Šta je novo?

Privatni prevoznici

Nemam problem sa time da neko uzme moje fotke dokle god to nema za cilj pravljenje sopstvenog instragram, YT ili bilo kakvog sličnog naloga i sticanje koristi. Ako je informativno preneto na forumu ili bilo gde a da nije sistematsko iskorišćavanje onda ne vidim problem.
 
Мени ни фб гупе нису проблематичне, али ју тјуб и инстаграм су ту на граници.
 
Заборављате да има и болесника који сопствени жиг лепе на туђе фотке.
 
Има свашта на интернету. Реално и горих ствари.
 
O jbt više...

Hajde dignite ruke svi ovde na temi koji (mislite da) ste surfovali internetom duže od 15 minuta a da nikad ništa nikome niste ukrali.

Naravno, nemam nikakve sumnje da svi do jednog koristite registrovanu verziju Windowsa, filmove gledate isključivo putem pretplata ili televizije, nikad ne koristite AdBlockere, sve igrice koje ste ikad igrali ste uredno plaćali, nikad niste root-ovali telefon, itd, itd... sve radite po propisima i ugovorima i uz maksimalno uvažavanje svih zakona, kako Republike Srbije, tako i svih drugih država. Aha... mda...



Inače, koga zanima kako izgledaju pravi lopovi i eksploatatori tuđih fotografija i rada, neka se informiše malo o Getty Images. Za početak...



Buka oko CopyReicha nad slikama autobusa... Jbt... Ubiću se. :rolleyes: Upravo zbog ljudi poput gamadi iz Getty-ja, kao i ljudi koji cmizdre kad neko njima uzme nešto a sami se prave mutavi kad oni od drugog preuzmu nešto drugo... živimo u ovom današnjem bolesnom pohlepnom samoživom svetu CopyReicha i raznih internet policija (Google, Getty, WMG, Vevo...) koji blokiraju i sakate rad interneta i deljenje informacija i kreativnosti.


Nekima izgleda ne dopire u lobanju da se na internetu u ovom momentu dele satelitski snimci Ruskih snaga potajno raspoređenih oko Ukrajine. NE dopire im u glavu da su se isto tako delili borbeni položaji i detaljne analize satelitskih snimaka Severne Koreje. Ne dopire im do lobanje da su se na pre 6 godina na internetu delile nikad viđene fotografije novog kineskog lovca... Sve bez žiga, Copyreicha i sličnih samoživih idiotarija.

A ovde i na bolesnom Top Sekret GSP forumu se dižu frke i cmizdrenja kad neko zdipi fotografiju faking autobusa u Beogradu... Brate... :oops: ' ste realni vi???
 
Poslednja izmena:
Заборављате да има и болесника који сопствени жиг лепе на туђе фотке.
Big faking dil. :D

Pre 5 godina sam na temi o Brankovom mostu okačio fotografije zapuštenog ''Đilasovog'' lifta, koji je SNS talog namerno zapustio. Posle par dana, te fotografije su izašle u Blicovom članku, i ako se dobro sećam, nisu ni pomenuli s kog sajta su ih preuzeli, a kamoli ko je autor. Mogu da iskopam to iz forumske arhive, samo da ubodem pravu ključnu reč za pretragu.

ELem, misliš da sam se potresao? Jesam, zabole me Vesić. Naprotiv, bilo mi je drago što sam doprineo da se proširi svest o tom problemu i što sam doprineo da se možda jednog dana to sve sredi i poboljša živog u mojoj okolini i zajednici. Isto tako sam se osećao još par puta kada bi neke ideje i rad, bilo od mene ili drugih članova foruma, dospeli u novine ili pak bili realizovani, kao npr Zexland-ovo uređenje prostora ispod Brankovog mosta.

I kao što se Blic tada poslužio mojom fotografijom, tako se nekad ja poslužim njegovim. Kao što mi ovde na forumu kačimo sjajne klipove sa Youtubea o gradovima i urbanizmu, zaboravlja se da neki od njih koriste materijale koje su iskoristili od drugih. To je ciklus života na internetu. Uzmeš nešto, daš nešto. Krajnji rezultat je da bazen informacija i kreativnosti raste i stvari se unapređuju. Čak i kod piraterije stvari se unapređuju, jer malo morgen bi danas Microsoft imao armije programera da se njegovi proizvodi nisu delili, i da na njima nisu vežbali amater-programeri, koji su posle studirali to i dobili posao upravo u Microsoftu. To je samo jedan od primera, inače mogu da ih navedem kolko god treba.

S druge strane, osobe koje kače fotografije prizora koje svi redovno viđamo, i koje osim arhivatorske, nemaju nikakve drugu vrednost, i prave se lude kada one ''pozajme'' nešto s interneta a cmizdre kada neko pozajmi nešto njihovo, samo pokazuju da zabole njih za zajednicu i doprinos. Nego im je prvenstveno do divljenja i pohvala od drugih. Da cela čaršija zna da su to one slikale. Big faking dil. Eno ja slikao trotoar ispred Nemačke ambasade i okačio ovde, pre nedelju dana slikao Vegana 2, pre par nedelja prvi uslikao trećeg po redu remontovanog BKMa na ulicama... i nigde nisam udarao žigove i CopyReich. Zabole me za CopyReich. I isto tako me zabole ako neko to upotrebi na svoj način i širi dalje. Što se više širi, to internet više raste. Što veći internet, to bolje po ceo svet.

Plus, na sve to, deljenje materijala na internetu doprinosi njihovom očuvanju. Jer nema ničeg goreg od zakopavanja intelektualnog blaga tako da bude na jednom jedinom mestu bez pristupa, i polako propada tu i zaboravlja se kroz vreme. Savršen primer toga su epizode Nindža Kornjača iz 87' koje je RTS držao u arhivama. Udarile bombe 99te i zbrisale sve to. Onda se na internetu pojave ljud koji su to sve snimali na kasete, i okače na Youtube, da nove generacije mogu da slušaju Nikolu Simića i Đuzu Stojiljkovića u jednim od svojih najboljih izvođenja. Umesto da je sve otišlo u pepeo i zaborav. Sad čekam da se javi neki koji će da kaže kako neće nikad ništa pasti u zaborav jer će ' se čuva na njegovom hard disku. A garantujem da većina pojma nema da ni hard diskovi nisu večni. A kamoli SSD... Dok deljenje na internetu nije garancija večnosti, ali je prilično blizu.
 
Poslednja izmena:
Vozilo P41654 na liniji 68 Zeleni venac - Novi Beograd (Blok 70)
IMG_20220215_145622.jpg
 
I kako je ovakav autobus po pravilniku pušten u saobraćaj? Šta bi sa onim da svi autobusi moraju da imaju dvokrilna vrata? I otkud sad LE, kad je koliko ja znam bilo priče da svi privatnici moraju da imaju niskopodna vozila?
 
Okej je taj Volvo, ali bih najiskrenije voleo ovako nešto da vidim (opet) na beogradskim ulicama:



Vozio sam se s ovim modelom i veoma mi se dopao.
P.S. Izvinjavam se ako je slika od nekoga sa foruma :D
 
Poslednja izmena:
Vrh