju inspekciju gradilišta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=411594#p411594:li9rkfn6 je napisao(la):
Misha V » Wed Oct 19, 2016 1:56 pm[/url]":li9rkfn6]Ja, iskreno, to nikad nisam video! Garazna mesta u stanove? Kome prodaju stanove ispod zemlje?

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
Miso bre u pola grada su garaze pretvorene u stanove, upravo tako sto imaju mini prozorcice pri vrhu. Takoreci suterenii i onda ih pregrade u stanove. Na Lekinom brdu sam video par zgrada gde su verujem bukvalno namerno stavili ulaz u garazu sa strane objekta i onda naprave rampu kojom ni smart ne moze da skrene da udje u predviđenu garažu.

A deo koji nema proozre se često koristi kao skladište umesto garaža, ponovo pošto je isplativije prodati.

Ovo pretvaranje u stanove je često na lokacijama gde su stanovi ispod 1600eur po kvadratu pošto kupci takvih stanova uglavnom nisu spremni da daju 6-7 hiljada za mesto.
 
Ma oni to rade i na vracaru iza hrama zgrada bez pokusaja laziranja jednostavno nema ne garazu ni podrum
 
Dobro ljudi, ne kazem da nisu, kazem da ja nisam primetio. Al i dalje mi nije jasno kome prodaju stanove u podrumu.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=411691#p411691:1ahf5kjx je napisao(la):
Misha V » 19 Oct 2016 21:30[/url]":1ahf5kjx]Dobro ljudi, ne kazem da nisu, kazem da ja nisam primetio. Al i dalje mi nije jasno kome prodaju stanove u podrumu.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk


Дођошима, студентима, сиротињи и осталим нижим слојевима друштва србистанскојега
 
Подруми и голубарници се углавном изнајмљују. Ево нпр. два моја другара су становала у подруму у дворишту једне зграде у Крунској, а други другар је становао на Зеленом венцу на тавану у дводелном стану - две собе са улазним бравама, између њих засебан стан са којим дели ходник, кухиња у једној соби, купатило уз другу собу.
 
Drugari, gradski ustav poznatiji kao GUP definiše broj parking mesta, kao i one gluposti tipa trotoar za jednosmerni saobraćaj od 70cm i slično.

Sve u svemu neće ovo biti rađeno skoro, dok će širiti deo od Slavije do uprave komunalne policije, i to je to.
 
Daj Bože i to Vučko, evo rekoše da će projekat do Katanićeve biti odrađen u 2016. a ona polako prođe...
 
Mei nije jasno zasto su asfaltirali taj potez nedavno a morace sve da raskopaju da bi prosirili na 3 trake.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=412052#p412052:cqtea7tv je napisao(la):
vucko » 39 minutes ago[/url]":cqtea7tv]Drugari, gradski ustav poznatiji kao GUP definiše broj parking mesta, kao i one gluposti tipa trotoar za jednosmerni saobraćaj od 70cm i slično.


Pa nije baš da definiše. Definisati bi značilo da piše da se mora obezbediti jedno parking mesto po stanu, a u GUP-u kada se pretražuje po reči "parking" se uglavnom spominju izrazi poput

Унутар комплекса већих стационарних здравствених
центара треба обезбедити одговарајући број паркинг мес-
та према број у болничких постеља

...

То подразумева изградњу вануличних паркира-
лишта и паркинг гаража у централној зони, како наменских
тако и за јавну употребу, са капацитетима који се утврђују
уз примену урбанистичких норматива за паркирање

...

Паркирање – потребе за паркирањем, како у функцији
појединих намена тако и за јавну употребу, утврђују се уз
примену урбанистичких норматива за паркирање а на ос-
нову конкретне намене простора и његове припадности
зони одговарајућег коефицијента приступачности. Парки-
рање у функцији стамбених, комерцијалних и других садр-
жаја треба решавати на припадајућој парцели, а за јавну
употребу на уређеним отвореним паркинг површинама и
јавним гаражама. Паркирање у уличним профилима треба
постепено укидати што је у зависности од динамике реали-
зације наменских и јавних паркинг површина. Ослобођене
површине треба препуштати развоју пешачког и бицик-
листичког саобраћаја

...

Зелене површине и паркинг простори обезбеђују се у
свим привредним зонама у зависности од функције и усло-
ва локације, у складу са важећим нормативима.

...

Систематско и потпуно регулисање паркирања у свим
деловима града великих густина становања подразумева из-
градњу:
– вануличних паркиралишта, паркинга и гаража у скла-
ду са важећим нормативима
и стандардима прописаним за
ту врсту објеката;
– код избора типа надземне гараже (отворена или затво-
рена) узети у обзир квалитет ваздуха околног простора и
намене у непосредном окружењу; и
– надземне гараже не планирати у близини дечијих уста-
нова, школа, здравствених станица, унутрашњим двориш-
тима компактних блокова и сл

E sad, gde su ti urbanistički normativi i da li tamo piše da MORA postojati bar jedno parking mesto po stanu?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=412052#p412052:2883z3tr je napisao(la):
vucko » 22 Oct 2016 10:27[/url]":2883z3tr]Drugari, gradski ustav poznatiji kao GUP definiše broj parking mesta, kao i one gluposti tipa trotoar za jednosmerni saobraćaj od 70cm i slično.

Sve u svemu neće ovo biti rađeno skoro, dok će širiti deo od Slavije do uprave komunalne policije, i to je to.

Џаба ГУП кад га нико не поштује
 
Šta je ovo ? Jel to projekat Slavija-Katanićeva koji je obećan da će se odraditi do kraja 2016? Ako se ovo pokrene sa mrtve tačke obećavam da ću promeniti mišljenje o Vesiću :D
 
Јесте, то је то - прва фаза реконструкције до Жичке.
 
Hoce li ovom rekonstrukcijom ulica biti prosirena?
Prolazio sam prije par dana pjesice tom ulicom i primjetio sam da nije lako preci na drugu stranu. Nema semafora i to u dijelu od skole do Slavije. Hoce li se i u tom pogledu nesto promjeniti?
 
Možda bi mogao neko pismeniji za čitanje ovih projekata da objasni ali po onome što se pisalo, 4 trake će biti od Slavije do Katanićeve, a mislim da i kasnije do Čuburskog parka mogu isto biti 4 trake naravno uz eksproprijacije desne strane. Međutim od Čuburskog parka do Krsta nema šanse za 4 trake, tu su sve velike zgrade koje se ne mogu rušiti, a čak bi i sa 3 bilo ružno jer bi trotoari bili uski a parkinga bi bilo samo u snu ljubav postoji za nas... Dalje od Krsta do Vojsilava Ilića u Žičkoj takođe verujem da može 4 trake.
Sad sam malo čitao i otvaranje ponuda će biti 05. dec., a u pitanju je nabaka: Projekat za građevisnku dozvolu i projekat za izvođenje radova za Mekenzijevu ulicu, deonica od Slavije do Katanićeve. E sad je pitanje kad reše projekat 05. decembra kad bi mogli krenuti radovi?
 
Vrh